Keresés

Részletes keresés

Mókuscsajszi Creative Commons License 2010.04.18 0 0 8141
sajnálom roli részvétem:(:(
*Babi* Creative Commons License 2010.04.17 0 0 8140

Nagyon sajnálom! Részvétem! :(

 

Köszi a tippet nálunk nincs ilyen üzlet, de majd elnézünk valamerre.

Az Obi-ban van fenyőmulcs igaz nagy darabos, de tele van apró pici fehér hangyaszerű (de annál jóval kisebb) "állatkákkal". Nem tudom mik lehetnek de nem engedem be a lakásba "őket". 

 

Addig marad a csutkaalom meg a napi porszívózás ....

Előzmény: roli310 (8134)
1ibolya Creative Commons License 2010.04.17 0 0 8139
Rettenetesen sajnálom:-((((
Előzmény: roli310 (8134)
roli310 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 8138

Köszönöm. Hogy több ilyen eset ne fordulhasson elő, a kinti ketreceket körbevonom még egy réteg sűrű dróthálóval, mert ahogy őt elkapta elkaphatja a macska a párját vagy a csíkosokat is...Először azt hittem hogy a párja verte így el, de az állatorvos azt mondta, hogy a párja nem tudott volna csontot törni, és a ketrec frontrácsán a sok kitépett szőr is kintről érkező támadásra utal.

Tanulságos eset volt, vigyázzatok a macskákkal, nyesttel és más ragaozókkal ha kint van a mókusotok!

Roland

Előzmény: Lászy (8136)
Lászy Creative Commons License 2010.04.17 0 0 8137
szia!
volt már pároztatva a kislányod? A lány mókiknál a párzás hiánya okozhat szőrhullást, hormonális problémákat, stb. Ha fütyül, vidd el hímhez, pároztasd be, és az sokat segít majd ezeken a problémákon.
Előzmény: zsuzsi__ (8129)
Lászy Creative Commons License 2010.04.17 0 0 8136
Sajnálom Roli, mérhetetlenül elszomorodtunk, hogy nem sikerült a műtét után felébrednie... részvétünk...
Előzmény: roli310 (8134)
roli310 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 8135

600-700Ftért vettem tegnap egy nagy zsákkal, de az áruházakban kb. 2x ennyi szokott lenni.

Előzmény: roli310 (8134)
roli310 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 8134

Nagy baj történt ma :(

A hím japán mókusomat tegnap este, vagy ma hajnalban megtámadta egy macska a ketrecen keresztül, a jobb hátsó lábát kihúzta a rácson, tőből kitörte és véresre harapta stb...  reggel 10órakor észrevettem, gyorsan elvittük egy állatorvoshoz, de ő le sem tudta fertőtleníti, nem értett a mókikhoz. Felhívtam Fáncsi Gábort de ő csak holnap tudott volna fogadni minket, az viszont már késő lett volna. Így dél körül ismét elindultunk egy állatorvoshoz, itt kapott egy szurit(elaltatták), engem haza küldtek, és addíg leamputálták a lábát. Kezdett ébredezni az altatásból, mikor egyszerre leállt a szíve. Azt mondták vérrög mehetett a szívébe. Megpróbálták újraéleszteni, de nem sikerült. Abban reménykedek, hogy a párja vemhes és lesznek tőle utódok, hogy tovább öröklődjön a géne.

:(

Nagyon sajnálom szegényt, szörnyű fájdalmai lehettek míg élt.

 

Babi: Én baumaxban szoktam általában venni egy zsákkal, de pont tegnap vettem egy kereskedőtől egy út mellett. Lehet kapni kicsi-nagy-közepes méretűt is, és mindíg a legkisebbet veszem a mókusoknak.

Mond az eladónak hogy fenyőmulcsot keresel, biztos tudni fogja mi az.(kertészáruházakban keresgélj, vagy olyan áruházban ahol van kertész részleg)

Előzmény: *Babi* (8132)
carmen38 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 8133
szia !

nézd ezt találtam alommal kapcsolatban

http://www.allati-fincsi.hu/index.php?module=webshop&target=view&id=3213



itt nagyon sok jó dolog van és elfogadható áron
Előzmény: *Babi* (8132)
*Babi* Creative Commons License 2010.04.17 0 0 8132

roli310

Szeretném megkérdezni, hogy hol vetted az alomnak használt fakérget és milyet? Körbejártunk minden állatkereskedést itt a városban de csak néztek ránk mint "borjú az új kapura"..... :(

Az egyik nagy barkácsáruházláncban ugyan van hatalmas kiszerelésban, szabadon tárolva, (értsd esőben, fagyban stb...) de az sokkal nagyobb darabokból áll és apró pici "fehér izék" rohangálnak benne. Ilyet semmiképpen nem teszek Spurcsi alá!

Van talán külön kisállatoknak készült fakéreg alom?

Ha nem lehet kiírni ide a nevet akkor e-mail-ben is jó.

Köszi! Bori

Előzmény: roli310 (8028)
TGergo79 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 8131
Először is ki kell javítanom magam, egész pontosan az első hiányos információk alapján téves volt a következtetés, mivel még nem nézte végig apa a felvételeket, csak annyit látott, hogy egy görény bent van egész éjjel, és hiányoznak a tojások, majd hívott engem, hogy egy szemét görény megette a tojásokat, és nincs bent a bagoly az oduban… Szóval kicsit olyan ez, mint mikor egy feltört kirakatú kisvárosi ABC előtt sétál el két kisebbségi hegedűművész, és az arra járőröző rendőrök, azonnal beviszik őket tettenérés címén… Vagyis, hogy a konkrétumokra térjek visszatekerve a felvételeket a kezdetekig, kiderült, hogy a probléma 04.09-én indult, az egyik tojáson látszik, hogy be van horpadva, és nappal a bagoly fel is töri és megeszi, Döbbenten tekergettem ide oda, de kitakarta a bagoly a tettét és nem láttam, volt e benne fióka, záptojás volt, esetleg elpusztult a hím és már napok óta nem kapott kaját? Efféle gondolatok között keresgéltem tovább, és másnap újabb tojást bontott fel, de itt már látszik, hogy semmi nincs a tojásban, úgy értem fióka nincs, csak egy adag csúszós, taknyos, már tojásnak sem nevezhető massza folyik az odu fenekén, és az tojó azt próbálja felnyalogatni. (2. fotó jobb szeme alatt a földönlévő csillogó trutyi) Szóval már javában két záptojás mínuszban voltunk mire megjött a görény, igaz ekkor félelmében nagyon elviharzott a bagoly, és csak reggel jött vissza, tehát tutira kihültek a tojások is, de a görény nem tudta feltörni őket, és csak aludt mellettük egyet, másnap a bagoly visszajött és feltört még kettőt, tehát végül csak 1 maradt, de azokban se láttam, hogy lett volna valami. 1 napot még visszaült arra az egy szem tojásra, de éjjel kiment és reggelre nem jött vissza, ma este majd apáék értesítenek visszajön e, én most nem aludtam fent.

Ma körbedrótoztam a fát, hogy ne tudjon felmenni az oduig semmi. Kb 10m magasan csináltam egy tölcsér alakú akadályt, úgyhogy az atom biztos.

Hogy miért ette meg a bagoly a tojásokat? Nem tudom, egyetlen egy gondolatom van, de ha van jobb ötletetek várom. A hím nem pusztult el, előző éjjel kapott 1 egeret 1 cinkefélét, én arra tudok csak gondolni, hogy megfagytak a tojások, mert sajnos az első héten még vastagon voltak -15 fok reggelenként, és ugye ő minden este kiment egy 30-40 percre, az meg egy ilyen kis tojásnak elég lehet -15-ben hogy megfagyjon.

Alternatív magyarázatokat szívesen fogadok.

Holnap teszek fel videókat a www.vadonline.hu-ra, de most megyek moziba, csaó

TGergo79 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 8130

Alapból nincs neki, de ha rámutatsz egyre, hogy kb ilyen kell, de ne itt legyen az ajtó, ne az legyen a méret, más legyen a teteje, és az oldala is úgy legyen megcsinálva, hogy...

Akkor úgy csinálja, nagyon rugalmas a srác.

Ma egy erdész barátomnál voltam és találtam nála egy odvas fatörzset, amiből remek is függőágy odu jellegű nyári lakhelyet csináltam Bubunak, már birtokba is vette. Majd csinálok róla egy fotót.

 

Előzmény: Móci_2009 (8124)
zsuzsi__ Creative Commons License 2010.04.17 0 0 8129
Igen. Valamivel visszább láthatsz róla képet. Igazából remélem, hogy nem komoly a gond. Elsőre én is azt hittem,hogy kikoptatta, de a doki szerint a lapockán kihulló (mindkét oldalon szimmetrikusan) szőr az a petefészek gondjaira utal. :(
Mivel megfogni nem igazán tudom én sem és a doki sem akarta még jobban halálra rémíteni, így egyenlőre adott ilyen vitamin készítményt. Ez por, direkt rágcsálóknak van, naponta kell egy késhegynyit adni neki.
Azt mondta, hogy szép a bőre ott ahol nincs szőr, így nem valószínű, hogy élősködő. Ezért kell visszavinni két hét múlva, ha nem javul. Akkor elaltatja és úgy meg tudja nézni közelebbről is. Bár azt nem mondta, hogy mit fog vele csinálni, ha mégis komolyabb a gondja.
Ilyen macska bérescseppet hol, mennyiért lehet venni? Mennyit adsz neki? Miben adod oda? :)
Én is remélem, hogy rendbe fog jön, nagyon ki vagyok már így is akadva miatta... :(
Előzmény: dettybogyó (8128)
dettybogyó Creative Commons License 2010.04.17 0 0 8128
Szia! Kihullott a szőre? Vagy valami komolyabb a baja a mókitoknak? Pöcöknek is hullik a szőre a 2 hátsólábánál és a fenekénél a farka tövénél és a doki ilyen cicáknak való bőrtáplálót adott amivel kenegetni kell és az a jó ha le is nyalogatja magáról, mert belsőleg is hatásos... A doki az oduba ki-be járástól való szőrhullásra gyanakodott, de mivel pöcök függőágyban alszik, szal arra jutott, hogy gombafertőzés lehet. Remélem segít neki ez a kence és újra kinő a szőre. Ezen kívül még kap macskáknak való bérescseppet is, hogy erősödjön egy kicsit az immunrendszere. Remélem nem komoly a baja Sziporkának és hamar rendbe jön!
Előzmény: zsuzsi__ (8127)
zsuzsi__ Creative Commons License 2010.04.17 0 0 8127
Sziasztok!
Ma voltunk állatorvosnál Sziporkával.
Kaptunk valamilyen vitaminkészítményt, melyből naponta egy késhegynyit kell neki adni. Azt mondta, hogyha két hét múlva nem javul az állapota (nem kezd el nőni a szőr), akkor vigyem vissza, mert valószínűleg petefészek ciszta lesz a dolog.
Zsuzsi
dettybogyó Creative Commons License 2010.04.17 0 0 8126
http://www.youtube.com/watch?v=O-2jU7cvTcU
Pöcökről egy videó :-))) Nagyon szelíd és imádja a kezem....
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.17 0 0 8125
(nekünk is méretre gyártotta a nyúlketrecet... megmondtuk, hogy pontosan mekkora helyre kell beférnie)
Előzmény: Móci_2009 (8124)
Móci_2009 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 8124
Szia!
A ketrec olyan nagy, hogy te is beférsz?
Akkor biztosan ti terveztétek, nem? A Ketreckirálynál nincs ilyen nagy a kínálatban.
Örülök, a szelídítgetésben elért eredménynek! :-)
Előzmény: TGergo79 (8119)
Mókuscsajszi Creative Commons License 2010.04.17 0 0 8123
Hogy szoktassam kézhez a mókusom?Mert már nagyon válogatos:D
roli310 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 8122

Jelenleg 2japán és 17csíkos mókusom van.(ebből 5db 1éves, a többi idei)

 

Mókuscsajszi: Fogkoptató=szépia csont=első kisállatkereskedés, kb. 50-200Ft egy darab.

Előzmény: TGergo79 (8121)
TGergo79 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 8121
Hány mókusod van most? Nagyok kicsik külön-külön?
Előzmény: roli310 (8118)
Mókuscsajszi Creative Commons License 2010.04.16 0 0 8120

Hello Roli!Küldesz még képeket?Olyan édik,én is akartam kis mókusokat,de nem találtunk lányt:(:(.Már egyszer kiszököt Mogyi,éppen suliba kellet mennem.Hívtam közbe a nővérem meg fogta.Már kezdek vele össze barátkozni már simogatom.Én mindig azt mondom egy állat szívéhez a gyomrán keresztül vezet az út.Két napja egyfojtába figyelem beszélek hozzá.Kiwit kap,néha egy kis csokit:-).Ma takaritottuk

aztán kiszetem a házát de a háza egy ághoz kapcsolodik az ágból egy szög tompa része jön ki. és az vezet a házba.

 

UI:régen montak egy oldalt ahonnan rendelnek fogkoptatott.Írjátok meg.Kösz

 

TGergo79 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 8119
Igen a ketrec kint van a teraszon. Első ötletem az volt, hogy egy elválasztófallal kétfelé lehet osztani a ketrecet és így lett megoldva a "zsilipelés" de az élet (vagy a kis BUBU) ugye menet közben írja a szabályokat, és ehhez kell alkalmazkodni, szóval az elválasztófal helyett egyelőre mivel BUBU 7 hetesen még kissé félős és nem jön ki az oduból ha mozgást észlel, csak kidugja az orrát. Szóval jött a B majd a C terv. B az volt, hogy az odu két bejáratára tettem egy egy pici ajtót, és azt egy pálcikával becsukom, miközben BUBU a behordott falevelek alatt pihizik, ebből észre sem vesz semmit, ekkor kinyitom az ajtót, beülök, kinyitom a ksi ajtókat és várok. Nos ez arra már jó volt, hogy mikor kidugta az orrát az oduból elvette a kaját a kezemből, de ki nem jött, mert mikor megkaparintotta a kaját minidg berohant és bent ette meg. Ma ezt párszor eljátszva 2 órát gubbasztottam az oduban, már kockásra ültem a hátsóm, de nem jött ki hozzám. Ekkor becsapott az isteni szikra és jött a C terv ami bevállat. Igaz még egy másfél órámba került :-) azt csináltam, hogy az odu alsó deszkáját kicsavaroztam és föl le irányba lehet tologatni, és mikor kinyitom egy 3-4cm-sre akkor pont bubunak fejmagasságban vagyok, és íly módon sikerült felvenni a diplomáciai kapcsolatokat. Az érdekes az volt, hogy adtam neki egy kicsi darab epret, majd egy pici almát, ekkor úgy tűnik rájött, hogy haverok vagyunk, és kijött az oduból, rámmászott, kiette a tenyeremből a kikészített magokat, egy részét ott ette meg a tenyerembe ülve, aztán leült a cipőm orrára és ott ropogtatta el a többit. Visszajött megnézni mi van még a kezemben, nagyon jól elvoltunk. Aztán megvártam, hogy visszamenjen az oduba, becsuktam a kis ajtókat és kijöttem. Pár óra múlva hazajött barátnőm, büszkén újságoltam mire jutottam egy délután alatt, és beült vacsi után ő is, műsor ugyanaz, kicsit félősebb volt vele, makogott az oduban sokat mikor benyújtott neki egy darab szelíd gesztenyét, de utána neki is kijött, megharabdálta az összes újját, de csak finoman, összeszedte belőle a kaját, aztán be akarta fúrni az orrát a két újja közé, hétha van ott még valami... szóval sínen vagyunk úgy érzem szelídítlés ügyben, úgyhogy nagyon boldog voltam egész odáig még apáék fel nem hívtak a Mátrából, ők már ma felmentek és egy rohadt menyét megette a bagolytojásokat az oduból, 5 nap múlva keltek volna a kicsik. Most kissé magam alatt vagyok...
Előzmény: Móci_2009 (8114)
roli310 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 8118

Még gazdit keres 3db barna csíkos mókus fiú, a 2 hetes alomból! Ők 1hónap múlva elvihetőek! 13.000Ft/db.

A többiek már le vannak foglalva!

Roland

Előzmény: roli310 (8116)
Jeges84 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 8117
E-mail ment.
Előzmény: roli310 (8116)
roli310 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 8116

Sziasztok!

Elmúltak 2hetesek a kicsik!(majdnem 2és fél hetesek)

A legnagyobb csapat már 6 és fél hetes!

És néhány napja váratlanul előkerült egy 3. csapat is akikről nem is tudtam, ők most kb 5és fél hetesek, és hárman vannak! 1fehér és 2barna.

Móci_2009 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 8115
Nagyon aranyosak!!!
A képeket nézve úgy érzem, Móci túl "öreg" volt már 6 hónaposan, mikor hozzánk került.
Biztos sokkal egyszerűbb a szelídítgetés, amíg ilyen picikék.
Persze már nem válnék meg tőle. A mindennapos szelídítgetés rám is hatással volt.
De hogy mi mikor fogunk így játszani a ketrecen kívül, azt nem tudom.
Előzmény: Ildiko* (8106)
Móci_2009 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 8114
Ez a kamera nagyon jó ötlet! :-)
Írtad, hogy a ketrec külső térben van. Lehet, hogy buta kérdés: van valami zsilipetek, vagy közvetlenül a külső térbe nyílik? Én nem merem kitenni, mert félek, hogy kiszökik, mikor kinyitom...
Ami a szelídítgetést illeti - bár én még csak kezdő vagyok - én tiszteletben tartanám, ha ő elvonul.
Egyébként Móci viselkedése is nagyon követi az időjárást. Ebben az esős időben szívesen szundikál napközben is. Nem mindig vonul be az odúba, néha csak a függőágyban alszik.
Előzmény: TGergo79 (8095)
Mirage87 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 8113
Sziasztok! Fél éve kaptam szüleimtől egy 13 csíkos földi mókust és mivel nem értek hozzá szeretném eladni egy szerető gazdinak, aki gondoskodni tud róla. Alig látom enni és az egész napot átalussza, lehet hogy nála ez normális dolog, de mozogni sem láttam még pedig olyan mászófákat raktam be neki, hogy azt más mókus megirigyelné. Amúgy a nemét illetően kiderült, hogy fiú. Még annyit, hogy ez egy drága mókus, pedig egy csöppnyi kis állatka, akit érdekel az expresszen talál róla képeket. Köszi
pumukli48 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 8112

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!