Keresés

Részletes keresés

kukácska Creative Commons License 2023.05.23 0 0 56741

https://index.hu/belfold/2023/05/23/fkf-kuka-urites-szelektiv-hulladek/

 

A fkf.hu-n nem lvastam, hogy ez a kerületünket is érintené. Viszont az utóbbi időben több alkalommal tapasztaltam, hogy a kerti zöldhulladékot csak 2-3 nap múlva szállítják el, nem a megadott térkép alapján.

kukácska Creative Commons License 2023.05.23 -1 0 56740

A cikk tartalmát nem szeretném elvinni abba az irányba, hogy a KDNP se nem keresztény, se nem demokrata, a (jelenleg) kormánypárti kerületi vezetés......stb.

-

Egészen más, politikán kívüli szempontok is léteznek:

- Nem lennék túl boldog, ha a nem vagyok vallásos, az épületek 5-10 percre vannak a lakásomtól, de új óvodát/iskolát kellene keresni a gyermekem részére.

- Egyre kevesebb az gyerek. Az állami normatív finanszírozásból egyre kevesebb óvodai/iskolai épületet tudnak működtetni/üzemeltetni az önkormányzatok.

- Kérdés, hogy milyen állapotban vannak ezek az épületek. Azért, mert kivül szépen le van meszelve és 2-3 sor virágot ültettek a bejáratához, még nem biztos, hogy megfelelnek a műszaki követelményeknek

(villany-víz-fűtési hálózat, az épület szigeteltsége, a mosdók/wc-k állapota, a nyillászárók állapota, stb). Ha az egyházak vállalják ezeknek az épületeknek állagmegóvását/felújítását, miért ne kaphatnák meg oktatási/nevelési (esetleg hitéleti) tevékenységhez?

- Ha az épület használatához, használatbavételéhez olyan nagy összegekbe kerülne a felújításuk (rendbe tételük), hogy utána bármilyen tevékenység igénybevételéért fizetni kell, mindegy, hogy kinek a részére kell fizetni  a térítést (egyház, alapítvány, egyéb nonprofit szervezet, stb).

- ...

Előzmény: Patreides (56739)
Patreides Creative Commons License 2023.05.23 0 0 56739
Blindmouse Creative Commons License 2023.05.23 0 1 56738

Szerintem jobb ötlet a barátkoztatás, mint az amikor baltaarcú anyu meglát egy kutyát, és a kölkét azonnal rángatja magához agresszívan hogy nemenjoda megharap...

 

a kerítéses eset viszont gáz..  kerítésen át nagyon kevés kutya lesz barátságos.

Előzmény: kukácska (56737)
kukácska Creative Commons License 2023.05.23 -1 1 56737

https://rakosmente.hu/articles/xii-ebkavalkad

 

A madár-tanösvény kialakítását jó ötletnek tartom.

Ezzel szemben nem tudom, hogy mennyire jó ötlet egy gyereknapon kutyákkal barátkoztatni a gyerekeket. Ott egészen biztosan kedves, szeretetre éhes állatokkal találkoznak.

Így azt hihetik, hogy csak ilyen "barátkozó" kutyák vannak, minden esetben oda lehet menni hozzájuk egy-egy simire.

Több alkalommal tapasztaltam, hogy a kedves szülő megáll a házak kerítésénél a páréves gyerköcével és "bazsajog" a kutyának. Nem biztos, hogy a jószág az adott pillanatban vevő erre  és eszméletlen ugatásba kezd.

Erre a szülő kiakad és borzalmas hisztit produkál az ugató kutyával és a teljes torokból ordító gyerekével szemben. Fel sem merül benne a gondolat, hogy mekkora baromságot csinál(t).

kukácska Creative Commons License 2023.05.20 -1 0 56733

https://rakosmente.hu/articles/madar-tanoesvennyel-bovuelt-a-madardomb

 

Nagyon jó ötletnek tartom. Remélem nagyon sok gyereket elvisznek oda a szülei.

Itt a környékbeli kertekben is egyre több madáretetőt látok. Arra viszont kevesen gondolnak, hogy a nyári melegekben (is) legyen a madaraknak "ivóhelyük", mert nem csak éhesek, hanem szomjasak is.

KKXVII Creative Commons License 2023.05.19 -1 0 56728

Reméljük idővel.kialakul, és jól működik majd ez is. De jó, hogy van erre is lehetőség. 

Előzmény: Patreides (56727)
Patreides Creative Commons License 2023.05.18 0 1 56727

"de ha valaki leteszi gyanítom, hogy simán eltolhatja valaki cca 100 méterrel arrébb"

 

.

Igen, akkor az nem megfogható. Ilyen esetben nem kellene büntetni azt, aki utoljára hivatalosan használta, és az megállapítható, hogy ő hol tette le, hol hagyta.

De a legtöbb esetben nem eltolják mások, hanem a legutolsó használó (siettében, részegen, vagy csak simán mnemtörődöm módon) állítja keresztbe a járdán, vagy dobja le csak úgy az útba a rollert, és aki onnan eltolja az útból, az éppen a trehányságot orvosolja.

 

Amúgy, működtethetnének egy olyan rendszert a rolleres bérbeadó cégek, hogy az útban hagyott, vagy oda került eszközt be lehetne jelenteni, ők meg gyorsan kimennek, és intézkednek.

Ha lenne rá kötelező jogszabály, nyilván működne.

Még ez is inkább megoldás lenne, mint a "csak kijelölt tárolóhelyen hagyható" agyrém.

Előzmény: KKXVII (56719)
Patreides Creative Commons License 2023.05.18 -1 3 56726

Kukácskával nyithatnátok egy külön topikot, ahol egymásnak eshettek politikában. :)

Előzmény: egonca (56725)
egonca Creative Commons License 2023.05.18 -2 1 56725

Jó kis összefoglaló derék, dolgos városvezetőinkről ☺

Így verik el a pénzt, Karácsony LUXUSTANÁCSADÓ

Előzmény: egonca (56704)
KKXVII Creative Commons License 2023.05.17 0 0 56720

Pesti úti mekinél, szép sorban állbak a rollerek a pesti út és a mcdrive ablak között. 

Előzmény: KKXVII (56719)
KKXVII Creative Commons License 2023.05.17 0 0 56719

Nem ertek hozza, ( nem béreltem soha rollert) de ha valaki leteszi gyanítom, hogy simán eltolhatja valaki cca 100 méterrel arrébb. Gyanítom van benne gps de ki tolta hová az lezárás után szerintem nem ellenőrizhető

Előzmény: Patreides (56718)
Patreides Creative Commons License 2023.05.17 0 0 56718

"Oké, de akkor el kell figadni, hogy szanaszét lesznek a rollerek. "

 

.

"A rendszer működéséből következően pontosan megállapítható, ki hagyta ott nem megfelelő módon az eszközt, így az - mindig az elkövetre redukálva - büntethetővé is tehető."

Előzmény: KKXVII (56715)
KKXVII Creative Commons License 2023.05.15 0 0 56715

Oké, de akkor el kell figadni, hogy szanaszét lesznek a rollerek. 

Előzmény: Patreides (56705)
kukácska Creative Commons License 2023.05.13 0 0 56714

"Megrendítő családi tragédia ez: az apa és az anya halottak, a fiú pedig már sosem élhet szabad emberként. A család házának jelenlegi állapota is jól tükrözi ezt a borzasztó emberi tragédiát: mindenük az enyészeté lett. A rákosligeti házat már vagy egy éve patkányok és hajléktalanok lakják, a környéken élők számtalanszor tettek bejelentést közegészségügyi veszély miatt. A szomszédok nem mernek éjszaka elsétálni sem a ház előtt, inkább átmennek a túloldalra, mert azt mondják: olyan sötét energiák lengik be az omladozó épületet és annak környékét, hogy abba az ember beleborzong."

 

Szándékosan nem másoltam be ide a linket, csak a cikk végét. A cikk - az évfordulóra hivatkozva - hosszasan és részletesen tárgyalja, hogy mi történt Szilágyi István színésszel.

Az újságíró tudja, hogy miért kellett neki hosszasan leírni egy évekkel ezelőtti gyilkosság és következménye történéseit...

Most a cikk vége döbbentett meg. Talán egy éve olvastam valahol, hogy a bank elárverezte a házat 10-15 millióért, amely nem fedezi a házra felvett kölcsönből származó tartozás összegét, de a vevő nagyon jó üzletet kötött. A ház értéke nulla, de maga a környék miatt a telek nagysága ennek a 4-5-szörösét éri. Az új tulaj már bele is kezdett a telek rendezésébe.

Akkor most mi az igazság a "hajléktalan és patkánytanya" ügyben?!

Patreides Creative Commons License 2023.05.12 0 3 56711

"Néha hagyd el az otthonodat, és sétálj egyet egy random belvárosi utcán."

.

Kicsit bunkó mondat, de hát változni nehéz, főleg, ha nincs is rá szándék.

.

"Szanaszét vannak hagyva,  járdán keresztben/átlóban/felborítva, utcasarkon úgy hogy pont a sarkon a merőleges két utca közt pontban 45 fokba betéve, Üres parkolóhelyen úgy van lerakva kettő hogy egy komplett autónyi helyet foglaljon el, úttest szélén véletlenszerűen."

.

A rendszer működéséből következően pontosan megállapítható, ki hagyta ott nem megfelelő módon az eszközt, így az - mindig az elkövetre redukálva - büntethetővé is tehető... Ha akarják.

Persze, sokkal egyszerűbb olyan szabályozást hozni, amivel egy csapásra a problémát is megoldják, meg az egészet taccsra is vágják vele.

Előzmény: Blindmouse (56707)
Blindmouse Creative Commons License 2023.05.12 -1 0 56710

Nyilván a saját cuccot nem hagyja ennyire kretén módon mindenki szanaszét..

Azért az emberiség java kb egy óvodás gyerek szellemi szintjén van a tárgyak használatában megrekedve. :D :D

Előzmény: kukácska (56708)
kukácska Creative Commons License 2023.05.12 0 1 56709

Mennyivel emelkedtek meg emiatt kerületünkben a közműdíjak?

Előzmény: egonca (56704)
kukácska Creative Commons License 2023.05.12 0 0 56708

A városszerte otthagyott gépek nem saját tulajdon, így egyik használóját sem érdekeli, hogy hol hagyja, kit/kiket zavar.

Nem tudom, hogy a következő évi választások miatti kampányfogás vagy valóban rendelet/határozat tervezete, de a későbbiekben csak az úgynevezett gyűjtőpontokon lehet otthagyni.

A tervezet alapján csak ezeken a pontokon lehet lezárni a használati időt. Már csak néhány azonosító, pontosítás kell a bevezetéséhez.

Állítólag a kerületünk is csatlakozott ennek a tervezetnek a bevezetéséhez. 

Előzmény: Blindmouse (56707)
Blindmouse Creative Commons License 2023.05.12 -1 1 56707

Néha hagyd el az otthonodat, és sétálj egyet egy random belvárosi utcán.

 

Szanaszét vannak hagyva,  járdán keresztben/átlóban/felborítva, utcasarkon úgy hogy pont a sarkon a merőleges két utca közt pontban 45 fokba betéve, Üres parkolóhelyen úgy van lerakva kettő hogy egy komplett autónyi helyet foglaljon el, úttest szélén véletlenszerűen.

 

 

Előzmény: Patreides (56705)
Patreides Creative Commons License 2023.05.11 0 5 56706

Jézus anyám, hát mi köze van a kettőnek egymáshoz? A saját pénzével azt csinál, arra költi, amire akarja.

Azt hozd ide, amikor a közpénzt lopja el, és abból fizeti ki a mulatozásait, azt, amikor előre levajazott tenderen mindig ő nyer, meg ilyenek...

Előzmény: egonca (56704)
Patreides Creative Commons License 2023.05.11 0 2 56705

Ennek a mostani rendszernek pont az a legnagyobb előnye, hogy a legközelebbi rollerhez kell csak menni, és a végén az ember ott teszi le, ahová ment vele, és nem kell a kijelölt "mobilpontot" keresgélnie ahelyett, hogy már az eredeti úticéljánál nagyban intézné az ügyeit.

Az teljesen abszurd, hogy valaki megérkezik a céljához, beinteget a bentieknek, akikhez jött, majd fogja a rollert, és újra útnak indul vele, hogy megkeresse a legközelebbi legális "letevési helyet"... valahol.

Az osztrákok, németek nyilván eléggé sz**rágók ahhoz, hogy ilyen intézkedést hozzanak, nem is beszélve a svájciakról, de ezzel az egész lényegét b***ák telibe.

Előzmény: KKXVII (56699)
egonca Creative Commons License 2023.05.11 -2 0 56704

"Ennyit a csoda leleplező hírről."

Újabb "manipulált" hír és képek a mi derék közművezérünkről:

https://metropol.hu/aktualis/2023/05/budapest-csodben-luxuseskuvon-szorta-a-penzt-a-kozmuvezer

Előzmény: mobiv (53836)
KKXVII Creative Commons License 2023.05.11 -1 1 56702

Buszmegálloknál, p+r, stb

Előzmény: KKXVII (56701)
KKXVII Creative Commons License 2023.05.11 -1 1 56701

Szetintem az önkormányzat jelölje ki a roller parkoló pontokat a roller szolgáltató pedig fizessen bérleti díjat az ott parkoló rollerek után. Akár fedett is lehet. 

Előzmény: KKXVII (56700)
KKXVII Creative Commons License 2023.05.11 0 0 56700

Budapesten is néhány kerületben hasonló a rendszer. Itt a kerületben is jó lenne bevezetni. Gyakran előfordul, hogy nem megfeleő helyre teszik le a rollert, vagy egyes helyeken gyűjtik. Szamolatlanul parkol. 

Előzmény: KKXVII (56699)
KKXVII Creative Commons License 2023.05.11 0 0 56699
BoGar Creative Commons License 2023.05.04 0 0 56697

Legalább vidéken tartják ezt. BP-en meg nem igazán. Lebetonozzák a közteret is, hogy legyen hol parkolni, telken belül is sok mindent. 

Előzmény: KKXVII (56683)
Patreides Creative Commons License 2023.05.03 0 0 56695

"Egyébként a Magna Cum Laude együttesről volt szó. Állítólag tegnap este lépett fel a kerületben..."

 

.

Szerintem nem csak állítólag. :)

Rákosmentén hangerős a majális,

ott az ember nem csak iszik, kajál is...

(Ha van mit.)

Előzmény: kukácska (56691)
kukácska Creative Commons License 2023.05.02 -1 1 56691

Fogalmam sincs arról, hogy hol, milyen kiszerelésben és milyen összegben kapható libamáj. Ezelőtt kb. 30-35 éve ettem. Rokonoktól kaptam, már zsírban lesütve.

-

Egyébként a Magna Cum Laude együttesről volt szó. Állítólag tegnap este lépett fel a kerületben.

Nem szoktam ilyen "népünnepélyekre" menni, még akkor sem, ha az ingyenes.

Néhány éve Hévízen voltunk, ott lépett fel az együttes. Véletlenül csöppentünk bele az előadásukba, mert elkéstünk a vacsoráról. Ott és akkor figyeltem fel a gigabájt/libamájas szövegükre...:)

Előzmény: lajka1973 (56690)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!