Keresés

Részletes keresés

Aewyn Creative Commons License 2003.09.15 0 0 536
"Konyha/nappali/előszoba egybenyitva összesen: 37nm
DNY-i fekves
Háló 1: 10.5nm EK-i fekves
Háló 2: 10.8nm EK-i fekves

Belmagasság: 2.65m"

Ez összesen kb 60 nm, ha jól számítom.

5.1 kW ????
Egy egészen picinykét ;-) sok sztem. Ami akár nem is volna baj, de jóval nagyobb terhelést jelent az elektromos rendszernek, alapfokozaton is jóval hangosabb, ráadásul amikor éppen megy (ha nem inverteres), akkor garantáltan télikabátban fogtok ülni mellette.

Erre rábólintott a genex a felmérés után?

(A hálószobába sztem nem érdemes beltérit tenni, hacsak nem vagy jegesmaci, szóval (sztem) elég volna 1 db beletéri, olyan 3-4 kW között, attól függően, hogy panel vagy tégla, mennyire hőszigetelt, illetve mennyire éri közvetlen nap.)

Előzmény: Hoemberke (534)
alexclassic Creative Commons License 2003.09.15 0 0 535
Bocsi mindenktől, csak végre 1 hétig nem voltam gépközelben... :)))

Hoemberke!

megy a válasz! :)

Előzmény: Hoemberke (534)
Hoemberke Creative Commons License 2003.09.10 0 0 534
Sziasztok,

Két kérdésem/kérésem lenne, mindegyik igencsak sürgős:

(1) Alexclassic ígérte, hogy e-mailben meg tudná adni a szerelő elérhetőségét: írtam Neked, de nem válaszoltál...

(2) Kérlek, ajánljatok sürgősen megbízható, általatok ismert klímaszerelőt, aki akár helyszíni felmérés, akár tervrajz alapján képes tisztességes ajánlatot adni akár klímaelőkészítésre (csövezés), akár teljes beszerelésre.

A Genex-től a következő ajánlatot kaptuk:

ACSON split klíma (AWM20+ALC20)5.1kW: 152,000+ÁFA
Szerelés: 50,000+ÁFA
Garancia: 2 év, de évente 2 átvizsgálás kötelező, melynek ára egyenként: 7,000 (ÁFA-val)

Ez drága, vagy nem? Korábbi hozzászólásomban megtaláljátok a hűtendő lakás leírását...

Lsz. segítsetek!

Köszi szépen.

Hóemberke

Előzmény: alexclassic (518)
scratch Creative Commons License 2003.09.04 0 0 533
Én meg tegnap elött kapcsolatm ki a klímát. :) De ahogy nézegettem a híreket, még lesz meleg idén.
Előzmény: Törölt nick (532)
cosmopolita Creative Commons License 2003.09.04 0 0 531
scratch!
Ez jó ötlet!!! Köszönöm szépen, hogy felhívtad rá a figyelmemet, ez nem nagy összeg és valóban megéri.
cosmo :)
Előzmény: scratch (530)
scratch Creative Commons License 2003.09.03 0 0 530
cosmopolita,

klímás cégeknek van ilyen ajánlata is, klím előkészítés, 20-25e Ft. Direkt ilyen épülő, felújjítás alatt lévő lákásokhoz ajánlott. Profin mindent megcsinálnak, aztán már csak a klímát kell megvenni, és a csöveket összedugni.

Előzmény: cosmopolita (527)
cosmopolita Creative Commons License 2003.09.03 0 0 529
lamed!
Igazán köszönöm a segítségedet.
cosmo :)
Előzmény: lamed (528)
lamed Creative Commons License 2003.09.03 0 0 528
www.klima.lap.hu
A beltérit és a kültérit vékony réz csövekkel kötik össze, + tápfesz/vezérlő kábel. Kell még egy vékony műanyag cső a cseppvíz elvezetésére. Ennek végét úgy kell elhelyezni, hogy ott fog kicsepegni/kifolyni a lecsapódott kondenzvíz, tehát vagy szabadba, vagy valami lefolyóba kell kötni. Ezt az egészet 1 kábelcsatornában viszik. Plussz még a fal átfúrása, ahol a kültérihez kijutnak a csövek. És persze a kül- és beltéri gépeket is fel kell csavarozni a falra.
Szerelési költség kb. 40-60 ezer Ft lesz, távolságtól és szerelőtől függően. Ha a kültéri 5-6 m csőhossznál messzebb lesz a beltéritől, az megdrágítja.

Előzmény: cosmopolita (527)
cosmopolita Creative Commons License 2003.09.03 0 0 527
lamed és Lord lffy!
Köszi a segítséget.
Nagy fúrás faragással jár a klíma beszerelése? Októberben felújítjuk a lakást, de most biztosan nem fér bele a klíma. Ha pl. 6-8 hónap múlva szereltetem be, mennyire fogom bánni?
Nem tudtok olyan weboldal címet, ahol vannak fent adatok, illetve árak a berendezésekről?
cosmo
lamed Creative Commons License 2003.09.03 0 0 526
"én valószinüleg a te helyedben egy duált vennék"

Én jónéhány árlistát átnéztem, és beszélgettem klímásokkal ez ügyben annak idején. A duál / multi slpit gépek ára és fogyasztása TÖBB, mint 2 (3) db különálló split gépnek együttesen! Ezért SZVSZ csak oda érdemes ilyet tenni, ahol a helyhiány miatt 2 (vagy több) kültéri nem férne el.

Előzmény: Lord Iffy (524)
lamed Creative Commons License 2003.09.03 0 0 525
A villanyszámláról:
A split klímák esetén a hűtőteljesítményt adják meg általában (2-3 kW). Ennek kb. harmada a felvett teljesítmény (amit a villanyóra mér), tehát kb. 0,7-1kW óránként. De csak akkor, amikor ténylegesen hűt, megy a kompresszor. Ha csak a ventillátor fújja a levegőt, akkor csak 30-50W a fogyasztás, mint egy villanyégő.
Az ablakklíma és a mobilklíma esetén kb. fele a felvett teljesítmény. Rosszabb a hatásfoka, mert kívülről szívja be a meleg levegőt.
Előzmény: cosmopolita (523)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.09.03 0 0 524
nekünk kb 15 nm-es a szoba és egyterü az előszobával és a konyhával is majdnem. (ajtó nincs + átadóablak)
mikor már a szobában "jóidő" van, a konyhában még érezhetően 2-3 fokkal melegebb.
én valószinüleg a te helyedben egy duált vennék. egyiket a különálló szobába, a másikat az előszobába.
de hát én nem vagyok szagértő.:O)))
Előzmény: cosmopolita (523)
cosmopolita Creative Commons License 2003.09.03 0 0 523
Lord lffy!
Egy 17,5 nm-es (ezen nincs ajtó, tehát szinte egyben van az előszobával, az pedig a konyhával)és egy 7,3 nm-es szobáról van szó. Két teljesen külön szoba és jó lenne, ha mindkettőben hideg lenne. :)

Mennyibe kerülne egy jó (normál) minőségű klíma bele?
Valakinek nincs tapasztalata, hogy mennyire növeli meg a villanyszámlát?
Köszi
cosmo

Előzmény: Lord Iffy (522)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.09.02 0 0 522
Ha egy 1,5 szobás panel lakásba szeretnék klímát, akkor milyet érdemes szereltetni?
attól függ hogy mekkorák a szobák, milyen elosztásúak és hol szeretnél hideget.:O)
a hideg nemigazán vándorol szobáról szobára, ugyhogy ha nem egymásba nyilóak és nagyok, akkor mindenképp kettőt vagy duált.

Vannak olyan márkák amiket ajánlotok?
amire pénzed van, lehetőleg a márkásabbakat és minél nagyobb teljesitményüt.

Mennyire pörgeti meg a villanyórát a klíma?
ezt sajna nem tudom, mert átalányunk van. majd májusban kérdezd meg ismét.:O)))

Előzmény: cosmopolita (520)
alexclassic Creative Commons License 2003.09.02 0 0 521
Nem, ez a teraszon van kint, és erre nem kellett engedély sem. De nem látszi a csövezés (mert azonnal bemegy a falba.
Ezért írtam, hogy érdemes először becsövezni (ez nagyjából gépfüggetlen, csak teljesítménytől függ) aztán majd ha kész a lakás, megvenni és felszereltetni a gépet is... :)
Előzmény: deus (519)
cosmopolita Creative Commons License 2003.09.02 0 0 520
Sziasztok!
Egyáltalán nem értek a klímához és igazából egyelőre csak eljátszom a gondolattal,így a kérdéseim butának tünhetnek, ezért elnézéseteket kérem.

Ha egy 1,5 szobás panel lakásba szeretnék klímát, akkor milyet érdemes szereltetni? Vannak olyan márkák amiket ajánlotok? Mennyire pörgeti meg a villanyórát a klíma?

Köszönöm a segítséget.
cosmo

deus Creative Commons License 2003.09.02 0 0 519
Érdekes ez a kép.
Ez a kültéri belül van?
(mintha vmi folyosón lenne...)

Előzmény: alexclassic (518)
alexclassic Creative Commons License 2003.09.02 0 0 518
Ha gondolod mailben tudok nagyon jó és megbízható hivatalos szerelőt, aki mellesleg normálisan, szépen, garanciával megcsinálja mint nálunk, nem is látszanak a csövek, még az aljzatbeton előtt becsövezték, a gép akkor még meg sem volt. Érdemes, mert így nem látszik semmi belőle.

Alex

Képek:
Klíma kültéri

Lord Iffy Creative Commons License 2003.09.02 0 0 517
várjuk a fejleményeket, engem tényleg érdekel mi lesz..!
Előzmény: egy_klímás (516)
egy_klímás Creative Commons License 2003.09.02 0 0 516
hoppácska...ahogy Palik Laci barátunk mondaná :)
Úgy hallottam, hogy az önkormányzat épületén 5(!) db klíma van kint, ami főútvonalra néz! nocsak...mindenki egyenlő, de vannak egyenlőbbek? mindenesetre ma lecsekkolom. az biztos, hogy a az önkormányzat vonzáskörzetében közhivatalok homlokzatain már több kültérit is láttam. persze főútvonalra néz, nem úgy mint nálam, ami egy kis eldugott utca.
nem hagyom magam, küzdök. beadom a fellebezést (20k local kreditbe fog fájni!), fényképekkel stb. asszem ennyi pénzért írhatok esszét.
a fejleményekről beszámolok...
Előzmény: deus (514)
deus Creative Commons License 2003.09.02 0 0 515
Nem vagyok szakember, csak azt tudom, amit mások mondtak:

A csövezést sztem a klímával együtt szokták. Ha arra gondolsz, hogy a falban csatornát hagytok a későbbi csövezésnek, akkor az jó gondolat.

Genex: hááát... nem tudom, a saját neve alatt forgalmaz berendezéseket, én jobban bíznék egy márkás cucc képviseletében.
Arról nem is beszélve, hogy az építtető nyilván nem véletlenül és nem a másik két szép szeméért ajánlja...
:)))

Ha építkezel, sztem jobban jársz egy független beszállítóval, mint az ilyenolyan ajánlásokkal. Mi már (más témában) faragtunk rá az ilyen ajánlásokra, mert később egy hiba során egyik a másikra mutogatott.

Ha a helyedben lennék, márkás készüléket keresnék, és megnézném, ki forgalmazza és ki a hivatalos márkaszerelője.

De hát ez csak az én véleményem.
:))

Előzmény: Hoemberke (513)
deus Creative Commons License 2003.09.02 0 0 514
Sztem mindenképpen fordulj ügyvédhez, és erőszakoljatok ki fennmaradási engedélyt, illetve kérjétek hivatalosan az önkormányzattól a lebontási határozat indoklását.

Az nem indok, hogy engedély nélkül épült.
Ki kell mutatniuk, hogy valakinek az érdekei sérültek, mert zavarja a látvány, a zaj stb.

Ha ilyeneket nem tudnak indokolni,
DE
TE és az ügyvéd tudjátok indokolni, hogy a lakásban nyáron elviselhetetlen a meleg, szívbeteg nagymama stb. stb., akkor sztem a fennmaradási engedélyre van esély.

Ilyet csak nagyon indokolt esetekben tagadhatnak meg, pl. ha egy műemlék házra a Várban barkácsolsz homlokzatra klímát stb. de itt nem ez az eset.

Legyél tökös, ne hagy magad megfingatni, mert az önkormányzatok pont erre lesnek, hogy beijed tőlük a polgár és fizet mint köles.
Ne feledd, a te adódból fizetik őket, ez már nem kommunizmus, hogy császárt játsszanak, hanem a TE ÉRDEKEIDET IS kell nézniük.

Szóval irány egy ügyvéd és részletes indoklást kérni, és szegezzétek szembe vele a saját érdekeiteket.

Előzmény: egy_klímás (509)
Hoemberke Creative Commons License 2003.09.01 0 0 513
Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni a következőben:

Várhatóan decemberben költöznénk egy új, szentendrei lakóparki lakásba. Jelenleg arra hajlunk, hogy még a mostani, szerkezetkész állapot során beszereltessük a klímát, hogy ne utólag kelljen a csövezést a frissen festett falakon elvégezni az első forró nyári nap tapasztalatai miatt...

Split klímát szeretnénk, ehhez a paraméterek a következők:

Konyha/nappali/előszoba egybenyitva összesen: 37nm
DNY-i fekves
Háló 1: 10.5nm EK-i fekves
Háló 2: 10.8nm EK-i fekves

Belmagasság: 2.65m

Kérdések a következők:

(1) Egy, vagy több beltéri egységet javasoltok?
(2) Van esetleg arra mód, hogy először csak a csövezést csináltassuk meg és ha tényleg muszáj a klíma, csak akkor vegyük meg a kül- és beltéri egységeket?
(3) Mekkor hűtőteljesítmény kell ehhez? A nappali teljes külső frontja 75nm, ebből 15nm üvegfelület.
(4) Az építtető cég a Genex-et ajánlja, mint javasolt beszerelőt. Van köztetek olyan aki már dolgoztatott velük? Mik a tapasztalataitok?
(5) Esetleg helyettük kivel érdemes még felméretni a szerelési munkát, költségeket?

Elég sürgős volna. Előre is nagyon köszi a válaszokat...

Hóemberke

Lord Iffy Creative Commons License 2003.09.01 0 0 512
húúú ez ciki. nem irigyellek.:O((((
próbálj valami jogászt megkérdezni mit tehetsz... valami módja csak kell hogy legyen. olyan nincs hogy nem lehet, az jogsértő szerintem. végülis nem egy radióaktiv dobozt szereltettél fel, csak egy k.rva szaros klimát, ami manapság már létszükséglet.
(főleg a nagyszerü szigetelésü panelokban...)

Előzmény: egy_klímás (511)
egy_klímás Creative Commons License 2003.09.01 0 0 511
nos...beszéltem az önkormányzattal. a hangnem megint császári volt a részükről...de a lényeg az, hogy azt mondták:semmilyen_mód_nincs arra, hogy a klímám megtartsam. se utólagos fenmaradási engedély, se miniszterelnöki, SEMMI!
ekkor megkérdeztem, hogy ugyan magyarázza meg, hogy lehet az hogy évek óta csak a környékünkön megszámlálhatatlanul sok klíma és parabola kint van. erre az a tömör válasz érkezett, hogy őt nem érdekli. neki nincs (és az önkormányzatnak sincs) ideje arra, hogy ezeket nézze. csak arra van idő, amit bejelentettek! magyarán elnézik és szemet hunynak felette, amíg vki fel nem jelent :((
jogos ez?
gergo9 Creative Commons License 2003.08.30 0 0 510
Midea+(2.6 hűtő-fűtő)
Nyár elején tetettem fel. Eddig hibátlanul működik. Funkciójának teljesen megfelel, jól hűt.
A kültéri csendes, a beltéri is, bár a huzatát lehet hallani egy kicsit. Jó lenne egy még kisebb fordulatszám rajta, mert szerintem LOW-ban is sokat fúj, és a beltéri zaja is csak ettől függ mert a belső motorját nem lehet hallani.
Én vígan alszom alatta, de lehetne egy SLEEP üzemmód is. Viszont ami zavaró lehet, hogy viszonylag gyakran pattog az amúgy jónak tűnő beltéri műanyag burkolata. ( a hőingások miatti dilatációtól kb 5-10 percenként).A távirányítója nem túl dizájnos, viszont erős a „leadott jele”. A beltéri és a kültéri szerintem szép kinézetű. A TIMER kicsit béna, mert nincs benne óra, csak az adott beállítástól számolgat, viszont jobb mint a semmi.
Véleményem szerint az áráért jó szolgáltatást nyújt. NAGYON FONTOS , hogy jó szakemberrel szereltess! Ez a későbbi jó működés alapja. Olvass el visszamenőleg jó néhány hozzászólást, és akkor talán elkerülöd azokat a hibákat, amelyekkel néhányan szívtunk!
egy_klímás Creative Commons License 2003.08.30 0 0 509
hali!

..és mi lett az eredménye a csesztetésnek? az a baj, hogy most már az önkormányzat kezében van az ügy. tőlük is kaptam a határozatot. bezzeg máshol (nem is messze: 200m sugarú körben)évek óta vannak parabolák, klímák...azt hogy lehet?! ne mondja nekem senki, hogy mindre van engedély!
tetőre kirakás nem jön be, mert messze lakom a tetőtől.
most komolyan:
miért fáj az embereknek, hogy én kiraktam? kit zavar? még a víz sem csöpög be sehová!
jah, annak idején én bementem az önkormányzatba, hogy engedélyt szerezzek mielőtt felszerelték! erre ott egy -már elnézést- pics@ közölte minősíthetetlen hangnemben, hogy nincs engedély. nem lehet! hiába kérem, nem adnak. akkor mi az igazság? ha arról lenne szó engedélyeztetném, de ha nincs is rá mód?!
vki help! :(

Előzmény: istenkiraly (508)
istenkiraly Creative Commons License 2003.08.30 0 0 508
deus:
Én azt hallottam, hogy érdemes a ventit járatni egy 2 órán keresztül, hogy kiszáradjon faszán. Karbvantartást szerintem üzembehelyezés előtt érdemes.

egy_klímás:

Tudom mit érel, mert engem is elkezdett a köcsög panelos IB- elnök csesztetni....
Az abaj, hogy kurvasok irigy geci él magyarországon.
Ha erkélyen van a kültéri, akkor nem kell rá engedély.
Elvileg ha homlokatra rakod ki, akkor engedélyeztetni kell. Ezt leírták lentebb, hogyan kell. Szeritnem ha felhívod az önkormányzatot talász majd valakit, aki elmondja, hogyan lehet utólag, mert biztos lehet.
Én is panelba lakom, nekem felajánlották, hogy felrakják e tetőre :D Ha magasan laksz ez is lehet alternatíva!

Üdv!

Előzmény: egy_klímás (506)
scratch Creative Commons License 2003.08.30 0 0 507
egy_klímás,

én elösször a közös képviselőt munkálnám meg, hogy vonja vissza a feljelentést.

Előzmény: egy_klímás (506)
egy_klímás Creative Commons License 2003.08.30 0 0 506
Üdv hűvöstársaim!
Nagy sz@rban vagyok, segítsetek. Májusban szereltettem egy split klímát. Panelben élek, a közös képviselő helyi sheriffnek képzeli magát...Tudjátok az a legrosszabb fajtából való. Már amikor szerelték fenyegetőzött, hogy nem lehet stb. Nem tesco-s klímát vettem, tehát szinte hangtalanul végzi a dolgát. A kondenzvíz sem a szabadba megy, hanem a lakásba egy tartályba. Ennek ellenére feljelentett, és most kaptam egy határozatot az önkormányzattól, hogy:
"...a felszerelt klímaberendezést 15 napon belül bontsa le. Nem teljesítés esetén 100.000 Ft-ig terjedő (ismételhető) végrehajtási bírsággal fogom sújtani...az építmény lebontását költségére és veszélyére hatósági úton végeztetem el"
Ehh. Na most mi van?! Ja, persze fellebezhetek 20.000 Ft(!!!) illetékbélyeggel.
Vki kapott ilyet? Mit lehet tenni törvényesen? (a többiről gondoskodom)
Ez szerintem teljes diszkrimináció, mert ha megnézitek mindenhol van klíma, parabola antenna. Erkélyen, homlokzaton, ablak alatt stb. Evvel az erővel nem is lehetne ilyen terméket forgalmazni, hiszen szabályosan nem is használhatod. Akkor most hogy van ez? Kihez forduljak?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!