Keresés

Részletes keresés

referko Creative Commons License 2007.05.20 0 0 155
referko Creative Commons License 2007.05.20 0 0 154
Mizújs,beköltöztetek már?
Előzmény: Proone (153)
Proone Creative Commons License 2007.05.14 0 0 153
:-)))))))))
Előzmény: referko (152)
referko Creative Commons License 2007.05.13 0 0 152
Szép ,csak kicsinyt nagyok azok a pellet hasábok :)
Előzmény: Steve1977 (151)
previa696 Creative Commons License 2007.05.04 0 0 150
 Üdv ! Bocs, de csak most néztem be a topikra , és a 147 hsz-ben már válaszoltak is. Hasonló holmi az egyém is ,csak karcher márkáju és belülről egy mezei porvédő maszkkal tuningoltuk, hogy kevesebb finom hamu jusson a porszívóba. A kézi hamuzásnál nagyon lebeget a hamu a légtérben, akárcsak a papirporzsáknál. Általában 3-4 hetente kell kiüritenem a tartályt, így kényelmesebb mint a kézi verzió. Bár a kiöntés még elég piszkos munka,valamilyen nem éghető zsákot kéne bele buherálni.
Előzmény: Gabor7312 (143)
referko Creative Commons License 2007.04.28 0 0 149
aztán vacsorára lesz hamuban sült sün hehe
Előzmény: viktor a takarító (146)
Proone Creative Commons License 2007.04.25 0 0 147

Hamuporszívózás:

Létezik erre a célra kitalált hamuporszívó vödör. A rendes porszívóra kell csatlakoztatni és abban marad a hamu  - bár én nehezen tudom elképzelni, de állítólag nemmegy át rajta a hamu a porszívóba. A férjem munkatársáék fűrészport szoktak vele porszívózni.

Itt egy kép:

hamuporszívó vödör

Rá van rajzolva a működési elve is. A csőben gyorsan áramlik a levegő, a vödörbe érve a nagy térben lelassul, ezért a hamu lehullik a vödör aljára és állítólag csak a levegő megy már a porszívóba. (Azért szerintem sem árt hozzá egy textilporzsákos vagy vizes porszívó, de tapasztalatom nincs)

viktor a takarító Creative Commons License 2007.04.25 0 0 146
a legjobb, ha a hamuban elrejtesz néhány hangyát, aztán ráeresztesz egy hangyászósünt....:-)))
Előzmény: Gabor7312 (145)
Gabor7312 Creative Commons License 2007.04.25 0 0 145
Csak erre a célra nem szivesen veszek egy vizes porszívót a meglévő (papírzsákos)takarítógépünk mellé, akkor inkább kéthetente kézzel kihamuzom a kandallót....
Előzmény: turóczy (144)
turóczy Creative Commons License 2007.04.25 0 0 144

sziasztok!

egy takarítógép - vizes porszívó teljesen jó megoldás nem!?

Gabor7312 Creative Commons License 2007.04.25 0 0 143

Hello! Ezt nem egészen értem, de bíztatóan hangzik! Leírnád kicsit részletesebben az egész porszívós témát, mert ahogyan én áttekintettema porszívó kínálatot, nem igazán találtam megnyugtató válszt a problémára. Köszi

G.

Előzmény: previa696 (142)
previa696 Creative Commons License 2007.04.24 0 0 142
   Üdv ! Én a sima kandallónkat szoktam porszívózni, a bosch gyári ,szövet jellegű eldobható porzsákjával nincs hamu kifujás. Mostanában ezt már  egy spec hamugyűjtős tartályal használom,mert nem győzném a porzsák vásárlást :)  De, anno a delonghi-nál papírporzsáknál én sem láttam a nappaliban sok mindent a hamutól.
Előzmény: Gabor7312 (138)
referko Creative Commons License 2007.04.21 0 0 141
A biottomat adagoló és égető is.
Előzmény: viktor a takarító (137)
Proone Creative Commons License 2007.04.21 0 0 140

Szia! :-)

Örülök, hogy végre jelentkezett egy pelletkandalló felhasználó! :-))))) A tapasztalatoknak pedig külön örülök, hogy jók!

Mi nem légfűtéseset, hanem  szintén az Edilkamintól, de az Ecoidrot néztük ki, padlófűtéssel kombinálva. Mi csak ezzel fűtenénk, úgyhogy napi 2-3 zsák elmegy majd rá hidegebb időkben.

Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat! :-)

Előzmény: Gabor7312 (138)
referko Creative Commons License 2007.04.20 0 0 139
Annyira nem merültem bele a dologba csak felvetettem hátha érdekel valakit komolyabban.
Előzmény: viktor a takarító (137)
Gabor7312 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 138

Sziasztok,

Kicsit visszaolvastam a topikot és úgy látom viszonylag kevés hozzászóló működtet pellet kandallót. Hát nekünk van egy Edil Kamin Iris.

A házunkról annyit hogy február végén költöztünk be, most fogjuk hőszigetelni kívülről. Ez egy fsz+tetőteres családi ház a fsz-en padlófűtés (nappali, konyha, étkező)  a tetőtérben radiátorok (három hálószoba) - netto 126 nm . Természetesen a fsz-en található a kandalló is.

A kandalló egy külső szerelt kéménnyel kapcsolódik a külvilághoz és a nappalinak egy olyan sarkában foglal helyet, ahol a meleg egy része a lépcsőnél fel tud szállni a tetőtér irányába is.

Eddig kb úgy használtuk a rendszert, hogy alapon ketyeg a gázkazán és amikor délután hazaérünk melóból akkor beindítjuk a pellet kandallót, amikor meg lefekszünk aludni akkor kikapcsoljuk.

Érzésre nagyon kellemes, gyorsan felfűti a lenti teret és fentre is jut valamennyi, nagyon szép a lángja,  szóval nagyon örülök hogy beszereltük, mert mondanom sem kell, hogy nagyon sokat gondolkodtam rajta annak idején és nem is volt olcsó.

Egy zsák pellet kb 4-5-6 napig tart így ki, de ez nem igazán kézzelfogható infó, mivel nagyon sokmindentől függ.

Persze vannak hátulütői is, pl a hamu eltávolítása. Ez a leírás szerint porszívóval történik (leszámítva a tűz-tégelyt, mert az kiszedhető), de egy papírzsákos porszívó papírzsákján a finom hamu kb 3 másodperc alatt átmegy és a porszívó hátulján keresztül a nappaliba távozik. Azóta inkább kézzel szedem ki a hamut....(két hetente 1x, szóval nem veszélyes). A másik hátránya, hogy nagyobb teljesítmény fokozatban  kicsit zajos, de ez számomra elfogadható.

Összességében még a kisérletezés/megismerés fázisban vagyok. A kandalló működése logikus, a paraméterek nagyon sokrétűen állíthatók, van heti és napi programozási lehetőség rajta, mindenféle diagnosztika lefuttatható a kezeő felület segítségével. Az mondjuk kicsit zavaró, hogy olasz rövidítésekkel dolgozik, de ez is csak szokás kérdése.

Gábor

viktor a takarító Creative Commons License 2007.04.20 0 0 137

Azt én is néztem, de nem kell hozzá pellet- égő is?

Előzmény: referko (132)
Proone Creative Commons License 2007.04.20 0 0 136
Most ott tartunk, hogy a kéményseprő sokat problémázott a kéményünkkel, így férjem kissé visszapártolt a hőszivattyús fűtéshez, de azért alapeset még mindig a pelletkandalló maradt. Viszont építünk nagyobb kéményt, ami jó akár a faelgázosító kazánhoz is vagy ha hőszivattyú lesz, akkor egy sima fatüzelésű légfűtéses kandallóhoz. Szóval meghagyjuk az esélyt, hogy más fűtés legyen, bár kazánházat nem tudunk már építeni a garázsba, mert nem férne be az autó... Szóval a faelgázosító simán a garázsban áll majd, ha lesz, de ez tudtommal szabálytalan. Hogy is van ez?
Proone Creative Commons License 2007.04.20 0 0 135

Köszi Nieri, megkaptam az emailt.

Egyelőre maradunk a kinézett pelletkandallónál, de ha arra kerül a sor, lehet, hogy felkeresünk tüzelőanyag ügyében (ősznél előbb tuti nem áll úgya ház, hogy érdemes legyen pelletet rendelnünk).

Előzmény: Törölt nick (134)
referko Creative Commons License 2007.04.12 0 0 133
A fapellet az enyémbe nem jo csak az agropellet.
Előzmény: Törölt nick (131)
referko Creative Commons License 2007.04.12 0 0 132
Szevasz.Én már carborobottal fűtök de tüzelőanyagként bármi olcsó érdekel pl a napraforgóhéj is.Multkor láttam az expresszen 3000ft-ért pelletet de a pasi csak 100q mennyiséggel foglalkozik indulásnak kiprobálni elég lenne kevesebb is mivel a 100q szénnel kicsinyt ráfáztam.Szoval óccsó fűtőanyag érdekel.Amugy multkor láttam a metros ujságban kazánt ami granulált tüzelővel is működik.214.000ft +dob rá az ember egy etetőt ,a biottomatnál 320.000 oszt kész a pelletkazán.Az én emilem is nyilvános de csak tüzelőről küldj ha lehet.Köszi
Előzmény: Törölt nick (131)
Proone Creative Commons License 2007.04.11 0 0 130

Nieri!

Egyet értek Referkoval! Adj valami elérhetőséget, címet, típust, árat, valami "kézzel foghatót"!

Hol van a bemutatótermetek?

Egyébként pedig mindent szívesen várok az emailcímemre, megtalálható a profilomban - ha a nevemre kattintasz.

Előzmény: Törölt nick (126)
Proone Creative Commons License 2007.04.11 0 0 129
(Betegségünk miatt elmaradt a kandallónézés szombaton... majd más időpontban)
referko Creative Commons License 2007.04.09 0 0 128
Szia,szia Nieri.Miért nem teszed ide be a honlapod nevét,a kazánod árát meg hogy mennyiből fűtötted ki a telet.Szerintem a többséget ugy is ez érdekli.Aztán lehet hogy tévedek.Esetleg direkt marketinggel árusitasz?Na szia
Előzmény: Törölt nick (126)
referko Creative Commons License 2007.04.09 0 0 127
Kellemes Húsvéti Ünnepeket !Kicsit megkésve de még talán belefér az ünnepekbe.
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.07 0 0 126

szia Dejoe!

Neked is és a topicnyitónak is hasonló gondolatataimat irtam le a pelletfűtéssel, valamint biomassza, gabonafűtéssel kapcsolatban is...

Te kérdésed központi jellege , a nem csak pellettel való fűtésre irányult, így van ezzel a kazánnal nem csak pellettel, hanem gabonával, különféle mezőgazdasági kerti hulladékkal, pl egy helyen kukoricaszárral, itt nálunk a bemutatoteremben sokszor napraforgohéjjal fűtünk.

A kazánok teljes AUTOMATA KAZÁNOK, könnyen programozhatóak az automata vezérléssel, tisztításuk nem igényel nagy időráfordítást, komfortos olasz termékekről van szó.

Amennyiben érdekel a téma, adj mail cimet, s minden erről szóló anyagot, leírásokat, műszaki adatokat, képeket, árakat sziívesen elküldök.

Mekkora méretű épületet kellene fűtened?

Mivel szeretnél fűteni? Pellet vagy gabona?

Merre vagy helyileg?

szép napot!

kellemes húsvéti ünnepeket!

Előzmény: DeJoe (94)
referko Creative Commons License 2007.04.05 0 0 125
indirekt tárolót keress a polymixnél is van ilyesmi
Előzmény: IFE (122)
referko Creative Commons License 2007.04.05 0 0 124
Szakszernél nézted már?Mégsem lesz carborobot?
Proone Creative Commons License 2007.04.05 0 0 123

Szia!

Árat nem tudok mondani, de nekünk ajánlották a Kardos labort: http://www.kardoslabor.hu/

és találok pl tartályt a Vigathermnél is, bár az napkollektoros, nem tudom, kazánhoz jó-e...?

http://www.vigatherm.hu/

IFE Creative Commons License 2007.04.04 0 0 122

Sziasztok!

Puffer tartály ügyben lenne kérdésem. Csak felmerült, hogy kéne a fűtésünkhöz, és jó áron keresnék max 200 l verziót. Böngésztünk a neten, de nem sok eredménnyel...

Tud esetleg valaki segíteni?

Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!