Keresés

Részletes keresés

deus Creative Commons License 2003.08.14 0 0 478
Nem értek hozzá eléggé sajna, de egy okosnak látszó ember nekem azt magyarázta, hogy amíg a saját konnektorába dugott beltérit az adott áramkör kismegszakítója védi, addig az elosztóba dugott készülékeket csak az elosztó saját biztosítéka (ha van neki) és ez kevés és megolvad és kigyullad és égő pokol, inferno.

A másik, amit mondott (csak nem emlékszem pontosan), hogy a többi készülék ugyanabban az elosztóban lesöntöli a beltérit, megnő az ellenállás, ezért melegszik az egész, tűzvihar, lángerdő vagy valami mittudomén.

Nálunk úgy van, hogy van egy 2 aljzatos konnektor a falon, és az egyik aljzatba van dugva a beltéri, közvetlenül.

Előzmény: Infomaker (477)
Infomaker Creative Commons License 2003.08.14 0 0 477
Szerintem ez a "ne használj elosztót" duma kicsit hülyeség...

mert miért ne? a házba bejövő 3 fázis, is össze vissza van osztogatva végül is..konnektorok, csillárok..

gondolom inkább a sok béna ember balesetveszélye miatt írják le, minthogy az almáspite belseje forró.

Előzmény: deus (474)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.08.14 0 0 476
hosszabitóról volt szó. nem elosztóról.:O))
Előzmény: deus (474)
deus Creative Commons License 2003.08.13 0 0 475
én is ezt a cikket linkeltem be lejjebb.

Sajnos, valószínű, hogy a szerelőid nem voltak igazi szakemberek.
Nálunk (Columbus Klíma) a szerelő valóságos szerszámraktárt pakolt ki, vákuumszivattyútól kezdve nitrogénig mindent.

A légtelenítés, vákuumozás elég sokáig ment, és folyamatosan mérte, nyomásmérő műszerekkel.

Persze nem valószínű, hogy pakk szétmegy hirtelen az egész, de én a helyedben konzultálnék a szerelőkkel.

A klímákat elvben évente kétszer (szezon elején és végén) karbantartásnak kell alávetni, ezt a szerelő cég szokta (pénzért) megcsinálni. Ősszel, ha ez nálatok is lesz, kérdezz rá sztem erre a dologra is.

Előzmény: gergo9 (473)
deus Creative Commons License 2003.08.13 0 0 474
Nem akarlak megijeszteni, de az én Pana klímám leírásában kifejezetten benne van, hogy TILOS elosztót használni, amire esetleg más készülékek is vannak dugva. Veszélyes.

Ha a hosszabbítód valójában elosztó, akkor lehet, hogy jobban jársz, ha beszélsz a szerelőddel és ő berak egy megfelelő hosszúságú vezetéket.

Nálunk eleve úgy jött a szerelő, hogy miután feltette a beltérit a falra, szépen kimérte a szükséges hosszt, megfelelő szabvány vezetéket vett elő és bekötötte, a végére felszerelte a villásdugót.

Előzmény: Lord Iffy (470)
gergo9 Creative Commons License 2003.08.13 0 0 473
Sziasztok!

A hg.hu-n ( ma van egy ilyen origo link) olvastam, hogy a felszerelésnél le nem vákumolt klímák rézcsövében valami savasodás kezdődik, (gáz + a csőben rekedt pára) és a gépet 1-3 év alatt tönkre teszi. Amikor nálam szerelték (Midea plus), akkor a közelbe sem volt ilyen vákumszivattyú, ráadásul a most „divatos” „kicsit kiengedünk a gázból, és az majd kinyomja a levegőt” se tudom, hogy megtörtént-e? Utólag biztos fogatkoznának a szerelők ,hogy igen-igen.
Valaki tudja azt, hogy ez tényleg ilyen komoly lehet?
A válaszokat előre is köszi!

scratch Creative Commons License 2003.08.13 0 0 472
SzilikonVali,

szerintem ne konektort szereltess be, mert csúny lesz, ahogy ott lóg a vezeték, stb... Inkább a klíma mögé egy sülyesztett fali dobozba köttesd be fixen, így az egészből semmi nem látszik, nekem is így van. Érdemes ugyan így a kültérihez az elektromos kábelt a falba vinni, + a részcsöveket, és a víz kivezetést.

Előzmény: SzilikonVali (469)
axverda Creative Commons License 2003.08.13 0 0 471
Namégeccer:
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata légcsatornás berendezéssel kapcsolatban? Ha igen légyszíves ossza meg velem (árak, üzemi költségek betegségek-hiedelmek stb.)Üdv: axverda
Lord Iffy Creative Commons License 2003.08.13 0 0 470
a beltéritől kb 1 méteres a vezeték.
nekünk 2 centi hijja, hogy épp nem ért el, igy hosszabitó kell.:O)
Előzmény: SzilikonVali (469)
SzilikonVali Creative Commons License 2003.08.13 0 0 469
Sziasztok!

Eppen lakast ujitok fel, es arra gondoltam, hogy a klimanak mar most becsoveztetek, bar felszerelni meg 1-2 evig biztosan nem fogom. Viszont a villanyszerelo eppen most fur-farag.

Milyen tanacsot tudtok adni? Split klimara gondoltam. Milyen magasra tetessek egy 220-as "kiallast"? Kellhet mas is?
Es kb. hova?
A nagyszobaba szeretnem (nagyjabol delre nez), a ket ablak koze.

lakas alaprajza:
http://kep.tar.hu/szilikonvali/index.phtml?aid=27586333&pid=3041020

Koszi,
SzV

deus Creative Commons License 2003.08.12 0 0 468
Tanulságos cikkecske a témában az [origo]-n:
(Columbus Klíma reklám is egyben, de okos dolgokat írnak...

http://www.hg.hu/?action=cikk&id=463&rovat_id=9

Előzmény: Sanya_67 (466)
scratch Creative Commons License 2003.08.12 0 0 467
Sanya_67,

szerintem érdemes most, mert olcsóbbak így nyár vége fele. Valószinű én is most veszek még egyet.

Előzmény: Sanya_67 (466)
Sanya_67 Creative Commons License 2003.08.12 0 0 466
Sziasztok!

Lehetm hogy marad egy kis pénzem... Érdemes még ilyenkor klímát venni, beszereltetni???
Baumaxban láttam Daewoo hütő-fűtő klímát 5.2 KW-osat - 179 ezerért, meg volt 3,6-os 120-ért..

Mire kell figyelni?? Gondolom valamiennyit számít a márka is és talán most 30-50 ezerrel olcsóbbak a klímák??

Sanya

Alfa Hold Creative Commons License 2003.08.12 0 0 465
ja csak pongyolán fogalmaztam bocs.
arra gondoltam, hogy a határfelület energiacsökkenése aztán hőmérsékletcsökkenést idéz elő a vízben, levegőben...
Előzmény: Aewyn (460)
Alfa Hold Creative Commons License 2003.08.12 0 0 464
Illetve nyitott a rendszer. :-)
Mert a készülékben/lakásban nincs elkülönítve a "hőszivattyú két oldala" ...a meleg ezért, meg pontosan a szobádba távozik vissza.
Előzmény: holló (462)
Aewyn Creative Commons License 2003.08.11 0 0 463
Nem a víz hidegebb hőmérséklete hűt. A párolgás során a legnagyobb mozgási energiájú részecskék szöknek meg, így a visszamaradó folyadék részecskék össz. mozgási energiája (a folyadék hőmérséklete) csökken.

A rendszer nem zárt, mert a szellőző/ablak/ajtó résein keresztül a kiszökik a vízpára, így eltávozik a hő.

Ha valaki éppen akarja, kiszámolhatja a víz párolgáshőjéből mennyire hűt valójában egy ilyen készség.

Előzmény: holló (462)
holló Creative Commons License 2003.08.11 0 0 462
Mintha a rendszer zárt lenne, hiszen a meleg nem "távozik" (pl. kültéri egységen keresztül), hanem a víz/jég által közölt hőmérsékletkülönbség csökkenti a belső hőmérsékletet, viszont a komfortérzet romlása is várható, mivel a víz párolgásával növekszik a levegő páratartalma... gondold meg, ha ez télen +2 fok melegségérzetet jelent, akkor nyáron sincs másként.
Különben most találtam egy ajánlatot, ennek a képe: http://www.bricostore.hu/images/p09/02.jpg címen látható.
Előzmény: Alfa Hold (459)
rézgálic Creative Commons License 2003.08.11 0 0 461
Ez a szerkezet 6-8 éve egyszer már megjelent de el is tűnt. Ha jól sejtem széles szalagokkal van tele akár több m2 felülettel melyek folyamatosan szívják magukba a vizet. A ventillátor meg intenzíven párologtatja a vizet a nagy felületről. Egy a baja, semmire sem jó.
Aewyn Creative Commons License 2003.08.11 0 0 460
Az elv az, hogy a párolgás hűti a levegőt (azaz a felületet, és az hűti a levegőt). Tehát nem a víz hőmérséklete hűtené a levegőt.
Előzmény: Alfa Hold (459)
Alfa Hold Creative Commons License 2003.08.11 0 0 459
parasztvakítás.
mivel a rendszer nyitott, nem működhet. (a vízből elvont hőt a levegőbe rakja vissza, amely a vizet újra melegíti....)a páratartalom meg jól megugrik.
...
kivétel, ha jégkockát rax bele. akkor viszont a jég előállításáért fizetsz, ráadásul a levegő páratartalmának növekedése rontja a kellemes érzetet.
Előzmény: Varshi (453)
lamed Creative Commons License 2003.08.11 0 0 458
Az üzletben én sem tartottam túl hangosnak, de otthon, éjjel....
De az ablakklíma is hangos tud lenni, mert egy dobozban van a kompresszor a többi cuccal (mint a mobilklímánál). És a kívülről beszívott meleg levegő miatt a hatékonysága sem jó igazán. Persze, van akit nem zavar a zaj.
A 20nm-es szobát a léghűtő gép nem fogja lehűteni. De vegyél egy ilyet valami hipermarketben, próbáld ki, aztán vidd vissza 3 napon belül ha nem jó (előtte érdeklődd meg, hogy el kell-e rontanod, vagy anélkül is visszaveszik).

Lehetne mobil split (ha van erkély, és oda ki lehetne tenni a kültérit), de az sem olcsó. SZVSZ noname split klíma sem rossz ötlet. Hátránya, hogy főidényben nehezen lehet találni embert, aki felszereli, és ha elromlik, senki nem fogja javítani. Viszont márkás cucc árából akár kettőt is vehetsz.

Előzmény: Varshi (456)
alexclassic Creative Commons License 2003.08.11 0 0 457
Nyugodtan akár Westel (73.900) akár Alien (69.900) de akár Lehelux. Az előző kettő barátok szerint nagyjából LG, az utóbbira meg mintha Toshibát mondtak volna... beszerelés átlagosan 30 e Ft. Ennyit megér most!
Előzmény: Varshi (456)
Varshi Creative Commons License 2003.08.11 0 0 456
Huhh, thx!

Ezek szerint ez inkább csak parasztvakítás. Amúgy nem csap nagyobb zajt szerintem egy standard ventillátornál a Baumax-os tapasztalatom szerint (well, hát nem egy komoly teszt persze, elismerem :), de igazság szerint egy 20 nm-es szobát kéne hűtenie.
Panel ugyan, de szerencsémre a fák és a szemközti házsor miatt sose éri az ablakot a napsugár, mindig "megáll" az alsó pereme alatt, ahogy bejárja pályáját a nap az égen. :)

Egyébként most vettem és hozom rendbe a lakást (1 egész szobás! :)), és a szomszédnál ablakklímát látok az erkélyajtó feletti kisablak helyén.
Hmmm... én elég rosszul viselem a meleget, és sose laktam még panelben. :-/
És persze logikus lenne még most fúrni-faragni a felújítások ideje alatt, viszont most nem tudnék kiadni közel 200e-et beszerelésestül egy jobbfajta split- vagy ablakklímára, a mobilklímákat meg már annyian szidták, hogy inkább nem... (sóhaj)

Ezért gondoltam erre a cuccra, mert még ingerküszöbön belül van az ára, és egy ventillátornál azért csak jobb... De ezek szerint mégse. :-(

Aewyn Creative Commons License 2003.08.11 0 0 455
Én két apróságra figyelnék:

1., Ahhoz, hogy hűtsön, párologtatni kell. Viszont minél nagyobb a páratartalom, annál nehezebben tud majd párologtatni, a user viszont trópusi párában fog fürödni.

2., Ebben a cuccban folyamatosan áll a víz. Ez kb egy hét után biztosan megposhad. Ezért az ilyen készségekhez mellékelni szoktak egy olyan folyadékot "ami segíti a működést", de valójában fertőtlenítőszer. Ezt persze külön jó letüdőzni.

A nyolc fokot úgy kell érteni, nyolc fokon még párologtat egyáltalán, mert alatta ez erősen lecsökken. Tehát ekkor még működik (azaz hűt), de ez korántsem jelenti azt, hogy egy 35 fokos szobát le tudna hűteni 8 fokra. Talán egy-két fokot hűthet. Gondolj arra, hogy nálunk a nagy melegben gyakorlatilag folyamatosan ment a klíma (kb 8 fokos, dermesztő levegőt kifújva) és még így is beleizzadt szegény.

Előzmény: Varshi (453)
lamed Creative Commons License 2003.08.11 0 0 454
Nem 8 fokra hűti le a levegőt, hanem a bejövő levegő hőmérsékleténél 8 fokkal hidegebbet fúj ki. Elvileg. Gyakorlatilag 5-6 fok eltérés maximum, és ez nem elegendő egy kis szoba lehűtéséhez sem. Miközben igen nagy zaja van (50dB körül). Szóval egy pici helységben (irodában) lehetne esetleg alkalmazni, de folyamatosan jégkockákkal kell etetni. Ha csak vizet raksz bele, akkor szinte semmit sem hűt. Emellett a fogyasztása csak kb. 50W (+ a jég előállítására fordított energia). Én vettem ilyet, de vissza is vittem másnap az üzletbe. A hálószobába (3x3m, tetőtér, kevés légköbméter) akartam tenni (elég lett volna az a pár fok hűtés éjszaka), de a nagy zaj miattt nem lehetett üzemeltetni. Ha pedig a szoba elég nagy ahhoz, hogy ne a füled mellé kelljen állítani, akkor nem tud hűteni semmit.
Előzmény: Varshi (453)
Varshi Creative Commons License 2003.08.11 0 0 453
Üdv!

Lenné egy kérdésem a hozzáértők felé - ha akad ilyen itt egy kicsit Off témában is.:)

Most nyáron kezdtek feltűnedezni a boltokban az ún. "Természeteses levegőhűtők". Nem klímák, hanem a víz párologtatása révén hűtik a levegőt. Adatokat (igért teljesítményt) nem sorolok, max. 8°C-ra hűtenek állítólag (hiszem, ha látom :-/ - illetve ha érzem).
Kábé fele akkorák, mint egy mobil klíma, és 30-40K közt kaphatók, vizet (vagy jeget) kell csak betölteni.

Van valakinek tapasztalata ilyesmivel? Érdemes foglalkozni vele?

Thx;
Varshi

axverda Creative Commons License 2003.08.07 0 0 452
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata légcsatornás berendezéssel kapcsolatban? Ha igen légyszíves ossza meg velem (a fórumon nem találtam, de ha van ilyen és tudod hol természetesen azt is nagyon megköszönöm :-). Üdv: axverda
deus Creative Commons License 2003.07.31 0 0 451
Az egyik nagy klímás cégtől kapott információk szerint, az R22-es közeg 2014-ig használható Európában.
Szóval elleszünk az R22-est használó berendezésekkel is egy darabig, addig meg összespórolhatunk annyit, hogy fussa egy modernebbre...
:)
Előzmény: Raggi (449)
lamed Creative Commons License 2003.07.31 0 0 450
Igen, a régi gáz az R22, az új a 407C, és én is úgy tudom, hogy az új EU előírásoknak az R22 nem felel meg. Sőt, még talán az is igaz, hogy a két gázhoz különböző kompresszor kell. Az új gázban kevesebb a freon, de tulajdonképpen hűtőközegnek csak a freon jó igazán..., a többi gázzal nagyobb a kínlódás.
SZVSZ a távol-keleten még sokáig fogják gyártani a régit, és ilyen-olyan utakon kapni is lehet majd.
Előzmény: Raggi (449)
Raggi Creative Commons License 2003.07.30 0 0 449
Sziasztok!
Most tervezzük, hogy klímát szerelünk be. Valakitől azt hallottam (pontos adatokkal nem tudott szolgálni), hogy 2004-től, amikor belépünk az EU-ba egy bizonyos fajta gázzal működő klímát kivonják a forgalomból, azaz ha meghibásodik nem lehet gázt szerezni hozzá. Én nagyon hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz, de nem szeretnék egy vagyonért olyasmit venni most, amit aztán nem tudok megjavíttatni, ha eseteg elromlik.
Nem tudtok erről valamit?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!