Keresés

Részletes keresés

k2laci Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1607
Én azt hiszem, hogy ezek a 40 eft alatti klimák akkor sem tartanak sokkal tovább, ha még 40 eft-ot rászánunk a beszereltetésére. Vagy Te tudod garantálni, hogy ha szakember szereli fel, akkor 2x annyi ideig tart ? Ezt nem tudhatod garantálni, mert lehet, hogy a készülék minősége olyan, hogy max. 2-3 évig birja, és akkor aki maga szerelte fel, lehajitja, és a szerelésből megspórolt pénzen vesz egy másikat és felteszi ....
Előzmény: Lmr (1606)
Lmr Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1606
k2laci nem arról van szó hogy mindnekit le akarok beszélni, csak azt akarom mondani hogy nem elég az eltökéltség, és a gyári szett. itt még évekig lehet majd venni r22-vel töltött gépet is, és abból majd szépen kiengedik a gázt. sajnis a magyar ember mentalitása még nem eu komform... gyári szettről is megvolt avélemény hogy többet árt, mint használ....
Előzmény: k2laci (1604)
windy12 Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1605

k2laci

 

Kis türelem, fenn lesz az, csak még aplikálom.

Előzmény: k2laci (1604)
k2laci Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1604

Windy12: Sajna a Smiley-ra kattintva csak a 6 oldal hivatkozása található, de rájuk kattintva nem jön elő semmi.

 

Lmr: Én megértem, hogy mindenkit le akarsz beszélni, de ettől még kerülhetnéd a hamis infókat ....

Azt ugye már kitárgyaltuk, hogy azért EU-komform a gáz, mert nem bontja az ózonmolekulákat, peremezni meg nem mindig kell, ha valaki a gyári szettet szereli fel ...

Előzmény: windy12 (1602)
Lmr Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1603
windy megoldjuk, úgyis összefutunk még zsaluügyben legkésőbb 90 napon belül ;) de küldök képet, aztán majd dumáljunk mert lesz 1-2 kérdésem én sem féltem a bizniszedet, csak alapjában véve ezt nem tartom jó tendenciának. akit érdekel, és akar spórolni egy kis pénzt azzal hogy magának rakja fel, az valóban dícséretes, de akkor is valamilyen szűrő funkciót javaslok a tudás átadása előtt. Ha ide kirakjátok, és jön egy mekkmester, aztán dobálja fel a klímákat mert ő már tud szerelni az inkább szakmátok megítélést rontja... Az dícséretes hogy nincs nagy szakmai féltékenységed, de arra is gondolni kell sajnos hogy az átadott tudást nem megfelelően használják. Konkrétan Nálam amit el lehetett rontani azt el is rontották az építtető által javasolt szerelők meg az építtető is. csak a kész kifestett lakást kellett szétvésni, meg a hőszigetelt külső vakolatot és desszertként az erkélyen is fel kellett törni 5 padlólapot...
Előzmény: windy12 (1602)
windy12 Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1602

Lmr

 

Kipróbálnám, de ha más nem, legalábbis megnézném az új kocsidat.

 

Az sk. szerelésről meg az a véleményem, hogy az a néhány ügyes ember, aki felszereli saját magának a klímáját, azok szerintem már csak a vállalkozókedvük miatt is dícséretet érdemelnek, én nem féltem a cégünk kenyerét tőlük, hiszen igencsak elenyésző számban vannak. Szívesen segítek is, és bár megpróbáltam felrakni azt a manual-t amit ígértem, de sajna nem sikerült (nem vagyok egy internetes zseni). Úgyhogy, aki meg akarja nézni, annak fel kell keresni a honlapunkat  www.pannonklima.hu , és a kezdőlap bal sarkában alig látható smiley-ra kattintva olvashatja el azt.

 

Pat

 

Abban szó szerint igazad van, hogy az előcsövezést nagyon el lehet tolni, erről Lmr tudna mesélni, nála volt ezzel egy kis zűr. De nem csak nála találkoztam már rosszul kivitelezett csövezéssel akár a koncepciót, akár a gyakorlati részét nézve.

Előzmény: Lmr (1600)
Pat_ Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1601
A telepítési költség nem függ a készülék értékétől. De páran már leírták előttem is.

Persze sk is felszerelheted, tőlem is kértek már kölcsön célszerszámokat. Egyszer-kétszer ez rendben is van (haverok), de mi ebből élünk, más meg másból. (Suszter-kaptafa)

Feles csövet pedig tényleg ne használd fel, inkább szerezz egyeset ha már mindenképp barkácsolni akarsz. (ezt csak általánosan, nem a #1599 -re)

Lassan véget ér a szezon, kezdődnek az előszerelések. Ezek hiányosságairól talán érdemes lenne 1-2 szót szólni, mert nagyon el lehet trehánykodni, lakott lakásban visszabontani pedig több, mint kényelmetlen.
Előzmény: holló (1599)
Lmr Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1600
Félreértés ne essék nem akarok senkit megbántani, de aki sk akar klímát szerelni annak nagyon fel kell készülni. Ha csak a vákumszivattyút meg a peremezőt számolom, és a többi segédanyagot , akkor bőven megéri a 40- ezres klímát 40 ezerért felszereltetni. Engedjétek csak ki a gázt nyugodtan a levegőbe, mert úgyis van több milliárd ózonmolekula amit le kell bontani. Esküszöm autót sokkal könnyebb szerelni, mint klímát, ahhoz mégsem fognak hozzá sokan, pedig sokkal több pénzt lehetne spórolni. Windy tisztellek, a szakértelmed meg a hozzáállásod miatt is, ha lenne belőled 1000 megnyernénk a háborút, de vákumszivattyú nélkül hogyan szerelnek majd a klímaszerelő szakkör tagjai? Vagy lehet majd kölcsönözni? No mindegy. Úgy néz kedden meglesz az ótó :)
Előzmény: holló (1599)
holló Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1599

Én nem riasztanék el senkit az sk szereléstől, bár a bátorításhoz sincs kedvem, de mindenképpen az lenne a jó, ha a "szakmai LÓZUNG-ok" helyett a hozzáértők megírnák, hogy milyen műveleteket kell elvégezni, s miképpen.

Be kell látni, hogy a mai 40ezer forintos klímákat nem igazán érdemes 40-50 ezer forintért felszereltetni, főleg, ha már a gyártók is részletes beszerelési leírást adnak a készülékhez.

Remélem ezen az oldalon megjelennek azok a szakemberek, akik hozzáértésüket azzal is bizonyítják, hogy pontos technológiát adnak meg, írnak le.

Előzmény: proteus1 (1588)
Pat_ Creative Commons License 2004.08.14 0 0 1598
Juteszembe: NileLine.

400 db korul adtunk el, szereltunk fel (2003-). Eddig 2 darab keszuleket kellett cserelni, ki erti ezt.
Emlekszem a 2002 -es LG maniara, sztem 10% korul volt a (eleve) beallt gepek aranya, foleg 5kW felett. Mar nem forgalmazzuk csak kulon keresre... Kalvert detto.

Szoval, Nile. Baross ter, hotel, "2,7 kW" NileLine, bejelentes, "rendellenes mukodes". Kimentem, mondjak "nemreg volt kint valaki, gazt tett bele". A gep szivooldali uzemi nyomasa 8-8,5 bar (=nyolc) kozott, majd' leugrik az erkelyrol csoro. Kerdezem miota megy ez igy, mondjak "kb 2 hete, de szerintunk nem hut jol" :) . Azert az nemrossz.

Egyebkent a 9000 -es telj., "economy" kategoriaban (Nile, Genex & tsai.), 407 -es keszulekeknel egyre gyakrabban talalkozok +10-15 C kozotti elparolgassal, gyari toltet mellett. Beszivott 28 C -nal ugyanakkor 6-7 C kifujt homerseklet.
Elso daraboknal meg visszaallitottam 0 C -ra, ekkor toltethianyossagra utalo jelek jelentkeztek. Igy hat inkabb visszatoltottem. Ezt csak es kizarolag az olcso 9000 -es gepeknel tapasztalom, magasabb teljesitmenyueknel ill. brand ket es feleseknel nem. Amugy a gepek azota is jol mukodnek.

Mi lehet a turpissag? Osszefugghet -e a 407C blend mivoltaval? Tapasztalta-e valaki mar a jelenseget?
viricsi Creative Commons License 2004.08.14 0 0 1597

Húú !

Ez ám a jó hír! Én meg még azt hittem,hogy át kell ütemeznem a szabadságom miatt a munkáimat.Míg én az Adriában áztatom magam,klíma helyett gyorsan csináltatnak ablakot.k2Lacinak igaza van,majd átképezzük magunkat üvegesnek...ha majd visszajöttem!

Én most egy kicsit(10-12nap)kiszállok.Bizonyára igen jól meglesztek az okoskodásom nélkül is.

A jókivánságokat és részvétnyilatkozatokat kérném mellőzni.

 

Üdvözlettel: viricsi

Előzmény: Epikurosz (1593)
Pat_ Creative Commons License 2004.08.14 0 0 1596
En azert egy picit aggodok.

Biciklivel is lattam mar onjelolt klimaszerelot. 3 (!) ezerert telepitett. Lenyegtelen, hogy hogy. Felkerült a keszulek.

(Ezt az az ugyfel meselte el, akinek 2 oraig tuloraztam a NileLine -jan. Nem volt a rendszerben olyan pont, amihez ne kellett volna hozzanyulni, 16k lett a szamla vege... az meg barati is volt.)
Előzmény: k2laci (1595)
k2laci Creative Commons License 2004.08.14 0 0 1595
Ez igaz, de ezt az ablakot csak egyszer kell megvenni, valószinűleg tartósabb lesz mint egy klima, és főleg kevesebbet :-)) fogyaszt. Mindazonáltal én sem aggódom a klimások jövőjéért (max. átképzik magukat üvegeseknek :-)))
Előzmény: mooz (1594)
mooz Creative Commons License 2004.08.14 0 0 1594
Szia,

szerintem te nem cseréltettél sem ablakot, sem ablaküveget az utóbbi időben....
Ha hőszigetelt ablakra váltasz, az sem olcsó mulatság, hát még ha ilyen spec. üveg fog belekerülni! Én jelenleg nem aggódom a klímások jövője miatt.

Üdv.

Mooz
Előzmény: Epikurosz (1593)
Epikurosz Creative Commons License 2004.08.14 0 0 1593

Hát, kérem szépen, befellegzett a klímásoknak.

Biztosan olvastátok ti is a hírt, hogy brit kutatók felfedezték azt az üveget (titánoxid meg ilyenek), amely egy bizonyos hőmérséket fellett elnyeli a hősugarakat.

Már csak a sorozatgyártás van hátra.

Most aztán tényleg az arcunkra fagy a mosoly :-))

 

Pá!

k2laci Creative Commons License 2004.08.14 0 0 1592

Windy12: Ez igazán egy önzetlen lépés lenne, bár a szakma biztos felhördülne....

Bár lehet, hogy üzletileg mégis jó fogás lenne, hiszen gyanítható, hogy akik maguknak szerelik fel, (pont emiatt) előbb utóbb titeket fognak hívni :-)

Előzmény: windy12 (1591)
windy12 Creative Commons License 2004.08.14 0 0 1591
Én szívesen felteszek egy teljesen használható szerelési útmutatót, az alapján bárki felszerelheti a klímáját.
k2laci Creative Commons License 2004.08.14 0 0 1590
Szerintem is meséld el, kiváncsi lennék rá !
Előzmény: proteus1 (1588)
viricsi Creative Commons License 2004.08.14 0 0 1589

Üdv proteus 1 !

Mesélj csak nyugodtan,a paradicsomból senki nem fog kiűzni,a kenyerünket sem fogod elvenni,ráadásul a topicnak sem az a címe,hogy "okos klímások még okosabb tanácsai".Ez a fórum a légkondiról szól.Írjál csak,tanulunk,esetleg okulunk,vagy vitatkozunk.Ha meg sz.r tanácsokat adsz,megyünk javítani.

 

Üdvözlettel: viricsi

Előzmény: proteus1 (1588)
proteus1 Creative Commons License 2004.08.14 0 0 1588

Hali...

 

"Van itt olyan emberke, aki maga szerelte be a klimajat eredeti csovekkel(esetlega valodi beuzemeleshez igenybe vette a szamitogep/szakember segitseget), es mukodik? Tarthatna egy "Howto for beginners"-t..:-) De tenyleg!"

 

Ha errol most meselnek, akkor kiuzetnek ebbol a paradicsombol... reszint mert nem akarom a klimasokat azzal bosszantani, hogy hozzasegitek nehany vallalkozo kedvu usert az SK. szereleshez -ezzel kicsit a kenyeruket vennem el... masreszt pedig az esetleges helytelen felszereles miatt ne engem szidjon senki... Persze kicsit bujkal bennem a kisordog es lehet, hogy egy figyelmezteto szoveggel ellatott hozzaszolassal megosztom veletek ezt az elmenyt...

Előzmény: big_mafa (1576)
Nadzsi Creative Commons License 2004.08.13 0 0 1587
Egy szokványos hütoszekrény zajszintje 42~45 ez lehet egy viszonyítási alap.
Előzmény: Buzablans (1584)
Pat_ Creative Commons License 2004.08.13 0 0 1586
Kötelessége a rendszer gáztömörségét ellenőrizni.
Kötelessége a rendszeredet 'leszárítani'.

ERGO: Kötelessége vákuumolni.

Pat_
Előzmény: mirage1900 (1580)
kapasz Creative Commons License 2004.08.12 0 0 1585
Én már hallottam Argo 5.2-es duál split beltérit, nem olyan vészes az, úgyhogy hívd csak vissza őket. Egyébként párátlanító üzemben szokott a legalacsonyabb fordulatszámon menni a beltéri.
Buzablans Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1584

Kedves Szakértők legyetek szívesek és segítsetek!

 

A nem régen beszerelt Argo split klimám (3.8 KW) beltéri egysége nagyon hangos.

a leírásban a zajaszint értéke 34-39, a kültéri egységé pedig 44/51 dB

 

A beltérinek nagyobb hangja van, mint a kültéri egységnek , éjszaka teljesen használhatatlan (a csend miatt még erősebb a zaj), de nappal is zavaró.

A legkisebb ventilátor fokozaton is hangosan hallatszik a ventilátor hangja, olyan mintha rezonálna, szaggatott zúgás hallatszik.

 

A szerelő állítja, hogy ez normális jelenség!

 

Sok olyan helyen voltam ahol klíma van beszerelve, de ilyen erős zajt sehol nem tapasztaltam, és fórumot olvasva is szinte mindenki azt írja, hogy alig vagy  nem is hallja a klimája hangját.

Vajon nekem miért megy ilyen hangosan? Lehet ezen segíteni, vagy hiába vásároltam drága márkás klimát még is kénytelen leszek a zajt hallgatni?

 

A kültéri egység  is zúg tiszteségessen, a szomszédok már szóvá is tették, hogy náluk a fal is remeg amikor bekapcsol a klímám (panel lakás erkélyén van felszerelve, kb. 1cm vastag gumitappancsra rakta rá a szerelő).

Lmr Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1583
windy nem azt akartam mondnai hogy nálam nagy a szopás, mert gagyi gépet tettetek fel(annyira nem is gagyi). szerintem a géppel semmi gond, az hogy fallal meg a csővel volt az nem a ti hibátok.
Előzmény: windy12 (1571)
gergo9 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1582
Egyszerűen hazudik.Pont!
Előzmény: mirage1900 (1580)
epdm2 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1581

A klímák beszerelésének ára szerintem egy szerelők közötti kartell eredménye.

Most szereltek nekem 3db Dimarson klímát. A szerelés kifogástalan, és a klímák is tökéletesek. Gyakorlatilag hangtalanok. Egész nap a szerelő srácoknak segítettem, és láttam, hogy csak a klímákkal együtt szállított anyagokat használtak fel. A tömítőpasztától kezdve a rézcsövekig. A nap végén a srácok is megerősítették, hogy hozott anyagot gyakorlatilag nem használtak. (Az egyik klímához használtak 2m kábelcsatornát. Ennyi volt az össz.) Természetesen használtak még csavarokat tipliket. A külső fali konzolt természetesen szintén ők adták, de ezt előre meg is mondták, hogy az gépenként 5000Ft+Áfa lesz. gyakorlatilag így 30ezer Ft. maradt munkadíjra klímánként. (A beszerelés egy 40cm-es és két 30cm-es téglafal -külső-belső oldalára történt.) 

 

Szerintetek reális 30ezer+Áfa klímánként munkadíjra? (Gázt sem kellett rátölteni a gépekre)  

mirage1900 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1580

Sziasztok!

 

Tudja valaki, hogy a zöldkártyás vizsgában elő van e írva a vákuumpumpázás? Mert nálunk a szerelő nem alkalmazta és állítja, hogy nem kell. Egyáltalán egy zöldkártyás szerelőnek kötelessége vákuumozni? Hol lehet ennek utánanézni?

 

Köszi!

Infomaker Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1579
ja, nálam a 3.5m cső 2 helyen van meghajlítva 90 fokban, aztán működik...ha beszarik, majd veszek egy másik teszkóst, aztán felrakom magamnak :-D
Előzmény: Infomaker (1578)
Infomaker Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1578

Elmondom, nálunk hogy szerelt a jóember, aztán lehet fikázni :))))

 

Genex 2.6kW-os csak hűtő split:

 

Gyári csövekkel szerelte, felfúrta, konzol, utána összekötötte, és miután hosszú volt a gyári cső, levágta, hollandert újra ráperemezte.

 

Utána most jön a kérdéses dolog: Rátett nyomáspróba gyanánt egy R22-es palackot (8 bar állítólag), aztán nézte habbal, hogy nem szivárog-e.

 

Utána palack leszed..maradék gáz a levegőbe...utána vákuum, jó fél óra, utána csap kinyit, és kész is.

 

Most 8 fokot fúj, jól megy, kb. 1 hónapja.

 

AMúgy R407 van benne.

Előzmény: big_mafa (1576)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!