Keresés

Részletes keresés

_vadaszg_ Creative Commons License 2003.06.12 0 0 210
Halli :)

Én ma vettem egy klimat (Dimarson) 2 kW-os, 15m2 a szoba, szoval elég a 2 kW-os, van hozzá minden cumo, 4m réz cső, meg minden vacak, csak fel kéne szerelni, ennek mennyi lehet az összege ha nem kell hoznia alkatrészt mert megvan minden:)
vagy ennek is olyan 40 - 60 eFT körül lesz??
ya és van 3 év gari...
amugy a klima 59eFT volt a keravillnal...

gagarin- Creative Commons License 2003.06.12 0 0 209
Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

- mennyi az elfogadható / jónak mondható zajszint?
- mennyi a szerelés minimum összege (ha pl. a kültéri másik oldalán van a beltéri, tehát max. 1-2 méter cső kell)?

Köszi,

g.

Les0130 Creative Commons License 2003.06.12 0 0 208
teveh,
Elhelyezkedéstől függ. Ha a 2 szoba egymás mellett van vagy esetleg 1 szűkebb (kevésbé széles)helyiség van (gardrob, főzőkonyha)közöttük, akkor célszerűbb multiban gondolkodni. Ha nagyobb a távolság, akkor 2 mono. Gondolni kell arra is, hogy 10-15m a max. vezeték hossz, ami hőveszetség nélkül tud "üzemelni"...
Bodec iLS Creative Commons License 2003.06.11 0 0 206
Szerintetek mennyit ér egy egy éves, 1,9kw-os, Elekrolux mobil klíma??? Megéri megvenni???
teveh Creative Commons License 2003.06.11 0 0 205
Hi!

Egy kis anács kellene!
Két szobát kellene hűteni. A kérdés hogy duál splitet vagy két split klímát érdemes venni.

Előre is köszi

istenkiraly Creative Commons License 2003.06.11 0 0 204
Nekem is így szereltek, úgy látszik kezd álltalánossá válni az odafigyelés kishazánkban. Mondjuk annak ellenére, hogy porszívóztak fúrás közben letakartak mindenta környéken fóliával és össze is takarítottak.

c1sc0
a 2.5 légköbméter az nagyon kevés 2 szobára..... Nézd meg jobban.

Én is féltem attól, hogy a klíma alatt nagyon hideg lesz, de abszolút nincs így, bár valószínüleg azért mert a szoba sem kicsi, így nem verődik vissza egyből.

Isten áldja azt aki feltalálta a klímát :D Nagyon szeretem !!!

Előzmény: Les0130 (199)
Les0130 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 203
Akit már korábban is írtam:
Azea Stúdió
115 volt a klíma és 50 volt a szerelés (5m vezeték)
Ennek is van ún. intelligens Flap funkciója (nem folymatosan mozgatja vizszintesen a terelőt, hanem meg-meg áll pár másodpercre bizonyos poziciókban. A szoba hőmérsékletét is kiírja (nem csak azt, hogy mennyire szeretném lehűteni)
c1sc0 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 202
Tényleg, mennyi volt és kivel dolgoztattál? Ne csigázz!!!
Előzmény: Les0130 (199)
Nandi77 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 201
Köszi a választ rézgálic! Bár továbbra is agódom ugyanis kra hangos na most mega beltéri a szoba hője eléri mondjuk a 23 fokot a klima lekapcsol csak a levegőt keveri s amikor elindítja a kültérit akkor csinálja! AMikor csak bekapcsolom akkor nem! Mi a megoldás szervíznek SOS szólni vagy mit csináljak?
Bodec iLS Creative Commons License 2003.06.11 0 0 200
Mennyi volt a gép és mennyi volt beszereléssel???
Előzmény: Les0130 (199)
Les0130 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 199
Üdv,
Nálam tegnap szerelték be a klímát (Hisense KFR 25 GWE). Nagyon szépen dolgoztak, nem csináltak nagy felfordulást és ahogy fúrtak a fúró alatt közvetlenül a porszívó csonkot tartották, így gyakorlatilag nem volt por. A készülék nagyon klassz, a kültérije egyenesen csendes. Sokkal nagyobb hangra számítottam.
Aewyn Creative Commons License 2003.06.11 0 0 198
"vízszintes automata légterelés (ezt gondolom a legtöbb masina tudja)"

Alighanem tévedtem. A földalatti áruházban járva úgy vettem észre, hogy a legtöbb ott kapható klíma vízszintes terelői csak kézzel állíthatóak. bocccs

Előzmény: Aewyn (196)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.10 0 0 197
Amikor mi a genexnél jártunk, akkor a cég éppen két típust forgalmazott. Egy noname-t (ez a genex) és egy másikat (meg nem mondom a típusát), ami egy jobb minőségű noname.

No, egy kis kavarodás volt a leírások körül, erre a manager úr (ügynök-eladó) ecsetelte nekünk, hogy a genex bizonyos szériái olyan jól sikerültek, hogy idéntől már a másik néven fogják forgalmazni. =8-O

Ami nekem nem tetszett a genexben, az a rettentő gagyiműanyag borítás (gondolom a működést azért ez nem befolyásolja). A másik típus már jónak tűnt, de az már jelentősen drágább volt.

Előzmény: rézgálic (195)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.10 0 0 196
- A sleep timer némi energiatakarékosságot jelent, adott idő után 1-2 fokkal emeli a hőmérsékletet.

- Programozhatóság. Ezt ugye neked kell eldönteni. De talán egy hosszú nap után nem mindegy, hogy hazaérkezéskor fél óra alatt kell 35 fokról hűteni a lakást, vagy kellemes, egyenletes 26 fok vár.

Egyéb ficsörök: (LG)

- chaos légterelés:
Ez nem csupán egyszerűen billegteti a légterelést, hanem oda-vissza kis lépésekkel mozgatja a lapátokat.
- chaos ventillátorsebesség:
Összevissza változtatja a ventillátor sebességét. Ez egyrész jó, mert nem annyira monoton a zaj. Másrészt is jó, mert kicsit olyan, mintha a szél fújna. Harmadrészt is jó, mert jobban hűt, mint minimum fokozaton, de mégsem zavaróan hangos. Negyedrészt is jó, mert egyenletesebben oszlatja szét a hideget a helységben (állítólag).

- vízszintes automata légterelés (ezt gondolom a legtöbb masina tudja)

- jet cool, plasma légtisztítás, plasma hőcserélő, gold fin bevonat a kültéri lemezein - ezek nélkül azért meg lehet lenni.

Előzmény: ndrs (192)
rézgálic Creative Commons License 2003.06.10 0 0 195
A Genex egy bp-i cég, az egész országban tartanak fennt klímákat, köztük nagy ipari rendszereket is. a cégemhez heti rendszerességgel járnak, a nagy mennyiségű berendezés miatt. A Genex néven forgalmazott klímát sejtésem szerint csak cimkézik, ők nemigen gyártanak.
Előzmény: FRD3 (190)
rézgálic Creative Commons License 2003.06.10 0 0 194
Szia!

Amikor gondolkodtam a dolgon először csak egy 2,7Kw-os teljesítményűt akartam egy helységbe de végül egy 3,45Kw-os hűtőteljesítményű MSBP-120 HRE tip. lett belőle és egy előtérbe és innen megy a hideg a szobákba. Inverteres tipusról nem tudok, most miután be lett állítva a gáznyomás benne nagyon jól hűt (én még eléggé el nem ítélhető módon engedtem ki a szabadba egy keveset), most közepes ventillátor sebességnél 7-8°c a kifújt levegő hőmérséklete. Az, hogy most milyet vennék nem tudom, ennyi pénzért ilyet(87E kevés papírral) vagy a metro katalógusban láttam Daewoo-t, ez a teljesítményű kb br 110E volt. Szerintem az jobb és csendesebb lehet.

Előzmény: c1sc0 (188)
Bodo János Creative Commons License 2003.06.10 0 0 193
Azért a 2.5 légköbméterü 2 szoba meglehetösen karcsú....
ndrs Creative Commons License 2003.06.10 0 0 192
Csatlakozom. Milyen hasznos funkciókat érdemes megfizetni egy split klíma esetében?

Gondolok itt pl. olyanokra, hogy "sleep timer" vagy programozható ki/be kapcs.

Mikkel bombáznak még egyáltalán a marketingesek mineket?

Aewyn Creative Commons License 2003.06.10 0 0 191
"Mennyire gaz ha pont az agyam felett van felszerelve a belteri?"

Az attól függ. Mennyire bírod a zajt és jéghideg fuvallatot?

Nekünk (és gondolom minden készüléknél) a függőleges légterelést be lehet állítani úgy, hogy vízszintesen fújjon, de ha nem túl széles a szoba, akkor a szemközti falról vissza fog verődni a hideg. Ráadásul ilyenkor nagyon keverni sem tud a készülék, így a hideg levegő megül a szoba alján az ágyad magasságában.

Előzmény: PLLR (189)
FRD3 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 190
Üdv!

Genex cuccal volt már valakinek dolga? Szívesen vennék véleményeket, olyat készülök venni...

PLLR Creative Commons License 2003.06.10 0 0 189
Ugy nez ki en is a Mideat valasztom. Most az Elektroworldben van akcio 67 ert adjak brutto a 2.6 osat ( csak hut ). Kérdés: mit tud ez a gep? idore lehet allitani? Mennyire gaz ha pont az agyam felett van felszerelve a belteri?

Pallr

Előzmény: c1sc0 (188)
c1sc0 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 188
Szia,

Valahogy nekem is a Midea tetszett meg, melyiket választottad? Ha újra választhatnál melyikre tennél? Inverteres Midea is van?
Ja és hol sikerült megvenni? Találtam egy "képviseletet" az Alkotás úton keresem őket.

Előzmény: rézgálic (133)
c1sc0 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 187
Hali,

Zöldfülü a témában, mármint én, de szintén melegem van. Egyszerű kérdés, két szoba kb. 2.5 légköbméter milyen split klímát javasol a guru. Gondolok itt típusra. Van rá kb. 200eFt-om.

rézgálic Creative Commons License 2003.06.10 0 0 186
Ez természetes dolog, ne gondolj semmi rosszra. A kikapcsolt berendezésben a kompresszor két oldalán egyazon nyomás van, míg amikor bekapcsolod ez jócskán megváltozik, és a meleg elpárologtatóba bejutó gáz(folyadék) erőteljesebben fortyogni kezd.
Előzmény: Nandi77 (185)
Nandi77 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 185
Sziaszok! Egy kérdésem lenne! Áprilisban rakták be a klimánkat használni csak most kezdtük isten igazából amikor elindítja a kültérít a beltériből sistergő hang jön kb olyan mint amikor a rosszul záró ablakon süvít be a szél. Nem hangos s kb 5mp-ig csínálja, de normális dolog ez? Remélem valaki tud rá valami okosságot reménykedem!
istenkiraly Creative Commons License 2003.06.10 0 0 184
Felbuzdúlva megmértem és 7-8 fokot mutatott :D

Előzmény: rézgálic (176)
istenkiraly Creative Commons License 2003.06.10 0 0 183
Amit elfelejtettem megosztani veletek:

Amit lentebb megadtam telefonszámot és nevet hívhatjátok klíma vásárlás ügyben is. Ádám azt mondta nekem Stíbelt nagyon jó áron tud, de más márkákkal is foglalkoznak.

Üdv :D

És jó hűsölést! Apropó, az idei nyár nagyon durva lesz.....

Előzmény: istenkiraly (181)
istenkiraly Creative Commons License 2003.06.10 0 0 181
Kitaláltam, megnézem hogy pörög az óra 1 eltelt fullos klímás nap után, hát rendesen megtekerte. Úgy 14 kilowattot fogyasztott a 3.6 os masina. Arra is gondoltam, mivel panelban lakom és igazából attól van gatyaolvasztó meleg, hogy a beton fűti fel a lakást nem biztos, hogy érdemes akkor is mennie amikor nem vagyok otthon, mert nagyon hamar behűti. Ha pedig nem vagyok otthon hiába temperál, mert a beton folyamatosan utána fűti a levegőt.

Nagy baromság? :D

Előzmény: scratch (172)
scratch Creative Commons License 2003.06.10 0 0 180
ndrs,

szerintem jó lett, rakasd be a linket a klima.lap.hu -ra is!

Előzmény: ndrs (177)
scratch Creative Commons License 2003.06.09 0 0 179
Canon a barbár,

menj vissza az üzletbe, ahol vetted. Mo. -on csak úgy jöhet forgalomba bármi, ha van hozzá magyar nyelvű leírás!

Előzmény: Törölt nick (175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!