Keresés

Részletes keresés

eviktor Creative Commons License 2003.06.27 0 0 307
A klímaszerelős cégek csak azt nézik, hogy hol tudnak értelmesen falat bontani, vagy légtechnikai szempontból is vizsgálják, hova kell a beltéri egységet tenni, hogy nem legyen megfázás és huzatérzet, és egyéb negatívum? Meg hogy egyenletesen hűtsön?

Köszi, üdv, Viktor

holló Creative Commons License 2003.06.26 0 0 306
Én csak az itt elhangzottak alapján tudom, hogy 30-40 légköbméterre kell 1 kW teljesítmény, nálad 25*2,7=67,5. Mivel nagy az ablakfelület, ezért lehet, hogy a 2,0 kW-os kicsi, ezért célszerű lehet 2,3 vagy 2,6 közötti venni. Ha véletlenül ez kicsi lenne, akkor sincs nagy gáz, mert az ablakfelületet lehet árnyékolni, vagy fóliázni, ami szerintem helyből tanácsos lenne, hiszen ezzel rengeteg energiát meg lehet takarítani.
Előzmény: gagarin- (305)
gagarin- Creative Commons License 2003.06.26 0 0 305
És mekkora/milyen fekvésű szobába vettetek 2,6-osat?
Egyáltalán: valaki tud nekem javallani valamit az általam lentebb leírt paraméterekkel rendelkező szobára (márminthogy teljesítményileg...)

Köszi,

g.

Előzmény: tux (304)
tux Creative Commons License 2003.06.26 0 0 304
Köszönöm. Szerencsére én elolvastam a leírását, mielőtt megvettem volna, és tisztában voltam az L meg az LH közötti különbséggel. De ha nem tettem volna sem lett volna gond, mert a Media Markt-ban csak LH-s volt.
:)

tux

Előzmény: caixa (303)
caixa Creative Commons License 2003.06.26 0 0 303
3,6-osak, és nincs velük semmi gond.

Viszont még eszembe jutott, mire érdemes figyelni a vásárlásnál:

Egyszerre vettük meg a két gépet. Egyformát szerettünk volna magunknak és a nagyapámnak, tekintettel az egymás fölött lévő, két ugyanolyan lakásra.

Már felszerelték a gépet a nagyapámnál és nálunk is félig feltették a gép felét, amikor kiderült, hogy a két Daewoo gép nem teljesen ugyanaz.

Egy betűjelzés a különbség, árban pedig ugyanannyi a kettő. Mégis amelyiken nemcsak L jelzés van, hanem LH, az modernebb, fűt is és pollenszűrője is van.

Ezen eléggé sokat mérgelődtünk. De most már mindegy. A gép jól megy. A fűtésre valszeg nem lesz szükség, hiszen az áram elég drága, főleg úgy, hogy októbertől távfűtés van. A pollenszűrőt azért sajnálom....

Előzmény: tux (302)
tux Creative Commons License 2003.06.26 0 0 302
És hogy mennek a Daewoo-k? Most vettem egy 2,6-ost, 30-án szerelik. Itt írtak jót is rosszat is. A rossz, hogy nem szabályozható a ventillátor fordultszáma a beltérinek. Mindig ezerrel megy és emiatt hangos. Ezt nehéz elhinnem. Meg hogy a 3,6-osnak nagyon nagy az áramfelvétele. A tieitek mekkorák és hogy szuperálnak?

tux

Előzmény: caixa (300)
FRD3 Creative Commons License 2003.06.26 0 0 301
Üdvözlet!

Nekem is "fotexnetes gagyim" van, de szerintem nagyon sirály. Amúgy Chigo gyártmány, Mitsubishi alkatrészekkel, Genex matricával, ?k is rakták fel.
Kist keresés után kiderült, hogy a Chigo a hivatalos beszállító a 2004-es Athéni olimpiára, szóval megnyugodtam. Amúgy a cucc megy, h?t, halk, tud minden szolgáltatást amit a nagyok, és még pénztárca-barát is volt...

Viszont a leírása ennek is elég szegényes, úgyhogy valaki plíz aki ért hozzá, válaszolja meg a következ?ket:
1. Hogyan m?ködik a full automata mód? Milyen referencia h?mérséklethez képest lehet állítani a szinteket?
2. H?tés után ki kell ugye szárítani a beltérit egy 20-25 perces száraz üzemmel. Erre melyik mód jó: sima ventillátor (hullámos nyilak ikon a távirányítón), vagy a párátlaniítás (cseppecske)?
3. Egyáltalán jól tudom-e, hogy a "hullámos nyilak" a sima légfújást jelölik, a "cseppecske" meg a párátlanítást?
4. Párátlanításnál van h?tés meg kompresszor használat? (mert ekkor viszont gondolom nem szárad ki a beltéri)

köszi el?re is...

caixa Creative Commons License 2003.06.26 0 0 300
Hello gagarin,

A mi panelgettóban lévő lakásunkban 3, kb. ugyanakkora szoba van. A nappali, ahol a splitklímát felszerelték, egy duplaszárnyú ajtóval nyitható egybe a picit kisebb második számú szobával.

A nappali másik végén egy kicsi, beüvegezett erkély van. A klíma kültéri egysége a ház falán kívülre került, a beltéri pedig az erkélyajtónál van.

A klíma ezt a két szobát kellemesen lehűti. Nincs hideg, de 5-8 fokot csökkenti a benti hőmérsékletet. Hozzáteszem, nappal mindenhol leengedem a redőnyöket és bezárom az ablakokat. Nagyon sokat számít, hogy az ablakokon nem tódul be a meleg. Este és éjjel aztán minden tárva-nyitva áll.

A 3. szobában, ami a nagyszoba mellett van(ugyanaz a fekvése) és nem nyitható össze vele, a klímától kicsit van hűvösebb. Akkor lesz igazán kellemes, ha már beüzemeltem a nappaliból áthozott Elektrolux mobil/split klímát.

Mindkét klímához átfúrták a panelt, és kívülre kerültek a kültéri egységek. Az alattunk lévő lakásban él a nagyapám, most szereltetett magának ugyanilyen Daewoo klímát. A három közül egyik szerkentyű sem zajos, még akkor sem, ha kettő megy egyszerre. Pedig a két külön lakás erkélyénél éppen egymás fölé felszerelt izék a panel belmagasságából adódóan közel esnek.
(Megjegyzem, k. drágán szerelték, bruttó 60 e/gép számlával. Viszont jól megcsinálták, nem cseszték össze a falat sem, és garanciát vállaltak a szerelők.)

Aewyn Creative Commons License 2003.06.26 0 0 299
A kültérin szokott lenni egy nagy matrica előröl, akkora mint a fél kültéri, szóval nem lehet nem észrevenni. Ha van szemből rálátás, akkor tehát egyszerű dolgod van.
Előzmény: SigmundFraud (298)
SigmundFraud Creative Commons License 2003.06.26 0 0 298

Köszönöm a javaslatokat, először megpróbálom lerendezni a szomszéddal szóban. A gyártmányt nem tudom, majd kinyomozom, de valami 60ezres fotexnetes akciós gagyira tippelek.

SF

Infomaker Creative Commons License 2003.06.26 0 0 297
Les0130, köszi!!!

:)

Két viszonylag kicsi ablak van rajta, az is műanyag duplaüveges, meg hát jó a fal szigetelése, akkor a 2,5KW marad.

Thank jú

Előzmény: Les0130 (278)
gagarin- Creative Commons License 2003.06.25 0 0 296
Vagy lehet, hogy csak szarul tették fel, rezonál ami őt nem zavarja, téged viszont nagyon.

Pedzegesd neki, hogy itt valami nem kóser, esetleg hívd át hozzátok át egy csendes este, hogy ő mit szól ehhez...

g.

Előzmény: Aewyn (295)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.25 0 0 295
"menedzsergettó" :D

Csukott ablak mellett nem szabadna hallani, egyébként kb mint egy hangosabb hűtőgép.

Milyen gyártmány?

Előzmény: SigmundFraud (292)
gagarin- Creative Commons License 2003.06.25 0 0 294
Érdeklődd meg, hogy van-e engedélye.
Úgy tudom, ha világítóudvarba, vagy erkélyre teszi, akkor nem, bármilyen homlokzatra kitett kültéri egység viszont igen.

g.

Előzmény: SigmundFraud (292)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.06.25 0 0 293
engedélyt kért rá?
ugytom társasházban/panelben/közös izékben engedélyt kell kérni rá...
tényleg hangos?! biztos valami bolhapiaci bóvli...:O)
Előzmény: SigmundFraud (292)
SigmundFraud Creative Commons License 2003.06.25 0 0 292

Nem, új téglaépítésű társasház, menedzsergettó.
Előzmény: Lord Iffy (291)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.06.25 0 0 291
panelban laksz?
Előzmény: SigmundFraud (290)
SigmundFraud Creative Commons License 2003.06.25 0 0 290

Sziasztok!

A napokban a szomszédom vett egy split klímát, amit nagy örömmel be is szereltetett és vélhetően teljes megelégedéssel használ.

Viszont a kültéri egysége NAGYON zajos, és lehetetlen tőle aludni.

Mielőtt vasrudakkal leverném a falról, azt szeretném megtudni, milyen jogi lehetőségek vannak ezzel kapcsolatban, vagy egyáltalán milyen a normális zajszintje egy ilyen berendezésnek?

Köszönöm!

SF

Aewyn Creative Commons License 2003.06.25 0 0 289
Ezt most nem fogom agyilag. Kárt okoztak? Több lukat fúrtak a falba, mint kellett volna?
Előzmény: Nandi77 (287)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.25 0 0 288
Ahogy észrevettem, nekünk a párátlanítás azt jelenti, hogy folyamatosan megy a kompresszor, így folyamatosan hűt is egyben (bár lehet, hogy csak az első órákban teszi ezt, de így jobban hűt, mintha fix 26 fokra állítanám, akkor legalább kikapcsol a kompresszor valamikor)

Ellenben párátlanít az biztos. :)

---

Automata üzemmódban nem lehet megadni hőmérsékletet, csak szintet, (ebből 5 db van), így feltehetőleg optimálisabban tudja szabályozni a hőmérsékletet és a páratartalmat (és a ventillátor fordulatszámát, ami ekkor nem állítható)

Mivel az LG még körülbelül sem írta le ekkor a vezérlés (szabályozás) folyamatát, ezért én nem használom ezt lehetőséget. Nem komálom, ha csak úgy megy valami a feje után, anélkül, hogy tudnám mit, miért tesz.

(Tapasztalatom szerint ilyenkor sokkal sűrűbben kapcsolgatja a kompresszort, így téve egyenletesebbé a hűtést. Ez biztos jó a hőérzetnek, csak kérdés a kompresszor mit szól hozzá?)

Előzmény: scratch (281)
Nandi77 Creative Commons License 2003.06.25 0 0 287
Na ez az a szervíz se tudja! Majd holnap beszélünk!Én is így tudom mivel nekem kárt okoztak elvileg még a fal helyre állítását stb stb is állniuk kellene!Gondoltam rákérdezek más is így tudja -e? Köszi a választ!
Előzmény: Aewyn (286)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.25 0 0 286
Ez elvileg a szerviz feladata (és a forgalmazó költsége). Neked csak ki kell hívni őket, ők jönnek, cserélnek és elmennek.

Nem?

Előzmény: Nandi77 (285)
Nandi77 Creative Commons License 2003.06.25 0 0 285
Sziasztok egy gyors kérdés. Ha cserélni kell a klímát kültértit adnak csere utalványt akkor mi van a felszerelés díjával? Azt visszaadják vagy azt bukom egyáltalán mi a teendő ilyenkor? Végre kijött a szervíz s állítólag javíthatatlan.
kellemes25C Creative Commons License 2003.06.25 0 0 284
Sziasztok!

Mi is vettünk egy Daewoo 3,6 split klímát.
Még nem nagyon tapasztaltuk ki, de a beltérinél a ventillátor fordulatszám semmit nem változik, mindig max-on megy ezért elég hangos.(elméletileg 4 állás van Natural,kicsi,közepes,nagy)

A másik probléma, hogy amikor bekapcsol a kültéri hangos csattanás és zümmögés hallatszik a villanyóra szekrényből. Nagyon nagy áramot vesz fel. Többször levágta a biztosítékot főleg ha más fogyasztót is bekapcsoltunk. Már beszéltem a villanyszerelővel remélem sikerül megoldani a problémát.

gagarin- Creative Commons License 2003.06.25 0 0 283
caixa,

Teljesen jó: klasszul lehűt két szobát, és a lakás többi részén is érezhetően kellemesebb a hőmérséklet.

kb. hol van a többi szobához képest a klíma?

Nekem is hasonló megoldáson kell gondolkoznom, mert nincs pénzet egy duál/trio klímára :(

g.

Előzmény: caixa (282)
caixa Creative Commons License 2003.06.24 0 0 282
Kb. egy hete van egy Daewoo split klímánk a nappaliban.
Teljesen jó: klasszul lehűt két szobát, és a lakás többi részén is érezhetően kellemesebb a hőmérséklet.
(Panel lakás, ált. nagyon meleg, kb. 60 négyzetméter.)
A gép egész tűrhetően néz ki és csendes.

Eddig volt egy mobil split Elektrolux, ezt most én szereltetem fel a saját szobámba. Azzal sem volt semmi baj, de a "rendes" split azért sokkal hatékonyabb...remélem, most már túlélem a nyarat :)

scratch Creative Commons License 2003.06.24 0 0 281
istenkiraly,

nekem is van rajta ugyan ilyen telejesen auto funkció. De ez mire jó? Én se használtam még. :)

Előzmény: istenkiraly (277)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.24 0 0 280
Nekünk automata módban nem kapcsol át fűtésre semmiképpen.
Előzmény: istenkiraly (277)
gagarin- Creative Commons License 2003.06.24 0 0 279
Akkor én is feldobom :)
25m2 2,70 belmagasság, D-NY fekvés, nagy üvegfelület... javaslat?

Köszi,

g.

Előzmény: Les0130 (278)
Les0130 Creative Commons License 2003.06.24 0 0 278
Infomaker,
Neked egy 21 m2 alapterületű, 55 légköbméteres helyiséged van (ha nem tudtad volna;-)) ). Ha csak nincs irdatlan nagy üveg felületed és nem full déli fekvésű, lapos tetős a helyiség, akkor egy 2,5kW-os klíma bőven elviszi, anélkül, hogy kicsit is erölködne.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!