Keresés

Részletes keresés

tom-y Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1257

Helló mindenki!Tegnap írtam,hogy letörött ismét 1 pöcök a vestel klimám lamellájáról.Kis fejvakarás után rájöttem a megoldásra.Lefűrészeltem a megmaradt csonkokat,majd egy kábelcsatorna U alakú profilját kettévágtam.Így kaptam egy L alakot.Ezt aztán a régiek helyére rögzítettem kicsi csavarokkal.Kívülről semmi nem látszik,mivel üreges a lamella.Ma fogom visszarakni.A meghajtott pöcköt is sikerült pótolnom egy tipli segítségével.Nem nagy meló,és 4000 ft-ot megspóroltam.Üdv:Tom

k2laci Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1256

Őszintén szólva én a magam hibájából tanultam meg a különbséget a márkás és a gagyi között. Ha az embernek szüksége van valamire akkor vegye meg a márkásat, ha nincs rá pénze, akkor gyüjtögessen, vegye részletre stb., de ha a gagyit veszi meg, a márkásat akkor is meg kell vennie később (ha tényleg szükséges) csak akkor már tele lesz keserű tapasztalatokkal.

Amugy az 50 eft/év akkor igaz, ha értesz annyira a klimákhoz, hogy magad felszereld, mert a szerelők ugyanannyit számolnak fel a márkás és a noname klimák felszerelésénél is ....

Szóval én régebben jópár műszaki cikknél ráfaragtam a noname cuccra, minden esetben bebizonyosodott, hogy miért volt olyan olcsó .....

Előzmény: alexclassic (1252)
blueye Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1255

Ezek szerint neked is ilyen van.

 

A gond az, hogy a hőtágulás az elején rendben van, de utána beáll a szoba egy alacsonyabb hőmérsékletre, akkor miért pattog.

 

És ez a 2-5 perc nagyon sűrű, ez fog csökkeni? Mert, ha óránként egyet pattan az kibítrható! :o)))

Előzmény: Korci_PÉCS (1254)
alexclassic Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1253

Eszembe jutott még valami. windy12 hozzászólásaival viszont egyetértek, kívánom neki menjen jól a korrekt bolt!!!! :)

ps: én is őt fogom megkeresni ha valahova komolyabb dolog kell majd... :)))

alexclassic Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1252

klaci:

 

Nem akarok erről vitát nyitni. Biztos nem tudja ugyanazt, ugyanakkor 2 db ilyen megy hibamentesen a cégnél 2 éve, tehát pl. hideget csinál. Azt hiszem, a mai magyar átlagkeresetek mellé nem kívánhatod hogy mindenki 200-250 ezer forintot költsön egy klímára. De ha évente lecserélem, kb 50 ezer forint/év, ami 3 év alatt teszi csak ki a "márkás" klíma árát. És nem hiszem, hogy megbízhatóan szervíz nélkül egy bármilyen más márkás készülék bírná 3 évig, úgy hogy nem tartod karban újabb tízezrekért. Azt a felfogást amit Te képviselsz, nem osztom, sőt a saját szakmámban is vannak ilyen emberek, én inkább azt mondom, mindenki a saját lehetőségei szerint vegyen magának bármi, tudva annak esetleges hátrányait is.

Ha megnézted a kérdésemet, nem a klíma műszaki paramétereivel volt problémám, hanem a garanciális (gyári hiba esetén is) ügyintézéssel, hozzáállással. Ezen pedig nem segít ha fikázol egy-egy terméket. Ár-érték arányban azt hiszem semmi gond ezekkel a cuccokkal, csak a törvényes garanciát is normálisan kell intézni.

 

 

Előzmény: k2laci (1241)
blueye Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1251

Köszi a választ.

 

Ezek szerint ez el fog múlni?

Előzmény: Korci_PÉCS (1250)
blueye Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1249

Helló!

 

A hálónkban egy Frigidaire FSA 09PB5MB split beltéri dolgozik. Nagyszerűen, gyorsan lehűti a 13 m2-es szobát, nem is túl hangos, de 2-5 percenként egy kattanás hallatszik belőle (olyan mint ha egy kis ág eltörne). A swing nincs bekapcsolva, auto-n van a berendezés és természetesen nem ilyen sűrűn kapcsol a kompresszor (az különben is másik hang gondolom), mi lehet ez?

Sz_Balázs Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1248

Sziasztok!

 

Klimavásárlás elött állok, de olyan típust szeretnék ami este is mehet

és nem zavaróan hangos (alvás közben sem).

Sajna a split nem nagyon megvalósítható. (hőszigetelt panel földszinten)

Ablak klíma lenne a legjobb, de az általában hangos.

(legalább is volt egy daewoom, az mellett még tv-t nézni sem lehetett)

Van esetleg valami szuper csendes típus?

 

Mobil klímákat nem ismerem.

Milyen a zajszint kb 2-3m-ről?

Lehet mellette aludni, hatékony

 

Konkrét típusok is érdekelnének halk ablak és mobilból

esetleg más csendes megoldás. A lényeg hogy nagyon halk legyen.

(de nem a csillagászati összergűek..)

 

 

Köszönöm a segítséget

 

Balázs

 

Kriptaszökevény Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1247

windy12,

kösz az infókat!

az a baj, hogy ez egy ruszki klíma, még az átkosból való. Jó nagy dög. :/ Elvétve még ltn belőle egy-kettőt. Mondjuk eddig nem volt vele semmi gond a hangját kivéve  :)

érdemes ezzel foglalkozni, javítható?

Előzmény: windy12 (1246)
windy12 Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1246

C20xe

 

Hello! 

 

A számomat, és egyéb elérhetőségünket megtalálod a www.pannonklima.hu lapon. 

Várom hívásod.  De, ha Te adsz számot szívesen felhívlak.

 

Kriptaszökevény

 

Abból a jelenségből, amit leírtál csak tippelni tudok. Mivel halványul a világítás, az azt jelenti, hogy megnő a kompresszor áramfelvétele. Ezek szerint erőlködik, majd megáll. Mivel igen hamar következik be, valamilyen dugulás is okozhatja.  A kompresszor csak dolgozik, sűríti a gázt, de az nem párolog el, így egy két perc múlva már elhal a folyamat, megáll a gép. Persze ez csak egy elképzelés, ahhoz, hogy érdemben nyilatkozzak látnom kéne a szerkezetet.

Kondenzvíz azért nincs,mert nincs hűtés, tehát nincs kondenzáció.

Előzmény: PÍT (1244)
Kriptaszökevény Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1245

mi szál el ilyenkor benne? Gáz az ugyanúgy sziszeg első indítsánál mint régebben, úgy hgy talán nem az szökött meg. Akkor mi halt meg??  Kösz amúgy!

Előzmény: windy12 (1243)
PÍT Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1244

Jó estét!

 

Windy12!

 

Milyen számon lehet Veled veled beszélni?

 

Üdv

windy12 Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1243

Kriptaszökevény

 

Valószínűleg elhunyt.

 

 

 

Belagyi

 

Ha kapok egy elérhetőséget, akkor fel tudlak hívni, és meg tudjuk beszélni ezt a fan coil dolgot.

 

 

 

Akkerfeld

 

 

Elég jó minőségű a Stiebel Eltroné, ott érdemes érdeklődni.

Előzmény: Kriptaszökevény (1242)
Kriptaszökevény Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1242
Mi lehet az ablakklímámmal? Néhány napja megadta magát. Pontosabban működik de azt csinálja, hogy úgy tesz mintha hűtene de néhány perc - 1-2 - után el kezd rángatozni a kompresszor, majd nagy zajjal leáll de úgy, hogy még a világítás is elhalványul a szobában! :/ Kondenzvíz - ami régen "patakokban" folyt az elvezetőnyíláson keresztül - egy csepp sincs, a szoba felöli hűtőt egyáltalán nem érzem hidegnek -eddig jégverem volt - a befújt levegő is igen harvadt. Gyakorlatilag inkább csak szelet csinál, hideget nem. Sz'al mi a franc lett vele vajon?? Megdöglök! :P
k2laci Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1241
..... vagy : a Flag által "garantált" klimatipusoktól vár túl sokat a vásárló. Nem tudhat ugyanazt egy 40-50 eft-os klima mint egy használható 120-150 eft klima (pl. hideget csinálni) ...
Előzmény: Nandi77 (1240)
Nandi77 Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1240
Kedves alexclassic! Teljesen egyet értek tavaly nyár elején én is szívtam velük színtén Vestel klímával 3-at tettek fel mind a 3 szar volt az eleje is letört 1 hét alatt az előbb említett okok miatt! Állandó telefnoálgatás a flagnek ekkor meg akkor visszahívnak a szerelősrác aki tök korrekt volt azt mondta ő csak úgy nem cserélhet beltérit mert hogy mind a 3nak ez volt a baja kb 1 hónapi ügyvéddel fenyegetéssel majd egy ismerős ismerőse a fogyasztóvédelemnél felhívta őket az én panaszom alapján és érdekes másnap megjött a papír a szerelő srácnak, hogy leszerelhetí és a Flag vissza térít minden költségem, klíma+szerelési díj! Azóta bármit vezsek elkérem a gari jegyet s ha Flages megseveszem a gépet! Tényleg egy gusztustalan cég!
Előzmény: viricsi (1202)
belagyi Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1239

Köszi.

az oldalon csak egy mondatot találtam erről. semilyen adatot sem.

tudsz küldeni itt adatokat vagy az ottani elérhetőségnél próbálkozzam?

 

engem a külső méret, hűtőteljesítmény,  legnagyobb fokozatban a zajszint és az ár érdekelne.

 

 

 

Előzmény: windy12 (1228)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1238

Mobil split klímát keresek, ha valaki tud jó ajánlatról szóljatok.

 

Köszi

tom-y Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1237

Az előbb elfelejtettem megkérdezni.Hogyan tudom kiszerelni ezt a lamellát anélkül,hogy a már megragasztott pöckök ne törjenek el?Nem várok a klímásra,ki tudja mikor ér rá.Az hogy milyen gáz van benne csak az ártalmatlanításnál számít?Ha jól tudom ebbe még régi típusút töltöttek.Üdv:Tom

 

tom-y Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1236
Jó napot mindenkinek!Visszaolvastam egy kicsit,és látom,hogy más is hasonló problémával küzd:Vestel klímák lamellatörése.Áprilisban vásároltam egy ilyet a Bricostore-ban.Már felszereléskor kiderült,hogy az egyik csonk letörött.Aztán utána a kezemben maradt a középső is.No sebaj,szerelő rögtön elvitte,majd visszaragasztotta őket.Öröm-öröm!!Na de!Pár hete érdekes nyikorgást hallottam a belső egység felől.Megnéztem és láttam,hogy a motorra rakott pöcök gyakorlatilag eltűnt,széttörött.Felhívtam a zászló kft,és ott mondták hogy 3750 ft-ért elküldik.Érdemes rendelni ilyet?Lehet hogy az sem jobb.Van még 1 dolog.Kicsit drágállottam a szerelési költséget,ezért kerestem másik klimaszerelőt,aki rendelkezik zöld kártyával,és ilyen vállalkozása van.Le is pöcsételte a papírt.A flages csaj azt mondta,hogy nincs rá garancia.A Brico-ban viszont azt,hogy az 1év mindenképpen jár.Egyébként ők asszem 3-at adtak volna rá,ha a szerződött partnerrel csináltatjuk.Hogy is van ez?Üdc:Tom
windy12 Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1235
Köszönöm, a kollégáim nevében is.
Előzmény: PÍT (1233)
scratch Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1234
Állítólag jó a fólia, érezhető a hatása, viszont árnyékol, és növények se nagyon fognak megmaradni. :)
Előzmény: big_mafa (1221)
PÍT Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1233

Windy!

 

Köszi a roppant gyors választ!

 

"ár-érték arányban az egyik legjobb ajánlatot fogom tudni adni"

 

Ebben halál biztos vagyok! :o)

 

Üdv, ha aktuális lesz a Barátomnál, jelentkezünk.

 

P.s.: Nem csak itt forumon hallodtam Rólatok sok jót. Sok sikert! Csak így tovább!

 

c20xe

Előzmény: windy12 (1231)
PÍT Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1232

Wazze! Kompreszor=Kompresszor :o))))

 

Előzmény: PÍT (1229)
windy12 Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1231

c20xe

 

Hű, arra nehéz válaszolni, hogy főszezon után mennyi lesz bármelyik készülék ára, ez mindig a főforgalmazótól függ. A telepítés ára pedig nem fog sokat változni, ugyanis minden költség, ami egy-egy munkára rakódik ugyanaz marad. Ha akkor megkeresel minket, amikor aktuális lesz a meló, akkor egész biztos, hogy ár-érték arányban az egyik legjobb ajánlatot fogom tudni adni. Üdv.

Előzmény: PÍT (1229)
PÍT Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1230

Windy12!

 

Bocs az ár a gép+telepítés együtt érdekel.:o)

 

 

Köszi

Előzmény: PÍT (1229)
PÍT Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1229

Windy12!

 

Mennyi lenne egy Midea+ MSFP-092HRN2-EU telepítése / 5-5,5 méter/ nem főszezonban, ha klímát is Nálatok vennék. Számla/áfa/ nem, de a gari fontos.:o)

Úgye ez Toshiba kompreszorral van?

 

Köszönettel:c20xe

windy12 Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1228

Belagyi

 

Cégünk foglalkozik fan coil berendezésekkel, szívesen segítünk, ha bármi kérdésed van. Elérhetőségünket megtalálod a www.pannonklima.hu lapon.

 

Alexclassic

 

Tetszett ez a fogyasztóvédelmes dolog. Azt tényleg nem írhatja elő egy cég sem, hogy a forgalmazott készüléket ki helyezi üzembe. Ennek eleve vannak rendeletileg, jogszabályilag meghatározott szabályai, ez alól nem lehet kibújni. Érdekes, hogy egy Daikin, Panasonic, LG, Fisher, stb. klímaberendezést bármelyik a megfelelő jogosítványokkal rendelkező szerelő üzembe helyezheti, bezzeg a Vestel, Alien, Home Zone, Elnett, Hajdu, Nile, stb. világmárkákat csak az XY cég által felhatalmazott szakember (még akkor is, ha egyébként semmi prioritása nincs a szakmában.) Szóval a lényeg az, hogy ez egyáltalán nincs így, és mi már keresztülvittünk egy-két esetben garanciaproblémát ahol nem voltunk a készülék "hivatalos" telepítői.

 

Big Mafa

 

Ha az erkélyedre helyezed a kültéri egységet, nagy probléma nem lehet. Ha nem extrém zajos a készülék senki nem fog érte zargatni. Ma már egy közép árkategóriás klímának sincs nagyobb zaja, mintha a fagyasztószekrényedet raktad volna ki az erkélyre.

 

 

Előzmény: belagyi (1227)
belagyi Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1227
fan coil-t szeretnék a lakásba. van itt olyan kereskedő/szerelő aki ilyennel foglalkozik? (csak a beltéri egységeket vennék, a folyadékhűtő nem fog érdekelni)
big_mafa Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1226
Ertem. Koszonom a segitseget!
Előzmény: k2laci (1225)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!