Keresés

Részletes keresés

deus Creative Commons License 2003.07.17 0 0 377
Minden ilyen szellőztetési és befújkálási praktikákat szívesne fogadok, részletesen.
Most kikapcsolás előtt járattam fél órát, automata ventiláción.

Mi az hogy nyissam fel a rácsot?
Nálam le lehet venni az előlapot, és akkor bámulhatom a 2 db szűrőbetétet.
Honnan látható, hogy "kiszellőzött"?
Mit kell látni?

Bocs, ha kissé nehézfejűnek mutatkozom, de inkább magyarázd el részletesen...
köszi.

Előzmény: Aewyn (376)
Aewyn Creative Commons License 2003.07.17 0 0 376
"Mit theteünk, hogy ne essen bajunk?"

Olvass index fórumot ;-)
Volt már szó róla. Jó alaposan ki kell szellőztetni ventillátorral a hosszabb leállás előtt. A szellőztetés közben időnként nyisd fel a rácsot, így látod majd mennyi ideig kell járatni adott fokozaton, hogy kiszellőzzön. Sztem alapfokozaton az több lesz, mint félóra, saccra.

Egyébként pedig lehet befújni félévenként mindenféle kellemes baktérium, vírus, gomba és emberölő szerekkel. Kellemes.

Előzmény: deus (370)
Törőlt_nick Creative Commons License 2003.07.17 0 0 375
deus,

minden bizonnyal elütési hibának tudható be az 1015. Nagy valószínűséggel 10-15 esetre gondolt a szerző- lemaradt egy kötőjel - , mint amelyek klímaberendezéshez köthetőek. Így már korrekt szerintem.
Én meg elnézést kérek, hogy nem kontrolláltam eléggé a beídézett szöveget!

Deus szakié az érdem ezügyben!

Törőlt_nick Creative Commons License 2003.07.17 0 0 374
tényleg, itt valami gubanc van.
Itt az eredet cikk, rágódjunk együtt rajta!

www.vital.hu

Előzmény: deus (372)
Törőlt_nick Creative Commons License 2003.07.17 0 0 373
igen, erről most még nem nagyon dumálnak, hagyják, hogy hadd terjedjen a klimatizálás. Majd a védekezés - a sterilizálás - egy külön üzletág lesz, mint pl. az usában.
Előzmény: deus (371)
deus Creative Commons License 2003.07.17 0 0 372
Ja és a cikkedben van egy fura rész:

Amit kiemeltél: évi 1015 (ezertizenöt) eset hazánkban.
Kicsit lejjebb meg azt írod, tavaly volt 60.

Ez most hogy is van?

Előzmény: Törőlt_nick (368)
deus Creative Commons License 2003.07.17 0 0 371
Ja és azokban az esetekben, amiket igazoltan a klímák okoztak:
vajon mekkora volt a házi és mekkora az irodai klímák aránya?
(az irodai klímák gyakran teljesen más rendszerűek, jóval több kondenzvíz van stb. stb.)
Előzmény: Törőlt_nick (368)
deus Creative Commons License 2003.07.17 0 0 370
Hmmm.
Vajon mennyire veszélyesek a mi klímáink?
Segít-e, ha esti kikapcsolás előtt ventilátor üzemmódban járatjuk fél órát?
Mit theteünk, hogy ne essen bajunk? (a fene akar magának meg a családjának ilyen nyavalyát)
Előzmény: Törőlt_nick (368)
deus Creative Commons License 2003.07.17 0 0 369
A kültéri nem indul el azonnal, így védik a kompresszort a legtöbb split klímánál, ez nem hiba.
Előzmény: Törölt nick (367)
Törőlt_nick Creative Commons License 2003.07.17 0 0 368
(nem ijesztgetésképpen, csak a tudás miatt. Amúgy erre számítani lehetett a légkondik elterjedése miatt)
----------------------------------------------

Legionellózis Magyarországon

A betegség nálunk is előfordul. Magyarországon az Országos Epidemiológiai Központ bakteriológiai osztálya szerint évente 50-80 esetben azonosítja a legionellózist okozó baktériumot. A kiváltó ok lehet például a hosszú ideig nem használt melegvíztárolóból történő zuhanyozás, a baktériummal telített vízpermet, aeroszol belégzése. Az esetek 60-70 %-ában nem sikerül meghatározni, hogy a beteg hol fertőződött. Hazánkban évi 1015 esetben sikerül igazolni, hogy légkondicionáló berendezés okozta a fertőzést, további hasonló számú esetben is viszonylag jól behatárolható a kiváltó ok.

A legionellózist 1998 óta kötelező bejelenteni a járványügyi hálózatnak. Először még csak négy, tavaly viszont már hatvan esetet jeleztek az orvosok. Ha a betegektől vett vérben, vizeletben vagy légúti váladékban a laboratórium kimutatja a legionella baktériumot vagy egyéb jeleket talál a fertőzésre, akkor az ÁNTSZ szakemberei járványügyi vizsgálatot kezdenek, ennek keretében megpróbálják felderíteni a fertőző forrást.

Előzmény: deus (366)
deus Creative Commons License 2003.07.17 0 0 366
Dörzsölt klubtagoktól kérdezném:

Milyen időközönként kell tisztítani a klímát?
Elég, ha a szűrőket portalanítjuk?

Hogyan előzzük meg a legionárius betegséget?
Azaz: panghat-e a víz az otthoni split klímákban annyira, hogy bacik szaporodnak el benne?
Vagy ez csak a nagy, irodaépületes klímáknál van, ahol a tetőn van a víztartály és ott pállik?

Ki mit tud ezekről?

deus Creative Commons License 2003.07.17 0 0 365
Panasonicos kolléga, szasz!
Mesélj majd az ionizátorról, az inverterről meg a szűrőkről.

Az enyém szintén Pana, 3,5 kW, de szerényebb modell, ezeket az extra kunsztokat nem tudja.
Viszont ugyanezeket tapasztaltam, mint te. Csendes, gyorsan hűt, rulez.
:)

Előzmény: Gope (362)
deus Creative Commons License 2003.07.17 0 0 364
Tetőteres klubtársaink figyelmébe ajánlható az alábbi cikkecske a tetőterek klimatizálásáról
(ha még nem volt):

http://www.homegarden.hu/article.cgi?id=489&cid=12

Lord Iffy Creative Commons License 2003.07.17 0 0 363
mióta felszerelték a berendezést, nem volt túl meleg
igen, ezt mi is igy látjuk.:O)

jó hüsölést.

Előzmény: Gope (362)
Gope Creative Commons License 2003.07.17 0 0 362
A HŰVÖS LEGYEN VELETEK!

Friss klímatulajdonos vagyok, bár még túl sok tapasztalatom nincs, az utóbbi 1-2 hétben, mióta felszerelték a berendezést, nem volt túl meleg, megosztom a tapasztalataimat.

A berendezés: PANASONIC 3 KW, modern, ionizál, pollent, szagot szűr, és NAGYON csendes. Persze nem olcsó, 155.000+Áfa

A szerelés: 55.000 körül, számla nélkül, kis plussz anyaggal. Relatíve korrekt munka, porszívózás, technikai gondok, nem várt helyzet (kondenzvíz elvezetésének legjobb módja) esetén tanácstalanság - tulaj találja ki, hogy legyen.

A klimatizálandó szobák: kertes ház, 2 egymásba nyiló, összesen kb. 40 m2 szoba, északnyugati, jól szigetelő ablakokkal. Beindítás után könnyen, kb. 1 óra alatt lehűtötte a szobákat a beállított 25 fokra, igaz, kint csak 1 napja van 30 fok, a szobák még nem melegedtek át. NEM IS FOGNAK ! :-)

Szóval szerintem jó lesz.

Lord Iffy Creative Commons License 2003.07.17 0 0 361
nekünk is tetőterünk van. 20-22 nm2 alapterületü, de bazialacsony, szóval nem sok légköbméter lehet.
tegnap kilenckor 31 fok volt fennt mert nem ment a klima két napig. bekapcsoltam full erőre (16 fok négyes fokozatra.
fél tizkor már csak 27 fok volt. bámultuk kicsit még a tv-t és tizkor kényelmes 23 fokot mutattott ugyhogy ki is kapcsoltam, ami csalóka kicsit mert 2 fokot visszamelegszik a hőmérő ha offline a klima de nem baj. (gondolom mert pont ráfújja)
nálunk éjszaka nem megy, csak ha nem vagyunk otthon/fennt mert nekem elég csak ránézni és már meg is fáztam.:O))))

(2,6os toyo)

Előzmény: lamed (360)
lamed Creative Commons License 2003.07.17 0 0 360
Sziasztok

A napokban szereltettem klímát tetőtéri lakásunkba. York, 2,1 kW, 117ezer+ÁFA. Felszerelés 55ezer, számla nélkül. A hálószobába tettetük (3x3m, de a légköbméter kevés a tető miatt). Beállítottuk 26 fokra, és vártuk, mi lesz. A levegőt lehűtötte percek alatt, aztán csak a ventillátor ment. A hőmérséklet nőtt, elérte a beállított értéket, és a gép hűteni kezdett. Pillanatok alatt iszonyú hideg lett, de a kompresszor még ment egy kis ideig. Aztán kikapcsolt, és megint kezdett emelkedni a hőmérséklet. Így fél óránkét kb 10 fokos hőingadozást tapasztaltunk, amit egy éjszakán keresztül szerintem nem lehet túlélni. Ezért átrakattuk a gépet a fal túloldalára a nappaliba (kb. 60 légköbméter). Szerelés 25ezer ÁFA nélkül (jó nagy szívás). Tegnap a melegben 3 óra alatt hűlt le a levegő kb. 30 fokról 26 fokra, de esete kikapcsoltam, mert kint is hűvös lett. Érdekes, hogy amikor a hőmérő bent 28 fokot mutatott, kintről belépve sokkal nagyobb hőmérséklet-különbséget éreztem, kb 25 fokra gondoltam, amíg meg nem néztem a hőmérőket.
Az első terv miatt (hálószobai felhasználás) fontos volt az alacsony zajszint a típus kiválasztásánál, de ez is szörcsög egy ideig, amikor bekapcsol a kompresszor. Úgyhogy emiatt sem tanácsolom senkinek hálószobába tenni. A felszerelés után folyamatosan zajos volt, vissza kellett hívni a szerelőket, akik töltöttek még bele gázt (az új környezetbarátabb gáz miatt valamivel magasabb nyomás kell, mint az R22-nél).
Előtte mobilklímát (régi Carrier, 2,6 kW) is kipróbáltam, de nem vált be. Zajos, mert egy dobozban van a kompresszor is (nem mobil split volt), és nem is elég hatékony, mert a kifújt levegő helyett kintről jön be a meleg. Kb. 5 óra alatt csökkentette a nappali hőmérsékletét 2 fokkal.

scratch Creative Commons License 2003.07.16 0 0 359
gábor_smk,

minden induláskor, búg = bekapcsol a kompresszor, sziszeg = kering a gáz a csövekbe. Szerintem nincs gond, de ha gondolod, hívd ki a szerelőket, hogy megnyugodj. Vagy menj be az üzletbe, és hallgasd meg az ő gépüket, mikor bekapcsol, ha ugyan olyan a hangja, akkor nincs gond.

Előzmény: gábor_smk (356)
gábor_smk Creative Commons License 2003.07.16 0 0 358
Ha folyamatosan megy akkor nem zavaró a dolog. De ha ki-be kapcsol a hő szintentartása miatt, akkor 5-10 percenként csinálja. Ez éjjel már nagyon zavaró.
A gép egy frigidaire (1,5 Kw). Nem a borítás rezonál, sajnos. Talán a gázzal lehet valami, bár ehez nem értek.
Ha valakinél jelentkezett már ilyen gond, tapasztalatait szivesen elolvasnám. Lényeg, hogy ne ok nélkül hívjam ki a szerelőket.
Előzmény: Lord Iffy (357)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.07.16 0 0 357
nem mondanám hogy zajos lenne. de ha elmúlik miért gond?! lehet hogy alapból igy indul..
milyen tipusu kondi?

a mienk egyik nap elkezdett éktelenül zörögni. na mondom mindjárt szét is esik.:O)))
nyitva volt az eleje és berezonált a müanyag.
becsuktam. azóta semmi baja.

Előzmény: gábor_smk (356)
gábor_smk Creative Commons License 2003.07.16 0 0 356
Segítsetek!!!

Minden bekapcsoláskor rezonál, búg és sziszeg a beltérim kb. 30 másodpercig, aztán lecsendesedik. Ez általános? Nálatok is volt már ilyen? Tegnap szerelték be. Biztos elcsesztek valamit!
Mit tegyek?

Köszi

Vti_Gar Creative Commons License 2003.07.15 0 0 355
Off

Eladó egy Rowenta 1.8Kw mobilkíma 3éves, de csak két szezont ment. Időzítős, fekete színű, viszonylag kis méretű. Ha valakit esetleg érdekelne hívjon!! 30/237-29-39

On

deus Creative Commons License 2003.07.10 0 0 354
Azért én nem bánom, hogy nincs dögletes meleg...
A légkondi most nálam is pihen, erőt gyűjt...
:))

A MetNet.hu-ról, egyenest:

5 napos előrejelzés:
Szombatig erősödik a nappali felmelegedés, vasárnapra virradó éjszaka viszont egy hidegfront vonul át felettünk szórványos záporokkal, zivatarokkal (főleg északon) és megerősödő széllel. A jövő hét elején folytatódik a mérsékelten meleg, nyári idő nyugaton több, keleten kevesebb napsütéssel. Elsősorban keleten fordulhatnak elő délutáni záporok, zivatarok. A hét közepén a mostani modellfutások szerint ismét visszatér a kánikula.

Előzmény: Lord Iffy (352)
Aewyn Creative Commons License 2003.07.10 0 0 353
Ennek az az egyetlen oka, hogy klímát szereltettetek. ;-)
Előzmény: Lord Iffy (352)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.07.10 0 0 352
:O)) egyetlen gondom, hogy mióta beszerelték nem volt még meleg, olyan igazi nyári meleg.:O))))
most már télleg jöhetne valami kánikula, 35-40 fok árnyékban...:O))
Előzmény: deus (351)
deus Creative Commons License 2003.07.09 0 0 351
azaz:
"Welcome to the Club Cool"
:)))
Előzmény: deus (350)
deus Creative Commons License 2003.07.09 0 0 350
:)))
Ez kellemes meglepetés lehetett!
Isten hozott a Hűvös Klubban :))
Előzmény: Lord Iffy (346)
scratch Creative Commons License 2003.07.08 0 0 349
Szerintem jó a gép, csendes, jól hűt, jól kezelhető, és a távirányítóval sincs bajom! :)
Előzmény: Lord Iffy (348)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.07.08 0 0 348
szia toyo-s.:O)))
milyen a gépezet? tetszik? :O)
eddig egy gondom van amit felfedeztem, az a rohadt távirányitó. nehéz olyan helyet találni neki ahonnan látja a gépet.:O)
Előzmény: scratch (347)
scratch Creative Commons License 2003.07.07 0 0 347
Végre még egy TOYO tulajdonos! :) Nekem is TOYO van 2kW -os, de ez nem indul újra áramszünet után. :/
Előzmény: Lord Iffy (346)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!