Keresés

Részletes keresés

Törőlt_nick Creative Commons License 2003.07.17 0 0 375
deus,

minden bizonnyal elütési hibának tudható be az 1015. Nagy valószínűséggel 10-15 esetre gondolt a szerző- lemaradt egy kötőjel - , mint amelyek klímaberendezéshez köthetőek. Így már korrekt szerintem.
Én meg elnézést kérek, hogy nem kontrolláltam eléggé a beídézett szöveget!

Deus szakié az érdem ezügyben!

Törőlt_nick Creative Commons License 2003.07.17 0 0 374
tényleg, itt valami gubanc van.
Itt az eredet cikk, rágódjunk együtt rajta!

www.vital.hu

Előzmény: deus (372)
Törőlt_nick Creative Commons License 2003.07.17 0 0 373
igen, erről most még nem nagyon dumálnak, hagyják, hogy hadd terjedjen a klimatizálás. Majd a védekezés - a sterilizálás - egy külön üzletág lesz, mint pl. az usában.
Előzmény: deus (371)
deus Creative Commons License 2003.07.17 0 0 372
Ja és a cikkedben van egy fura rész:

Amit kiemeltél: évi 1015 (ezertizenöt) eset hazánkban.
Kicsit lejjebb meg azt írod, tavaly volt 60.

Ez most hogy is van?

Előzmény: Törőlt_nick (368)
deus Creative Commons License 2003.07.17 0 0 371
Ja és azokban az esetekben, amiket igazoltan a klímák okoztak:
vajon mekkora volt a házi és mekkora az irodai klímák aránya?
(az irodai klímák gyakran teljesen más rendszerűek, jóval több kondenzvíz van stb. stb.)
Előzmény: Törőlt_nick (368)
deus Creative Commons License 2003.07.17 0 0 370
Hmmm.
Vajon mennyire veszélyesek a mi klímáink?
Segít-e, ha esti kikapcsolás előtt ventilátor üzemmódban járatjuk fél órát?
Mit theteünk, hogy ne essen bajunk? (a fene akar magának meg a családjának ilyen nyavalyát)
Előzmény: Törőlt_nick (368)
deus Creative Commons License 2003.07.17 0 0 369
A kültéri nem indul el azonnal, így védik a kompresszort a legtöbb split klímánál, ez nem hiba.
Előzmény: Törölt nick (367)
Törőlt_nick Creative Commons License 2003.07.17 0 0 368
(nem ijesztgetésképpen, csak a tudás miatt. Amúgy erre számítani lehetett a légkondik elterjedése miatt)
----------------------------------------------

Legionellózis Magyarországon

A betegség nálunk is előfordul. Magyarországon az Országos Epidemiológiai Központ bakteriológiai osztálya szerint évente 50-80 esetben azonosítja a legionellózist okozó baktériumot. A kiváltó ok lehet például a hosszú ideig nem használt melegvíztárolóból történő zuhanyozás, a baktériummal telített vízpermet, aeroszol belégzése. Az esetek 60-70 %-ában nem sikerül meghatározni, hogy a beteg hol fertőződött. Hazánkban évi 1015 esetben sikerül igazolni, hogy légkondicionáló berendezés okozta a fertőzést, további hasonló számú esetben is viszonylag jól behatárolható a kiváltó ok.

A legionellózist 1998 óta kötelező bejelenteni a járványügyi hálózatnak. Először még csak négy, tavaly viszont már hatvan esetet jeleztek az orvosok. Ha a betegektől vett vérben, vizeletben vagy légúti váladékban a laboratórium kimutatja a legionella baktériumot vagy egyéb jeleket talál a fertőzésre, akkor az ÁNTSZ szakemberei járványügyi vizsgálatot kezdenek, ennek keretében megpróbálják felderíteni a fertőző forrást.

Előzmény: deus (366)
deus Creative Commons License 2003.07.17 0 0 366
Dörzsölt klubtagoktól kérdezném:

Milyen időközönként kell tisztítani a klímát?
Elég, ha a szűrőket portalanítjuk?

Hogyan előzzük meg a legionárius betegséget?
Azaz: panghat-e a víz az otthoni split klímákban annyira, hogy bacik szaporodnak el benne?
Vagy ez csak a nagy, irodaépületes klímáknál van, ahol a tetőn van a víztartály és ott pállik?

Ki mit tud ezekről?

deus Creative Commons License 2003.07.17 0 0 365
Panasonicos kolléga, szasz!
Mesélj majd az ionizátorról, az inverterről meg a szűrőkről.

Az enyém szintén Pana, 3,5 kW, de szerényebb modell, ezeket az extra kunsztokat nem tudja.
Viszont ugyanezeket tapasztaltam, mint te. Csendes, gyorsan hűt, rulez.
:)

Előzmény: Gope (362)
deus Creative Commons License 2003.07.17 0 0 364
Tetőteres klubtársaink figyelmébe ajánlható az alábbi cikkecske a tetőterek klimatizálásáról
(ha még nem volt):

http://www.homegarden.hu/article.cgi?id=489&cid=12

Lord Iffy Creative Commons License 2003.07.17 0 0 363
mióta felszerelték a berendezést, nem volt túl meleg
igen, ezt mi is igy látjuk.:O)

jó hüsölést.

Előzmény: Gope (362)
Gope Creative Commons License 2003.07.17 0 0 362
A HŰVÖS LEGYEN VELETEK!

Friss klímatulajdonos vagyok, bár még túl sok tapasztalatom nincs, az utóbbi 1-2 hétben, mióta felszerelték a berendezést, nem volt túl meleg, megosztom a tapasztalataimat.

A berendezés: PANASONIC 3 KW, modern, ionizál, pollent, szagot szűr, és NAGYON csendes. Persze nem olcsó, 155.000+Áfa

A szerelés: 55.000 körül, számla nélkül, kis plussz anyaggal. Relatíve korrekt munka, porszívózás, technikai gondok, nem várt helyzet (kondenzvíz elvezetésének legjobb módja) esetén tanácstalanság - tulaj találja ki, hogy legyen.

A klimatizálandó szobák: kertes ház, 2 egymásba nyiló, összesen kb. 40 m2 szoba, északnyugati, jól szigetelő ablakokkal. Beindítás után könnyen, kb. 1 óra alatt lehűtötte a szobákat a beállított 25 fokra, igaz, kint csak 1 napja van 30 fok, a szobák még nem melegedtek át. NEM IS FOGNAK ! :-)

Szóval szerintem jó lesz.

Lord Iffy Creative Commons License 2003.07.17 0 0 361
nekünk is tetőterünk van. 20-22 nm2 alapterületü, de bazialacsony, szóval nem sok légköbméter lehet.
tegnap kilenckor 31 fok volt fennt mert nem ment a klima két napig. bekapcsoltam full erőre (16 fok négyes fokozatra.
fél tizkor már csak 27 fok volt. bámultuk kicsit még a tv-t és tizkor kényelmes 23 fokot mutattott ugyhogy ki is kapcsoltam, ami csalóka kicsit mert 2 fokot visszamelegszik a hőmérő ha offline a klima de nem baj. (gondolom mert pont ráfújja)
nálunk éjszaka nem megy, csak ha nem vagyunk otthon/fennt mert nekem elég csak ránézni és már meg is fáztam.:O))))

(2,6os toyo)

Előzmény: lamed (360)
lamed Creative Commons License 2003.07.17 0 0 360
Sziasztok

A napokban szereltettem klímát tetőtéri lakásunkba. York, 2,1 kW, 117ezer+ÁFA. Felszerelés 55ezer, számla nélkül. A hálószobába tettetük (3x3m, de a légköbméter kevés a tető miatt). Beállítottuk 26 fokra, és vártuk, mi lesz. A levegőt lehűtötte percek alatt, aztán csak a ventillátor ment. A hőmérséklet nőtt, elérte a beállított értéket, és a gép hűteni kezdett. Pillanatok alatt iszonyú hideg lett, de a kompresszor még ment egy kis ideig. Aztán kikapcsolt, és megint kezdett emelkedni a hőmérséklet. Így fél óránkét kb 10 fokos hőingadozást tapasztaltunk, amit egy éjszakán keresztül szerintem nem lehet túlélni. Ezért átrakattuk a gépet a fal túloldalára a nappaliba (kb. 60 légköbméter). Szerelés 25ezer ÁFA nélkül (jó nagy szívás). Tegnap a melegben 3 óra alatt hűlt le a levegő kb. 30 fokról 26 fokra, de esete kikapcsoltam, mert kint is hűvös lett. Érdekes, hogy amikor a hőmérő bent 28 fokot mutatott, kintről belépve sokkal nagyobb hőmérséklet-különbséget éreztem, kb 25 fokra gondoltam, amíg meg nem néztem a hőmérőket.
Az első terv miatt (hálószobai felhasználás) fontos volt az alacsony zajszint a típus kiválasztásánál, de ez is szörcsög egy ideig, amikor bekapcsol a kompresszor. Úgyhogy emiatt sem tanácsolom senkinek hálószobába tenni. A felszerelés után folyamatosan zajos volt, vissza kellett hívni a szerelőket, akik töltöttek még bele gázt (az új környezetbarátabb gáz miatt valamivel magasabb nyomás kell, mint az R22-nél).
Előtte mobilklímát (régi Carrier, 2,6 kW) is kipróbáltam, de nem vált be. Zajos, mert egy dobozban van a kompresszor is (nem mobil split volt), és nem is elég hatékony, mert a kifújt levegő helyett kintről jön be a meleg. Kb. 5 óra alatt csökkentette a nappali hőmérsékletét 2 fokkal.

scratch Creative Commons License 2003.07.16 0 0 359
gábor_smk,

minden induláskor, búg = bekapcsol a kompresszor, sziszeg = kering a gáz a csövekbe. Szerintem nincs gond, de ha gondolod, hívd ki a szerelőket, hogy megnyugodj. Vagy menj be az üzletbe, és hallgasd meg az ő gépüket, mikor bekapcsol, ha ugyan olyan a hangja, akkor nincs gond.

Előzmény: gábor_smk (356)
gábor_smk Creative Commons License 2003.07.16 0 0 358
Ha folyamatosan megy akkor nem zavaró a dolog. De ha ki-be kapcsol a hő szintentartása miatt, akkor 5-10 percenként csinálja. Ez éjjel már nagyon zavaró.
A gép egy frigidaire (1,5 Kw). Nem a borítás rezonál, sajnos. Talán a gázzal lehet valami, bár ehez nem értek.
Ha valakinél jelentkezett már ilyen gond, tapasztalatait szivesen elolvasnám. Lényeg, hogy ne ok nélkül hívjam ki a szerelőket.
Előzmény: Lord Iffy (357)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.07.16 0 0 357
nem mondanám hogy zajos lenne. de ha elmúlik miért gond?! lehet hogy alapból igy indul..
milyen tipusu kondi?

a mienk egyik nap elkezdett éktelenül zörögni. na mondom mindjárt szét is esik.:O)))
nyitva volt az eleje és berezonált a müanyag.
becsuktam. azóta semmi baja.

Előzmény: gábor_smk (356)
gábor_smk Creative Commons License 2003.07.16 0 0 356
Segítsetek!!!

Minden bekapcsoláskor rezonál, búg és sziszeg a beltérim kb. 30 másodpercig, aztán lecsendesedik. Ez általános? Nálatok is volt már ilyen? Tegnap szerelték be. Biztos elcsesztek valamit!
Mit tegyek?

Köszi

Vti_Gar Creative Commons License 2003.07.15 0 0 355
Off

Eladó egy Rowenta 1.8Kw mobilkíma 3éves, de csak két szezont ment. Időzítős, fekete színű, viszonylag kis méretű. Ha valakit esetleg érdekelne hívjon!! 30/237-29-39

On

deus Creative Commons License 2003.07.10 0 0 354
Azért én nem bánom, hogy nincs dögletes meleg...
A légkondi most nálam is pihen, erőt gyűjt...
:))

A MetNet.hu-ról, egyenest:

5 napos előrejelzés:
Szombatig erősödik a nappali felmelegedés, vasárnapra virradó éjszaka viszont egy hidegfront vonul át felettünk szórványos záporokkal, zivatarokkal (főleg északon) és megerősödő széllel. A jövő hét elején folytatódik a mérsékelten meleg, nyári idő nyugaton több, keleten kevesebb napsütéssel. Elsősorban keleten fordulhatnak elő délutáni záporok, zivatarok. A hét közepén a mostani modellfutások szerint ismét visszatér a kánikula.

Előzmény: Lord Iffy (352)
Aewyn Creative Commons License 2003.07.10 0 0 353
Ennek az az egyetlen oka, hogy klímát szereltettetek. ;-)
Előzmény: Lord Iffy (352)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.07.10 0 0 352
:O)) egyetlen gondom, hogy mióta beszerelték nem volt még meleg, olyan igazi nyári meleg.:O))))
most már télleg jöhetne valami kánikula, 35-40 fok árnyékban...:O))
Előzmény: deus (351)
deus Creative Commons License 2003.07.09 0 0 351
azaz:
"Welcome to the Club Cool"
:)))
Előzmény: deus (350)
deus Creative Commons License 2003.07.09 0 0 350
:)))
Ez kellemes meglepetés lehetett!
Isten hozott a Hűvös Klubban :))
Előzmény: Lord Iffy (346)
scratch Creative Commons License 2003.07.08 0 0 349
Szerintem jó a gép, csendes, jól hűt, jól kezelhető, és a távirányítóval sincs bajom! :)
Előzmény: Lord Iffy (348)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.07.08 0 0 348
szia toyo-s.:O)))
milyen a gépezet? tetszik? :O)
eddig egy gondom van amit felfedeztem, az a rohadt távirányitó. nehéz olyan helyet találni neki ahonnan látja a gépet.:O)
Előzmény: scratch (347)
scratch Creative Commons License 2003.07.07 0 0 347
Végre még egy TOYO tulajdonos! :) Nekem is TOYO van 2kW -os, de ez nem indul újra áramszünet után. :/
Előzmény: Lord Iffy (346)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.07.07 0 0 346
végre iffy-lak is klimatizálva van ám bezony.:O)))

igaz hogy azt mondtam hogy a héten jönnek felmérni a terepet, de sorry... én is át lettem "verve".:O)))
a kedves párom akkora titokban tartotta hogy csak na. mindenki tudott róla csak nekem nem árulta el, igy meglepetés lett.
pénteken délután belépek a lakásba, előszobában fogason egy télikabát, elötte csizma, kesztyü.
mondom mi van?!?! ez hülye?? minek vette elő?!?!

még a hideg sem tünt fel, zaj meg főleg nem pedig fullgázon ment a gép.:O)))

kurvajó. egy dual toyo. alul 3.7-es, fennt (tetőtér) egy kettővalahányas. 24 órás programozás, ujraindul áramszünet után (nálunk elég sokszor van), hüt-füt, mozgatja a lapátjait magától is meg tőlem is.:O) éjszakai müszak meg párátlanitás, levegőkeringetés... meg még istentudja mi. örültem hogy bekapcsolni be tudom.:O)))

a kültérije egy százhúszkilós (igazából nemtudom mennyi, de nagyon nehéz.:O)) doboz, amit nem a falra raktak hanem a földre.
nem túl hangos viszont marhanagy huzatot csinált. csak úgy lobognak a növények a környéken.:O)

bár még csak három napos, de ajánlani tudom.:O)))

mindenkinek jó hülést!
üdv
iffy

scratch Creative Commons License 2003.07.05 0 0 345
Nekem ugyanabba a habszivacsba megy mindkettő.
Előzmény: Les0130 (343)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!