Keresés

Részletes keresés

vjano Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10083
OFF
Oh yes...
Ez így igaz, párszor Angliában is olyan helyekre keveredtem, (nem száguldó autóbol szemlélve...)hogy minden vágyam csak az volt, hogy szép finoman,észrevétlenül (mondhatnám: "angolosan") el tudjak párologni baj nélkül. Sokszor a városok sétálóutcáitól pár lépésre olyan szakadt, romos, összedülőfélben lévő házakkal övezett helyek voltak- a megfelelő közönséggel, hogy ha nem a saját szememmel látom, talán el sem hiszem.
ON
Előzmény: ÖregTm (10080)
Phoere Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10082
De oda nem kellett menned. :)))
Előzmény: ÖregTm (10080)
Phoere Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10081
Ehhez nem kell egyesület. :))
Ehhez a Geofesztiválok-versenyek éppen elegendőek. :))
Előzmény: flektogon (10079)
ÖregTm Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10080
Én nem hiszem, hogy a FUTU által mutatott valóság magyar specialitás, láttam még nyugatabbra is hasonlót (száguldó autóból :))
ÖregTom
Előzmény: Phoere (10078)
flektogon Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10079
Egy egyesület is lehet önszabályozó, sőt, annak kell lennie. Arról nem beszélve, hogy szabadon eldöntheti bárki, hogy akar-e tag lenni. A geocachingben az a jó, hogy lehet teljesen anonim módon is játszani, aki nem akar, nem köteles felfedni magát, és belépni az egyesületbe.
Más kérdés, hogy nekem az igazi élmény az volt, amikor megismertem a nickek mögött lévő embereket. Ilyet egy chat oldalon soha nem tehettem volna meg...
Előzmény: Phoere (10069)
Phoere Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10078
Vagy soha többé nem jönnének kis hazánkba. :))
Előzmény: Anti-bayer (10075)
Phoere Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10077
Én is tagja vagyok egyesületnek, ami nagyon jó kis társaság volt, amíg nem az egyesület volt a legfontosabb, azaz nem az előírt dolgokkal kellett foglalkozni (egy túrista egyesületről van szó).
Most tagja vagyok egy Klubnak, ami mindent megtesz, hogy NE váljunk hivatalos szervezetté. És remekül működünk és jól érezzük magunkat.

Kérdés: valójában mi a cél azzal, hogy egyesületté váljon a mozgalom (mert ez már az)? Ha ezek olyan célok, amelyekhez csak a hivatalos szervezettségen keresztül lehet eljutni, akkor ez marad. De lehet, hogy csak a nem tisztán megfogalmazott célok miatt gondoljátok, hogy egyesületté kell válni. Lehet, hogy valójában ez nem is szükséges.

Igazából a következőt lehet tenni: a következő "fesztiválon" azok, akik úgy érzik, hogy szeretnének beleszólni ebbe a kérdésbe, leülnek és átbeszélik. Végül is már 5 ember is csinálhat egyesületet, ha akar, kérdés, hogy kisajátítható lesz-e egy ilyen egyeseület által kb. 1300 ember játéka. Vagy hol fog kettéválni az egyesület és a játék?

Szóval vannak nyitott kérdések bőven. :)))

Előzmény: kulisz (10076)
kulisz Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10076
Na jó, de azért mégis komolyra fordítva: közgyűléseket majd valahol - valamikor - valakikkel tartani kell. Ez hozzátartozik a játékszabályokhoz.

A határozatképes közgyűléshez kell egy megfelelő létszám - ezzel gond szokott lenni más egyesületeknél is. Erre van kitalálva a megismételt közgyűlés, amihez kevesebb ember kell. Pár egyesületnek tagja vagyok, és el szoktam járni a közgyűlésekre (és nemcsak a megismételtekre). Egyébként az nem előírás sehol, hogy a közgyűlésnek hót unalmas, száraz valaminek kell lenni. A hivatalos részen hamar túl lehet esni, és utána lehet egy jót beszélhetni stb..

Én remélem hogy nem sokan gondolkoznak úgy, mint ti, mert akkor megette a fene az egyesületet.

Anti-bayer Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10075
A GCFutu ládát feltétlenül le kellene fordítani! Ha odaszoknának a külföldi gyanutlan kesselők, hamar rendbejönnének anyagilag az "őslakosok"

Ja és lehetne venni tőlük olcsóér' GPS-t!

Phoere Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10074
Valahogy én is így érzem. :))
Előzmény: kulisz (10072)
vjano Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10073
Kösz...
Előzmény: kulisz (10071)
kulisz Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10072
Na jó, akkor inkább mégse, nem akarom janoékat távoltartani a versenyektől:-)
Előzmény: kulisz (10071)
kulisz Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10071
Az egyesület működését - annak jogszabályok adta kötöttségeivel együtt - is lehet rugalmasan kezelni. Például: közgyűlést meg lehet tartani a fesztiválokon.

Ettől továbbra is elkülönülhet az, hogy milyen módon játsszuk a játékot. A működési szabályzatnak nem kéne, hogy tárgya legyen az ilyesmi szvsz.

Előzmény: Phoere (10069)
vjano Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10070
Amint tudomást szereztem a geocachingről nagyon megtetszett, és pár ládát megkerestem gps nélkül. Jó kirándulások, vélhetően jó társaság... jött az 500. láda rejtése, gondoltuk elmegyünk és megismerkedünk a társasággal. Amikor aztán jött egypár info a netről, hogy egyesületalapítással kapcsolatos megbeszélés várható egyből otthonmaradtunk....és megkerestünk egy ládát.
(a legközelebbit a lakásomhoz)

Janó

Előzmény: Oricache (10066)
Phoere Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10069
Ez igaz. Viszont ezzel az "önszabályozás" fogalma megszűnik, mivel az bejegyzett egyesületi működés megfelelően rögzített szabályozottságot ír elő. Kell egy alapszabáyl, működési szabályzat. És ha abban már leírjuk pl. (persze szigorúan példa, amit írok!), hogy csak Mo-n lehet rejteni, akkor már nem elég, hogy kjr módosítja a programot, amikor valaki elrejti mégis külföldön a ládáját. (Ezen már persze túl vagyunk, de nem akarok a semmiből előrángatni egy lehetséges példát.)
Előzmény: flektogon (10068)
flektogon Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10068
Ezek a dolgok a nagyság átkai, de ha jól vannak kezelve, akkor sok előny származhat belőlük. (nem okvetlenül pénzre gondolok)
Előzmény: Phoere (10067)
Phoere Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10067
Az utolsó mondatod a legfontosabb!

Az a gond, hogy ha egyesületben gondolkodunk, annak igen sok járulékos, törvény által előírt nyűgje van: elnökség, közgyűlés stb. Márpedig ezek feltételei lesznek az ilyen pályázatoknak.

Most már tényleg jogos a kérdés: akarja ezt valaki is a játékosok közül? Egyébként meg szükségünk van nekünk pályázati pénzekre vagy ilyen szintű tevékenységre?

Inkább azon lehet elgondolkodni, hogy miképpen lehetne a nemzetközi szintérről idecsalogatni a játékosokat. (Már ha ezt akarjuk egyáltalán). És ne menjünk bele a hivatalos egyesületi dolgokba. Általában minden akkor kezd elromlani, amikor már nem az alapdolgok (jó-e a legújabb elrejtett láda rejtése stb.) képezik a viták alapját, hanem hogy ki legyen a főtitkár. :))

Előzmény: Oricache (10066)
Oricache Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10066
Kérdésed jó, Flektogon felvetése is teljesen igaz, nagy falat. Lehet, hogy megéri elkezdeni rágni? Apró falatokat "kiharapni" a nagyból, pl. így:
az élő, működő, elismert(ld. díjak!) egyesület vezetése kapcsolatot keres az ISM és a KVM megfelelő, EU harmonizáciiós részével, bemutatkozik, bemutatja a játékot, a honlapot, az aktivitást. Kjr-nek köszönhetően szinte kész prezentáció van a geocaching.hu-n, annyira széleskörű és profi a honlap. Ha őket meg lehet nyerni, akkor bele lehet nézni az eu pályázatok, támogatások anyagaiba, a témában rejlő lehetőségekbe (környezetvédelem, antiszemétizmus, stb :).
Akkor talán közelebbről láthatjuk, mekkora is ez a falat.
(Ez borzasztó hivatalosra sikerült...bocs. Csak közben el ne veszítsük a JÁTÉK lényegét!!!)
Előzmény: Oricache (10052)
Phoere Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10065
Kezd tisztulni a kép. :))
Előzmény: Kjr (10064)
Kjr Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10064
Válaszaim a kérdések sorrendjében:

1. igen
2. arra szolgál a fordito_user_id=null érték, hogy lehessen lehet tudni a ládáról, hogy a tulajdonosa fordította
3. van, lásd a főmenü "belépés" linkjét (most kicsit bővítettem is a lehetőségeket) - ha nem látod a fordításra váró ládák linkjét, akkor még nem jeltölted be személyes adataidnál, hogy fordításra jelentkezel

Előzmény: Phoere (10063)
Phoere Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10063
Ha mindezeket jól értem:
- a fordito_user_id beállítását a program végzi;
- a saját ládám saját fordítása külön nem kerül statisztikai nyilvántartásra és feltüntetésre, csupán a más számára végzett fordításom.
Kérdésem:
- van-e egyébként olyan szűrés, ami a fordításra váró ládákat listázza?
Előzmény: Kjr (10058)
pulbrich Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10062
Szia! Légy üdvözölve közöttünk.

Okfejtésed természetesen ül, ami az angol kiejtést illeti. Ime a "hiteles" magyarázkodás a .com-rol:

The word Geocaching broken out is GEO for geography, and CACHING for the process of hiding a cache. A cache in computer terms is information usually stored in memory to make it faster to retrieve, but the term is also used in hiking/camping as a hiding place for concealing and preserving provisions.

Más kérdés, hogy "magyarul" hogy ejtjük ill. irjuk. Egy jövevényszo utja elég rögös lehet, és nem feltétlenül logikus véget ér. A Geocaching magyar szo lett (lesz?), kiejtése már letisztult geokesing-re, irásmodja még követi az angol gyökereket. Lehet, hogy igy marad, lehet, hogy a tömegek egyre gyakrabban fonetikusan fogják leirni, és ugy véglegesedik majd. Én nem eröltetném.

--péter

Előzmény: silvius (10061)
silvius Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10061
Sziasztok,

új, ''zöldfülű'' ládavadász vagyok, gondoltam ide sem árt, ha regisztrálok, és elsőkézből megkapom a friss inókat tőletek.

Lenne egy kérdésem. A mi kedves hobbinkat ugye geocaching-nek hívják, a honlapon ez áll (ejtsd: geokesing. Na most ez szerintem az Ice Tea tipikus esete. Sokan monják, hogy ájsztea, mert ugye úgy van írva, ahogy magyarul is, pedig a helyes ejtés az ájsztí. Nem vagyok biztos benne, de a geo-t az anglusok dzsió-nak mondják (dzsiográfí,dzsiologí), és ez alól a dzsiokesing sem lehet kivétel.

Vagy én nem tudok jól valamit?

Zizi és Áki Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10060
Kérdésem újra felteszem, légyszi írjatok! Fontos!
Tudom, hogy volt már szó kerékpáros telefon tartóról, amibe belefér a GPS (Vista) is, de sajnos nincs időm visszaolvasni a fórumban. Ha, tud valaki infót adni, nagyon magköszönném. (Bolt, ár)
Köszi, Ákos
lotht Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10059
Látom, barátkozol a gondolattal... :)
Előzmény: Kjr (10058)
Kjr Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10058
A legjobban úgy tudom leírni a működését, ha bemutatom az adatbázis erre vonatkozó mezőit.

com_id: Ha üresen hagyod (null, nem 0), akkor a láda megjelenik a fordításra váró listájában. Ha 0-t írsz be, akkor nem jelenik meg, de továbbra is azt jelenti, hogy a láda nincs fent a .com-on, hiszen akkor 0-nál nagyobb id-je jenne. Amint lefordítottad és bejelenteted a .com-on, írd át a számot ebben a mezőben, és akkor ennek megfelelően változik a kijelzés a ládaoldalon.

fordito_user_id: Ha valaki más (nem az elrejtő) elvállalja egy láda lefordítását, akkor ide kerül az azonosítója (valamint a dátum a fordito_datum mezőbe).

Ha te magad fordítod le a ládát, akkor ez a fordito_user_id null marad, mert nincs rá szükség. (Ha 0-t írsz a com_id-be, nem is tudja más elvállani fordításra.) A lefordított ládánál implicit módon kiderül, ha a tulajdonosa fordította, hiszen ha más tett volna, akkor annak lenne ott a neve.

Az angol mezők egyelőre csak az elrejtőnek látszanak szerkesztéskor, de ha egyszer csinálunk angol felületet, akkor azok a ládák, amelyeknél ki van töltve az angol szöveg, máris angolul működhetnének.

Előzmény: Phoere (10057)
Phoere Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10057
Pontosítok: ha a saját ládám szövegét én fordítom, akkor nem jelenik meg a fordító nevét tartalmazó szöveg?
Illetve a .hu-ra feltöltött angol nyelvű szöveg hol érhető el?

Bocs, de ezekre nem találtam eddig választ a .hu-n

Előzmény: Phoere (10056)
Phoere Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10056
Kérdés: Hol tudom beírni a fordítás feltöltése után, hogy én készítettem az adott cache fordítását?
lotht Creative Commons License 2003.09.30 0 0 10055
Látta valaki a Napló vasárnapi adását? Ha ráklikkelsz, megnézheted.
A magyarországi szeméthelyzetről volt benne szó, a természetet féktelenül elárasztó hulladékhegyekről és gyarlóságainkról. A végén viszont érdekes kezdeményezést indított a stáb, akik tehetik, "fogadjanak örökbe" szemétdombokat és tüntessék el. Persze kicsit árnyaltabban fogalmaztak, ne igen nagy hasonlóságot véltem felfedezni a kezdeményezés célja és a mi CiTo mozgalmunk célja között, bár az eszközök különbözők.
Valami együttműködés nem lehetséges?
flektogon Creative Commons License 2003.09.30 0 0 10054
.eu: Egy régebbi hozzászólásomban már utaltam rá, ez egy nagy falat lenne. :)
Előzmény: Oricache (10052)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!