Keresés

Részletes keresés

k2laci Creative Commons License 2004.06.07 0 0 903
Na ezen lehetne vitatkozni !
Nem biztos hogy egy csoportba kellene sorolni mondjuk a Daikint a Fujitsuval vagy a Panasonicot a TeknoPointtal....
Előzmény: Korci_PÉCS (902)
gergo9 Creative Commons License 2004.06.07 0 0 901
Én még private nem találkoztam Stiebel klímával, de remélem nem olyan minőségű klímákat gyárt mint a kézszárítói néhány multi wc-jében, mert azok kerek-perec használhatatlanok :-))
dodika66 Creative Commons License 2004.06.06 0 0 900
Köszi a válaszokat!
wind12 Creative Commons License 2004.06.06 0 0 899
Azért az Elnett nem Stiebel Eltron. Nem ők gyártják, (valami Hsziang meletti rizsföldön épült egy gyár, ahol a volt rizstermesztők most klímákat raknak össze) viszont Németországban MEO-zzák, és hát valamilyen szinten adja evét hozzá a Stiebel. Egy fokkal jobb, mint a többi noname, de nagy tapasztalata nem lehet senkinek róla, hiszen most lehet először kapni.
Előzmény: dodika66 (895)
_vadaszg_ Creative Commons License 2004.06.06 0 0 898
nekem a héten szereltek egy VESTEL klímát, 3,5kW-osat, és mikor felszerelték, kiderült hogy panelhibás :( azt elvitték a panelt, a héten hozzák az újat :) remélem így már minden ok lesz..
fusim Creative Commons License 2004.06.06 0 0 897
Elnett -> Stiebel szerintem egész jó szerkezet csendes megbízható. Lehet hozzá kapni kartelfűtést amivel -9C alatt is használható. 2.6kW-os kb. 100K körül van hűtő fűtő. Nem adnak hozzá csöveket.
Előzmény: dodika66 (895)
sose láttalak Creative Commons License 2004.06.06 0 0 896
köszi!:)

Előzmény: Archibald Tuttle (892)
dodika66 Creative Commons License 2004.06.06 0 0 895
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Elnett klimával? Mivel én is műszaki ember vagyok mindig próbálom lebeszélni a vevőimet, ismerőseimet a gagyiról csakhogy dunsztom sincs klímában mi a gagyi mert ehhez nem értek. Ráadásul a pénz is jelentős tényező. Ha ez gagyi akkor mit szabad 60.000 körül megvenni. A teljesítményből elég a 2,2-2,4 Kw ezt már körül jártam. Minden ilyen tanácsot örömmel vennék. Előre is köszi.

Dodika

boomerhu Creative Commons License 2004.06.06 0 0 894
Helló mindenkinek!

Klímát vásároltam, kettőt, LG-t a múlt héten. Egy cégtől kijöttek felmérni, adtak árajánlatot, aztán a megbeszélt időpontben vártam rájuk 3 órát, és nem érkeztek meg. Se telefon, se más. Amikor aztán rájuk telefonáltam, még csak nem is szabadkoztak. Ha valaki kíváncsi, privát szívesen megírom melyik cég volt ez.
Aztán innen a fórumról néztem ki a Pannon-klímát, ők is kijöttek, felmértek, másnap reggel nyolckor elkezdték a munkát, fúráskor lefóliázták a falat, porszívózták a lehulló port, nagyon vigyáztak mindenre a tök új házamban. Fél kettőkor kész voltak a két géppel, és nagyon szép tisztaságot hagytak maguk után. Nagyon profin fel voltak szerelve, (szerszámboltot vezetek, úgyhogy meg tudom ítélni) műszerrel kimérték a falban húzódó vezetékeket, nehogy elfúrják, a vezetékek végeit felhüvelyezték, gépeik, szerszámaik (Hilti, Bosch, stb.) a leghatékonyabb munkára alkalmasak. Ja, és ők is ügyesek.
Szívesen ajánlom őket bárkinek, aki klímát akar felszereltetni. Elnézést a reklámért. Honlapjuk:www.pannonklima.hu

wind12 Creative Commons License 2004.06.06 0 0 893
Azért nem minden szerelő szereli fel az R22-vel töltött klímákat. A közömbösítés sajnos tényleg nem megoldott, egy helyen veszik át a lefejtett freont, és egyáltalán nem vagyok meggyőződve arról, hogy ők nem engedik-e a levegőbe. Cégünk vett jónéhány R22-vel töltött gépet (tényleg elég olcsón), lecseréltük benne a gáz, Az R22-t pedig tároljuk, és szervízcélokra felhasználjuk. Err hivatalosan még kilenc évig van lehetőségünk. Sajnos jobb megoldást egyelőre nem találtunk, reméljük, hogy, ahogy közeledik majd az időpont, amikor már egyáltalán nem lehet felhasználni, akkorra megoldják a semlegesítést.
Az a baj, hogy nagyon sokan nem tudják, hogy milyen mértékben károsít ez az anyag, ezért nem is tulajdonítanak nagy jelentőséget ennek. Pedig egyetlen R22-ből felszabadult klóratom a sztratoszférában akár 10-15 éven keresztül több millió ózon molekulát bonthat le.
Előzmény: Archibald Tuttle (892)
Archibald Tuttle Creative Commons License 2004.06.06 0 0 892
megrögzött környezetvédőként, szelektív pillepalack, üveg, elem gyűjtőként, szemeteszsákkal túrázóként, pumpás dezodor használóként kérdezem, miért is ne vegyél R22-est?

- jelenleg is szinte mindegyik szerelő szereli (legfeljebb a garancialapon visszadátumozva), legfeljebb vétel előtt megkérdezed tőle
- az R22-es gáznál a mai napig nincs jobb, hatékonyabb hűtő közeg, a hatásfoka egyaránt jobb az R407C-nél és a 4010A-nál, ergo spórolsz vele egy kevés áramot
- környezetszennyezőbb a többinél, ez igaz, de!: ha Te nem veszed meg megveszi más és nála ugyan úgy szennyez (kidobni mem fogják, hidd el)
- ha még is lefejtik (erre minimális az esély), a freont (a tudomány mai állása szerint) nem lehet közömbösíteni, tehát a tároló palackból ugyan úgy elszivárog az idő során, ha naivan azt is feltételezzük, hogy nem engedik ki a levegőbe

szóval, miért is ne vegyél R22-est?

a jogkövető magatartás igényét és az erkölcsi okokat, mint indokot elfogadom :)

Előzmény: sose láttalak (890)
sose láttalak Creative Commons License 2004.06.06 0 0 891
még egy gondolat:a számitogépek tápjában is van mindenféle gagyi cucc!na de ott 150000ft a tét!
ott mindenképpen márkásat veszek!
de ott is van egy egyszerü dolog, a 3000ft körüli
tul fesz védő!
a winchester is elszáll hiába márkás!(de akkor is márkásat vesz az ember?!)
vagy veszek 200000ft körül egy fasza klimát vagy ha szerencsém van akkor a negyedéböl megvan és ha ne adj isten mondjuk 2-3 év mulva kimegy benne valami nagy dolog akkor is még csak a felénél tartok!
(de a 200000ft klimában is lehet hiba!)
mert szinte mindent a ferde szemüek csinálnak!
www.orion.hu
de felölem lehetne zanussi is!
de a b&w hangszorokhoz (made in london)
5000ft os kábelt vettem ,mert attol sokkal jobban szolnak!és a kábel sosem romlik el!:)))
sose láttalak Creative Commons License 2004.06.06 0 0 890
tehát akkor r22 gázzal töltötet ne vegyek!
a másik lakásomba az albérlönek melege van,ezért akarom a legkevesebb pénzráforditással megoldanni a dolgot!
a 3 tetőtéri ablakra a szunyoghálo, ugy 30000ft lenne.
tehát szunyogháló, vagy klima??
nekem a szunyogháló is megteszi!!
végülis max 3 honapot kell ebböl általában ugy 2-3hetet mindenki nyaralással tölt el.
Előzmény: fusim (887)
sose láttalak Creative Commons License 2004.06.06 0 0 889
köszi az infot mindenkinek!
a metroba mindent becserélnek még azt is ami nem az övék!persze 72 ora!de a klimát be kell szerelnni ami nem kis idő!
a metros beszállitos dologrrol én is halotam.
60 nap átutalás, helybérlés és némi protekcio!
más:cora orion klima 67000ft
metro orion klima 50000ft!:)

fusim Creative Commons License 2004.06.05 0 0 887
Olcsó klíma nem baj. Ki lehet fogni jól működő darabokat. Ha van türelmed utánajárni melyiket szabad megvenni akkor hajrá. Célszerű mint annó a daciákat még fel nem szerelt állapotban átnézni és ahol lehet főleg a kültérin a fém-fém érintkező felületeket kiszigetelni ragasztó pisztollyal vagy sziloval nem lesz akkora hangja. A beltérit csak nagyon sík falra tedd fel egyébként deformálódhat az egész és zörögni fog zajosabb lesz.
Orion: egész jó láttam Panasonic kompresszorral szereltet is belőle, távkapcsolója nagyon hasonló mint Stiebel-nek.
Eta: beltéri elég zörgős ezt mindenképp végszerelni kell, távkapcsoló elég bénácska és mintha hiányozna pár funkció.
Genex, Keravill, Nimbusz fantázianéven futó gépek Chigo gyártmányok - nem teljesen tuti infó, de megfigyelésem alapján - ha a kültéri burkolófedele nem takarja a gázcsapokat azon darabok R22 gázzal vannak töltve - nem megvenni. A gázra vonatkozó adatok a beltéri oldalán szerepelnek trükkös módon. Sok baj nincs vele dobozokat végszerelni érdemes főleg ha fém rácsos a kültéri. 2 féle kivitel van ledes vagy digit kijelzős beltéri. A digit kijelzős az újabb az biztos jó gázzal töltött.

A metrós dologban óríásit tévedsz, ha most veszel ott légkondit már fűteni fogsz mire a beszállító megkapja az árát.

Előzmény: sose láttalak (884)
k2laci Creative Commons License 2004.06.05 0 0 886
Hát, kedves "sose láttalak" téged még fog érni pár meglepetés a jövőben ezzel a szemléletmóddal.
Előzmény: sose láttalak (885)
sose láttalak Creative Commons License 2004.06.05 0 0 885
bocs még valami gondolat:
ez olyan érzzés ,mintha lenne egy ferrarim,és mondanám neked ,hogy hát én ilyen szar (mondjuk)hondát nem vennék,közben meg lehet hogy az autopályán a ferrari robbanna le (mert hát elöfordul) te meg integetnél ,hogy na mi van haver nem megy a verda!!!:))
én meg mondogatnám ,hogy tudod nincs is nagy baja csak valami kis aproság az egész!!
(én látam a multkor egy kisfilmet amikor a ferrari motorja felrobbant a faszikám alatt!)
sose láttalak Creative Commons License 2004.06.05 0 0 884
hi!
namármost ha olcso a klima, az miért baj???
elvileg a kermi és külömbözö magyar szervek bevizsgálták ,hogy forgalomba lehet e helyeznni a készüléket!(nem piacon veszük a klimát hanem a boltban!)
hameg valami elszáll benne akkor meg ott a garancia!
nekünk volt egy ujj, w.polo személyautonk
amivel elég nagyot zakozztunk!!!!
utolag kiderült ,hogy a tervezésnél a fékcsővet
nem a megfelelő keresztmetszetüre tervezték,
és ezért karamboloztunk. gyenge volt a fék!!(bár én már a vásárlás után is érezztem!)
(valaki halt már meg klimahibábol??)
most gaba monitorom van, philips képcsövel!!
sajnos a mai világban már lassan a gyárban is kellesz ,hogy legyen ismerösöd hogy jo cuccot tudjál venni!
a céges szolgáltatásrol meg annyit, hogy minden költség a vásárlokat terheli!!!(munkabér 6 dolgozzo autofentartás iparüzési ado stb!!
szerintem a metro jobban ki tudja gazdálkodnni a költségeit mert multiban gondolkoznak! (+nem kapnak ado kedvezményeket)
a cégnél a motto, nagy árak nagy haszon!
a multinál a motto, nagy mennyiség nagy haszon!
a minöségnek viszont egy bizonyos szintett már el kell ,hogy érjen a 21 században!
(colorstar tv)
pld:orion tv 55 cm 31500ft metro (thomson képcső)?!
akkor az orion klima 50000ft miért nem jo????
MIÉRT NEM JO??? GYÖZETEK MEG!!!
mi a tapasztalat???
valaki szervizelt már ilyet.
valakinek bejön a nokia 6600 ás, de van akinek meg egyből pixelhibás!!
van aki tud vele élnni (a pixelhibával)van aki nem!!garanciába nem cserélik?!
:)))


szpidro Creative Commons License 2004.06.02 0 0 883
Halihó!

Eladó egy NAGYON KEVESET használt, karcmentes, Tekno Point 2.1kW-os mobilklíma berendezés.
Fix ár: 50.000.- (új ára: 79.990.-)

kempingbringasok@freemail.hu


wind12 Creative Commons License 2004.06.01 0 0 882
Infomaker

Azt hiszem, hogy néhány multi (Baumax, Tesco) ad hitelre klímát. A beszerelést nem hiszem, hogy vállalja valaki, de sosem lehet tudni.
A Tekno Pointnál most van valami akció, havi részletes dolog, az még talán egy megoldás.

Üdv

Előzmény: Infomaker (881)
Infomaker Creative Commons License 2004.06.01 0 0 881
Wind12, és a hozzáértők:

Van olyan cég, akinél lehet részletre klímát venni úgy, hogy a beszerelés is részletre menne?

Egy 2.4 kW körüli split kellene, kb. 2-3 méteres csőhosszal, valami olcsóbb kategória, keveset használva.

Bumbula2 Creative Commons License 2004.06.01 0 0 880
wind12:

Köszi az infót a Genexről! Sajnos még nem tudtam megnézni milyen gázzal van töltve, de majd megnézem és szólok!

Üdv.

_vadaszg_ Creative Commons License 2004.06.01 0 0 879
nekem Dimarson klímám van tavaly óta, és eddig semmi bajom nem volt vele, (kop-kop), mostanába bekapcsoltam fűtésre, ugy is szuperál.. 2,6kw-os
aztán most vettnük valami Vestel klímát, amugy Genex lett volna, de inkább ezt ajánlotta a klíma szerelő... ez 3,6kW-os, és valami 75eFT volt, még nincs felrakva, a héten felkerül, ezzel van vkinek tapasztalata? mármint a klímával:)
Archibald Tuttle Creative Commons License 2004.05.30 0 0 878
A Dimarson a Samsung gyár low-end kategóriás termékeinek gyűjtőneve. Általában (de nem feltétlenül) azokat a gépeket, gépcsaládokat hozza forgalomba ilyen néven a Samsung, aminek műszaki paraméterei átlagosak vagy az alattiak.
Mivel a Samsung már önnmaga sem gyárt komplett klímát (mint ahogy a többi hazánkban ismert dél-koreai elektronikai cég sem!) csak összeszerel, ha még ahhoz sem meri a nevét adni... hááát... meggondolandó.

A hatékonysági skáláról meg csak annyit, hogy kb. 2 évente "újrakalkulálják", ráadásul a mérési körülmények sehol nem dokumentáltak. Pl. egy német AAA-s mosógép katalógusában nem oly rég olvastam, hogy a mérés 30 fokos vízzel, 2 kg ruhával, (normál töltet: 5.5 kg) 500-as centrifuga fordulat (max. fordulat 1200 a gépen) mellett 20 C-os csapvíz (ez nálunk pl. 12 C) töltéssel mérték. Szóval pontosan olyan feltételek mellett, melyek a valós életben soha nem fordulnak elő.

Előzmény: olajsvejk (875)
k2laci Creative Commons License 2004.05.29 0 0 877
"de azt is látom, hogy a hatékonysági skálán csak D szintű... "

Ez csak akkor gond, ha neked kell fizetned az áramért :-)))

De ha van pénzed két évenként új klimára akkor szerintem vágj bele, nagy kalandnak igérkezik.
Azért majd ird meg mi lett a vége ....

Én mindenesetre azért vettem klimát mert nem akarom, hogy a nyáron "meleg pillanataim" legyenek, azt meg különösen nem, hogy épp egy klima miatt ....

Előzmény: olajsvejk (875)
wind12 Creative Commons License 2004.05.29 0 0 876
Az a "beszerelő csomag" ami benne van nem 15000 forintot ér, hanem kb. 1500-at. A rézcső, amit adbak hozzá vékonyfalú, igen könyen megtörik; a peremezés könnyen leszakad. Biztos vannak, akik beépítik, de azt hiszem klímaszerelők körében általánosan elfogadott, hogy nem érdemes kockáztatni. A csőhéjszigetelés, ami rajta van a napsütés UV sugárzása hatására kültéren egy-két szezon alatt elporlik. A vezérkéskábel az jó, a tipli, csavar, stb. valamikor használható, valamikor nem. Szóval igazából nem tudom, hol az a 15 ezer forint. Nem nagyon hiszem, hogy bárki 24 ezer forintért telepíti, márcsak azért sem, mert a szerződött szervízcég 45.000 forintért ajánlja ki a telepítést. Ha tévedek, akkor elnézést.
A minőségről privátban szívesen írok, ha érdekel, szereztünk némi tapasztalatot a készülékkel kapcsolatban.
Előzmény: olajsvejk (875)
olajsvejk Creative Commons License 2004.05.29 0 0 875
Talán nem figyeltem eléggé, de mintha még nem írtatok volna a Dimarson klímákról... ElektroPont boltban néztem ki egyet, 60-ért, benne 15-ért beszerelő csomag, és kb. 24-ért felszereli (utólag ugyan kezd kiderülni, hogy az utóbbi áfa nélkül van...)
Az a kisebb méretű fajta kültéri egység van hozzá, emiatt lett szimpatikus, de azt is látom, hogy a hatékonysági skálán csak D szintű...
Szerintetek nem lesz nagy átvágás, ha megveszem?
(itt van rá vagy valamelyik nagyon hasonló típusra link)
Nem a legjobbat akarom megvenni, de azért nagyjából megbízhatót és csendeset. "Jó" lesz ez?
wind12 Creative Commons License 2004.05.28 0 0 874
Értem. Aprilis vége felé igen sok felé akciózták az R22-vel töltött gépeket, akkor hozzá lehetett olcsón jutni, aki szemfüles volt, az akkor vásárolt klímát. Mi is vettünk néhányat, lefejtettük a régi gázt, drop-in-nel feltöltöttük, még így is simán megérte.
Egyébként az Lg honlapján az ABL-nek adták meg a 231.000 forintos árat, és annyi pénzért, amennyiért Te vetted magamnak otthonra én is feldobnék egyet. És még a telepítésért sem kéne fizetnem:)
Üdv
Előzmény: Sandorson (873)
Sandorson Creative Commons License 2004.05.28 0 0 873
ok, sztem is normális diskurzus ez

"amiért kicsit irigyellek is :)" ezt szmájlival írtad, remélem nem azért mert nem akarod elhinni, hogy én az általad írthoz képest fele annyiért vettem; az általad megadott listaár sem egészen stimmel, mert amit Te mondassz, az - gondolom - a plazmaszűrős lehet, én az ABL-ről beszéltem; egyébként meg az ár ÁFA nélkül értendő, másrészt ez még R22-vel töltött - ami a felhasználó számára működés tekintetében persze teljesen mindegy, persze globálisan nyilván más kérdés - ezért akciózták le az utolsó napokban, amikor ilyet lehetett még értékesíteni.

Előzmény: wind12 (872)
wind12 Creative Commons License 2004.05.28 0 0 872
Sandorson

Közös itt a nevező, csak egy-két félreértés adódott.
Azt a tipust, amit említettünk, hogy az egyik zajosabb volt, mint általában a többi, nem tartom én nagyra, ez csak egy a sok közül, amit forgalmaz a cégünk - így az LG is.
Az általad vásárolt LG készüléknek jelenleg a listaára bruttó 249.488 forint (forrás:www.lge.co.hu)
ami egy 2,8 kW-os klímáért nem is olyan kevés. Neked igen alkalmi áron sikerült hozzájutnod, amiért kicsit irigyellek is :).
A többi dologban gilt, osztom a véleményed. Az a jó, ha az ember sok véleményt meghallgat, és csak azután választ. Más-más oldalról közelít ugyanahhoz a dologhoz egy felhasználó, egy kereskedő és egy szerelő.

Üdv.

Előzmény: Sandorson (870)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!