Keresés

Részletes keresés

k2laci Creative Commons License 2004.08.14 0 0 1595
Ez igaz, de ezt az ablakot csak egyszer kell megvenni, valószinűleg tartósabb lesz mint egy klima, és főleg kevesebbet :-)) fogyaszt. Mindazonáltal én sem aggódom a klimások jövőjéért (max. átképzik magukat üvegeseknek :-)))
Előzmény: mooz (1594)
mooz Creative Commons License 2004.08.14 0 0 1594
Szia,

szerintem te nem cseréltettél sem ablakot, sem ablaküveget az utóbbi időben....
Ha hőszigetelt ablakra váltasz, az sem olcsó mulatság, hát még ha ilyen spec. üveg fog belekerülni! Én jelenleg nem aggódom a klímások jövője miatt.

Üdv.

Mooz
Előzmény: Epikurosz (1593)
Epikurosz Creative Commons License 2004.08.14 0 0 1593

Hát, kérem szépen, befellegzett a klímásoknak.

Biztosan olvastátok ti is a hírt, hogy brit kutatók felfedezték azt az üveget (titánoxid meg ilyenek), amely egy bizonyos hőmérséket fellett elnyeli a hősugarakat.

Már csak a sorozatgyártás van hátra.

Most aztán tényleg az arcunkra fagy a mosoly :-))

 

Pá!

k2laci Creative Commons License 2004.08.14 0 0 1592

Windy12: Ez igazán egy önzetlen lépés lenne, bár a szakma biztos felhördülne....

Bár lehet, hogy üzletileg mégis jó fogás lenne, hiszen gyanítható, hogy akik maguknak szerelik fel, (pont emiatt) előbb utóbb titeket fognak hívni :-)

Előzmény: windy12 (1591)
windy12 Creative Commons License 2004.08.14 0 0 1591
Én szívesen felteszek egy teljesen használható szerelési útmutatót, az alapján bárki felszerelheti a klímáját.
k2laci Creative Commons License 2004.08.14 0 0 1590
Szerintem is meséld el, kiváncsi lennék rá !
Előzmény: proteus1 (1588)
viricsi Creative Commons License 2004.08.14 0 0 1589

Üdv proteus 1 !

Mesélj csak nyugodtan,a paradicsomból senki nem fog kiűzni,a kenyerünket sem fogod elvenni,ráadásul a topicnak sem az a címe,hogy "okos klímások még okosabb tanácsai".Ez a fórum a légkondiról szól.Írjál csak,tanulunk,esetleg okulunk,vagy vitatkozunk.Ha meg sz.r tanácsokat adsz,megyünk javítani.

 

Üdvözlettel: viricsi

Előzmény: proteus1 (1588)
proteus1 Creative Commons License 2004.08.14 0 0 1588

Hali...

 

"Van itt olyan emberke, aki maga szerelte be a klimajat eredeti csovekkel(esetlega valodi beuzemeleshez igenybe vette a szamitogep/szakember segitseget), es mukodik? Tarthatna egy "Howto for beginners"-t..:-) De tenyleg!"

 

Ha errol most meselnek, akkor kiuzetnek ebbol a paradicsombol... reszint mert nem akarom a klimasokat azzal bosszantani, hogy hozzasegitek nehany vallalkozo kedvu usert az SK. szereleshez -ezzel kicsit a kenyeruket vennem el... masreszt pedig az esetleges helytelen felszereles miatt ne engem szidjon senki... Persze kicsit bujkal bennem a kisordog es lehet, hogy egy figyelmezteto szoveggel ellatott hozzaszolassal megosztom veletek ezt az elmenyt...

Előzmény: big_mafa (1576)
Nadzsi Creative Commons License 2004.08.13 0 0 1587
Egy szokványos hütoszekrény zajszintje 42~45 ez lehet egy viszonyítási alap.
Előzmény: Buzablans (1584)
Pat_ Creative Commons License 2004.08.13 0 0 1586
Kötelessége a rendszer gáztömörségét ellenőrizni.
Kötelessége a rendszeredet 'leszárítani'.

ERGO: Kötelessége vákuumolni.

Pat_
Előzmény: mirage1900 (1580)
kapasz Creative Commons License 2004.08.12 0 0 1585
Én már hallottam Argo 5.2-es duál split beltérit, nem olyan vészes az, úgyhogy hívd csak vissza őket. Egyébként párátlanító üzemben szokott a legalacsonyabb fordulatszámon menni a beltéri.
Buzablans Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1584

Kedves Szakértők legyetek szívesek és segítsetek!

 

A nem régen beszerelt Argo split klimám (3.8 KW) beltéri egysége nagyon hangos.

a leírásban a zajaszint értéke 34-39, a kültéri egységé pedig 44/51 dB

 

A beltérinek nagyobb hangja van, mint a kültéri egységnek , éjszaka teljesen használhatatlan (a csend miatt még erősebb a zaj), de nappal is zavaró.

A legkisebb ventilátor fokozaton is hangosan hallatszik a ventilátor hangja, olyan mintha rezonálna, szaggatott zúgás hallatszik.

 

A szerelő állítja, hogy ez normális jelenség!

 

Sok olyan helyen voltam ahol klíma van beszerelve, de ilyen erős zajt sehol nem tapasztaltam, és fórumot olvasva is szinte mindenki azt írja, hogy alig vagy  nem is hallja a klimája hangját.

Vajon nekem miért megy ilyen hangosan? Lehet ezen segíteni, vagy hiába vásároltam drága márkás klimát még is kénytelen leszek a zajt hallgatni?

 

A kültéri egység  is zúg tiszteségessen, a szomszédok már szóvá is tették, hogy náluk a fal is remeg amikor bekapcsol a klímám (panel lakás erkélyén van felszerelve, kb. 1cm vastag gumitappancsra rakta rá a szerelő).

Lmr Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1583
windy nem azt akartam mondnai hogy nálam nagy a szopás, mert gagyi gépet tettetek fel(annyira nem is gagyi). szerintem a géppel semmi gond, az hogy fallal meg a csővel volt az nem a ti hibátok.
Előzmény: windy12 (1571)
gergo9 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1582
Egyszerűen hazudik.Pont!
Előzmény: mirage1900 (1580)
epdm2 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1581

A klímák beszerelésének ára szerintem egy szerelők közötti kartell eredménye.

Most szereltek nekem 3db Dimarson klímát. A szerelés kifogástalan, és a klímák is tökéletesek. Gyakorlatilag hangtalanok. Egész nap a szerelő srácoknak segítettem, és láttam, hogy csak a klímákkal együtt szállított anyagokat használtak fel. A tömítőpasztától kezdve a rézcsövekig. A nap végén a srácok is megerősítették, hogy hozott anyagot gyakorlatilag nem használtak. (Az egyik klímához használtak 2m kábelcsatornát. Ennyi volt az össz.) Természetesen használtak még csavarokat tipliket. A külső fali konzolt természetesen szintén ők adták, de ezt előre meg is mondták, hogy az gépenként 5000Ft+Áfa lesz. gyakorlatilag így 30ezer Ft. maradt munkadíjra klímánként. (A beszerelés egy 40cm-es és két 30cm-es téglafal -külső-belső oldalára történt.) 

 

Szerintetek reális 30ezer+Áfa klímánként munkadíjra? (Gázt sem kellett rátölteni a gépekre)  

mirage1900 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1580

Sziasztok!

 

Tudja valaki, hogy a zöldkártyás vizsgában elő van e írva a vákuumpumpázás? Mert nálunk a szerelő nem alkalmazta és állítja, hogy nem kell. Egyáltalán egy zöldkártyás szerelőnek kötelessége vákuumozni? Hol lehet ennek utánanézni?

 

Köszi!

Infomaker Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1579
ja, nálam a 3.5m cső 2 helyen van meghajlítva 90 fokban, aztán működik...ha beszarik, majd veszek egy másik teszkóst, aztán felrakom magamnak :-D
Előzmény: Infomaker (1578)
Infomaker Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1578

Elmondom, nálunk hogy szerelt a jóember, aztán lehet fikázni :))))

 

Genex 2.6kW-os csak hűtő split:

 

Gyári csövekkel szerelte, felfúrta, konzol, utána összekötötte, és miután hosszú volt a gyári cső, levágta, hollandert újra ráperemezte.

 

Utána most jön a kérdéses dolog: Rátett nyomáspróba gyanánt egy R22-es palackot (8 bar állítólag), aztán nézte habbal, hogy nem szivárog-e.

 

Utána palack leszed..maradék gáz a levegőbe...utána vákuum, jó fél óra, utána csap kinyit, és kész is.

 

Most 8 fokot fúj, jól megy, kb. 1 hónapja.

 

AMúgy R407 van benne.

Előzmény: big_mafa (1576)
belagyi Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1577

pár éve szereltettem klímát(genex).. másfél méter cső egy helyen 90 fokban meghajlítva.

nem kellett magasra szerelni (sőt!). a tartókonzolok megvoltak csak ahhoz kellett hozzácsavarozni a kültérit.

 

20 perc alatt megvolt az egész. simán elkértek érte 50ezret, hogy ennyi a tarifa.

 

én a következőt biztosan magam fogom szerelni. (bár sokkal inkább fancoil-ban gondolkozom már)

Előzmény: big_mafa (1576)
big_mafa Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1576

<OFF>

 

 vannak az országban olyan szakaszok ahol 700 km !!! egybefüggő szakaszon épül egyszerre autópálya

 

Es? Nalunk 800... :-)))

 

 

<SZTEREOTIPIA>

milyen király dolguk van a bicajosoknak! :D

</SZTEREOTIPIA>

 

:-))

 

</OFF>

 

Van itt olyan emberke, aki maga szerelte be a klimajat eredeti csovekkel(esetlega valodi beuzemeleshez igenybe vette a szamitogep/szakember segitseget), es mukodik? Tarthatna egy "Howto for beginners"-t..:-) De tenyleg!

 

Egyebkent mi a (stilszeruen) gaz a gyari csovekkel? torik/lukad?

Előzmény: belagyi (1574)
gergo9 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1575

Bocs mindenkitől, de az 1573-as hozzászólásom kb 80% lemaradt...(kapcs nélkül pötyögtem, és a kapcsolódásnál elszállt) és ez nem szeretném újra begépelni :-((

 

Látod!! Itt is spórolni akartam :-))))

 

Inkább azt mondom, hogy ha a Proteus 1-et kb 1500 frissen elolvasott hozzászólás nem győz meg arról, hogy ne birizgálja maga fel a klímát, akkor én itt már tehetetlen vagyok

:-((

belagyi Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1574

Tudod Peking körül 7!!! autópálya-körgyűrű van és vannak az országban olyan szakaszok ahol 700 km !!! egybefüggő szakaszon épül egyszerre autópálya és ipari parkok. európai mércével szinte felfoghatatlan nagyságrendben (gondolj a mi 15 éve épülgető M0-nkra).

 

 

milyen király dolguk van a bicajosoknak! :D

Előzmény: gergo9 (1573)
gergo9 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1573

Mielött válaszolnék, bocs Viricsi nem olvastam az elöttem 20 perce feltett válszod, természetesen te is kitértél az apróságokra...stb nem csak a Widy12.

 

Üdv.Proteus!

 

Kína a világ egyik legdinamikusabban fejlődő országa (sokaknak épp ez a baja. Pl USA, kőolaj...stb) és ha te nem is tetted meg, de nem lehet 1,2 milliárd embert "lerízsevőzni". Tudod Peking körül 7!!! autópálya-körgyűrű van és vannak az országban olyan szakaszok ahol 700 km !!! egybefüggő szakaszon épül egyszerre autópálya és ipari parkok. európai mércével szinte felfoghatatlan nagyságrendben (gondolj a mi 15 éve épülgető M0-nkra).

k2laci Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1572

Dimarsonnal van tapasztalatotok ?

Egyik haveromnak az van, és mivel messze lakik még nem láttam működés közben, de állítja, hogy éjjel egyáltalán nem hallja ahogy működik.

Ehhez képest olvasd el 15.45.sz. hozzászólást ....

Előzmény: windy12 (1571)
windy12 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1571

Lmr

 

Megyünk.

 

Egyébként nem jellemző, hogy az olcsóbb kategória több szopással járna, legalábbis nekem  eddig nem volt velük bajom. Az a tipus, ami Neked is van, eddig elég jól vizsgázott, egyetlen egyhez sem kellett géphiba miatt visszamenni. Az, hogy Hozzád megyünk, az nagy valószínűséggel a mi hibánk, de ez majd kiderül falbontás után.

 

Nekünk ebben a szezonban (miután az Alien és társai légterelő-leválás problémáját megoldották) a nonamek közül egyedül a Daewoo volt, amelyik teljesen értéktelnnek tűnt. Hangos volt, ütött a ventillátor tengelye, stb. Ezenkívül egy Toyo volt més panelhibás, de csere után az is kifogástalanul működött.

Előzmény: Lmr (1568)
At1 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1570
Meg persze, ha van valakinek extra akciós klímája, annak ajánlatát is örömmel megnézem. Nem félek a kínaitól, mivel valóban nem feltétlenül gagyit gyártanak. Néhány éven belül igencsak meg fog változni az emberek véleménye a kínai cuccokról. Szerintem többet számít pl. a tervezés, mint a megvalósítás minősége, bár természetesen szorosan összefügg a kettő.
At1 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 1569

Sziasztok!

 

Én azon gondolkodom, hogy veszek valami olcsó (40-50eFt) klímát, és valamikor ősszel vagy télen tetetem fel. Várom a kedves szerelő kollégák véleményét, hogy így megúszhatom-e olcsóbban a szerelést.

 

akár mailban is, frs@axelero.hu

 

 

Lmr Creative Commons License 2004.08.10 0 0 1568
feri akkor pénteken jöttök? lehet hogy gagyiklíma telepítése költségben annyi, mint a márkásé, de több a szopás vele...
Előzmény: windy12 (1567)
windy12 Creative Commons License 2004.08.10 0 0 1567

Proteus

 

Azért egy-két tévedés akad itt, csak úgy tűnik, nem vagyunk eléggé érthetőek, vagy Te nem akarod igazán megérteni. A rézcsőkérdés (sokadszor) is ilyen.

 

"A 40 (20 anyagköltség+ 20 munkadíj) egy tisztességes piaci ár.

 

-abban az esetben nem, ha a keszulek ara majdnem alacsonyabb, mint a munkadij.... Nem szeretnek senkit emlekeztetni arra, hogy evekkel ezelott is ugyanennyiert szereltek az economy klimakat..."

 

 

Jelzem, a klímák ára azért nem csökkent olyan drasztikusan, csak beérkezett az országba jópár olyan készülék, ami eddig nem volt, és jelentősen alacsonyabb árkategóriát képvisel. Az, hogy most ennyire akciózzák a gagyit az azért van, mert a tavalyi nagy klímabevásárláson felizgulva, boldog-boldogtalan importált klímát, és az esős-hideg nyár miatt nem tudta eladni. Ismerek olyan céget, amelyiknek 4000 db. készülék van a raktárjában, és a cégvezető már a raktározás díját is klímával egyenlíti ki.

 

Azt is tudni kéne, hogy az ócsó, meg a drága klímának a telepítése pontosan annyi költséggel jár.

Az pedig, hogy évekkel ezelőtt is ennyibe került a telepítés, az azt jelenti, hogy míg az egyéb fizetések mentek valamelyest felfele, a klímásé az nem.

Előzmény: proteus1 (1566)
proteus1 Creative Commons License 2004.08.10 0 0 1566

Nagyon ossze kell szednem magam, hogy mindenkinek erdemben reagaljak a hozzaszolasara... :) de megprobalom...

 

viricsi: A gagyit a márkás terméktől nem a származási ország,hanem a berendezésben felhasznált anyagok minősége és a minőségbiztosítási rendszer külömbözteti meg.

 

-SZVSZ csak a masodik fele igaz... ugyanakkor a gyartok, mert ugyanaz a szarmazasi orszag....ugyanazokkal az alkatreszekkel szereltetnek maguknak...

 

Hallottad ta már sebésztől azt,hogy rakd össze otthon a törött lábad,pedig azt is meg tudnád csinálni.

 

-Ezt nem, de olyat igen, az ismeros sebesztol, hogy ne csinaljak semmit a duplara dagadt terdizuletemmel, mert semmi ertelme nincs, ugyanis nem a kereszt, hanem az oldalszalagok lazultak meg.... Hozzatette: csinalhat ugy, mint egy orvos altalaban, de nekem minek?

 

Ha te saját magadnak szereled fel a gépedet,nem várhatod el hogy lepecsételjem(érvényesítsem) a garancialevelet.

 

-Nem is akarom a garanciat igazan....ugyis csak kiborulnek, amikor megkellene magyaraznom, hogy nem en vagyok a hulye....csak a gep furcsan viselkedik.... egy szavamat sem hinnek el...(tudod, klasszikus biztositoi hozzaallas)

 

A szerelésnek bizony vannak apró titkai,amit csak a kellő gyakorlat tanít meg.

 

-Szerintem athidalhato az intelligencia jelenletevel...

 

A kültéridet az általad leírt módszerrel bárki(akár szakember is)megjavíthatja

 

-es megsem...

 

Itt ismételten kihangsúlyozom,hogy a gyári rézcső nem ugyanolyan,hanem sokkal rosszabb minőségű mint amit a jóérzésű szakemberek beépítenek.

 

-Ezzel hadd vitatkozzam: Miert erne meg a gyartonak, hogy selejtes minosegu rezcsoveket rakjon a klimai melle, ha azok garanciaidon belul vannak?!

 

valamint az is igaz,hogy ha valaki jó olcsón dolgozik,abban ritkán van köszönet.

 

- Ezzel altalaban egyetertek, kiveve azt, amikor a megszorult ugyfel penztarcajaban csupan azert turkal egy szolgaltato-es kornyezete, mert megteheti....pontosabban...tudja, hogy megteheti...

 

Szereld fel nyugodtan a gépedet és ha kell,akár én,de bárki más szakember szivesen kimegy beüzemelni a gépedet,az általad írt tizenötezernél olcsóbban.

 

-Megbeszeltuk, amint szuksegem lesz ra, igerem jelentkezem es nem maradok halatlan :)

 

 

 

gergo9:

 

Azért szerintem mielőtt belevágsz a dologba nem árt előtte tisztázni a beüzemelő céggel, hogy így is vállalják -e a dolgot

 

-Erre a magyarok kitalaltak a megfelelo szolast, igy szol: Penz beszel, kutya ugat...

 

azért a részükről is jogos, hogy csak az általuk végzett munkára vállalnak garit.

 

-igy is van...ne adjanak garanciat arra, amit nem ok kovettek el...

 

A 40 (20 anyagköltség+ 20 munkadíj) egy tisztességes piaci ár.

 

-abban az esetben nem, ha a keszulek ara majdnem alacsonyabb, mint a munkadij.... Nem szeretnek senkit emlekeztetni arra, hogy evekkel ezelott is ugyanennyiert szereltek az economy klimakat...

 

normális autószervízben is 4-5000 Ft os rezsi óradíjjal dolgoznak. 

 

-oda vidd a kocsidat...

 

És ne feledd el, hogy ezek az emberek gyakran a testi épségüket kockáztatva és lehetetlen helyzeteket megoldva végzik a munkájukat és nem fütyürészve mázolnak le 20 perc alatt egy farost ajtót 10000-ért

 

-Nem feledem...de tudod, ne azert kelljen fizetnem, mert felmaszott egy letrara, amennyiben ez hozzatartozik -ugymond szerves resze a munkajanak... O ezert penzt ker... Nem tudom letezik e ma is az az intezmeny, hogy veszelyessegi-potlek... Voltak szakmak, ahol ez kiegesziteskent jart a berhez... ez ez az eset... Be van kalkulalva...

 

végezetül csak egy kérés...légyszi ne írd meg, hogy hány olyan szervízt ismersz ahol 2000-ért is dolgoznak

 

-Az attol fugg mit...

 

Ui. Gratula-Drakula a ventilátor miatt!

 

-Koszonom...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!