Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1294

Ez a számolás olyan lenne, mintha azt számolnád, hogy az új, kissebb fogyasztású autód és a régi benzinfelhasználásának árkülönbségén.

Mikorra jön be az új autó ára!

Soha nem térül meg egy beruházás sem, a háztartásban. Mert a felhasználás kevés. Tehát csak a "továbbiakban kevesebbet fizetek" öröme, és megelégedettsége, továbbá, a függetlenség ami örömet okoz.

De ez egyáltalán nem elhanyagolható!

Előzmény: nylc (1291)
Érdrobi Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1293

Hali Felhasználók !

EKO-KARBON 25-ös kazánnal mik a tapasztalatok ? Ne tartsátok magatokban, mondjátok el bátran !

Üdv Érdrobi

bpmcwap1 Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1292
szerintem már semmi értelme... az én cirkom vaillant hiper szuper fél milla volt 4éve. valami aqua nem tudom milyen. Na ennyiért ma már kapsz pellet kandallót, sőt akár 300000ért is kapsz kazánt.
Előzmény: nylc (1291)
nylc Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1291
És persze kihagytam egy átlagos pelletkazán (vagy kandalló) kb. 90%-os hatásfokát, vagyis:

18,5 MJ/kg * 0,9 = 16,65 MJ/kg

40 Ft / 16,65 MJ = 2,4 Ft/MJ

Érdekes lenne még egy olyan lista is, hogy aktuális árak mellett melyik technológia mikor hozza be a gáztüzeléshez képest a kezdeti befektetés árát. Csinált már ilyet valamelyikőtök?
Előzmény: nylc (1289)
bpmcwap1 Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1290
csak érdekességképen...
Fűtőérték
Fűtőanyag Fűtőérték 1 GJ hőenergia előállításához szükséges mennyiség 1 GJ hőenergia előállításához szükséges mennyiség ára Hőtermelő berendezés hatásfoka
Tűzifa (20% nedv.) 15 MJ/kg 67 kg 1.467 Ft 60 %
Feketeszén 25 MJ/kg 40 kg 2.200 Ft 70 %
Barnaszén 17 MJ/kg 59 kg 1.941 Ft 70 %
Földgáz 34 MJ/m3 29 m3 3.029 Ft 85 %
Propán-bután 45,7 MJ/kg 22 kg 5.996 Ft 85 %
Villamos energia (nappali) 3,6 MJ 278 kWh 10.556 Ft 100 %
Levegős hőszivattyú n.é. 79 kWh 3.002 Ft n.é.
Szondás hőszivattyú n.é. 70 kWh 2.660 Ft n.é.
Fapellet 18 MJ/kg 56 kg 2.667 Ft 90 %
ingatlan.com

http://www.ingatlanmagazin.com/2959/Melyik_a_legolcsobb_futesi_modszer
Előzmény: nylc (1289)
nylc Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1289
Gyorsan ki lehet számolni:

Mondjuk 1 kg pellet 40 forint (Van olcsóbb is és drágább is, de most vegyük az aktuális középárfolyamot. Tavasszal, nyár elején nagy tételben 30-33 Ft/kg is lehet kiszállítva a jó minőségű fenyőpellet.)

1 kg pellet fűtőértéke nagyjából 18,5MJ/kg

Tehát 40 Ft / 18,5 MJ = 2,16 Ft/MJ

Vagyis kb. a "Hőszivattyú talajhő" táján lenne ebben a táblázatban.

Korábbi tapasztalataim szerint csak a saját számításaidnak szabad hinni Ft/MJ tekintetében, mert mindenki a maga technológiája felé "hajlítja" az eredményeket. Pl. egy ismert automata szeneskazángyártó honlapján azt állítja, hogy a pelletfűtés a legdrágábbak közt van, drágább mint a földgáz. :)
Előzmény: andrago_ (1286)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1288

Ha ezt egy pelletgyártó készítette volna abban az esetben rajta lenne.

És természetesen a legjobb eredménnyel.

Ez olyan "hőszivattyús" megnyilvánulás. Talán a bevezetésére ösztökélés.

És vegyük figyelembe az évszámot. Akkor ebben a hazában a pellet nem volt egyáltalán látókörbe.

Előzmény: andrago_ (1286)
palko55 Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1287
Ha már van apritékégetöd legolcsobban apritékkal vagy minden apro éghetö anyaggal tudsz füteni, legyen az forgács, napraforgoocsu, kukorica, vagy otthol ledarált nyesedék. Mert jo a pelletel csak megemeli a fütésszámlát. Nem mindegy, hogy 1 zsák pellet vagy 1 vödör ocsu. De ki kell számolni.
Előzmény: D.Csaba64 (1284)
andrago_ Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1286
Sziasztok!

Kicsit OFF, de hátha vkit érdekel...

forrás: http://www.stiebel-eltron.hu/content/futes2.pdf

A pellet hol lenne a driagramon?

üdva1
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1285

Igazad van elismerem. csak te a turbós falikazán, és a parapetes gázkészülékek

 

"szerelt égéstermék-elvezető és szerelvényei "-

 

Ami nem szerelt kémény. és ez volt a legnagyobb "húzása" a kéményseprőknek, mikor kilobbizták, hogy nem csak a kémény, hanem az égéstermék elvezetés is az ellenőrízendők közé sorolódott. (pl.: tetőparapet,)

Erre az önkormányzati rendelet adta könnyítésképpen az égéstermék elvezetők engedélyezetetési procedúrájára az említett felmenteést. Ez viszont köszönő viszonyban sincs a kéménnyel.

Amúgy a rendelet sok sebből vérzik, ugyanis ráerőltették a klímák szellőző rendszerére magát a berendezést. És a rendelet nem erről szól.

Valószínűsítem, hogy a te félreértésed is hasonló.

De pl.: a tartalék kéményekről szóló rendeletet is így játszották ki, a fogyasztók hátrányára a beruházók, természetesen az önkormányzati emberek közreműködésével.

A pelletes berendezések, valóban működnek, olyan megoldással is amit te mondassz, írsz.

De pl.: egy lakhatási engedélyt egy új épületnél nem adnak ki, e féle megoldással.

És nem szabad alumínium füstcsövet, kéménybélést sem használni, szilárd fűtés esetében.

A pellet ennek számít.

 

 

 

 

 

Előzmény: Jesu (1276)
D.Csaba64 Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1284
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek zalaszentgróti gyártású apríték tüzelője??
És tüzelt-e már benne pelletet, és hogy milyen tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban?
Valamint mennyire gazdaságos vele tüzelni???
Pitylogós Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1283

DIN+ pellet hamutartalma megfelelő kazánban tüzelve 0,5%. A hamutartója meg 20kgot fogad be. Egy jól szigetelet, 100-120nmes háznál az évi 2t pelletfogyasztás simán reális lehet, így az évi egy hamuürítés is hihető.

Előzmény: Törölt nick (1272)
XX Hajek 1100 Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1282
Szia.

Nekem csak a saját tapasztalataim vannak. Én 160-m2 fűtök direktben, nincs hőtárolóm.Eddíg csak kitűnő minőségű pellettel és kukoricával fűtöttem.Tsiztítás egyszerű minden feltöltés után porszívózom, a fogyasztás meg nagyban függ a külső hőmérséklettől .0-fok körül akár 1 hét is lehet a elég lehet 1tartály.



Üdv.: Hajek
Előzmény: Érdrobi (1267)
realzaphod Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1281
Udv topiklakok!
Legutobbi ittjartam ota kicsit mintha elmergesedett volna a topic hangvetele de azert remelem vannak meg itt joszandeku erdeklodok is nem csak habzoszaju "szakertok" :))
A gazkrizis kapcsan hirtelen emaileket kezdtem kapni olyanoktol akik a kb 1 evvel ezelotti beirasaim alapjan lattak hogy SAS pelletkazanba akarok befektetni. Nos azota a kazan mar uzemel es a levelben erdeklodoknek irt velemenyemet/tapasztalatomat ide is bekopizom (akinek inge...):
A kazan nekem nagyon bevalt. ez a Bio-eco sorozat legkisebb tagja es egy 107 nm-es csaladi hazat futok vele + HMV. Igaz ugyan hogy a behordocsigat ketszer kellett cserelni de ez valoszinuleg egyedi hiba miatt volt es viszonylag egyszeruen orvosoltuk. A Balla Sol cegtol vettem veluk is maximalisan meg vagyok elegedve (olyannyira hogy a napkollektoros rendszeremet is ok csinaltak pedig az orszag masik feleben vannak). Az hogy mennyit fogyaszt a beallitasoktol a rendszertol es az igenyeidtol fugg (lasd kesobb). Konkretabban:
Nalam van egy kemencekalyha (hasonlo egy cserepkalyhahoz) ami iden telen folyamatosan megy. Ez egy nagy legteru galeriazott nappalit fut leginkabb de alapvetoen a latvany es az erzes miatt hasznaljuk :) Tavaly telen e nelkul is remekul elvoltunk. A kazan 45 nm padlofutesre, 3 szoba radiatorara es egy 4,5 meteres szegelyfutesre dolgozik direktben. A HMV ugy van megoldva hogy egy 300 literes 2 hocserelos boilerbe dolgozik primeren a napkollektor, szekunderen a kazan es vesz esetere van benne egy 3 kW-os futopatron. 4 tagu csalad (2 kisgyerkoc) szamara boven eleg. A kollektor kulonben egy 30 csoves vakuumcsoves drain-back rendszer.
Fogyasztas: mostani eleg enyhe tel es a kemencekalyha mellett en egyszer toltom fel a tarolot hetente. Ez olyan 70 kg pelletet jelent.
Melo nem sok van vele. Hetvegente kihamuzok (20 l-es festekes vodorben kb 1/3 hetente) meg ket hetente kikormolom a hocserelo csoveket. Ez olyan 10 perc munka.
Van nemi mukodesi alapzaja ugy hogy szerencses nem a lakoterbe tenni.

Probalok majd gyakrabban benezni ha van kerdes valaszolni.
udv
au rora Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1280

Köszönöm!!!!

Törökbálinton élünk.

Előzmény: Törölt nick (1212)
nylc Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1279
Futószalagon kifelé, ahova akarod.
Előzmény: Törölt nick (1278)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1278
Én is nézegettem ezeket a komoly kazánokat és tényleg van olyan ami évente 1-2 karbantartást igényel, automatikusan hamuz, de hogy hova azt kérdezd a gyártótól!
Előzmény: Törölt nick (1272)
Jesu Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1277
Lehet, hogy sematikus rajz van a prospektusban, de konkrét típust adnak meg mérettel.
A hatályos jogszabály adott készülékre történő vonatkoztatása pedig a gyártó követelményrendszere szerint kell, hogy készüljön. Mutass nekem egy EK-n prospektust/ szervízkönyvet, bármit, ahol le van írva, hogy hőszigetelt füstgázelvezető kell!

Ez megint egy olyan magyar csavar lesz a történetben, amin vki/vkik jól keresnek, mivel a simához képest a szigetelt vagy 5* annyiba kerül!!!
Előzmény: Törölt nick (1269)
Jesu Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1276
Nem tájékoztatok félre. Szerintem itt most te vagy az, aki nem igazán van képben.
Szomorú, hogy ennek ellenére még te vádaskodsz.

2008. január 1-jétől az önkormányzati és területfejlesztési miniszter 37/2007. (XII. 13.) számú rendelete újraszabályozta az engedélyhez kötött építési tevékenységek körét, meghatározva a bejelentéssel elvégezhető és az engedély nélkül végezhető építési munkákat.

A rendeletből:
Építési engedély és bejelentés nélkül végezhető tevékenységek:
.
.
Napenergia-kollektor, szellőző, klíma és szerelt égéstermék-elvezető és szerelvényei , riasztóberendezés, villámhárító-berendezés, áru- és pénzautomata, kerékpártartó, szelektív hulladékgyűjtő, szőnyegporoló, sorompó, árnyékoló, növénytámasz, 10 m3 vagy annál kisebb űrtartalmú tartály elhelyezése.
Előzmény: Törölt nick (1269)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1275

Te melyik rajzra gondolsz?

Az ED.......in honlapjára, vagy a másikra?

Előzmény: nylc (1271)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1274

Rosszhelyre küldted a kérést!

Vagy ha email volt a kérés vivő, abban az esetben óvakodj az egyszerre több iparosnak való elküldéstől. Egyesével add fel, akkor válaszolnak.

 

A magyar kéményszövetség elnöke, és egy délbudai csapat, aztán a pécsi kéményesek pl.: tökéletesen képben vannak. Semmi kirívót nem kérnek, csak normál biztonságot.

Ennyit meg el is várok tőlük.

 

Előzmény: nylc (1273)
nylc Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1273
Kapaszkodj, több kéményseprő is volt köztük. Nem akarom konkrétan beazonosítani, mert még nekiáll pampogni, hogy lejáratom, és az átvétel is hátra van még, attól meg amúgyis felfordul a gyomrom.
Az egyik a kerületi kirendeltség vezetője, a másik a kerületi kéményseprő, a harmadik a tervet átvevő központban műszaki munkatárs. Igen, az aki átveszi a tervet. Fingja nincs róla, hogy eszik-e vagy isszák a pelletkazánt.

A kivitelező "szakemberek" közül tizenhárom (!) ajánlatot kértem be, ebből három ajánlat el is készült. Egy volt köztük, aki már látott szakkiállításon pelletkazánt. A technológia alapjaival viszonylag gyorsan megismertettem. :)
Előzmény: Törölt nick (1270)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1272

"Csúcs hatásfok, évente egy hamuzás, hiper vezérlés stb."

 

És hová tűnik a sok szép pellet hamu? ha kiszellőzteti az égéstermék elvezetőn, akkor biztosan kiprédikál a pap!

 

"Csakhogy mindennemű garanciát bux, amint nem megfelelő minőségű DIN vagy DIN+ pelletet tankolsz bele, dokumentált forrásból."

 

Ja veszel 10 mázsa frankót (jómagyar szokás szerint) oszt fűtessz a teveszarból préseltel. És ha baj van szar a berendezés.

 

"Ha már kazán, szerintem olyat érdemes beépíteni, ami megy minden lópikulával, illetve vész esetén hasábfával is."

 

Van ilyen. És olcsó. neve: Jancsi kályha, csikó tűzhely!

Előzmény: Pitylogós (1268)
nylc Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1271
Az nem egy sematikus rajz, hanem a kazán beépítési útmutatója. A hatályos jogszabályokról már írtam véleményt.
Részemről ha dönteni kell, hogy jogszabály vagy a kazán gyártójának útmutatója, ez utóbbit választom. Valószínűleg a gyártó jobban vágja, hogy a készüléke hogyan működik, mint a jogszabálykészítő szakmai analfabéta aktatologató állami pénzen kitartott brigád.
Előzmény: Törölt nick (1269)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1270

A kéményes "szakemberek" (kivitelezők és hatósági átvevőámberek egyaránt) hozzáértéséről meg annyit, hogy amikor azt mondom neki, hogy "pellet", az a válasz, hogy "HÖÖÖÖÖ? MICSODA???"

 

Egyszer próbálkozhatnál kéményseprőt megkérdezni.

Aki te kérdeztél, lehet, hogy csak annak látszik.

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1269

Ott egy sematikus rajz van.  És a hatályos rendelkezéseknek megfelelőt kell építeni!

Nem vonták vissza 2008 jan. 1.-én az építési engedély kötelezettséget a szerelt kéményekre!

Lsz. ha nem biztos az infód ne tájékoztass félre embereket.

Előzmény: Jesu (1265)
Pitylogós Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1268

A német, osztrák technokazánok (pl. Viessmann, ami nem is Viessmann, hanem Windhager bioWIN, mert ők csak saját nevük alatt forgalmazzák, ahogy a Hoval is) nyilván nagyon jók.

 

Csúcs hatásfok, évente egy hamuzás, hiper vezérlés stb.

 

Csakhogy mindennemű garanciát bux, amint nem megfelelő minőségű DIN vagy DIN+ pelletet tankolsz bele, dokumentált forrásból.

 

De mindegy, mert mással nem is mennek. A rossz fapellettől vagy más alapanyagútól eldugulnak. És akkor buktál 1-2 misit.

 

Ha már kazán, szerintem olyat érdemes beépíteni, ami megy minden lópikulával, illetve vész esetén hasábfával is.

Előzmény: diótör (1266)
Érdrobi Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1267

Hali Hajek !

Mik a tapasztalataid a kazánnal ? Azért érdekelne a dolog, mert ilyet szeretnék vásárolni a közeljövőben és több helyről is begyüjteném mások tapasztalatait a kazánnal kapcsolatban. Kb. 350-400m3-t fűtenék vele + melegvíz 500 l-es puffer tartály. Milyen pelletet érdemes venni , fogyasztás, meddig elég egy feltöltés, tisztítás stb ?

Üdv Érdrobi

Előzmény: XX Hajek 1100 (1196)
diótör Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1266

Szevasztok. Új vagyok a fórumban és szeretném a tanácsotokat kérni.

Pellet kazánt szeretnék vásárolni kb 600 légm3 a házam.

8 éve használom a Viessmann kondenzációs PB gázkazánomat + kandalló + cserépkályha. A kazán napi átlag 8 órát dolgozott nappali üzemben a többi éjszakai.

Eddig egy teli tartállyal(idén már 420000Ft)+80q fával egy évre megoldottam az igényemet HMV együtt. Igy volt nappal 22 éjjel 20 fok.

Tavaly novemberben valami történt a gázzal, nem volt több pénzem és csak170000 Ftért tudtam vásárolni gázt, ami 50 nap alatt teljesen lefogyott. Pedig a november nem is volt annyira hideg. Ekkor durrant be az agyam és döntöttem, hogy kazánt váltok.

Van valakinek tapasztalata a Viessmann pellet kazánról? Tud annyival többet, mint amennyivel többe kerül? Köszönöm

 

Jesu Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1265
Ebben a legfrissebb katalógusban is szigeteletlen 8cm-es cső van...
Előzmény: Törölt nick (1264)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!