Keresés

Részletes keresés

lamed Creative Commons License 2003.07.17 0 0 360
Sziasztok

A napokban szereltettem klímát tetőtéri lakásunkba. York, 2,1 kW, 117ezer+ÁFA. Felszerelés 55ezer, számla nélkül. A hálószobába tettetük (3x3m, de a légköbméter kevés a tető miatt). Beállítottuk 26 fokra, és vártuk, mi lesz. A levegőt lehűtötte percek alatt, aztán csak a ventillátor ment. A hőmérséklet nőtt, elérte a beállított értéket, és a gép hűteni kezdett. Pillanatok alatt iszonyú hideg lett, de a kompresszor még ment egy kis ideig. Aztán kikapcsolt, és megint kezdett emelkedni a hőmérséklet. Így fél óránkét kb 10 fokos hőingadozást tapasztaltunk, amit egy éjszakán keresztül szerintem nem lehet túlélni. Ezért átrakattuk a gépet a fal túloldalára a nappaliba (kb. 60 légköbméter). Szerelés 25ezer ÁFA nélkül (jó nagy szívás). Tegnap a melegben 3 óra alatt hűlt le a levegő kb. 30 fokról 26 fokra, de esete kikapcsoltam, mert kint is hűvös lett. Érdekes, hogy amikor a hőmérő bent 28 fokot mutatott, kintről belépve sokkal nagyobb hőmérséklet-különbséget éreztem, kb 25 fokra gondoltam, amíg meg nem néztem a hőmérőket.
Az első terv miatt (hálószobai felhasználás) fontos volt az alacsony zajszint a típus kiválasztásánál, de ez is szörcsög egy ideig, amikor bekapcsol a kompresszor. Úgyhogy emiatt sem tanácsolom senkinek hálószobába tenni. A felszerelés után folyamatosan zajos volt, vissza kellett hívni a szerelőket, akik töltöttek még bele gázt (az új környezetbarátabb gáz miatt valamivel magasabb nyomás kell, mint az R22-nél).
Előtte mobilklímát (régi Carrier, 2,6 kW) is kipróbáltam, de nem vált be. Zajos, mert egy dobozban van a kompresszor is (nem mobil split volt), és nem is elég hatékony, mert a kifújt levegő helyett kintről jön be a meleg. Kb. 5 óra alatt csökkentette a nappali hőmérsékletét 2 fokkal.

scratch Creative Commons License 2003.07.16 0 0 359
gábor_smk,

minden induláskor, búg = bekapcsol a kompresszor, sziszeg = kering a gáz a csövekbe. Szerintem nincs gond, de ha gondolod, hívd ki a szerelőket, hogy megnyugodj. Vagy menj be az üzletbe, és hallgasd meg az ő gépüket, mikor bekapcsol, ha ugyan olyan a hangja, akkor nincs gond.

Előzmény: gábor_smk (356)
gábor_smk Creative Commons License 2003.07.16 0 0 358
Ha folyamatosan megy akkor nem zavaró a dolog. De ha ki-be kapcsol a hő szintentartása miatt, akkor 5-10 percenként csinálja. Ez éjjel már nagyon zavaró.
A gép egy frigidaire (1,5 Kw). Nem a borítás rezonál, sajnos. Talán a gázzal lehet valami, bár ehez nem értek.
Ha valakinél jelentkezett már ilyen gond, tapasztalatait szivesen elolvasnám. Lényeg, hogy ne ok nélkül hívjam ki a szerelőket.
Előzmény: Lord Iffy (357)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.07.16 0 0 357
nem mondanám hogy zajos lenne. de ha elmúlik miért gond?! lehet hogy alapból igy indul..
milyen tipusu kondi?

a mienk egyik nap elkezdett éktelenül zörögni. na mondom mindjárt szét is esik.:O)))
nyitva volt az eleje és berezonált a müanyag.
becsuktam. azóta semmi baja.

Előzmény: gábor_smk (356)
gábor_smk Creative Commons License 2003.07.16 0 0 356
Segítsetek!!!

Minden bekapcsoláskor rezonál, búg és sziszeg a beltérim kb. 30 másodpercig, aztán lecsendesedik. Ez általános? Nálatok is volt már ilyen? Tegnap szerelték be. Biztos elcsesztek valamit!
Mit tegyek?

Köszi

Vti_Gar Creative Commons License 2003.07.15 0 0 355
Off

Eladó egy Rowenta 1.8Kw mobilkíma 3éves, de csak két szezont ment. Időzítős, fekete színű, viszonylag kis méretű. Ha valakit esetleg érdekelne hívjon!! 30/237-29-39

On

deus Creative Commons License 2003.07.10 0 0 354
Azért én nem bánom, hogy nincs dögletes meleg...
A légkondi most nálam is pihen, erőt gyűjt...
:))

A MetNet.hu-ról, egyenest:

5 napos előrejelzés:
Szombatig erősödik a nappali felmelegedés, vasárnapra virradó éjszaka viszont egy hidegfront vonul át felettünk szórványos záporokkal, zivatarokkal (főleg északon) és megerősödő széllel. A jövő hét elején folytatódik a mérsékelten meleg, nyári idő nyugaton több, keleten kevesebb napsütéssel. Elsősorban keleten fordulhatnak elő délutáni záporok, zivatarok. A hét közepén a mostani modellfutások szerint ismét visszatér a kánikula.

Előzmény: Lord Iffy (352)
Aewyn Creative Commons License 2003.07.10 0 0 353
Ennek az az egyetlen oka, hogy klímát szereltettetek. ;-)
Előzmény: Lord Iffy (352)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.07.10 0 0 352
:O)) egyetlen gondom, hogy mióta beszerelték nem volt még meleg, olyan igazi nyári meleg.:O))))
most már télleg jöhetne valami kánikula, 35-40 fok árnyékban...:O))
Előzmény: deus (351)
deus Creative Commons License 2003.07.09 0 0 351
azaz:
"Welcome to the Club Cool"
:)))
Előzmény: deus (350)
deus Creative Commons License 2003.07.09 0 0 350
:)))
Ez kellemes meglepetés lehetett!
Isten hozott a Hűvös Klubban :))
Előzmény: Lord Iffy (346)
scratch Creative Commons License 2003.07.08 0 0 349
Szerintem jó a gép, csendes, jól hűt, jól kezelhető, és a távirányítóval sincs bajom! :)
Előzmény: Lord Iffy (348)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.07.08 0 0 348
szia toyo-s.:O)))
milyen a gépezet? tetszik? :O)
eddig egy gondom van amit felfedeztem, az a rohadt távirányitó. nehéz olyan helyet találni neki ahonnan látja a gépet.:O)
Előzmény: scratch (347)
scratch Creative Commons License 2003.07.07 0 0 347
Végre még egy TOYO tulajdonos! :) Nekem is TOYO van 2kW -os, de ez nem indul újra áramszünet után. :/
Előzmény: Lord Iffy (346)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.07.07 0 0 346
végre iffy-lak is klimatizálva van ám bezony.:O)))

igaz hogy azt mondtam hogy a héten jönnek felmérni a terepet, de sorry... én is át lettem "verve".:O)))
a kedves párom akkora titokban tartotta hogy csak na. mindenki tudott róla csak nekem nem árulta el, igy meglepetés lett.
pénteken délután belépek a lakásba, előszobában fogason egy télikabát, elötte csizma, kesztyü.
mondom mi van?!?! ez hülye?? minek vette elő?!?!

még a hideg sem tünt fel, zaj meg főleg nem pedig fullgázon ment a gép.:O)))

kurvajó. egy dual toyo. alul 3.7-es, fennt (tetőtér) egy kettővalahányas. 24 órás programozás, ujraindul áramszünet után (nálunk elég sokszor van), hüt-füt, mozgatja a lapátjait magától is meg tőlem is.:O) éjszakai müszak meg párátlanitás, levegőkeringetés... meg még istentudja mi. örültem hogy bekapcsolni be tudom.:O)))

a kültérije egy százhúszkilós (igazából nemtudom mennyi, de nagyon nehéz.:O)) doboz, amit nem a falra raktak hanem a földre.
nem túl hangos viszont marhanagy huzatot csinált. csak úgy lobognak a növények a környéken.:O)

bár még csak három napos, de ajánlani tudom.:O)))

mindenkinek jó hülést!
üdv
iffy

scratch Creative Commons License 2003.07.05 0 0 345
Nekem ugyanabba a habszivacsba megy mindkettő.
Előzmény: Les0130 (343)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.07.04 0 0 344
köszönöm a tanácsokat.:O))
Előzmény: deus (341)
Les0130 Creative Commons License 2003.07.04 0 0 343
külön habszivacsban vannak
scratch Creative Commons License 2003.07.03 0 0 342
Nektek a két rézcső külön habszivacsba van, vagy mindkettő ugyan abba megy?
deus Creative Commons License 2003.07.03 0 0 341
Furatok nálam:

kimegy: a 2 rézcső (vékony és vastag), a kültéri elektromos tápkábele (villanydrót) és a kondenzvíz ejtőcsöve. A rézcsövek nálam végig szigeteltek, habszivaccsal, ezáltal kissé vaskosak, de ez a vastagság némelyest csökkenthető volt szigetelőszalag szoros rátekerésével.

A falba nálam egy rés készült, amit két nagyobb (30-40 mm-es) furat összevonásával hozott létre a szerelő (tulajdonképpen 2 nagy furat, ami közé átfedéssel ment még egy).

Ebben kifért a fenti csőköteg. A szerelés után gyorsan kötő gipszgyurmával zárta le a szerelő kint és bent a hézagokat, de belül ebből semmi nem látszik, mert belül minden csőféleség egy szép, mattfehér műanyag kábelcsatornában fut.

Kívül a lyuk kb. 30 centire val a kültéritől, tehát ennyi látszik a csövekből, no meg a kondenzvízcső, ami a közeli ereszcsatornába fut. Ezt nem árt még beillesztés előtt a homlokzattal azonos színűre lefújni, sajnos nálunk ez későbbre marad.

Ha nem akarod a kelleténél jobban elrpndítani a külső látványt, akkor a csöveket, ameddig lehet, vezettesd a lakáson belül, és a kültérihez minél közelebb eső ponton töresd át a falat. Nálunk így ment. Igaz, hogy többet kell a belső munkákkal pöcsölni, de ha a szerelő ügyes, akkor az eredmény belül és kívül is gusztusos lesz.

Előzmény: Lord Iffy (337)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.07.03 0 0 340
ok, köszönöm. már rémálmaimban láttam hogy combvastagságú lukakat ütnek a falamba.:O))))))

a kondenzvizet majd rávezettetem a virágokra.:O))

Előzmény: tux (338)
Les0130 Creative Commons License 2003.07.03 0 0 339
és ne feledkezzünk meg a kondenzvíz csövéről...
Az is általában kimegy ;-)
tux Creative Commons License 2003.07.02 0 0 338
Kivezetnek két rézcsövet, a vastagabb 10mm, a vékonyabb 8mm körüli. Két db. három eres elektromos vezetéket, (amilyen egy földelt hosszabítóé) meg egy vékonyabb két erest. Furhatnak külön lukakat, vagy egy nagyot. A réz cső nem tud hirtelen kanyarodni, a falon átmenő részen kívül hőszigetelt, polifoam szerű anyaggal.

tux

Előzmény: Lord Iffy (337)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.07.02 0 0 337
szia.
hozzánk jövöhéten jönnek felmérni, immár a nyolcvanharmadik cég.:O)))) hiába no, iffy család válogatós.:o)))

azt viszont még egyikből sem sikerült kiszednem, hogy mekkora lukat ütnek a falba?! mit vezetnek ott ki, csak a rézcsövet? vagy valami vastagabb mást is?
ezek állitólag szépen tisztán dolgoznak, na majd meglátom.:O)

jó hüsölést.
iffy
(/32 fok tetőtér)

Előzmény: deus (335)
deus Creative Commons License 2003.07.02 0 0 336
A csőhosszt nem írtam:
5 méter a modellre, de nálunk kihozták kb. 4 méterből.
Előzmény: deus (335)
deus Creative Commons License 2003.07.02 0 0 335
Hátha valaki még nem tudja, hogy megy a klímásítás (kicsit hosszú, elnézést):

Kb. 20 nm-es lakótér (egymásból nyíló nagy és kis szoba, közöttük örökké nyitott kétszárnyú ajtó, kb. 2,6 m belmagasság, nyugat-délnyugati fekvés, tág kilátás, 5. emelet, tégla, nap odasüt míg le nem megy. Ablakokon kívül redőny, belül reluxa. A nyári hőmérséklet belül nappal 29-31, éjjel 27-29 fok volt.

Sok töprengés után Panasonic klímára és az egyik hivatalos forgalmazójukra esett a választás, (akik a nevüket egy híres tengerészről kapták :) ).

(ha ez valaki szerint rossz döntés volt, szóljon -- most már mindegy :) )

LG-t és Fishert is ajánlottak, de az LG valahogy túl drágának tűnt (ahhoz képest, hogy valaha GoldStarnak hívták :) ), a Fisherről meg szakértők azt állították, hogy valójában az is LG, csak Amerikában ez a márkaneve. Na mindegy.

Panasonicból kínáltak sokfélét, negatív töltésű ionok kibocsátását végző generátortól az inverteren át a fűtő és pollenszűrő extrákkal felszereltekig.
Nekem ezek is túl drágák voltak, ezért a Pana egyik alapmodelljét vettem meg, ami semmi extrém dolgot nem tud, csak hűt, és 3,5 kW-os. Szerintem ez a kapacitás ide pont elegendő.

Árak:
Hardver: 138.900,- + ÁFA
Szerelés: nincs még pontos számla, de kb. 60.000,- + ÁFÁt mondtak.

Szerencsém volt, mert 2 hét várakozás után a minap már jött is a szerelő. Igaz, kissé morcos volt, amikor kiderült, hogy az üzletkötő sem a szerelési körülményekről (fűtéscsövek mögött kell vezetni a csövezést), sem a fal jellegéről (homlokzati vakolat alatt 7 centi habszivacs, ezt ki kell szedni a konzolok felrakásához stb.) nem tájékoztatta.

A szerelő a forgalmazó szerződött vállalkozója. Gyorsan, szakszerűen dolgozott, amibe magam is besegítettem szerszámok adogatásával és jeges üdítők felszolgálásával :) mindezzel együtt a teljes szerelési idő 6,5 óra volt -- de délután fél 4-kor üzembe lépett a klíma, és a szétdúlt szerszámraktárt ügyesen imitáló nappalimban kellemes hűvösség uralkodott el :)

Épületgépészet:
fúrás-faragásra lelkileg fel voltam készülve; a 40 centis külső fal áttörése izgalmas móka volt, főleg az utcára hulló törmelék miatt... A gyalogosforgalmat vizuális ellenőrzés alatt tartottam, így senkinek se esett baja, a parkoló kocsik is megúszták, mert a szerelő óvatosan tologatta ki a faldarabkákat. A rézcsövek méretre hajlítgatása, és helyre illesztése bizánci rémálom volt szegény szerelő számára; egy helyen muszáj volt 2 darabból összeforrasztania a csövet, így a propánpalacknak a fareluxától fél méterre vidáman lobogó lángját figyelhettem meg, miközben az előszobában lapuló tűzoltó készülékre gondoltam erősen... :)

A külső (homlokzati) konzolok felszerelése gyerekjáték volt, mivel a szerelőt a kizuhanástól lakáson belüli erős rögzítéssel megvédtem. Így deréktól fejjel lefelé hajolva, felrakta a konzolokat (remélem, elég erősen csavarozta), majd jött a 34 kilós kültéri kiemelése. Szerencsére a szerelő izmos embernek bizonyult :) Felcsavarozta, aztán csőbekötések, nyomáspróba, minden rulez.

Most tesztelem a szerkentyűt... Végre elviselhetővé vált a lakásom.
Csak kimenni a forró utcára, az szörnyű...
:|

gagarin- Creative Commons License 2003.07.02 0 0 334
Media Markt Daewoo split klíma 2,6 kW hűtő-fűtő - bruttó 99,000 Ft.

g.

gagarin- Creative Commons License 2003.07.02 0 0 333
Szoval a 45e+AFA azert nem k...a olcso!

Pláne, hogy maga a gép mondjuk cca. 100ezer...

g.

Előzmény: Szimat (332)
Szimat Creative Commons License 2003.07.01 0 0 332
Meg mindig csak jatszunk a klima gondolataval, de ahol en neztem 40e+ AFA vagy 35e+AFA volt a beszereles 5 ill. 2m-en belul. Szoval a 45e+AFA azert nem k...a olcso!

Udv,
Szimat

Előzmény: 206wrc (328)
rézgálic Creative Commons License 2003.07.01 0 0 331
Jelen pillanatban még 27°c-ot mutat a hőmérő kinnt, ki sem merem kapcsolni ma éjszaka.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!