Keresés

Részletes keresés

gergo9 Creative Commons License 2003.08.30 0 0 510
Midea+(2.6 hűtő-fűtő)
Nyár elején tetettem fel. Eddig hibátlanul működik. Funkciójának teljesen megfelel, jól hűt.
A kültéri csendes, a beltéri is, bár a huzatát lehet hallani egy kicsit. Jó lenne egy még kisebb fordulatszám rajta, mert szerintem LOW-ban is sokat fúj, és a beltéri zaja is csak ettől függ mert a belső motorját nem lehet hallani.
Én vígan alszom alatta, de lehetne egy SLEEP üzemmód is. Viszont ami zavaró lehet, hogy viszonylag gyakran pattog az amúgy jónak tűnő beltéri műanyag burkolata. ( a hőingások miatti dilatációtól kb 5-10 percenként).A távirányítója nem túl dizájnos, viszont erős a „leadott jele”. A beltéri és a kültéri szerintem szép kinézetű. A TIMER kicsit béna, mert nincs benne óra, csak az adott beállítástól számolgat, viszont jobb mint a semmi.
Véleményem szerint az áráért jó szolgáltatást nyújt. NAGYON FONTOS , hogy jó szakemberrel szereltess! Ez a későbbi jó működés alapja. Olvass el visszamenőleg jó néhány hozzászólást, és akkor talán elkerülöd azokat a hibákat, amelyekkel néhányan szívtunk!
egy_klímás Creative Commons License 2003.08.30 0 0 509
hali!

..és mi lett az eredménye a csesztetésnek? az a baj, hogy most már az önkormányzat kezében van az ügy. tőlük is kaptam a határozatot. bezzeg máshol (nem is messze: 200m sugarú körben)évek óta vannak parabolák, klímák...azt hogy lehet?! ne mondja nekem senki, hogy mindre van engedély!
tetőre kirakás nem jön be, mert messze lakom a tetőtől.
most komolyan:
miért fáj az embereknek, hogy én kiraktam? kit zavar? még a víz sem csöpög be sehová!
jah, annak idején én bementem az önkormányzatba, hogy engedélyt szerezzek mielőtt felszerelték! erre ott egy -már elnézést- pics@ közölte minősíthetetlen hangnemben, hogy nincs engedély. nem lehet! hiába kérem, nem adnak. akkor mi az igazság? ha arról lenne szó engedélyeztetném, de ha nincs is rá mód?!
vki help! :(

Előzmény: istenkiraly (508)
istenkiraly Creative Commons License 2003.08.30 0 0 508
deus:
Én azt hallottam, hogy érdemes a ventit járatni egy 2 órán keresztül, hogy kiszáradjon faszán. Karbvantartást szerintem üzembehelyezés előtt érdemes.

egy_klímás:

Tudom mit érel, mert engem is elkezdett a köcsög panelos IB- elnök csesztetni....
Az abaj, hogy kurvasok irigy geci él magyarországon.
Ha erkélyen van a kültéri, akkor nem kell rá engedély.
Elvileg ha homlokatra rakod ki, akkor engedélyeztetni kell. Ezt leírták lentebb, hogyan kell. Szeritnem ha felhívod az önkormányzatot talász majd valakit, aki elmondja, hogyan lehet utólag, mert biztos lehet.
Én is panelba lakom, nekem felajánlották, hogy felrakják e tetőre :D Ha magasan laksz ez is lehet alternatíva!

Üdv!

Előzmény: egy_klímás (506)
scratch Creative Commons License 2003.08.30 0 0 507
egy_klímás,

én elösször a közös képviselőt munkálnám meg, hogy vonja vissza a feljelentést.

Előzmény: egy_klímás (506)
egy_klímás Creative Commons License 2003.08.30 0 0 506
Üdv hűvöstársaim!
Nagy sz@rban vagyok, segítsetek. Májusban szereltettem egy split klímát. Panelben élek, a közös képviselő helyi sheriffnek képzeli magát...Tudjátok az a legrosszabb fajtából való. Már amikor szerelték fenyegetőzött, hogy nem lehet stb. Nem tesco-s klímát vettem, tehát szinte hangtalanul végzi a dolgát. A kondenzvíz sem a szabadba megy, hanem a lakásba egy tartályba. Ennek ellenére feljelentett, és most kaptam egy határozatot az önkormányzattól, hogy:
"...a felszerelt klímaberendezést 15 napon belül bontsa le. Nem teljesítés esetén 100.000 Ft-ig terjedő (ismételhető) végrehajtási bírsággal fogom sújtani...az építmény lebontását költségére és veszélyére hatósági úton végeztetem el"
Ehh. Na most mi van?! Ja, persze fellebezhetek 20.000 Ft(!!!) illetékbélyeggel.
Vki kapott ilyet? Mit lehet tenni törvényesen? (a többiről gondoskodom)
Ez szerintem teljes diszkrimináció, mert ha megnézitek mindenhol van klíma, parabola antenna. Erkélyen, homlokzaton, ablak alatt stb. Evvel az erővel nem is lehetne ilyen terméket forgalmazni, hiszen szabályosan nem is használhatod. Akkor most hogy van ez? Kihez forduljak?
deus Creative Commons License 2003.08.30 0 0 505
Klubtársak, azt hiszem, most már pihenést engedélyezhetünk a klímáinknak, itt a hűvösödés...
:))

Érdeklődnék, hogy ki mit javasol a klímák idényen kívüli kezelésére.
A csak hűtős modellekre gondolok (mint az enyém is), tehát amit valószínűleg jövő tavaszig nem használunk.

Idény végi karbantartáskor mire érdemes ügyelni?

Kell-e, érdemes-e a kültérit letakarni, beburkolni (az enyém teljesen szabadon van)?
Ha igen, hogyan, mivel, vannak-e erre megfelelő vagy javasolt anyagok, esetleg ilyeneket forgalmazó helyek?

(Mivel az enyém utcafronton van, a küllem is fontos, nem a fekete szemetes zsák a legcélszerűbb :) )

transprox Creative Commons License 2003.08.28 0 0 504
Midea? csak pár hónapja van, még nem esett szét. H?t. Kellemesen.
istenkiraly Creative Commons License 2003.08.26 0 0 503
Sziasztok!

Kérnék Midea+ os tapasztalatokat légyszi.

Köszi

transprox Creative Commons License 2003.08.26 0 0 502
Rézgálic: kösz, a kézikönyvet is köszi, letöltöttem én azt rég, de nem tudtam neked levelet küldeni, nem is létezik a címed. S valóban, a cool jó, csak el?ször a isten tudja miért úgy lenyomta 21 fokra egy óra alatt a szobát hogy az meglep?... Azóta jó.
GCS Creative Commons License 2003.08.25 0 0 501
Köszi a választ!
Franc se fog az engedélyezéssel görcsölni, főleg, hogy a lakás egyik oldalán nem is szomszéd lesz, hanem egy zárt lépcsőház, és a kültéri ahhoz lesz közelebb...

Még mindig áll a kérdés, hogy van-e valami spec. dolog abban, hogy mi télen szereltetnénk be a klímát?

Előzmény: deus (497)
rézgálic Creative Commons License 2003.08.24 0 0 500
Ennél mi sem egyszerűbb ha jó a berendezésed. Állítsd 25°c-ra cool-on, és ha eléri a beszívott levegő hőmérséklete a kívánt hőfokot leáll a hűtés, de a beltéri továbbra is forgatja a levegőt.
Előzmény: transprox (499)
transprox Creative Commons License 2003.08.24 0 0 499
Midea Plus, hüt-füt a darab. Ha Autora teszem, akkor szerintem esténként áttér fütésre. Ha Coolra akkor jégvermet csinál a lakásból. Hogy lehetne elérni hogy ha 25 foknál több van, akkor h?tsön, ha kevesebb akkor ne csináljon semmit?
deus Creative Commons License 2003.08.22 0 0 498
Jaja, egy haveromnál szintén "ismerős ismerőse" tipusú szerelő dolgozott, ráfúrtak egy villanyvezetékre, így azon az ágon nincs villany, a kondenz csövet valahogy megtörték, így kifolyt a víz a szobába, volt vele macera, amíg rendbehozták.

Asszem ez az az eset, amikor az olcsó a drága...

Lényegek sztem:
Márkás, nívós, készüléket kell venni (nem valami ismeretlen noname vacakot),

Olyan klímás cégtől kell venni, akik már jó ideje forgalmazói a márkának és azok is lesznek várhatóan (nem pedig szupermarketben, a kutyakaja és a gereblyék közötti polcról),

Oda kell figyelni a szerelőre, lehetőleg a klímás cég küldje ki vagy ha független szerelő, akkor meg kell nézni, hogy van-e zöldkártyája, vákuumszivattyúja, főállásban ezzel foglalkozik-e (nem pedig vízszerelő stb.)

Előzmény: krisztababa (493)
deus Creative Commons License 2003.08.22 0 0 497
A (487)-ben leírtam, mi kell az engedélyhez.
Elvileg MINDEN olyan építéshez, ami a ház homlokzatát utólag módosítja, építési engedély kell.
Asszem még ahhoz is (elvben), hogy az ablakpárkányra virágosládát vagy antennát barkácsolj.

Gyakorlatban sztem sz*rd le nagy ívben.
Ki a fene fog a ti hátsó falatok láttán az önkormányzatra rohanni, hogy "jaj ezeknek biztos nincs engedélyük"?

Akkor lehet gond, ha pl a szomszédot zavarja a kültéri zúgása, és ezért (jó gecó szomszéd módjára) feljelent, és ekkor utánanázhetnek, hogy van-e engedély.

Klíma szerelés engedélyezésről van amúgy külön topik.

Előzmény: GCS (494)
scratch Creative Commons License 2003.08.20 0 0 496
Így van...

Egybéként, nekem is zöldkártyás szerelő szerelte be, de ahogy láttam, szerintem nem vákumozott.

Előzmény: alexclassic (495)
alexclassic Creative Commons License 2003.08.19 0 0 495
Hááát, nekem is felmenne a pumpám, ha valaki 45 fokban közölné velem, hogy majd 3 hét múlva... :) És sajnos szakember is csinál sajnos selejtet soxor... :(

Egyébként skacok, ha kell, van 2 megbízható és nem 3 hétre vállaló szakemberem is... Ha kell, mail...

Előzmény: krisztababa (493)
GCS Creative Commons License 2003.08.19 0 0 494
Sziasztok!

A lakásunk november-december környékén lesz olyan állapotban, hogy bele lehetne rakni a klímát.
Télen nincs semmi extra macera a beszereléssel?
Akkor nem mennek lejjebb az árak egy kicsit?
Társasház hátsó udvarára néző falra raknánk, ehhez kell valami engedély vagy ilyesmi?

bocsi az amatőr kérdésekért...

krisztababa Creative Commons License 2003.08.19 0 0 493

Vacsi, így van ahogy mondod! Szakembernek zöldkártyával kell rendelkeznie és ez elég komoly ("gázkezelői") továbbképzés!
Alfa Hold: valóban, vákumolni kell a rendszert, s ehhez tényleg kell egy vákumszivattyú. És még ezer más fontos és drága műszer :)))

No, de vannak olyanok sok esetben, akik ugye "mindenhez értő ezermesterek", nekiállnak klímát szerelni egymaguk, aztán csak lesik, ha tönkremegy a drága gép.

Csak egy példa az utóbbi hetekből: távoli ismerős hívja a férjemet, hogy neki az üzletbe azonnal kell klíma. Mondta a párom, hogy most éppen tele van a naptárja, kb. 3 hét múlvára tudja vállalni. Embernek az nem jó, akkor majd felrakja más (+sértődés). Fel is rakták neki, 80eFt-ért (!) 2 napot ment a gép, aztán bekrepált, dobhatja is el, mert a "szerelők" kontárok voltak.

Előzmény: KöjálBébi (484)
tkacsa Creative Commons License 2003.08.16 0 0 492
A szuleim hazaban a pincealja direkt nem lett lebetonozva,igy nyaron jo huvosjott fel alulrol.Nagy forrosag eseteen meg csak kinyitottuk a pinceajtot,es omlott ki a hideglevego a pincebol.Volt olyan hatassal,mint a legkondi es raadasul nem kellett hallgatni a geepzummogeset,illetve a szelse fujt a lakasban.
deus Creative Commons License 2003.08.15 0 0 491
Pontos leírást tudok adni, mi kell egy légkondi engedélyhez (gyanítom, hogy ezt alkalmazzák minden olyan szerelés esetére, ami érinti a homlokzatot):

1. Kérelem:

- építtető neve, címe, aláírása
- ingatlan címe és helyrajzi száma
- szerelés/építés rövid leírása
- 10.000,- Ft illetékbélyeg
- mellékletek felsorolása

2. Csatolandó mellékletek:

- ingatlan tulajdonos hozzájárulása (ha nem azonos az építtetővel)
- ingatlan tulajdonos meghatalmazása (ha nem azonos az építtetővel)
- 3 hónapnál nem régibb tulajdoni lap
- közös tulajdon esetén a lakók hozzájárulása (társasházi okiratokban meghatározott arányban)
- homlokzatról készült fénykép (papírkép)
- tervdokumentáció (lásd lejjebb)
- önkormányzat főépítészi iroda tervtanácsi véleménye (ilyet havonta egyszer adnak ki)

3. Tervdokumentáció:
(benyújtandó 4 példányban a melléklethez 1 példányban a tervtanácsi véleményezéshez)

(a tervezést csak É1,2,3 mérnök csinálhatja, gépészmérnök nem)

- tervező eredeti aláírása
- tervező neve, címe, kamarai tagsági száma
- tartalom
- alaprajz az ingatlanról
- homlokzati rajz az érintett szakaszról
- tervezői nyilatkozat

Ja, és ha lebuksz, akkor elvben fennmaradási engedélyt kell kérned ÉS PLUSZ bírság, ami jelenleg nem 10 ezer, hanem 180 ezer.

De ha csak fel nem jelent valami zomszád, akit zavar, akkor nem buksz le...

Előzmény: BitStream (489)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.08.15 0 0 490
ha nem szereltetik le, ne foglalkozz vele. többe (vagy legalább anyiba kerül) az engedélyeztetése.
bizos valami "kedves" szomszéd lehetett...

a kereskedő/eladó nem tud felvilágositani, mert gondolom kerületenként, városonként más a renccer ezzel kapcsolatban.

csak infóként, nekünk épp folyamatban egy eljárás (hétvégiből lakóházzá). kell illetékbélyeg, tervrajz ötpéldányban, tulajdoni lap (ez minden sz@rhoz kell), közmü (viz-gáz-áram) nyilatkozat a szervektől (ez is minden sz@rhoz kell), valamint ha társasház akkor a többiek beleegyezése is.
szóval macera.
inkább fizesd ki a büntit, hamarabb megvagy.:O)

Előzmény: BitStream (489)
BitStream Creative Commons License 2003.08.15 0 0 489
A gond csak az, hogy jövőre én is szeretnék egy klímát feltenni ugyanannak a háznak a másik oldalára (ez sem utcafront), csak ugye elgondolkodtató, hogy érdemes-e terveztetni, engedélyeztetni miegymás, vagy megúszható ebből a bírságból...

Leszereltetésről még nem szól a fáma, de ki tudja mit hoz a jövő... Ellenben kérdés, hogy a kereskedő aki eladja a terméket, nem köteles-e némi felvilágosítást adni a népnek, hogy ez bizony macera, mire "hivatalosan" is a falra kerülhet.

Előzmény: Lord Iffy (488)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.08.15 0 0 488
az kb annyi, mint az engedély eljárási dija.:O)))
remélem nem szeretetik le?
ha nem, akkor jól jártak.:O)
Előzmény: BitStream (487)
BitStream Creative Commons License 2003.08.15 0 0 487
Hello!

Anno par oldallal ezelott valaki feltette a kerdest, hogy mifele engedelyeztetesen kell atesni ahhoz, hogy "hivatalosan" is lehessen klimat uzemeltetni. Bp. XXI. keruleti csaladi haz oldalara rakattak fel az anyosomek a klima kulterijet, aztan hasznaltak egeszseggel. Kb. 2 honappal kesobb megjelent egy auto az utcaban, csinalt par fotot a hazrol (meg meg par hazrol az utcaban), majd elment. Mostansag erkezett meg a 10.000 HUF-os birsag...

???

BitStream

Alfa Hold Creative Commons License 2003.08.15 0 0 486
Az én klímaszerelőm elmesélte, hogy semmiféle hűtőközeggel nincs feltöltve a beltéri.
Viszont nitrogénnel van feltöltve, hogy ne menjen bele semmi, és szerelésnél, amikor kötelezően kiengedik a nitrogént a szabadba, így is tudd ellenőrizni, hogy gáztömör-e a beltéri.
Azt mondta, amelyik nem fúj le, fel sem rakják.
Vákuumozni, meg minden esetben KELL.
Pontosabban: Fluor tartalmu közeg esetén.
Szóval szerintem amelyiknek van vákuumszivattyúja az vákuumoz, amelyiknek nincs, az meg megmagyarázza.

Előzmény: KöjálBébi (484)
Alfa Hold Creative Commons License 2003.08.15 0 0 485
Hát hallod, az tényleg csak okosnak LÁTSZOTT.
Előzmény: deus (478)
KöjálBébi Creative Commons License 2003.08.15 0 0 484
Sziasztok,
bocsanat, hogy belepofazok, lehet, hogy volt mar rola szo, de azert erdemesnek tartom elmondani:

Volt szo arrol, hogy hogyan szereltek fel a klimat. Nos, klimat ujabban csak un. zold kartyaval rendelkezo klimaszerelok szerelhetnek. A zold kartya egy kornyezetvedelmi szaktanfolyam elvegzeset tanusitja, tenyleg zold:) fenykeppel ellatott kis igazolvany. A tanfolyamon egyreszt a szakszeru szerelest, masreszt olyan dolgokat tanitanak, amivel elkerulheto az ozonreteget karosito gaz (ez a klimaban a hutokozeg) szokese.

Tehat: akar kerjetek is meg a szereloembert, hogy mutassa meg a zoldkartyajat, nem tudom, hogy kotelezo-e bemutatniuk, de ha szoba hozzatok a zoldkartyat, biztos lesz valami reakcio, amibol kiderul, hogy van-e neki:)

Nalunk ilyen rendes zoldkartyas ember szerelt, a klima mar fel volt toltve hutokozeggel, o csak legtelenitett, es ez valoban par percet vett csak igenybe, tehat nem biztos, hogy a folyamat hosszadalmas - lehet, hogy akinel sokaig tart, ott arrol van szo, hogy nem volt feltoltve hutokozeggel a berendezes.

Sok sikert, es kellemes nyarat nektek:)

scratch Creative Commons License 2003.08.14 0 0 483
axverda,

állítólag a légcsatornásnak annyi hátránya van, hogy megáll benne a víz, és abba a baktréiumok szaporodnak. A nagy rendszereknél egész pocsoják képződnek.

Előzmény: axverda (471)
scratch Creative Commons License 2003.08.14 0 0 482
formatc,

gravitáció, szépen lassan csöpög. Nem kell feltétlen 4 emeletet levinni a csövet, elég az erkényen a muskátli alá vezetni, és még locsolni se kell utána. ;)

Előzmény: formatc (480)
scratch Creative Commons License 2003.08.14 0 0 481
Akkor nekem jól van bekötve a dobozba, megnyugodtam. :)

Viszont szerintem nekem se csinálták meg ezt a vákumozást. De kicsit engedtek ki belölle gázt, arra emléxem. Majd ha jönnek szezon végén rákérdezek.

Előzmény: Aewyn (479)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!