Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2010.10.01 0 0 7500

Kollega a "bevezető" időszakban ilyet vett

Összerakták......

Ragasztó "szar" vot, első vihar ledöntötte. A fölső tetőn kívüli élvédőzött,hőszigetelt darab egyben beesett a padlástérbe.

Még jó hogy nem volt fönn a cserép......csak tetőléc+fólia.

Volt nagy ragasztóküldözgetés vissza a gyárbam, vizsgálatra.

"Döglött" volt a ragasztó.

Kapott új ragacsot és elemeket utánna

 

Ő azt mondta, hogy hőszigeteléssel/élvédőzéssel már kb egy árban van a sch..., lei.... tipusokkal.

Előzmény: Jancsimiska (7499)
Jancsimiska Creative Commons License 2010.10.01 0 0 7499
Igen. Jók a válaszok.

Beszéltem a kétüsz-szel is, az ő állításuk szerint jó, már vettek át ilyet.

Szerintem előnye:

- kis helyet foglal
- könnyű
- könnyen építhető
- olcsó
- kevés csomagolás, olcsó szállítás

Szerintem hátránya:

- törékeny
- a köpeny és a béléscső mereven össze van építve, tehát extrém hősokk (kéménytűz) esetén megrepedhet
- a hőtágulás miatt nem építhető, vakolható össze más falazattal
- a tető fölötti túlnyúlást külön szigetelni kell, hosszabb túlnyúlást acéllal merevíteni kell
- akinek nem tetszik a "tyúkitató", annak öntenie kell fedlapot

És valóban, Olaszországban nincsenek extrém fagyok.

JM.
Előzmény: Émile (7497)
fugebokor Creative Commons License 2010.10.01 0 0 7498

Sziasztok!.
A kémény huzatát hogyan kell kiszámítani? Van 3 adatom:
125 mm a kémény átmérője,
10 m a kémény hossza,
29 KW a kazán teljesítménye.Köszönettel
Émile Creative Commons License 2010.10.01 0 0 7497

  Hát utánna néztem ennek a csoda kéménynek !

 

 Olaszban gyártják egy vicsenza környéki  kerámia üzemben.

Tény, hogy a digók már nagyon régen kerámia nagyhatalom. Kitünő csempéket, padló lapokat gyártanak. Főleg a méretük imponáló. Azután elkezdték a vázkerámia gyártását is , amit nálunk is igyekeztek elterjeszteni. Eladtak pár gyárat. De megbuktak.

 Na ezzel a kéménnyel is így lesznek, mivel ez is vázkereámia.

Írják ugyan a sorok között, hogy :

 

 "DOMUS SAVÁLLÓ FÜSTCSÖVEK – száraz használatra tervezve 600ºC-ig."

 

 Sőt később, hogy szénfűtésre és széndarará, esetleg fára szánják. És azt is írják , hogy sok európai országban elterjedt. De nem teszik hozzá , csak déli , nagyjából fagymentes országokról van szó.

 És azt sem  gázfűtésnél, főleg,  nálunk alkalmatlan. 

 

 

 tehát : ne vegyétek  !!

Előzmény: Émile (7494)
t_a_m_a_s Creative Commons License 2010.09.30 0 0 7496
Köszönöm a véleményeteket!
Megértem amit írsz! Ettől függetlenül, még mindig az a konkrét kérdésem, hogy a Tricox-os idomokhoz illeszthetem(ném)-e az SD egyense csövével?
Valószínű, nem fogom kevergetni őket, csak már kíváncsivá tett!
Előzmény: pjotrkolja (7486)
siokemeny Creative Commons License 2010.09.30 0 0 7495
Üdv!

Nem cseréltél nyílászárókat, vagy nem raktál a keretbe szigetelő gumicsíkot?
Előzmény: sanyatas1 (7488)
Émile Creative Commons License 2010.09.30 0 0 7494

  Ezt valamelyik téglagyár próbálja elsózni  - bevezető áron kínálja.

 Eddig ok is.

 Aztán írják fokozottan hőálló tűzálló. Hát minden anyag ami tűzálló egyben hőálló is. Igaz megelőgezi a tűzálló  tulajdonságát  -  lódit kicsit, mivel csak hőálló, mint minden  anyag tégla. Kb. 600 fokig. Kéményben nem is kell több.

 Aztán itt van még valami : 

 "Ugyanígy fölösleges az expandált agyagtömbökből álló réteg. A DOMUS füstcső önálló struktúra."

 tehát valmi ha jól emlékszem a hőszigetelés a fölösleges épületen belül - az egyébként minden téglakéménynél fölösleges, de az épületen kivül (padlástér  ) már ajánlatos , így ennek is.

De nem is ezért írok. Írják  : expandált agyagtömbökből csinálják. Igaz minden modern téglagyár rendelkezik   extrúdáló gépekkel. (ezek a gépek olyanok mint egy hatamas húsdaráló). Azzal gyártják a modern gyárak a még modernebb téglákat.

  Így gondolták egy kis  extrúdált kémény elemet is letudnak gyártani. Kérdés el is tudják é adni.

 

 És hogy jót is írjak . Tényleg könnyen építhető. Egy ügyes ember egy nap alatt felrakja egyedül is.

 

 Aztán a kéményseprőknek szerez külön papírt jó pénzért valami engedélyes vállalkozótól - mert azoknak meg nem az a fontos, hogy jó e a kémény  - hanem a papírok  !

 

 Tovább nem kekeckedek, igaz  lenne még miről  !!

 

Előzmény: Jancsimiska (7492)
Émile Creative Commons License 2010.09.30 0 0 7493

  Azt írja , hogy 40 év garancia !

 Már ez röhej magában. Miért nem  41 vagy 29,5.

  Egyébként ha egy samúval odabaszunk, volt kémény nincs kémény.

 Meg ez , hogy 5 m. 

 Egy átlagos ház belmagassága 2.8 m + a födém  0.3 m egy padlás magasság középen is min. 3 m és még a kinti rész  1. -1,5 m . Tehát már kevés.

 Egy nyaralóban tán elmegy.   Amúgy tényleg modern.

 Igaz összehordanak mindent aszéntüzelésről. Pl. a szufátokról.

 tény  bizonyos szenek tartalmaznak ként (kenet), ami ha elég  abból lesz kéndioxid. csakhogy ez kimegy a kéményen még mielőtt vizzel egyesülne.

 ha viszont a vizzel egyesűl  abból kénessav lesz, ami rombolja a városi házak vakolataát stb.

 De a kémények vigan vannak/voltak, mint nálunk az  ötvenes - hatvanas hetvenes években. A városok házainak vakolatai tönkre mentek, de a kéményekkel akkor még semmi baj nem volt - nem mint most.

 Most a gáz égésterméke rombolja a kéményeket  és nyugton hagyja a vakolatokat  !!

 Hát ez a véleményem.

Előzmény: Jancsimiska (7492)
Jancsimiska Creative Commons License 2010.09.30 0 0 7492
Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek az EFFE2 kerámia kéményekkel kapcsoltban. Bővebben:

http://tetocentrum.hu/uj_effe_2_keramia_kemenyrendszer_akcio

Ha azt a tyúkitatót a tetején (ami ca. 20.000 Ft) nem veszem meg, akkor elég kedvező az ára - így beton fedlapot kell önteni hozzá.

Várom a reakciókat.

JM.
sanyatas1 Creative Commons License 2010.09.28 0 0 7491
Szia!

Beszéltem a Pest-megyeivel ill a vácival. Nem akarom öket jellemezni, a másik forumon már megtettem. Ezért keresnék egy általatok ajánlott szakit.Köszönöm
Előzmény: Zoltanuss (7490)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.09.28 0 0 7490
  Ott vannak erre a hivatalos kéményesek  !!
Előzmény: sanyatas1 (7488)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.09.28 0 0 7489

  Persze hogy használható. Sőt a nem szokványos fedéseknél (pl. hullámos ) ilyent alkalmaznak.

 Az ólóm képlékeny, jól alakítható  !

Előzmény: Csabikuci85 (7487)
sanyatas1 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 7488
Szeretnélek titeket megkérdezni, van esetleg valakinek tapasztalat alapján véleménye a neten kapható 30ezer ft-os huzatfogónak? Esetleg egy kémény szakértő tudna arra magyarázatot adni, hogy 4 éven keresztül a 6,5 méteres átmérő:150mm-es kéményem ( sima füstcső ) miképpen tud "elromlani" egy 30 kw-os kombi kéményes cirkótól? Kéményseprő természetesen minden évben rendben találta, viszont a műszeres mérés 0-1 értéket mutatott egyik este.( Irtam a másik helyen, hogy cirko problémáim voltak. Több szakértő tanácstalanul állt felette - jó pénzért -, miszerint 4 évig jól müködik a cirkó és a kémény, majd utána a cirkó fehér párát, füstöt ereget. Szellőztetés, majd a rendszer elindul. Mindezt teljesen rabszódikusan, időnként tette a cirkó. Lecseréltem a készüléket, majd a beüzemelő - sokadik nagyokos szakértő - az új cirkónál kimérte a huzat 0-1 egységét, ami szerintem pill. helyzet, de mindegy..)
Várom segítségeteket, köszönettel:
Csabikuci85 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 7487
Sziasztok!

Kémény tetőn való kivezetésénél használható ólomlemez bádog helyett??
pjotrkolja Creative Commons License 2010.09.27 0 0 7486
T t_a_m_a_s!
Semmiképpen nem ajánlanám a rendszerek kevergetését. Amúgy az SD készülékek szerelhetőek Tricox rendszerrel. A készülék kialakításától függően ajánlatos végig egy rendszermérettel szerelni, vagyis 80/125-el indulni a csonktól a becsatlakozásig, a saját szerelvényeket előírás szerint beépíteni, 80-as rendszert a kitorkollásig kiépíteni.
Esetleg nézd meg a Tricox flexi pps rendszerét ...
Sok sikert!
Előzmény: t_a_m_a_s (7484)
ronaldinhogaucho Creative Commons License 2010.09.27 0 0 7485

Szia!  Én nem vagyok nagy kémény szakértő, de nekem Immergashoz raktak be Tricox cuccot. Amennyire én tudom, a Tricox  bármilyen gyártó kazánjaihoz jó, legfelejebb az indító idomból kell megvenni az erdeti gyártóit (az viszont aarnyárban van...)

A garanciális beüzemeléshez azért érdeklődd meg, hogy nem gond-e, hogy Tricox elemek is lesznek benne.

Előzmény: t_a_m_a_s (7484)
t_a_m_a_s Creative Commons License 2010.09.23 0 0 7484
Sziasztok!
Az SD kéményrendszere kompatibilis a Trikox-hoz?
Meglévő kéménykürtőbe kell építenem egy szétválasztott rendszert, úgy, hogy a falig, vízszintesen ( cca. 1m ) koaxiális csővel mennék (60/100, vagy 80/125 ) és onnan a könyök után 80-as ppe csővel a kémény csúcsáig. E meglévő kéménykürtő és a 80-as cső közötti részből kapná a kondikazán a friss levegőt. Viszonylag magas a kéményem (9m), és az SD-nek a legolcsóbb az egyenes 80-as ppe csöve 1000 ill. 2000 hosszban ( a NET-es árak alapján). A Trikox-nak pedig a többi eleme az olcsóbb.
Összehozható így?
Zöldár Creative Commons License 2010.09.21 0 0 7483

  Bárcsak nekem lenne kátrányos faoszlopom  nagy mennyiségben. Mind elégetném és a kéményem mégse lenne kátrányos.

 A baj az hogy maga a tüzelés nem volt szakszerű.

 

 Tehát : minél szárazabban, lehetőleg intenzíven kell fűteni és nem lesz kátrány  - mind elég és a füst kimegy a kéményen  - némi kormot és pernyét hagyva maga után. Azt meg a seperők eltávolítják , ez az elsődleges feladatuk   !

Előzmény: Lukács.Ede (7479)
kjapp Creative Commons License 2010.09.20 0 0 7482
kátrányos oszloppal tüzeltél?

nem szívesen lennék a szomszédod
Előzmény: Lukács.Ede (7479)
kod1111 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 7481
Van kép róla, meg a kazánról is mert akkor könnyebb a segítség
Előzmény: Lukács.Ede (7479)
gmkiev Creative Commons License 2010.09.20 0 0 7480
Vasn valami "kiégetős" módszer, de nem ismerve a dógot nem bíztatnálak. De a kéményesek majd megszólalnak az ügyben.
Előzmény: Lukács.Ede (7479)
Lukács.Ede Creative Commons License 2010.09.20 0 0 7479
Nagyon le van kátrányosodva a kémény. Két éve egy telet kátrányos faoszloppal fűtöttem és azóta sem tudtam tökéletesen kitisztítani.
Előzmény: gmkiev (7478)
gmkiev Creative Commons License 2010.09.20 0 0 7478
Szombaton az érdi piacon igen jó fazonú kéménytisztító keféket láttam.
Előzmény: Lukács.Ede (7477)
Lukács.Ede Creative Commons License 2010.09.20 0 0 7477
Sziasztok, 32KW-os vegyes tüzelésű kazánunk van a pincében kb 10 méter magas és öt téglás. mivel lehetne ezt rendesen kitakarítani? Illetve a lenti kéménytisztító nyílásra rá építek egy fürdőszobai elszívó ventilátort ez segít,hogy ne rakodjon le ?

kjapp Creative Commons License 2010.09.20 0 0 7476
nekem is egy Shiedel kéményem van a félig kész házamban. A benne levő kerámiai cső mindig lehozza a beleeső kis eső vizet, ugyanis ez a samott olyan anyagból van, hogy nem ázik át, és képes végigfolyni a beeső víz a teljes 10 méteres csövön.

én úg
y terveztem , hogy a lefolyó hálózatba kerül a kondenz és az esővíz ami innen kicsurog.

Neked is javasolnám valami nagyobb edényt ha már a lefolyó messze van. Csúnya trutyi fog folyni belőle sokszor.
Előzmény: Notes (7470)
cseik Creative Commons License 2010.09.20 0 0 7475
ha megfelelő mechanikai védelme van. pl. védőcső, szerelőakna
Előzmény: jeriko2 (7473)
cseik Creative Commons License 2010.09.20 0 0 7474
gyakorlatban nem sok értelme van.
Előzmény: Notes (7470)
jeriko2 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 7473
Üdv!
Hagyományos gázkazánt üzemeltettünk eddig a pincében, hagyományos tégla kéményen keresztül. Le szeretnénk cserélni turbós kazánra. Ki lehet-e vezetni a turbó csövet a pincéből föld alatt (kazán ott van a pincefalon, kb. 1 méter)? (Kéményt meghagynánk esetleg kandallónank.)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.09.20 0 0 7471

Nyilván le lett kicsinyítve a "Mórickarajzom" ...
Nagyban az alábbi linken érhető el :
http://href.hu/x/d9j3

Előzmény: pjotrkolja (7468)
Notes Creative Commons License 2010.09.20 0 0 7470
Egy Schiedel UP20-as kémény épült az új családi házamba. A helyi kéményseprő elvégezte a vakolás előtti vizsgálatot, és javasolta, hogy a kéményből az "esetlegesen keletkező" vizet vezessük el. Itt a kondenzvízvre, illetve a kéménybe jutó esővízre gondolt. Mivel egy kandalló lesz bekötve a kéménybe nem sok kondenzvízre számítok. Szerintetek reális, hogy annyi eső essen a kéménybe ami miatt szükséges becsövezni? Azért kérdezem, mert a vízes helyiségek nagyon messze vannak a kéménytől, így a csövet ki kéne vezetni az udvarra. Őszintén szólva túlzásnak érzem az egészet, és máshol még csak hasonlóról sem hallottam.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!