Keresés

Részletes keresés

Oriza Triznyak Creative Commons License 2004.07.26 0 0 1403

Pont egy ilyen szakembert keresnek. Konzolt lehet kapni keszen, azt most fogom megvenni.

Lehet, hogy az egesz kisablakot kivennem, es a klima melletti reszt be"deszkaznam".

Valakinek van ilyen univerzalis szakember ismerose esetleg?

Előzmény: Korci_PÉCS (1402)
Oriza Triznyak Creative Commons License 2004.07.26 0 0 1401

Sziasztok!

 

Vettem egy Daewoo 2,6 kW ablakklimat a teszkoban, 34000 Ft volt.

A konyhaablakba kellene beszerelni.

Tudtok erre megfelelo szakembert ajanlani nekem? Egy kimas ceg megcsinalna 25000 Ft-ert, de az uveges munkat nem, ennyi penzt pedig nem szeretnek kiadni azert, hogy becsavarjon 4 csavart, es bedugja a konnektorba a csatlakozot :)

 

Elore is koszi!

 

Oriza

gergo9 Creative Commons License 2004.07.26 0 0 1400

Szia Viricsi!

 

Bocs, de én még mindig nem értem 100%-osan ezt a gázhiányos állapotot. Figyelembe véve Attila7575 problémáját. (kevés gáz, kevés hűtés)

Ketten mondtátok, hogy nézze a beltéri csöveket (2 hideg és 5(?) langyos.Eergo nem hűt jól) mégis gázhiányos...?!!

 

 

Akkor hogy van a folyamat?

  • Mondjuk normális gáznyomás: Normális (pl.12 Celsius hűvős) hűtés?
  • Kevesebb gáz: Brutál hűtés (pl.3-5Celsius) (adagolószelep veszélyben) ?
  • Még kevesebb (elégtelen gáz): Kevés hűtés pl.17C (adagolószelep végveszélyben) Attila 7575esete?

Ha picit részleteznéd az megköszönném!

 

 

 

 

 

Előzmény: viricsi (1382)
attila7575 Creative Commons License 2004.07.26 0 0 1399

Balage!

 

 

Nálam lett vákuum csinálva, de elszökött a gáz egy része, úgyhogy most várom az újratöltést. Szerencsére ma egy kicsit hűvösebb van.

Előzmény: T.Balage (1395)
Hantaboj Creative Commons License 2004.07.26 0 0 1398

holló

Az igen! És ebben a kánikulában is győzi hűteni? Kikapcsol néha?

Előzmény: holló (1394)
windy12 Creative Commons License 2004.07.25 0 0 1397

 

Ja, és ez a kép róla.

windy12 Creative Commons License 2004.07.25 0 0 1396

Egy érdekes ajánlat, hátha valakit érdekel:

 

Oldalfali kazettás splitklíma négy oldali levegőkifújással 2,6 kW, 9000 BTU: 79.900+Áfa

 

www.pannonklima.hu

 

T.Balage Creative Commons License 2004.07.25 0 0 1395

Tisztelt töky11 és mindenki!

 

Véleményem szerint az 5bar szívónyomás 22-es gáznál magas érték.A kifújt 13 fokos levegő "gyenge".Visszaolvastam a hozzászólásaidat, és szerintem az üzembehelyezésnél volt a probléma, hogy a szerelő kolléga nem vákumolt, hanem csak  a luftolt.Több mint valószínű, hogy maradt levegő a rendszerbe, és azért magas a szívóoldali nyomás.

Ami klímákat üzembehelyeztem, 22-es gázzal, azok 3.8-4báros nyomással dolgoztak.

Lehet tapasztaltátok ti is, ha nagyon meleg van egy helyiségbe, akkor a háztartási hűtő sem tud jól hűteni./Pl.Fagy.láda, ég a piros lámpa/

Nagyon sok ilyen hibabejelentés van mostanában, nem tud a gáz kondenzálódni.

 

 

Megoldás talán az lenne, ha le lenne vákumolva a gép, és újra lenne töltve a megfelelő gázmennyiség.

 

 

Amúgy meg üdvözlök mindenkit!

Én Nagykanizsán és környékén szerelek klímákat és mindenféle hűtőgépeket.

holló Creative Commons License 2004.07.25 0 0 1394
Kb. 40 m2 területet, 130-140 légköbmétert. Nagy ablakokkal, de északkeleti tájolásban.
Előzmény: Hantaboj (1362)
tutetem11 Creative Commons License 2004.07.25 0 0 1393
Köszi, ment a mail:-)
Előzmény: viricsi (1391)
rézgálic Creative Commons License 2004.07.25 0 0 1392

Szerintem mivel csak használója, nem pedig telepítő-szakértője vagy a klímának nem kell olyanokkkal előállni mint pl. gázhiány meg x c° elpárolgási hőmérséklet. Ha az előzőekben tárgyalt kifúvott levegő hőmérsékletet megméred és az mondjuk 14-15 fok felett van fél óra folyamatos hűtés és mérés után akkor ez már utalhat a szerkezet hibás működésére.

Előzmény: Beebite (1390)
viricsi Creative Commons License 2004.07.25 0 0 1391

Kedves töky11 !

Felejtsd el a nyomóoldali hőfokot,az neked sokat nem jelent.Az,hogy meleg a cső,valóban jelzi kompresszor működését,de pl. jelezheti az elégtelen kondenzátorhűtést is. Amikor a külső hőmérséklet magas,megemelkedik a nyomóoldal hőmérséklete ill.nyomása is.A nyomóoldal paraméterei valóban csak szervízcélokra valók.

 

scratch

Ha jó a géped,miért gondolod hogy rossz?

 

tutetem11

Valóban a leghelyesebb,ha visszaolvasod a topicot,sok mindent megtudhatsz belőle.

Általában 35 eFt körül van a szerelés,ha nincs sok kellemetlen tényező.Ez így első hallásra soknak tűnik,de ha visszaolvasol,megtudhatod miért ennyi és az olcsóbb szerelésért általában mit kapsz.Ha megengedsz egy apró nyelvi igazítást,a szakbarbár a szakmáját megszállott módon művelő embert jelent,aki semmi mással nem foglalkozik.

Szerelés ügyben ajánlom magamat.Küldj az email címemre egy telefonszámot,visszahívlak.

 

Beebite

Hívd fel a szerelőt és mondd meg neki,hogy a klímád nem hűt.Ha béna vagy és rosszul állítottad be,akkor a jó beállítás,majd a távirányító használatának elsajátítása után köszönd meg ,hogy elvégezte azt,ami feladata.

Ha nem beállítási probléma van,akkor mondd meg szépen neki,(de lassan,hogy megértse)hogy a hiba megállapítása nem a te,hanem az ő feladata.

 

 

Üdvözlettel: viricsi

Előzmény: töky11 (1384)
Beebite Creative Commons License 2004.07.25 0 0 1390

Sziasztok,

Visszaolvastam kicsit, látom, most téma a gázhiány/kifújt levegő hőmérséklete téma.

Ehhez kapcsolódik az én gondom is:

Szabin voltam, előtte meg hivatalos kiküldetésen, és a múlt heti forróságban kapcsolatam be először az irodámban a klimámat tavaly óta. (3 éves LG Split) Hivatalosan tavasszal ellenőrizték az iroda összes klimáját, és állítólag ahol kellett, pótolták a gázt.

A probléma: nem/alig hűt. Mivel sokféle módon lehet állítgatni, beállítottam az elképzelhető leghidegebbre, ekkor 1 óra alatt 2 fokkkal lejjebb vitte a 15 nm-s iroda hőfokát. Szóltam a titkárnőnek, hogy hívjon szerelőt (irodaházban üzemeltetők, tehát kéznél vannak), de azok csak azt üzenték, hogy valszeg béna vagyok, és nem jól állítottam be, ezért nem hűt eléggé. (Most kb úgy funkcionál, mint egy ventillátor).

LEgközelebb én hívnám a szerelőt, de mit mondjak neki, mi lehet a gond, hogy ide tolja a képét? (Azon kívül, hogy ne nézzen hüjének, mert megrúgom:))

köszi:)

tutetem11 Creative Commons License 2004.07.25 0 0 1389

Sziasztok!  Most találtam csk erre a fórumra, és gondoltam egyből rátokzúditom a kérdéseimet:-)))  Még nem volt időm visszaolvasni ezért bocsi ha már volt ilyen kérdés.:-)

Tegnap voltam a keravillban és láttam egy Dimarson klimát 37 rongyért. A problémám a következő: felhivtam egy általuk ajánlott szerelőt, aki csak augusztus közepéig vállalta volna a beszerelést, + még az árakról is elég "tág" értelemben beszélt:-)))  Kérdésem a következő lenne: Tudtok-e valamilyen megbizható szerelőt ajánlani, mert elég sok szakbarbárról hallani mostanában....

Általában mennyiért vállalnak beszerelést?   Ezt a dimarson készüléket ismeri valaki?

zúditsátok rám a tapasztalatokat:-))))

Nem birom tovább a meleget.... előre is  köszi

töky11 Creative Commons License 2004.07.25 0 0 1388

Igazad van Gergo9!

Előzmény: gergo9 (1387)
gergo9 Creative Commons License 2004.07.25 0 0 1387

T. Töky11!

 

Őszinte Tisztelettel, de most már nyomatékosan kérlek, hogy olvass vissza pár száz hozzászólást (mostanában pörög a fórum) és akkor világos lesz a Flagos eset is, ahol nem egymással veszekedtünk, hanem egy 3. fél munkáját, hozzáállását értékeltük, minősítettünk, igaz ki-ki vérmérséklete szerint :-))

 

Hál' Istennek ebben a topicban nincsenek egymással "fikázások" max. véleménykülönbségek, de a hozzászólások mindig a kölcsönös bizalmon és tiszteleten alapul.

 

Látod példám szerint tőled még azért is elnézést kértem, hogy félreérthető voltam. 

Ha valakire vagy valamire" fújok" az külön kihangsújozom. És talán én vagyok aki a hozzászólásaimban a legtöbb ":-))"  jelet használom.

 

üdv.Gergo9

Előzmény: töky11 (1384)
scratch Creative Commons License 2004.07.25 0 0 1386
Enyémnek nem jegyes a csöve (ránézésre tudom csak tesztelni, mert ki kéne lógnom az ablakon), viszont mintha néha kicsit párás lenne, vízcseppek vannak rajta, de mostanába már nem nagyon, de volt ilyen azt tudom, akkor azt mondta a szerelő, ez normális. Jól hűt, nincs vele gondom, akkor valószinű nincs gáz problémám?
Előzmény: viricsi (1378)
töky11 Creative Commons License 2004.07.25 0 0 1385

T Viricsi!

Kicsit utánnakutakodtam a Funai klimákrol! Már megszünt és az a neve hogy toyo. Hogy miért ilyen tartosak? mitsubishi kompresszor dolgozik bennuk! Hát ennyi

töky11 Creative Commons License 2004.07.25 0 0 1384

T gergo9!

Én nem igazán szoktam elolvasni a veszekedéseket. Mindenkinek lehet más véleménye sőt még 2 szerelőnek is lehet más! Más tapasztalat stb. de a fikázás nem forumra való dolog! Terminálba vagyok még bent ott mindjárt megvonják az írási jogot az illetotol.

Más kérdés mindenkinek! a kültéri csöveiben mindjárt a nyomó oldalon mekkora a nyomóvezeték hőfoka! Mert ugye ezen lehet lemérni a kompresszor teljesitményét ha jó a gáznyomás! Otthoni hűtő bizonyíték!

Nézegedtem a mamám hűtőjét mert pattogott. 41 éves szegény ruszki csak egy lemez volt! Ez minőség!!!!!!

attila7575 Creative Commons License 2004.07.25 0 0 1383

Viricsi:

 

köszönöm a választ, érthető amit írtál. Úgy is csinálom ahogy mondtad.

viricsi Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1382

Attila7575

A módszer korrekt.

Ne kisértsd az ördögöt,bírj ki két napot klíma nélkül.Ha már egyszer időben megfogtad a hibát,ne akard esetlegesen leamortizálni a géped.A hűtőközeg a kompresszor hűtését és bizonyos mértékű kenését is ellátja.Ha még van némi hűtése a gépnek,valószínűleg nem fog tönkremenni,de én a helyedben nem járatnám.

 

gergo9

Lásd a fentieket és még pluszban annyi,hogy a klímánál(is)egy adagolószelep szabályozza az elpárologtatóba jutó hűtőközeg menyiségét.Ez csak akkor megy,ha van miből szabályozni.(nagyon leegyszerűsítve)

 

olajsvejk

Én inkább más tipust néznék.(ne kérdezd miért,lojális vagyok a márkához)

Előzmény: attila7575 (1379)
olajsvejk Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1381

Véletlenül betértem egy Teszkó gazdaságosba, és látom, hogy 40 ill. 45 ezerért (bruttó) vannak Daewoo klímák (DSB-070LH, DSB-091LH).

Az ár tetszik, de vajon nem lesz-e nagy tévedés? (a jó múltkor kérdezett Dimarsonon még mindig tipródtam, erre tessék, egy másik jelölt... :) 

Az árból persze sejtem, hogy léteznek ennél jobbak is, meg a gyártó weblapján is magasabb számozású modellek vannak (tehát kifutott típus), de látszólag teljesen megfelelne, amit nyújtani tud(nak)... Vagy ne álmodjak róla mégsem?

gergo9 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1380

Kösz a választ! De ha megy a ventilátor és a szoba levegője kb 25 fokos, akkor a példád szerint -4C nál nem igen lesz fagyás, vagy mégis.

 

Most már az is aggaszt, hogy a kocsim légkondija brutálisan hűt. Még nem mértem, de már majdnem megemlítettem a topicban, hogy milyen erős. Lehet, hogy az is gázhiányos?

 

És pontosan miért is káros?

 

Töky11

 

Én sem akartalak megbántani, de kb két napja majdnem "ökölre menő" harcot folytattunk, hogy Flag vagy nem Flag (olvass vissza). Tiszta pártszakadás volt az egész. Ezért volt fura a kérdésed, mert a napnál világosabb lett a Viricsi "státusza" az ügyben. De most már végre megnyugodtak a kedélyek....

 

 

Előzmény: viricsi (1378)
attila7575 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1379

Nekem a következő módszert javasolta a szerelő srác a gázhiány megállapításához. Be kell állítani a klímát, hogy menjen egy olyan 20 percig legalább, aztán legkisebb ventillátorfodulaton és legalacsonyabb hőre állítva fel kell nyitni a burkolatot, levenni a légszűrőt, és kézzel megnézni a hőmérsékletét a csöveknek. Ha a csövek között nincs nagyobb hőmérsékletkülönbség, akkor nincs gázhiány. Nálam úgy nézett ki, hogy a felső csövek teljesen hidegek voltak (kb a felső 2), az alatta lévők meg szinte egyáltalán nem voltak hidegek. A kültéri csatlakozói közül az egyik masszívan deresedett.

 

Viricsi: mi baja lesz/lehet a klímámnak? Megcsinálni csak holnapután tudják, de addig beteg leszek a melegtől. Ha még egy napot megy, nem baj?

viricsi Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1378

A jegesedést szemrevételezéssel(kinézel rá)is megállapíthatod.Megnézheted a beltéri hőcserélőjének felületét,ill hőcserélő végében lévő réz kunkori csövecskéket.Ha ez jegesedik,gázhiányra utalhat.

 

töky11

Dehogy volt sértő,csak valóban aranyos mosolyogtató kérdésnek tünt.

 

Előzmény: gergo9 (1377)
gergo9 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1377

Köszönettel venném, ha nem fárasztó és főként azt, hogy laikusként hogyan állapíthaom meg, hogy kevés a gáz. Azért is jó lenne tudni többünknek, mert ha jól hűt a klíma akkor nem biztos, hogy mindenki szerelő után fog futkosni.

 

Akkor ezért lehetett, hogy miután utána töltöttek kevésbé hűtött? és most megint szökhet a gáz, hogy viszonylag ilyen hideget fúj?

 

Sajnos a kültérihez nem férek hozzá csöveket fogdosni vagy ha jól értettem jegesedést vizsgálni. Talán a kültéri hőcserélő felületét még elérem az erkélyről, de még ily is kockázatos. (zuhanásveszély:-))

 

 

Előzmény: viricsi (1375)
töky11 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1376

Bocsi Én nem akarok senkit sem megsérteni! Nem azért kérdeztem!!!

Már eddig is sokat segítettél csak tudod nem akarom azt hogy megveszek egy méregdrága cuccot és az nem ugy üzemel ahogy kell. Van rá még egy pár napom hogy mindent kiderítsek mert megcsinálják a garit és akkor vége az egésznek. Ja és nem szeretném ha hülyére vegyen a szerelő. Ezt szeretném elkerülni!

Bocs ha sértésnek vetted a kérdést!

Előzmény: viricsi (1375)
viricsi Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1375

Kedves gergo9 !

Ha a hűtőkör enyhén gázhiányos,akkor a hűtőközeg alacsonyabb hőmérsékleten fog elpárologni,tehát a beltériben lévő elpárologtató felületi hőmérséklete pl.nem +4 C, hanem mondjuk -3 C. Az alacsonyabb felületi hőmérsékleten természetesen alacsonyabbra tud hűlni az áthaladó levegő is.Ha esetleg bárkit érdekel,hogy ez miért nem jó,szivesen megírom.

Köszönöm a megjegyzésed.Azért töki11-nek írnám:igen,szerelő vagyok(bár több kedves kollégám ebben erősen kételkedik)

 

Üdvözlettel: viricsi

Előzmény: gergo9 (1373)
gergo9 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1374

Ez Király!

 

Idáig kuncogtam...

A Viricsi épp, csak önéletrajzot nem csatolt a topikhoz :-)

Neked sem ártana kicsit visszaolvasni :-))

 

Bocs de ezt nem tudtam megállni...

Előzmény: töky11 (1372)
gergo9 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 1373

Nem a hőcserélő lemezei közé dugtam be, hanem a függőleges légterelő lamellái közé (olyan bélyeg nagyságúak)

 

Egyébként mi a hivatalos mérési hely (távolság)?

 

Amit viszont nem értek: a gázhiányos készülék hidegebbet fúj????

Előzmény: viricsi (1371)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!