Keresés

Részletes keresés

rézgálic Creative Commons License 2003.06.14 0 0 230
A digitális hőmérők /10-ed °c pontossággal mérnek.
Ha van valakinek elérhető helyen levő kültérije nézze meg legyenszives, hogy a folyadékoldali (vékonyabbik cső) bekötése hideg,langyos vagy milyen hőmérsékletű üzem közben.
Előzmény: istenkiraly (229)
istenkiraly Creative Commons License 2003.06.14 0 0 229
De az is lehet, hogy csak jól megszivatták, mert nem tudta mire van joga es mire nincs. Ha nem ismersz, ill. nem tudsz az orruk alá dugni valami jogszabályt, akkor véged van.
Persze lehet, hogy igazad van....

Csak gondoltam ne kezdjük egymást köpködni.

Aewyn te mivel mértél tizedes pontossággal?

Előzmény: k2laci (227)
istenkiraly Creative Commons License 2003.06.14 0 0 228
Aewyn

Ha jól olvastam te is panelban nyomod. Én is észre vettem, hogy szerencsétlen egész nap melózik, mert a beton folyamatosan visszafűti a levegőt, de elég jól bírja, mert nincs melegem :D

Előzmény: Aewyn (220)
k2laci Creative Commons License 2003.06.14 0 0 227
Én sejtem miért ködösit ! Mert a cége elesik a munkáktól amióta a multik adják az olcsó klímákat ....
Előzmény: holló (226)
holló Creative Commons License 2003.06.14 0 0 226
Ha meghibásodik a klíma garancián belül, s az NILE, akkor kék számon felhívod az ügyfélszolgálatot, s ők irányítják hozzád a szerelőt. Véletlenül se hívj szerelőt saját szakáladra, mert a költségek téged terhelnek.
Nem a bevásárlóközpont köteles jótállni a termékért, hiszen nem is állítja ki a garanciapapírt, hanem a szakszerelő.
Amit leírtál mese habbal. Miért ködösítesz?
Előzmény: lale (223)
k2laci Creative Commons License 2003.06.14 0 0 225
Illetve a teljes paragrafus:
117/1991. (IX. 10.) Korm. rendelet
egyes tartós használatra rendelt termékek jótállási kötelezettségéről
7. § (1) Az üzemeltetés helyén kell megjavítani a rögzített bekötésű, valamint - a járművek kivételével - a 10 kg-nál súlyosabb, vagy a helyi közúti közlekedési eszközön kézi csomagként nem szállítható terméket.
(2) Ha a javítás az üzemeltetés helyén nem végezhető el, a le- és felszereléséről, valamint az el- és visszaszállításról a jótállásra kötelezett gondoskodik.
(3) A javítószolgálat a helyszínre kiszállást a vásárlóval köteles egyeztetni és az utóbbi választása szerint a kiszállást az egyeztetett nap délelőttjén, vagy délutánján teljesíteni.
(4) Az (1)-(2) bekezdések hatálya alá nem tartozó terméket a vásárló szállítja be a lakóhelyén lévő javító szolgálathoz, szervízhez, ha a lakóhelyén ilyen nem működik, akkor a jótállási jegyen feltüntetett legközelebbi javító szolgálathoz, vagy ahhoz a kereskedőhöz, akinél a terméket vásárolta.
(5) A visszaszállításról - a járművek kivételével - a vásárló kívánságára díjmentesen a jótállásra kötelezett gondoskodik.
(6) A vásárló indokolt utazási és szállítási (visszaszállítási) költségeit a jótállásra kötelezett tartozik megtéríteni.
(7) Javítás esetén a termékbe csak új alkatrész kerülhet beépítésre.

k2laci Creative Commons License 2003.06.14 0 0 224
Itt inkább a jogszabályok nemismerete okoz neked gondot. Idézet a "117/1991. (IX. 10.) Korm. rendelet egyes tartós használatra rendelt termékek jótállási kötelezettségéről":
7. § (1) Az üzemeltetés helyén kell megjavítani a rögzített bekötésű, valamint - a járművek kivételével - a 10 kg-nál súlyosabb, vagy a helyi közúti közlekedési eszközön kézi csomagként nem szállítható terméket.
(2) Ha a javítás az üzemeltetés helyén nem végezhető el, a le- és felszereléséről, valamint az el- és visszaszállításról a jótállásra kötelezett gondoskodik.



Előzmény: lale (223)
lale Creative Commons License 2003.06.14 0 0 223
Gyerekek, ez a "Bevásárlóközpontban-vegyél klímát" dolog csúnya véget is érhet. Egy példa (Velem történt és szétcsapott az ideg tőle). Vettem egy 2.5kw-os NileLine splitet potom áron az egyik nagy multinál. Felszereltettem egy klímás céggel majdnem annyiért, mint amennyibe a gép került. Szépen dolgoztak, minden működött is kb. 1.5-2 hétig, amikor is egyszercsak nem fújt többé hideget. Kihívtam a klímásokat, akik mértek, ellenőriztek, fejet ingattak, majd közölték, hogy valami a belső csőrendszerben kilyukadt (a gyenge minőségű cső miatt) elszivárgott a gáz és meghalt a kompresszor. Visszamentem a Multihoz, hogy ilyenkor mi a teendő, mert szakember megállapította, hogy a gép gyári hibája miatt ment tönkre. 2 hétig csatáztam velük, hogy cseréljék ki (törvény van rá, hogyha nem lehet javítani, akkor ki kell cserélni), amikor is mondták, hogy jó, hozzam vissza a kültérit és adnak egy másikat. Amikor le akartam szereltetni a kültérit a klímásokkal, azok azt mondták, hogy mivel a hiba nem miattuk következett be, így a leszerelés és az új kültéri felszerelése fizetős meló lesz. (Leszerelés 20E, újbóli felszerelés ugyanennyi). Kérdeztem a Multit, hogy ezeket ki fizeti ki nekem, mire azt közölték, hogy Ők csak a gépet adták el, így annak fel-és leszerelési díjjaihoz semmi közük. Ezzel az ötvenessel együtt a klímám anyagilag és idegileg is "többe" van, mintha vettem volna egy klímát egy klímacégtől, azokkal felszereltettem volna és ha gixer van, a gépre és a munkára is Ők vállalják a garanciát. Egyik barátom említette, hogy összefutott egy klímás gárdával, akik "komolyabb" gépeket forgalmaznak (Panasonic, York, stb...) és Ő meg volt elégedve a szolgáltatásaikkal. Már bánom, hogy bedőltem a top-marketinges ötleteknek és nem fogadtam meg a régi jótanácsot, miszerint "Kenyeret a Péktől, cipőt a cipésztől vegyél Fiam." Amennyiben valakinek kell egy megbízható klímás gárda neve, telefonja, stb. e-mailben szívesen elküldöm Neki.
tgabika11 Creative Commons License 2003.06.13 0 0 222
Nem egyoldalúan nem ereszt át, hanem a meleget sem engedi ki. Hővédés! És természetesen be se!
Előzmény: holló (216)
rézgálic Creative Commons License 2003.06.13 0 0 221
Nekem is kellett a 3,5-ös, igaz az egész lakást hűti többé kevésbé. Én egész nap 25°c-on járatom, este veszem le 23-24-re. Így is amikor bejövök a kinti 33 fokról a hirtelen váltás elég letaglózó.
Előzmény: Aewyn (220)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.13 0 0 220
Ez akár mérési hiba is lehet. A lényeg az, hogy hűtsön. :))

---

Amikor rendeltük a klímát, 2.5-est javasoltak. Végül 3.5-es lett belőle, gondolván, hogy majd milyen jó lesz, hogy alacsony fokozaton is jobban hűt majd, mint a kisebb. (ami igaz is, egyébként).

Erre ma gyakorlatilag egész nap maximumon dolgozik szegény. Durvább ez a nyár, mint gondoltam volna. És még el sem kezdődött igazán.

Előzmény: rézgálic (219)
rézgálic Creative Commons License 2003.06.13 0 0 219
A sajátomra ennél magasabb értékek érvényesek kb 1,5 fokkal. Szerintem a különbség abból adódik, hogy az enyém talán nagyobb sebességgel nyomja a levegőt, ezáltal talán picit nagyobb a légáramlás hangja is, de az is lehet, hogy "csak" MIDEA+. A kifúvott levegő hőmérséklete egyébként függ az elpárolgási hőmérséklettől (ez nálam először magas volt), a levegő áramlási sebességétől és attól hogy milyen a hőcserélő minősége, milyen finomságú a lemezelése.
Előzmény: Aewyn (217)
gagarin- Creative Commons License 2003.06.13 0 0 218
Jó lehetett a kilátás :)

g.

Előzmény: Törölt nick (213)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.13 0 0 217
Pontosabb méréseket végeztem a kifújt levegő hőmérséklete kérdéskörben:

(LG 3.5-es) 26 C-os szoba:

1. fokozat: 5.8 C
2. fokozat: 7.1 C
3. fokozat: 8.1 C

holló Creative Commons License 2003.06.13 0 0 216
A hővédő fólia besugárzóhő elleni védelmét értem, de vajon mitől energiatakarékos télen?
Előzmény: tgabika11 (212)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.13 0 0 215
Sajnos nem minden lakásnak vannak mellé ötven centis téglafalai.

Egy panelben pedig a falak fűtik fel a lakást. Egyébként nagyon gyorsan és hatékonyan :(

Előzmény: tgabika11 (212)
tgabika11 Creative Commons License 2003.06.13 0 0 214
Koleszos megoldás...
Előzmény: Törölt nick (213)
tgabika11 Creative Commons License 2003.06.13 0 0 212
Elárulok egy trükköt.
Nem redőny, meg függöny kell, mert az szart sem ér.
Hővédő fólia! Az a megoldás!
30-70% -kal csökkenti a hűtés és a fűtés költségeit!
k2laci Creative Commons License 2003.06.13 0 0 211
Szerintem ebben a topicban már elég klimatulajdonos van, hogy össze lehetne vetni az egyes tipusokról kialakult szubjektiv véleményt. Klimavásárlásnál az emberben annyi minden felmerül :
- Mivel tud többet egy ugyanakkora teljesitményű 150 eft-os, mint a mostanában elterjedő, 60-70 eft-os ?
- Milyenek a fogyasztasi adatok ? (Tudom ez szubjektiv, de mégis. Pl. 20nm szoba, déli fekvésű ablakkal, redőnnyel, 32C-fokos kinti hőmérséklettel, benn 24C, úgy a 24h-s fogyasztás xxx kWh. Valahogy igy).
- Milyen a zajszint, lehet mellette aludni ?!
- Ha valakinek már évek óta megvan, mennyire megbizható, sokszor kellett szerelőt hivni ?!

stb. stb.

_vadaszg_ Creative Commons License 2003.06.12 0 0 210
Halli :)

Én ma vettem egy klimat (Dimarson) 2 kW-os, 15m2 a szoba, szoval elég a 2 kW-os, van hozzá minden cumo, 4m réz cső, meg minden vacak, csak fel kéne szerelni, ennek mennyi lehet az összege ha nem kell hoznia alkatrészt mert megvan minden:)
vagy ennek is olyan 40 - 60 eFT körül lesz??
ya és van 3 év gari...
amugy a klima 59eFT volt a keravillnal...

gagarin- Creative Commons License 2003.06.12 0 0 209
Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

- mennyi az elfogadható / jónak mondható zajszint?
- mennyi a szerelés minimum összege (ha pl. a kültéri másik oldalán van a beltéri, tehát max. 1-2 méter cső kell)?

Köszi,

g.

Les0130 Creative Commons License 2003.06.12 0 0 208
teveh,
Elhelyezkedéstől függ. Ha a 2 szoba egymás mellett van vagy esetleg 1 szűkebb (kevésbé széles)helyiség van (gardrob, főzőkonyha)közöttük, akkor célszerűbb multiban gondolkodni. Ha nagyobb a távolság, akkor 2 mono. Gondolni kell arra is, hogy 10-15m a max. vezeték hossz, ami hőveszetség nélkül tud "üzemelni"...
Bodec iLS Creative Commons License 2003.06.11 0 0 206
Szerintetek mennyit ér egy egy éves, 1,9kw-os, Elekrolux mobil klíma??? Megéri megvenni???
teveh Creative Commons License 2003.06.11 0 0 205
Hi!

Egy kis anács kellene!
Két szobát kellene hűteni. A kérdés hogy duál splitet vagy két split klímát érdemes venni.

Előre is köszi

istenkiraly Creative Commons License 2003.06.11 0 0 204
Nekem is így szereltek, úgy látszik kezd álltalánossá válni az odafigyelés kishazánkban. Mondjuk annak ellenére, hogy porszívóztak fúrás közben letakartak mindenta környéken fóliával és össze is takarítottak.

c1sc0
a 2.5 légköbméter az nagyon kevés 2 szobára..... Nézd meg jobban.

Én is féltem attól, hogy a klíma alatt nagyon hideg lesz, de abszolút nincs így, bár valószínüleg azért mert a szoba sem kicsi, így nem verődik vissza egyből.

Isten áldja azt aki feltalálta a klímát :D Nagyon szeretem !!!

Előzmény: Les0130 (199)
Les0130 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 203
Akit már korábban is írtam:
Azea Stúdió
115 volt a klíma és 50 volt a szerelés (5m vezeték)
Ennek is van ún. intelligens Flap funkciója (nem folymatosan mozgatja vizszintesen a terelőt, hanem meg-meg áll pár másodpercre bizonyos poziciókban. A szoba hőmérsékletét is kiírja (nem csak azt, hogy mennyire szeretném lehűteni)
c1sc0 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 202
Tényleg, mennyi volt és kivel dolgoztattál? Ne csigázz!!!
Előzmény: Les0130 (199)
Nandi77 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 201
Köszi a választ rézgálic! Bár továbbra is agódom ugyanis kra hangos na most mega beltéri a szoba hője eléri mondjuk a 23 fokot a klima lekapcsol csak a levegőt keveri s amikor elindítja a kültérit akkor csinálja! AMikor csak bekapcsolom akkor nem! Mi a megoldás szervíznek SOS szólni vagy mit csináljak?
Bodec iLS Creative Commons License 2003.06.11 0 0 200
Mennyi volt a gép és mennyi volt beszereléssel???
Előzmény: Les0130 (199)
Les0130 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 199
Üdv,
Nálam tegnap szerelték be a klímát (Hisense KFR 25 GWE). Nagyon szépen dolgoztak, nem csináltak nagy felfordulást és ahogy fúrtak a fúró alatt közvetlenül a porszívó csonkot tartották, így gyakorlatilag nem volt por. A készülék nagyon klassz, a kültérije egyenesen csendes. Sokkal nagyobb hangra számítottam.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!