Keresés

Részletes keresés

k2laci Creative Commons License 2004.09.08 0 0 1802
Egy-két kérdés a szakértőkhöz. A falon hány centis lyukat kell furni ? Kell a lyukba tenni valami betétet (pl. müanyag cső) ? Miután át lettek vezetve a csövek mi módon kell szigetelni a lyukat (gondolom olyan anyaggal ami később eltávolitható, tehát nem biztos, hogy gipsz a legjobb választás ?! :-)
Leugan Creative Commons License 2004.09.08 0 0 1801

Szia !

 

Na erre gondoltam. Miért nem lehet a gyári csöveket felhasználni?

 

És mennyibe kerül a nem gyári cső?

 

Nekem max. 2 méterre lesz a kettő egymástól.

 

Lg.

 

 

Előzmény: windy12 (1799)
LarryCooper46 Creative Commons License 2004.09.08 0 0 1800

Sziasztok

 

Még egy kérdés: a kültérit az utcai homlokzaton kell-e engedélyeztetni. Van-e tapasztalat valakinek erről, esetleg nem engedéllyezés esetén büntetésről.

windy12 Creative Commons License 2004.09.08 0 0 1799

Leugan

 

A gyári csöveket ne engedd felhasználni.

A hollandik sajtolva, peremezve vannak rajta a csöveken. Azokat le lehet vágni, és az új csövekre felrakni.

A beltériből a kondenzvíz bármilyen nyomvonalon haadhat, de csak lefele. Nem fontos, hogy a kültérihez menjen.

Előzmény: Leugan (1798)
Leugan Creative Commons License 2004.09.08 0 0 1798

Üdv !

 

A tanácsodat szeretném kérni az alábbiakban.

 

Jövő héten jöönek a szerelők felszerelni a klimát.

 

Mire figyeljek, hogy tökéletes legyen? A beszerelő csomagban adott rézcsövekkel mi legyen? Kérjek vasatagab falvastagságút, vagy a hozzáadott is okés.

 

Amugy nagyon szépen vannak fenn a csatlakozók, gondolom vmilyen gyári eljárással ztették fel. Amikor ezt elvágják mert hosszú, akkor menetvágóval vágnak rá menetet és erre huzzák a bilincset? Vagy van más eljárás is? (bár ezt kétlem)

 

Szóval tanácsot várnék mert a topicot végig olvasván arra jutottam, hogy a tökéletes működés egyik biztosítéka a preciz beszerelés.

 

A másik fontos kérdésem, hogy a beltériből a viz a kültérin keresztül folyik ki? Ezt vmilyen motor kiszivja, vagy ugy kell elehelyezni a beltérit és kültérit, hogy a kültéri 5 cm-el lejjebb legyen és akkor elfolyik a viz?

 

Szóval ez hogy van?

 

Köszönöm előre a válaszokat.

 

Lg.

 

 

LarryCooper46 Creative Commons License 2004.09.08 0 0 1797
Tetőtérbe kellene oldalfali parapetes klíma. Van javaslatotok ~2.6 kW-ra (típus, ár)
boomerhu Creative Commons License 2004.09.07 0 0 1796

Hello!

 

Tud valaki segíteni? Samsung gépem van 410A gázzal. Milyen szívóoldali yomáson kell üzemelnie 26-27 fokos külső hőmérsékletnél?

Előzmény: Dr. Klíma (1795)
Dr. Klíma Creative Commons License 2004.09.07 0 0 1795

Szia

Biztos, hogy hűtés üzemmódba van kapcsolva a készüléked?

Bekapcsolás után 7-10 perc elteltével nézd meg a kültéri egységet. Ha megy a ventillátor és a kompresszor menj be a beltéri egységhez. Mérd meg a készüléknél a beszívott levegő és a kifúvott levegő hőmérsékletét. Ha a kettő között van min.7-8 fok eltérés, akkor már mondható hogy valamicskét hűt a készüléked. Ha nincs meg, akkor ellenőrizd még, hogy a beltériben a szűrök tiszták-e és át tud-e rajta áramolni a levegő.

 

Ha tízb perc üzemeltetés elteltével nem teljesül valamelyik feltétel, akkor hívd a szerelőt (feltéve hogy a szobában ténylegesen melegebb van mint a beállított érték)

- kültéri ventillátor megy

- kültéri kompresszor megy

- nincs meg a min 7fok hőkülönbség

 

üdv

Előzmény: Hamed20 (1794)
Hamed20 Creative Commons License 2004.09.07 0 0 1794

Jelenleg akármit állítok a távirányítón, ugyanaz a levegő jön ki, olyan 18-19 fok körül, erre a kb. fele annyiba kerülő dimarson klímám simán ráver! Köszi, aki még hozzá tud szólni konkrétan, annak várom válaszát!

Előzmény: windy12 (1793)
windy12 Creative Commons License 2004.09.07 0 0 1793

Hamed 20

 

Nem gyengébb minőségű a Dimarson a Vestelnél. Ha nem hűt, és a távirányítón nem tudsz állítani hidegebbet, akkor más beállítási lehetőség nincs, valami más probléma lehet. Nyugodtan reklamálj, ha a kifújt hőmérséklet magasabb, mint 10-11 fok C.

 

 

K2laci

 

Nagyon kíváncsian várom, hogy mi lesz a végkifejlet.

 

 

Pat

 

Tényleg ugyanaz volt, de már más, olcsóbb készüléket (Dimarson) vásárol meg a Tekno Point, és logózza saját névre. Egy időben dolgoztam náluk (de ezt csak súgom)

 

Előzmény: Hamed20 (1791)
Leugan Creative Commons License 2004.09.07 0 0 1792

Szia !

 

Dimarson klimáid hogy szuperálnak?

 

A márkaszerviz szerelte???

 

Lg.

Előzmény: epdm2 (1581)
Hamed20 Creative Commons License 2004.09.07 0 0 1791

Sziasztok!

 

A következő prbléma merült fel bennem. Beszereltek a lakásomba egy VESTEL 2.6kw klímát. Viszont szerintem nem hűt olyan jól, tehát a levegő, amit kifúj nem elég hideg. Azért tudom összehasonlítani, mert a munkahelyemen is és a vidéki házamban is (ahol Dimarson van, ami sokak szerint gyengébb márkájú, mint a vestels) okkal hidegebb levegőt fújnak ki. Aztán megkérdeztem egy klíma szerelőt, aki azt mondta, hogy ez csak beállítás kérdése. Laikus lennék a témában, kérem, aki alá tudja támasztani ezt az állítást szakmailag is, az írjon, mert akkor reklamálni fogok és visszahívom a szerelőket. Előre is köszönöm!

 

Hamed

k2laci Creative Commons License 2004.09.07 0 0 1790

Na akkor a web-blog mostantól indul:

Megvettem a klimát az elektropontból, DMR-20GW-4 tpius, ára, beszereléssel 39.999,-Ft volt. Adtak egy tájékoztatót az ingyenes beszerelésről (2005.04-30-ig érvényes). Felhivtam a számot, ahol felvették az adatokat, most várom a szerelő jelentkezését.

Amint van valami, megirom ....

Pat_ Creative Commons License 2004.09.07 0 0 1789
A régebbi Midea tipusról van szó. Teljesen ua., mint a tekno point, csak utóbbi drágább.
A mostani Midea meg kísérteties hasonlóságot mutat a Fisher -el. De ez csak 1-1 példa.
Előzmény: windy12 (1787)
halford Creative Commons License 2004.09.07 0 0 1788
Mit ne mondjak tanulságos eset(ek).
Előzmény: windy12 (1787)
windy12 Creative Commons License 2004.09.06 0 0 1787

A Midea és a Tekno point. Hát ez egy érdekes összehasonlítás. A jelenleg forgalomban lévő 2,6-os, 3,6-os. 5,2-es Midea splitekben Hitachi kompresszor dolgozik, háromszor hajlított elpárologtató van bennük,  más a ventillátor-motor is, és a lapát is négyágú. Más a kaszni is, a távirányító is. Csendesebb és stabilabb a kültéri egysége is.A Tekno Point gépek teljesen noname szerkezetek, ugyanazok, mint a Dimarson, Home Zone, stb. Az olaszok (azaz egy bizonyos Fulvio Bolgani) név nélkül is hozzák be az országba, aztán Csepelen a raktárjukban cimkézik fel. Hogy mi alapján lesz ugyanaz a szerkezet 120 ezer forintos Tekno Point öt év garanciával, vagy 65 ezer forintos ETIK 2 év garival, azt nem tudom, de szerintem véletlenszerűen. Ezekben most Toshiba kompresszor van, és jól is működnek. Csak éppen nem látom értelmét, hogy az ember megvegye a teljesen ugyanazt a gépet dupla áron.

 

A Dimarsonnal kapcsolatban: Mint fentebb említettem nem olyan rossz szerkezet, teljesen ugyanaz, mint a Tekno Point (és még sok más).

 

A telepítés már más téma.

 

A 28 ezer forint plusz a négyezer kiszállás+a négyezer konzol az már 36 ezer forint, és akkor még mindig a gagyi csöveket használják fel, és csak két méteres csőtávolságig. Csak gondoljunk bele, ha mondjuk már 4-5 métert kell kábelcsatornázni (ne adj isten vésni), akkor úgyis negyven fölé kúszik az ár.

Akkor már nem korrektebb rendes csövekkel normálisan megoldani a telepítést, nem pedig rábeszélni az ügyfelet a szerelő számára legegyszerűbben megoldható elhelyezésre - még akkor is, ha utána az ügyfél a tarkójára kapja a légáramot.

Azt hiszem érdemes átgondolni.

A Dimarson is szerződésben áll pár száz szerelővel, akik szinte mind magánzók, és mint ilyenek könnyebben elvállalják olcsóbban a telepítést, mint a cégek, viszont, ha tré van szinte lehetetlen megtalálni őket. Ebbe bukott bele a Flag is (tavaly még ők telepítették a Dimarsont is). Rengeteg volt a csöpögő, vagy gázt eleresztő készülék, és Jóska bácsi már nem ment vissza kijavítani a hibát (tisztelet a kivételnek)

 

 

 

Előzmény: Pat_ (1783)
k2laci Creative Commons License 2004.09.06 0 0 1785
Ezt nem tudom, de a Dimarson klimavonal száma: 06-40-200-518  Ott meg tudják mondani, de szerintem nincs időhöz kötve (persze, ha nem a jövő nyári főszezonban akarod szereltetni :-))).
Előzmény: Törölt nick (1784)
Pat_ Creative Commons License 2004.09.06 0 0 1783
Kínai is. Na és? Egyébként Midea vö.: TeknoPoint, Fisher. (...és még ki tudja mi.)
A "kínai" manapság már nem _feltétlen_ minősít. Tapasztalatból mondom (nemcsak én)
Előzmény: Törölt nick (1780)
k2laci Creative Commons License 2004.09.06 0 0 1782

Voltam ma az Elektropontban. annyit mondtak, hogy ott meg kell venni a klimát, majd felhivni a Dimarson klimavonalát ahol egyeztetnek (400 helyen van szerelőjük az országban) és a kiszállást és a konzol árát kell kifizetni.

Felhivtam a Dimarsont is ahol megerősitették mindezt.

Innentől kezdve az Elektropont csak annyit szerepel az ügyletben hogy eladja, onnan már a Dimarsonon mulik a dolog. Lehet, hogy holnap megveszem és majd megirom a tapasztalatokat .....

halford Creative Commons License 2004.09.06 0 0 1781
windy12

Itt egy szakmabeli vélemény hangzott el és ennél hitelesebb talán nem is kell.

köszi
Előzmény: windy12 (1779)
windy12 Creative Commons License 2004.09.05 0 0 1779

Halford

 

A Mideád jó készülék, és mint márka is elismert (legalábbis, mint klíma, de azt hiszem mást nem is gyártanak). Több országban is gyártják, de alapból német. Amit még tudni kell, hogy több ismertebb márkájú (Panasonic, Fisher, stb) készülékben is találtam Midea vezérlőpanelt, vagy a vezérlőpanelen Midea vezérlő processzort. Kb. öt éve telepítjük, és nem volt velük probléma. Az egyik legjobb ár-érték arányú gép.

Előzmény: halford (1778)
halford Creative Commons License 2004.09.05 0 0 1778
Örülök ennek.
És van egy olyan gyanúm, hogy azonos áron amúgy sem fogják őket adni, mert a márkanevet mint tudjuk meg kell fizetni.
Márkanév persze...holott az is ugyanolyan hideget fúj ki, csak mondjuk dupla pénzért.
Előzmény: gergo9 (1777)
gergo9 Creative Commons License 2004.09.05 0 0 1777

Nekem is midea plus-om van, csak az 2,6-os és megegyezik a véleményünk róla.

 

Ha azonos áron Daewoot, vagy Mideát lehetne válsztanom, akkor egyértelműen ezt venném újra.

Előzmény: halford (1776)
halford Creative Commons License 2004.09.05 0 0 1776
Sziasztok!

Tavaly vettem egy Midea plus 2kw-os (fűtő) klímát. (Egy év alatt a felére zuhat az áruk a rohadt életbe, ha tudtam volna...), szal mi a véleményetek a típusról? A cimkén Németország-i tervezés szerepel, de tudomásom szerint a szlovákok gyártják a gépet.

Saját vélemény: lehetne egy árnyalattal csendesebb is a járása és kevésnek találom a programozási lehetőségeit is mondhatni minimálisnak, de végeredményben u.úgy hűt mint a nagy márkák berendezései és ez a lényeg.
mooz Creative Commons License 2004.09.05 0 0 1775
Szia, lehet tudni, melyik cég volt ez? Megint felmerül a kérdés, hogy gyári szerelőcsomag van-e a klímához, mert akkor ugye azt még felszámolják hozzá külön, valamint kiszállási díjat kell-e fizetni vajon, no meg ha a kültéri-beltéri között van sok méter, az is benne van-e a fentemlített összegben? Üdv. Mooz
Előzmény: holló (1772)
hobpet Creative Commons License 2004.09.05 0 0 1774
Én Auchanban vásároltam így mikrót. Kifizettem az árát a pénztárnál, majd elmentem az ügyfélszolgáltatra, ahol egy nagyon kedves hölgy kijött velem az osztályra, ahol együtt megnéztük az ártáblát, majd visszamentünk az ügyfélszolgálatra, ahol megkaptam a különbözetet.
Előzmény: valakiasokközül (1760)
attila7575 Creative Commons License 2004.09.04 0 0 1773
A Tesco-ról meg az a véleményem, hogy három grammal kevésbé gagyi társaság, mint az Elektropont, de nagyon ott vannak azért a népszerűségi lista alján... maximum lábjegyzet. Az eladók kioktatnak, személyes sértésnek veszik ha segítséget kérsz, vagy volt olyan is, hogy egyszerűen letagadták a csemegepultban, hogy van egész szál X típusú szalámi. Mikor egy másik eladó mondta, hogy tele van vele a raktár, és hozott, küldettem görényhölgynek is a csemegepultba, hogy legyen már neki, ha azt mondta hogy az egész Tesco-ban nincs... He-he, remélem legalább leb...ták egy kicsit. (ez a kis sztori egyébként a szegedi Teckóban történt meg)
Előzmény: scratch (1771)
holló Creative Commons License 2004.09.04 0 0 1772

Most olvastam egy hirdetést: klíma bruttó 56eft, beszerelés br. 28eft, ha pedig előreszerelték, akkor a beüzemelés: br. 4eft.

Szerintem nem csak a Föld nem áll meg, hanem az idő sem, kezd normális kerékvágásba fordulni az életnek ez a szekere is.

scratch Creative Commons License 2004.09.03 0 0 1771
Én meg azt mondom tesco -ba én soha többet nem megyek mióta ok nélkül a berángattak a biztonságiak egy szobába, hogy ürísem ki a zsebeim, mert gond lesz, persze semmi nem volt nálam.
Előzmény: MZ/Y (1766)
big_mafa Creative Commons License 2004.09.02 0 0 1770

Koszi.

 

(nincs valami tuti hutoszerelo ismeros? Johet maganban is....)

Előzmény: viricsi (1769)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!