Keresés

Részletes keresés

gagarin- Creative Commons License 2003.06.25 0 0 294
Érdeklődd meg, hogy van-e engedélye.
Úgy tudom, ha világítóudvarba, vagy erkélyre teszi, akkor nem, bármilyen homlokzatra kitett kültéri egység viszont igen.

g.

Előzmény: SigmundFraud (292)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.06.25 0 0 293
engedélyt kért rá?
ugytom társasházban/panelben/közös izékben engedélyt kell kérni rá...
tényleg hangos?! biztos valami bolhapiaci bóvli...:O)
Előzmény: SigmundFraud (292)
SigmundFraud Creative Commons License 2003.06.25 0 0 292

Nem, új téglaépítésű társasház, menedzsergettó.
Előzmény: Lord Iffy (291)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.06.25 0 0 291
panelban laksz?
Előzmény: SigmundFraud (290)
SigmundFraud Creative Commons License 2003.06.25 0 0 290

Sziasztok!

A napokban a szomszédom vett egy split klímát, amit nagy örömmel be is szereltetett és vélhetően teljes megelégedéssel használ.

Viszont a kültéri egysége NAGYON zajos, és lehetetlen tőle aludni.

Mielőtt vasrudakkal leverném a falról, azt szeretném megtudni, milyen jogi lehetőségek vannak ezzel kapcsolatban, vagy egyáltalán milyen a normális zajszintje egy ilyen berendezésnek?

Köszönöm!

SF

Aewyn Creative Commons License 2003.06.25 0 0 289
Ezt most nem fogom agyilag. Kárt okoztak? Több lukat fúrtak a falba, mint kellett volna?
Előzmény: Nandi77 (287)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.25 0 0 288
Ahogy észrevettem, nekünk a párátlanítás azt jelenti, hogy folyamatosan megy a kompresszor, így folyamatosan hűt is egyben (bár lehet, hogy csak az első órákban teszi ezt, de így jobban hűt, mintha fix 26 fokra állítanám, akkor legalább kikapcsol a kompresszor valamikor)

Ellenben párátlanít az biztos. :)

---

Automata üzemmódban nem lehet megadni hőmérsékletet, csak szintet, (ebből 5 db van), így feltehetőleg optimálisabban tudja szabályozni a hőmérsékletet és a páratartalmat (és a ventillátor fordulatszámát, ami ekkor nem állítható)

Mivel az LG még körülbelül sem írta le ekkor a vezérlés (szabályozás) folyamatát, ezért én nem használom ezt lehetőséget. Nem komálom, ha csak úgy megy valami a feje után, anélkül, hogy tudnám mit, miért tesz.

(Tapasztalatom szerint ilyenkor sokkal sűrűbben kapcsolgatja a kompresszort, így téve egyenletesebbé a hűtést. Ez biztos jó a hőérzetnek, csak kérdés a kompresszor mit szól hozzá?)

Előzmény: scratch (281)
Nandi77 Creative Commons License 2003.06.25 0 0 287
Na ez az a szervíz se tudja! Majd holnap beszélünk!Én is így tudom mivel nekem kárt okoztak elvileg még a fal helyre állítását stb stb is állniuk kellene!Gondoltam rákérdezek más is így tudja -e? Köszi a választ!
Előzmény: Aewyn (286)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.25 0 0 286
Ez elvileg a szerviz feladata (és a forgalmazó költsége). Neked csak ki kell hívni őket, ők jönnek, cserélnek és elmennek.

Nem?

Előzmény: Nandi77 (285)
Nandi77 Creative Commons License 2003.06.25 0 0 285
Sziasztok egy gyors kérdés. Ha cserélni kell a klímát kültértit adnak csere utalványt akkor mi van a felszerelés díjával? Azt visszaadják vagy azt bukom egyáltalán mi a teendő ilyenkor? Végre kijött a szervíz s állítólag javíthatatlan.
kellemes25C Creative Commons License 2003.06.25 0 0 284
Sziasztok!

Mi is vettünk egy Daewoo 3,6 split klímát.
Még nem nagyon tapasztaltuk ki, de a beltérinél a ventillátor fordulatszám semmit nem változik, mindig max-on megy ezért elég hangos.(elméletileg 4 állás van Natural,kicsi,közepes,nagy)

A másik probléma, hogy amikor bekapcsol a kültéri hangos csattanás és zümmögés hallatszik a villanyóra szekrényből. Nagyon nagy áramot vesz fel. Többször levágta a biztosítékot főleg ha más fogyasztót is bekapcsoltunk. Már beszéltem a villanyszerelővel remélem sikerül megoldani a problémát.

gagarin- Creative Commons License 2003.06.25 0 0 283
caixa,

Teljesen jó: klasszul lehűt két szobát, és a lakás többi részén is érezhetően kellemesebb a hőmérséklet.

kb. hol van a többi szobához képest a klíma?

Nekem is hasonló megoldáson kell gondolkoznom, mert nincs pénzet egy duál/trio klímára :(

g.

Előzmény: caixa (282)
caixa Creative Commons License 2003.06.24 0 0 282
Kb. egy hete van egy Daewoo split klímánk a nappaliban.
Teljesen jó: klasszul lehűt két szobát, és a lakás többi részén is érezhetően kellemesebb a hőmérséklet.
(Panel lakás, ált. nagyon meleg, kb. 60 négyzetméter.)
A gép egész tűrhetően néz ki és csendes.

Eddig volt egy mobil split Elektrolux, ezt most én szereltetem fel a saját szobámba. Azzal sem volt semmi baj, de a "rendes" split azért sokkal hatékonyabb...remélem, most már túlélem a nyarat :)

scratch Creative Commons License 2003.06.24 0 0 281
istenkiraly,

nekem is van rajta ugyan ilyen telejesen auto funkció. De ez mire jó? Én se használtam még. :)

Előzmény: istenkiraly (277)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.24 0 0 280
Nekünk automata módban nem kapcsol át fűtésre semmiképpen.
Előzmény: istenkiraly (277)
gagarin- Creative Commons License 2003.06.24 0 0 279
Akkor én is feldobom :)
25m2 2,70 belmagasság, D-NY fekvés, nagy üvegfelület... javaslat?

Köszi,

g.

Előzmény: Les0130 (278)
Les0130 Creative Commons License 2003.06.24 0 0 278
Infomaker,
Neked egy 21 m2 alapterületű, 55 légköbméteres helyiséged van (ha nem tudtad volna;-)) ). Ha csak nincs irdatlan nagy üveg felületed és nem full déli fekvésű, lapos tetős a helyiség, akkor egy 2,5kW-os klíma bőven elviszi, anélkül, hogy kicsit is erölködne.
istenkiraly Creative Commons License 2003.06.24 0 0 277
Egy kérdésem nekem is lenne még a napi használattal kapcsolatban:

Van teljesen AUTO funkció, ilyenkora szoba hőmérsékletétől függően HŰT, PÁRÁTLANÍT, FŰT.
A kérdés pedig az, ha erre kapcsolom, akkor van olyan buta, hogy addig hűt, amíg már fűtenie kell, vagy ennél okosabb emberek tervezték? Ezt a funkciót még nem használtam, azért kérdezem :D

Egyépként a kültéri zajjal kapcsolatban, nekem elég halk és nem rezonál semmi alapból, a beltéri meg tud iolyan halk leni, hogy hallani sem lehet.

istenkiraly Creative Commons License 2003.06.24 0 0 276
Fogyasztó védelem!

nézz körül a neten!

Előzmény: Nandi77 (264)
istenkiraly Creative Commons License 2003.06.24 0 0 275
Nekem a gépkönyvben az volt erre írva, hogy csak 2 fokot csökkent a szoba hőmérsékletén és persze párátlanít.
Előzmény: Törölt nick (261)
istenkiraly Creative Commons License 2003.06.24 0 0 274
Nekem Panasonicom van és ahogy figyeltem ha auto üzemmódban van a ventillátor, akkor ki szokott kapcsolni. Igazából fixre nem is nagyon szoktam állítani, úgyhogy azt nem tudom :D
Előzmény: Aewyn (255)
Infomaker Creative Commons License 2003.06.24 0 0 273
Kedves szakértők!

Megmondjátok nekem, hogy mekkora teljesítményű split klíma kellene egy 384*550 cm nappaliba? 265 magas.

Déli fekvés.

Thank jú

holló Creative Commons License 2003.06.23 0 0 272
Ajánlott levél helyett ilyen rázós esetben mindig tértivevényes levelet küldj, mert csak a visszaküldött "rózsaszín lappal tudod igazolni, hogy a leveledet átvették. Az ajánlott levél csak azt igazolja, hogy feladtad, de a kézbesítésre semmi garanciát nem nyújt.
Előzmény: Nandi77 (271)
Nandi77 Creative Commons License 2003.06.23 0 0 271
Kösszi a tippet Holló!
A Flag Kft megadja a helyi szerelő elérhetőségét! Én felhívom az b***ik kijönni ürügyek a múlt héten minden nap beszéltünk szóval: Lerobbant az autó,túl sok munka volt későn végeztünk, elfelejtettük, nem írtuk be a füzetbe, beteg a kolléga aki ment volna, Jaj bocsi, de már ma végeztünk (nem szentesiek hanem 20kmrel aréb csongrádiak);miről is volt szó nem emlékszem. Szóval ezek a dumák. A Flagnek szintén naponta beszólva ők ezt mondták: nem tudják a helyiekkel beszéljek, már elmondtam nem tudunk mit tenni, jó majd utánna nézzük s vissza hívjuk (18-án volt azóta se hívtak!), alvállalkozó dolgozik beszéljek azzal mi csak felvesszük a munkát, kapcsolom a kollégát persze senki nem veszi fel a vonal visszamegy az előző emberkéhez sajnos a kolléga mással beszél hívom később ebédel, wc-n van már hazament el kellett mennie.A Flag Kfttől nekem is van pár termékem azzal 1x volt garis bajom azt korktűl intézték, de ez a töketlenkedés ez már nekem sok! Ha valamit vásárolok akkor ezentúl mindig elkérem a gari jegyet s ha a Flag van feltüntetve garis szolgáltatónak meg se vesze a cuccot.A klíma müködik csak éppen kra hangos s lóg az eleje! Szóval ez a story ezért írtam hogy SENKI NE VEGYEN WESTEL KLÍMÁT s egyéb westel cuccot mert a gép az jó csak a körítés egy nagy SZAR!Eu hurrá oda tartunk ilyen szolgáltatókkal ezt próbálnámeg valaki a tényleges eu ban másnap csődöt jelenthetne!

Ui: Ma feladtam ajánlottan a levelet jövő keddig várok ha semmi Fogyasztó Védelmet rájuk uszítom aztán hajrá!

NewcomeR Creative Commons License 2003.06.22 0 0 270
Halihó!

Voltak már kint ( hosszas unszolásra, és ekkor annyit csináltak, hogy a konzol és a kültéri közé gumit tettek, és tettek még a rendszerbe gázt. Ezen túl nem szedtek szét semmit. Egyébként a hang alapján nekem is úgy t?nik, hogy valami rezonál benne, úgy néz ki, hogy kénytelen leszek még rájukszólni.

Köszi szépen.

N.

Előzmény: scratch (269)
scratch Creative Commons License 2003.06.22 0 0 269
NewcomeR,

nekem úgy csinálták, hogy szétszedték a kültérit, abba belül vannak ilyen fém lemezek. Nekem ezek rezonáltak be, és ettől volt hangos. Van valami szigetelő anyaguk, amit a lemezekre ragasztottak, és az felfogta a rezonálást. Szerintem ha kimennek fogják hallani, hogy mi gond, és azt oldják meg.

Előzmény: NewcomeR (268)
NewcomeR Creative Commons License 2003.06.22 0 0 268
Köszi a választ.

Hogy lehet belülr?l leszigetelni egy kültéri egységet? ( csak azért kérdezem, hogyha felhívom ezzel a szerel?ket, akkor ne azonnal nézzenek hülyének ).

Bye,

N.

Előzmény: scratch (267)
scratch Creative Commons License 2003.06.21 0 0 267
NewcomeR,

elösszőr nekem is hangos volt kültéri (TOYO), aztán a szerelők szétszedték, belül is leszigetelték, azóta tökéletes.

Előzmény: NewcomeR (266)
NewcomeR Creative Commons License 2003.06.21 0 0 266
Sziasztok!

Szereltettem be a lakásba egy split légkondit ( LG). Egyetlen baja, hogy hangos a kültéri egység. Kihívtam azokat a szerel?ket,akik felrakták, akkor raktak a kültéri meg a konzol közé gumit, meg töltöttek még bele gázt. A hanger?sség gyakorlatilag nem változott. Milyen módon lehet a cuccost halkra varázsolni? ( a pontos típus: LG LM-1460H2L ).

Lehet, hogy kihívom a szakszervizet, hogy nézzék ( hallgassák ) meg, hogy ennek ilyen hangon kell-e mennie. ( mert szerintem nem - ezért az árért legalábbis szeretném, ha halk lenne )

Köszi,

N.

holló Creative Commons License 2003.06.21 0 0 265
Azért elég furcsa ellentmondás: a gép jó, de a szerviz rossz. Figyelj ha a gép jó, akkor minek szerviz? Ha hívni kell a szervizt, akkor mitől jó a gép?
Egyébként küldj egy faxot, vagy egy tértivevényes levelet a Flag-nak, hogy mi a problémád, ha 8 napon belül nem jelentkeznek illetve nem javítják ki a hibát, akkor egyszerűen küldj egy másik levelet a Fogyvédelemnek. ( Egyébként a Flag-nál egészen normálisak szoktak lenni, persze van kivétel.)
Előzmény: Nandi77 (264)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!