A baktérium probléma igen is létezik, sőt beszélni kell róla, mert korunk betegségét okozhatja!
Csepptálcáról most inkább nem beszélek, van egy másik fontos dolog a beltéri egységben - a hőcserélő -
Hűtés üzemmódban ezen hőcserélő felületen "keletkezik" a kondenzvíz. 3,5 kW-os készülék esetében 75-80 % relatív páratartalom mellett 1,2-1,5 liter/óra.
Mint köztudott, minden vizes felület vonza a baktériumokat nyáron. (klíma működés közben több ezer köbméter levegőt forgat át néhány óra alatt. Klíma kikapcsolása után ez a hőcserélő felület nedves marad, ami normál esetben 1-2 óra múlva szárad meg. Ez a kis idő elegendő a baktériumok és élő orgazmusok megtelepedésére és szaporodására. Ezt a folyamatot még azzal meg tudod spécizni, hogy elhanyagolod a szűrő tisztítást, ezáltal nagy mennyiségű por kerül erre a hőcserélőre. Egyrésze lemosódik a csepptálcába a kondenzvízzel, másik része pedig megtapad a hőcserélőn és spéci nyálkás felületet hoz létre, ami a baktériumoknak kánaán...
A következő lépésben mikor elindítod a klímát, akkor koncentráltan nagy mennyiségben a levegőbe jut a baci,, gomba, stb. Így belélegezve közvetlen a tüdőbe jut és ezért veszélyes....
Legelterjedtebb baktérium a legionella. Megtalálható minden vízben. (még az ivóvízben is) Normális körülmények között nem veszélyes, MERT mert evés, ivás alatt a gyomorba jut......A klíma viszont a levegőbe (porlasztja), s ezt letüdőzve lehet kapni ezeket a csúnya betegségeket.
MEGELŐZÉS (kialakulás folyamatának csökkentése)
1. szűrőt tisztítsd folyamatosan
2. kikapcsolás elött szárítsd ki a beltérit
3. szakszervízzel tartasd karban, ők el tudják távolítani az esetleges bacikat
4. olyan klímát vegyél, amin "jó a hőcserélő bevonata"
Bár nem olyan régen már leírtam a véleménye erről a Dimarson-ról, meg a baktériumokról is, de biztos, ami biztos...
A Dimarson márkanév alatt forgalomba kerülő készülék véleményem és tapasztalatom szerint a noname "kategóriában" egészen jó helyet foglal el. A Westel, Alien, Regal, Nile, Nimbusz, stb cuccoknál mindenféleképpen jobb minőségű. Tudok néhány nagyobb nevű gyártót is, akik ugyanerre a donorra címkézik fel a saját logójukat. Egy dolog zavar egy kicsit, a beltéri egységet igen nehéz felpattintani a szerlapra, és még ha nagyon szépen vannak elrendezve a gép mögött a csövek és a vezetékek, akkor is eláll a faltól 4-5 mm-rel. Egyébként egészen csendesen és megbízhatóan működik.
A baktériumokról: A splitklímák csepptálcája igen kisméretű. Ha szerelési hiba folytán nincs meg a kellő lejtése (magyarul a beltéri egység nem áll vízszintesen) akkor sem tud számottevő mennyiségű víz megállni benne. Ez a kicsi mennyiség pedig sokkal gyorsabban elpárolog onnan, minthogy megáporodna, és bármiféle baktérium is elszaporodhatna benne.
A reklámokban és marketinganyagokban hirdetett szűrők valamilyen szinten a levegőben jelenlévő port, pollent, stb szűrik ki. Egyébként a Dimarson készülékekhez kétféle igen jó minőségű szűrőt is mellékelnek, ugyanazt, mint a Samsunghoz, csak kétszer akkora felületűt.
Sajna nem tudom, hogy Midea-Dimarson pontosan mennyire hasonlít de fogjuk rá:), aztán majd a szakik /windy12,Dr.Klíma/ megmonnyák itt a részleteket. Látod időközben én is tőlük tudtam meg ezt azt az enyémről. Kiváncsi vagyok most már magam is rá.
hello
Én is most vettem klímát, a már sokat említett Dimarson DMR-20 GW-4 et. Ismerősöktől hallottam róla 1-2 dolgot, általában nem rosszakat, de látom itt írogatnak komolyabb emberek is és szeretném szintén kikérni a Ti véleményeteket! Tudom, nem csúcskategóriás, de azért nyugtassatok meg, hogy nem jártam olyan rosszul, ellenbe ha nem így van kérném a kemény igazságot! :) Tehát anyagok minősége, mennyire megbízható, fogyasztás, sok e az a 32 db... Másik dolog ami érdekelne.. mi a helyzet a betegségekről, amiket lehet hallani, hogy okoznak a klímák? Azok régi modellek? Vagy nem lettek helyesen vagy egyáltalán tisztítva? Mert speciel ezen a modellen nem láttam feltüntetve, hogy BIO szűrős (vagy mi :) de a Samsungokon asszem rajta van.
(Bocsi az alma kérdésekért :) és ha esetleg erről volt konkrétan szó, ha úgy van csak egy hozzászólási link is megteszi, csak alig van időm! :( )
A kültéri kapja a betápot. Egyébként én, ha nem vagyok biztos a dolgomban behúzok egy héteres ishlit, és akkor biztosan nem ér meglepetés. Méterenként kb. 20 forinttal kerül többe,mint az öteres MT-kábel.
C20xe
Mi lett a Daikinoddal? Talált megoldást a szerelőd?
A 16-os lomháról elmegy a két készülék simán, nyugodtan szereltetheted arra.
A kismegszakító 16A. A 3,5-es egy Daikin inverteres. A 2,5-s meg nem tom mi lenne.:o) Talán:Dimarson. Lakes, Toyo, Vestel, Midea. Túl sokat nem szánnék rá. De, fontos, hogy legyen benne éjszakai üzemmód, fűteni is tudjon. Persze, amikor a fűtés menne, a Diakin már rég nem üzemelne (,nem fűtős kivitel).
Szakemberektől kérdezném: 16A-os megszakítójú önálló vezetékről üzemel egy 3,5 Kw-os klíma. Erre a vezetékre egy 2,5 Kw-os klímát re lehet-e plusszba akasztani?
Csatlakozom...
a sUZUKISnak szólt, nem Suzukisnak. Barátnőmnek is az van, nincs semmi gond vele, autó. Csak a sUZUKIS azt hiszi hogy egyenrangú egy BMW-vel és hogy ő is nyomhassa neki úgy...
off
Ha egyenrangú útkereszteződésnél balról nem kanyarodsz elém és országúton nem úgy előzgeted a többieket, hogy minden egyes megelőzöttnek satufékkel kell beengednie, mert szemből jönnek ám, akkor nem neked szólt. :o)
on
Hé! Nekem is Suzukim van/ Wagon/, szal hátrébb a zagyarakkal!:]
És Lmr is, méghogy nem rendes autó...:-/
Ezt ne itt folytassuk, hanem ha akartok gyertek át a szaktopicba. Örülünk annak ha kifejezetten "nem suzukis" ír oda, és így objektív-szubjektív módon tudunk ott a témáról vitázni...
WagonR+ fan club topic