Keresés

Részletes keresés

Aewyn Creative Commons License 2003.07.01 0 0 324
1. Hogyan m?ködik a full automata mód? Milyen referencia h?mérséklethez képest lehet állítani a szinteket?

Feltehetőleg ekkor a külső hőmérsékletet is beleszámítja és valamilyen különbözetet próbál tartani. (próbáld ki, majd kiderül)

2. H?tés után ki kell ugye szárítani a beltérit egy 20-25 perces száraz üzemmel.

Éppenséggel nem árt, de csak akkor, ha hosszabb időre (órákra) leállítod. Mi hűtés után (ha éppen nem megy egész nap) ventillátorra állítjuk, mert egyrészt ez kiszárítja, másrészt ez ilyen légtisztítós masina, harmadrészt legalább egyenletesebbe teszi a levegő hőmérsékletét.

3. Egyáltalán jól tudom-e, hogy a "hullámos nyilak" a sima légfújást jelölik, a "cseppecske" meg a párátlanítást?

RTFM. A párátlanítás nem a gépet párátlanítja, hanem a szoba levegőjét.

Előzmény: FRD3 (301)
FRD3 Creative Commons License 2003.07.01 0 0 323
...Hát akkor szerintem én sokkal jobban jártam, pedig azt hittem, hogy iszonyu drágán csináltattam a cuccost (50 HUF+ÁFA)
Viszont nem kellett utánuk felújítani a lakást, szépen és gyorsan dolgoztak, tulajdonképpen még porszivóznom sem kellett volna, csak hát az a fenenagy rendmániám...:-)
Ja és a megbeszélt idöre jöttek. Szóval akkor igy olvasgatva a hozzászólásokat, nem bántam meg, hogy egy már bejáratott céggel csináltattam. Csak ne lenne az a rohadt nagy káosz bent náluk az ügyintézésnél...

Viszont segiteni nem tudna valaki a már elhangzott kérdésekben (301)? Lécci, lécci, lécci....

Előzmény: tux (322)
tux Creative Commons License 2003.06.30 0 0 322
Beszerelték a klímát. Hűt rendesen, halk, és a három ventillátor fokozat egyértelműen különböző. Ezt azért írom, mert valaki említette, hogy a Daewoo-ja mindig a legmagasabb fokozatban süvít. Viszont a beszerelő cég teljesen amatőr volt. Állítólag csak Daewoo, Frigidaire (vagyhogy) és Funai klímát szerelnek. És kb. három hetes időpontot adtak. Ehhez képest Daewoo klímát nem láttak még. A megbeszélt 14:00 helyett 9:00-kor értek a helyszíre (rohantunk haza Győrből), az elektromos bekötést elsőre elrontották, falfúráskor a 10.-ről lezuhant némi törmelék, egy része egy autóra és amikor elmentek a Kedvesem szabályosan zokogásban tört ki, olyan koszos volt minden (most fejeztük be a felujítást). A kültéri egységet négy beton gúlára akarták tenni (a lapos tetőre). A rajta lévő lukba öntöttek csemperagasztót, beleállíták egy gumipogácsa csavarját, hogy az majd beleköt. Megkérdeztem a szakembert, hogy mennyi idő alatt köt? Válasz: fogalmam sincs. Csináltak már ilyet? Nem. Elolvastam a csemperagasztó leírását: csak beltérben használható, 24 óra múlva lehet fúgázni, ha 3 mm-nél nagyobb egyenletlenségek vannak, másik anyaggal alapozni kell. Mondtam a szakinak, hogy jobban örülnék, ha kipróbált technológiát alkalmazna, és nem 24 óra múlva derülne ki, hogy jól kötött meg, vagy kidönti a szél. Megkértem, hogy akkor ezeket tegye félre, letettem négy beton járólapot és megkértem, hogy fogják hozzá tiplivel. Megtették. De amíg én a tetőn igyekeztem kihozni a maximumot az emberből, addig az alsó csapat amit lehetett elrontott. Az apróbb igénytelenségeket most nem sorolom. A nevűk F2-vel kezdődik. Vigyázzatok, boldog-boldogtalan klímát szerel mostanában. Nem tudsz jót választani, csak szerelés közben derül ki, hogy szerencséd volt-e.
Na megyek lefekszem a kellemes hűvösben és majd lefestem az összefogdosott fűrészporos tapétát, kiglettelem a tenyérnyi hiányt, kicserélem a mosogatóba vezetett kondenzvíz csövét fehérre és hátrébb teszem, hogy ne zavarjon a mosogatásban, kicserélem a kutya szájából előrángatott elektromos villásdugót és ezentúl előre köszönök annak a szomszédnak akinek lett egy pár kavicsfelverődés szerű pötty az autóján, bár azt elintézik valahogy, állítólag (de persze szerintük valójában nem Ők okozták)...

tux

U.I.1: Ja, és minden 45 ezer plusz ÁFA, mert kértem számlát.

U.I.2: A szomszéd megkérdezte Opel Schilleréket, hogy mennyiért javítják ki a 4 db. 2-3 mm-es sérülést? Mondták, hogy sérülésenként 10 és 20 ezer között. Na az a másik győztes csapat.

Aewyn Creative Commons License 2003.06.29 0 0 321
Bizony, nekem van egy közel 100 W-os ventillátorom, de az egy soványabb embert simán odébbrak :)

A beltéri ventillátora alacsony fokozatban fogyaszthat vagy 5 W-ot.

Előzmény: rézgálic (320)
rézgálic Creative Commons License 2003.06.29 0 0 320
A beltériben egy néhány wattos ventillátormotor működik. Ennek fogyasztása össze sem mérhető a kompresszoréval.
Előzmény: transprox (319)
transprox Creative Commons License 2003.06.29 0 0 319
Folyton megy?? Ajaj. Villanyszámla mit szól hozzá?
scratch Creative Commons License 2003.06.29 0 0 318
transprox,

a beltérinek nem is kell megállni, az folyamatosan megy!

Előzmény: transprox (316)
rézgálic Creative Commons License 2003.06.29 0 0 317
A kültéri nem akar leállni? Az akkor áll meg ha a beltéri által beszívott levegő hőmérséklete esetedben 25°c-ra csökken. Hűt egyáltalán vagy csak a levegőt kergeti?
Előzmény: transprox (316)
transprox Creative Commons License 2003.06.28 0 0 316
Pénteken gazdagott piciny, 47 négyzetméteres lakásom egy 3,5kw-os klímával és az istennek nem akar leállni -- vajon miért? 25 fokra van állítva. Használati útmutatót nem kaptam, majd hétf?n lesz ezért egy-két szavam a bolttal, a Midea websiteról nem lehet készikönyvet tölteni...

És mintha kicsit nedves (dohos?) szaga lenne... ez valami kezdeti akármi? Szell?ztessem ki valahogy? (Csak hogy?)

holló Creative Commons License 2003.06.28 0 0 315
Szerintem attól függ, hogy milyen arányban használják a helységet. Ugyanis a szobából elvont hőenergia, ami a gép hatásfoka miatt kisebb mint a felhasznált elektromosenergia, egyenesen arányos a hőmérsékletkülönbség nagyságával. Vagyis minél alacsonyabb a szoba hőmérséklete, annál nagyobb a hőfok különbség, s ezért lényegesen több energiát használ fel a gép.
Szerintem csak akkor gazdaságos a folyamatos működés, ha nagyon nagy a természetes belső hőmérséklet és az elérendő hőmérséklet közötti különbség, mivel ilyenkor "erőből" dolgozik a gép.
Előzmény: scratch (314)
scratch Creative Commons License 2003.06.27 0 0 314
A mai Blikk -be volt egy klímás cikk, ebbe is a szerelő azt javasolta, hogy jobb ha folyamatosan megy a klíma, mint ha ki-be kapcsolgatjuk. Több energia mindig lehűteni a meleg szobát, mint szinten tartani.

eviktor,

oda szerilik, ahova kéred, és ahogy a szoba elrendezése engedi. Tanácsot tudnak adni, hova a legcélszerűbb. Akár lehet Veled szemben is, ha légterelők úgy vannak állítva, hogy Rád ne menjen a hideg.

Előzmény: eviktor (307)
gagarin- Creative Commons License 2003.06.27 0 0 313
Én most itt vagyok, ha kérdezel valamit, megpróbálok rá válaszolni...

g.

Előzmény: 206wrc (312)
206wrc Creative Commons License 2003.06.27 0 0 312
nem is törödjetek vele hogy talán kérdeztem valamit,
nem kell venni a fáradságot hogy válaszoljatok

gagarin- Creative Commons License 2003.06.27 0 0 311
Köszi holló... akkor lehet, hogy egy 2,6-os is elég nekem... 3,5-ben gondolkodtam, de az persze arányosan drágább is. Hm. Meglátjuk, még van időm filózni rajta :)

Köszi

g.

Előzmény: holló (306)
Piri Creative Commons License 2003.06.27 0 0 310
Sziasztok!

Feleslegessé vált ezért eladó 1 db LeheLux 2,5kW os ablakklíma 2 év garival vadiúj Ha valakit érdekelne 50k HUF az ára (fix) írjon!

tux Creative Commons License 2003.06.27 0 0 309
Az egész lakás 37nm, a szoba kb. 25nm, nyugati fekvésű. Nem kell a nappal bírkoznia a klímának, mert szereltettünk redönyt.

tux

Előzmény: gagarin- (305)
206wrc Creative Commons License 2003.06.27 0 0 308
sziasztok
van itt most valaki?
eviktor Creative Commons License 2003.06.27 0 0 307
A klímaszerelős cégek csak azt nézik, hogy hol tudnak értelmesen falat bontani, vagy légtechnikai szempontból is vizsgálják, hova kell a beltéri egységet tenni, hogy nem legyen megfázás és huzatérzet, és egyéb negatívum? Meg hogy egyenletesen hűtsön?

Köszi, üdv, Viktor

holló Creative Commons License 2003.06.26 0 0 306
Én csak az itt elhangzottak alapján tudom, hogy 30-40 légköbméterre kell 1 kW teljesítmény, nálad 25*2,7=67,5. Mivel nagy az ablakfelület, ezért lehet, hogy a 2,0 kW-os kicsi, ezért célszerű lehet 2,3 vagy 2,6 közötti venni. Ha véletlenül ez kicsi lenne, akkor sincs nagy gáz, mert az ablakfelületet lehet árnyékolni, vagy fóliázni, ami szerintem helyből tanácsos lenne, hiszen ezzel rengeteg energiát meg lehet takarítani.
Előzmény: gagarin- (305)
gagarin- Creative Commons License 2003.06.26 0 0 305
És mekkora/milyen fekvésű szobába vettetek 2,6-osat?
Egyáltalán: valaki tud nekem javallani valamit az általam lentebb leírt paraméterekkel rendelkező szobára (márminthogy teljesítményileg...)

Köszi,

g.

Előzmény: tux (304)
tux Creative Commons License 2003.06.26 0 0 304
Köszönöm. Szerencsére én elolvastam a leírását, mielőtt megvettem volna, és tisztában voltam az L meg az LH közötti különbséggel. De ha nem tettem volna sem lett volna gond, mert a Media Markt-ban csak LH-s volt.
:)

tux

Előzmény: caixa (303)
caixa Creative Commons License 2003.06.26 0 0 303
3,6-osak, és nincs velük semmi gond.

Viszont még eszembe jutott, mire érdemes figyelni a vásárlásnál:

Egyszerre vettük meg a két gépet. Egyformát szerettünk volna magunknak és a nagyapámnak, tekintettel az egymás fölött lévő, két ugyanolyan lakásra.

Már felszerelték a gépet a nagyapámnál és nálunk is félig feltették a gép felét, amikor kiderült, hogy a két Daewoo gép nem teljesen ugyanaz.

Egy betűjelzés a különbség, árban pedig ugyanannyi a kettő. Mégis amelyiken nemcsak L jelzés van, hanem LH, az modernebb, fűt is és pollenszűrője is van.

Ezen eléggé sokat mérgelődtünk. De most már mindegy. A gép jól megy. A fűtésre valszeg nem lesz szükség, hiszen az áram elég drága, főleg úgy, hogy októbertől távfűtés van. A pollenszűrőt azért sajnálom....

Előzmény: tux (302)
tux Creative Commons License 2003.06.26 0 0 302
És hogy mennek a Daewoo-k? Most vettem egy 2,6-ost, 30-án szerelik. Itt írtak jót is rosszat is. A rossz, hogy nem szabályozható a ventillátor fordultszáma a beltérinek. Mindig ezerrel megy és emiatt hangos. Ezt nehéz elhinnem. Meg hogy a 3,6-osnak nagyon nagy az áramfelvétele. A tieitek mekkorák és hogy szuperálnak?

tux

Előzmény: caixa (300)
FRD3 Creative Commons License 2003.06.26 0 0 301
Üdvözlet!

Nekem is "fotexnetes gagyim" van, de szerintem nagyon sirály. Amúgy Chigo gyártmány, Mitsubishi alkatrészekkel, Genex matricával, ?k is rakták fel.
Kist keresés után kiderült, hogy a Chigo a hivatalos beszállító a 2004-es Athéni olimpiára, szóval megnyugodtam. Amúgy a cucc megy, h?t, halk, tud minden szolgáltatást amit a nagyok, és még pénztárca-barát is volt...

Viszont a leírása ennek is elég szegényes, úgyhogy valaki plíz aki ért hozzá, válaszolja meg a következ?ket:
1. Hogyan m?ködik a full automata mód? Milyen referencia h?mérséklethez képest lehet állítani a szinteket?
2. H?tés után ki kell ugye szárítani a beltérit egy 20-25 perces száraz üzemmel. Erre melyik mód jó: sima ventillátor (hullámos nyilak ikon a távirányítón), vagy a párátlaniítás (cseppecske)?
3. Egyáltalán jól tudom-e, hogy a "hullámos nyilak" a sima légfújást jelölik, a "cseppecske" meg a párátlanítást?
4. Párátlanításnál van h?tés meg kompresszor használat? (mert ekkor viszont gondolom nem szárad ki a beltéri)

köszi el?re is...

caixa Creative Commons License 2003.06.26 0 0 300
Hello gagarin,

A mi panelgettóban lévő lakásunkban 3, kb. ugyanakkora szoba van. A nappali, ahol a splitklímát felszerelték, egy duplaszárnyú ajtóval nyitható egybe a picit kisebb második számú szobával.

A nappali másik végén egy kicsi, beüvegezett erkély van. A klíma kültéri egysége a ház falán kívülre került, a beltéri pedig az erkélyajtónál van.

A klíma ezt a két szobát kellemesen lehűti. Nincs hideg, de 5-8 fokot csökkenti a benti hőmérsékletet. Hozzáteszem, nappal mindenhol leengedem a redőnyöket és bezárom az ablakokat. Nagyon sokat számít, hogy az ablakokon nem tódul be a meleg. Este és éjjel aztán minden tárva-nyitva áll.

A 3. szobában, ami a nagyszoba mellett van(ugyanaz a fekvése) és nem nyitható össze vele, a klímától kicsit van hűvösebb. Akkor lesz igazán kellemes, ha már beüzemeltem a nappaliból áthozott Elektrolux mobil/split klímát.

Mindkét klímához átfúrták a panelt, és kívülre kerültek a kültéri egységek. Az alattunk lévő lakásban él a nagyapám, most szereltetett magának ugyanilyen Daewoo klímát. A három közül egyik szerkentyű sem zajos, még akkor sem, ha kettő megy egyszerre. Pedig a két külön lakás erkélyénél éppen egymás fölé felszerelt izék a panel belmagasságából adódóan közel esnek.
(Megjegyzem, k. drágán szerelték, bruttó 60 e/gép számlával. Viszont jól megcsinálták, nem cseszték össze a falat sem, és garanciát vállaltak a szerelők.)

Aewyn Creative Commons License 2003.06.26 0 0 299
A kültérin szokott lenni egy nagy matrica előröl, akkora mint a fél kültéri, szóval nem lehet nem észrevenni. Ha van szemből rálátás, akkor tehát egyszerű dolgod van.
Előzmény: SigmundFraud (298)
SigmundFraud Creative Commons License 2003.06.26 0 0 298

Köszönöm a javaslatokat, először megpróbálom lerendezni a szomszéddal szóban. A gyártmányt nem tudom, majd kinyomozom, de valami 60ezres fotexnetes akciós gagyira tippelek.

SF

Infomaker Creative Commons License 2003.06.26 0 0 297
Les0130, köszi!!!

:)

Két viszonylag kicsi ablak van rajta, az is műanyag duplaüveges, meg hát jó a fal szigetelése, akkor a 2,5KW marad.

Thank jú

Előzmény: Les0130 (278)
gagarin- Creative Commons License 2003.06.25 0 0 296
Vagy lehet, hogy csak szarul tették fel, rezonál ami őt nem zavarja, téged viszont nagyon.

Pedzegesd neki, hogy itt valami nem kóser, esetleg hívd át hozzátok át egy csendes este, hogy ő mit szól ehhez...

g.

Előzmény: Aewyn (295)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.25 0 0 295
"menedzsergettó" :D

Csukott ablak mellett nem szabadna hallani, egyébként kb mint egy hangosabb hűtőgép.

Milyen gyártmány?

Előzmény: SigmundFraud (292)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!