Keresés

Részletes keresés

rmania9 Creative Commons License 2004.08.25 0 0 1716
Kicsit bővebben írhatnál róla hogy hol van a kondenzvíz kivezető és hogy miért nem tudtad onnan besprayzni a hőcserélőt.Én még a pollenszűrőt sem találtam meg az astrámon (F).És ha már itt tartunk nem lehet az utastérből valahogy elérni a hőcserélőt ?
Előzmény: gergo9 (1677)
Yolone Creative Commons License 2004.08.25 0 0 1715
Üdvözet a klímásoknak! E fórumot végigolvasva (igaz eléggé felszínesen), sehol sem találkoztam a Dimarson beépítési útmutatójában szereplő légmentes olaj felhasználásáról. Ezt szükséges használni, vagy egy felesleges tartozéka a beépítési csomagnak? Az én készülékemmel 3 szerelő foglalkozott, de a mai napig használhatatlan, - leszámítva 3-5 nap működést - amíg tartott a gáz a rendszerben. Van értelme ezt a klímát javíttatni?
gergo9 Creative Commons License 2004.08.24 0 0 1713

Szerintem megéri a próbát a spray (Tescoban kb.1300 ? Mol kútnál 1700 Ft volt)

Kép az 1681-es hozzászólásomban, kaland: az 1677-esben. Vigyázzatok, hogy legyen hozzá cső! (Mint a 0,2 kisitalokhoz szívószál :-))

Kérlek olvassátok el mégegyszer a 1677-et, és ha sikerül a kondenzvízelvezető csövön felgugni, akkor szinte tutti siker. Szerintem Kb. 2000 Ft-ot érdemes bekockáztatni egy 20k-s szerelés előtt.

 

Buzablans Creative Commons License 2004.08.24 0 0 1712

windy12 és technoklima!

 

Nagyon köszönöm a a segítséget, megpróbálom kicseréltetni, ha nem megy a fogyasztóvédelmisekhez fordulok!

 

Üdv.

Buzablans

 

Lmr Creative Commons License 2004.08.23 0 0 1711
technoklíma teljesen igazad van, nekem is megy a zolimpia itten. a civil kifejezésen meg jót nevettem :) azért a minden autószerelő ért hozzá az enyhe túlzás, de ha jól sejtem itt valóban a klíma kondenvíz leeresztő csövén kell felnyomni a cuccot, ha az segít van műszaki végzettségem, és a technika volt a kedvemc tantárgyam a suliban...
Előzmény: technoklima (1708)
holló Creative Commons License 2004.08.23 0 0 1710
Az autós topicok között van klímás téma, keresgélj ott.
Előzmény: Lmr (1706)
holló Creative Commons License 2004.08.23 0 0 1709

Mondjuk klímában még nem hallottam ilyesmit, de ha tényleg abból indulok ki, hogy egy ismerős számtech boltos az otthon nyúzott gépeit szemrebbenés nélkül adja el egy év után is újként...

Szerintem ha egy barkácsáruházban veszed a gépet, akkor ritkábban érhet ilyen csapás!!

Előzmény: Korci_PÉCS (1695)
technoklima Creative Commons License 2004.08.23 0 0 1708

Üdv LMR!

Bocs a kései válaszért. DE hát az olimpia, mag szabi is volt....

A Seat tudtommal a Volkswagen csoport tagja. Ezen a vonalon el lehet indulni. Általában vw-hez minden második autószerelő ért. Holnapra lecserregem távrecsegőn Bp-n kinek milye van kéznél tisztító szerileg, amit civil is tud használni, és jelentkezem. Mi Frigonetti-t használunk. Asszem van spray változatban is. Utánanézek.

Előzmény: Lmr (1687)
technoklima Creative Commons License 2004.08.23 0 0 1707

Üdv Buzablans!

 

Hát a helyzet elég komoly. Azt hiszem a klíma vonalat több oldalról is erősíteni kell.

ÍGY KELL HOZZÁKEZDENI:

1. lépés : garancialevelet klímaszerelő kezébe veszi.

2. lépés : készülék cserére vonatkozó sorokat gondosan kitölti

3. lépés : leszereli beltéri egység

4. lépés : elkocog vele Klíma-Szala Rt, Bp Fóti út 73. tel:  061-369-4573

5. lépés : visszakocog beltéri egységgel

6. lépés : felszereli új beltéri egység

7-12 lépés : elnézéseket kér, valamint ezt 1-6 lépések között is többször megteheti és bizonygathatja, hogy nem is akart madárnak nézni

 

Az okozott kellemetlenségekért cserébe átnyújthat egy Glass típusú szobai párásítót ( szintén Argo gyártmány ), hogy legalább a téli hónapokra nyújtson megkönnyebbülést az Argo típ. készülék, ha már nyárra nem sikerült.

 

UI: Szemetet vettél, hívd a kukásokat. Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség

 

Megjegyzés: A leírtak szerint egy agyonhasznált, barkács- vagy hasonló nagyáruházból való bemutató gépet sikerült nyerni új áron. Ezek a készülékek azért jók, mert mentek reggeltől estig, 23 ezren ráköhögtek, néhány kínai lehet bele is köpött stb. stb. MÉG MINDIG NEM CSERÉLTETED KI?????

 

Vélemény : normál otthoni használat mellett a klímaberendezések a beltéri szűrő tisztításán kívül 2 évig semmilyen karbantartást nem igényelnek!!!!

    

 

 

Előzmény: Buzablans (1692)
Lmr Creative Commons License 2004.08.23 0 0 1706
c20xe, előtte opelem volt, úgyhogy tudom ami a különbség... ;) na majd felhívom ezeket, aztán kiderül
Előzmény: PÍT (1704)
big_mafa Creative Commons License 2004.08.23 0 0 1705

<NYELVESZKEDES>

Sicc? Az max a macskanak jelent valamit - az Opel nem fog elsunnyogni..:-)

 

Amit te szeretnel az a sic.

</NYELVESZKEDES>

Előzmény: PÍT (1704)
PÍT Creative Commons License 2004.08.23 0 0 1704

Lmr!

 

Szvsz a Diavia drága, 1x hívtam őket és 15-20k összeget mondtak.:o(

De, szvsz, a Sztráda megcsinálja a Seat-ot is. Még ha nem is oly tökéletes autó, mint egy  Opel.(sicc.:o) Egy telefont megér:06-1-415-2150.

 

Üdv:c20xe

Előzmény: Lmr (1703)
Lmr Creative Commons License 2004.08.23 0 0 1703
nem mérik drágán a szaktudást? más kérdés hogy egy szimpla szervízben én nem bíznék meg, kérdés hogy a diaviánál megcsinálják-e rendesen. nem vészes egyébként, csak tudod hogy minden kis hibát észreveszek ;)
Előzmény: windy12 (1702)
windy12 Creative Commons License 2004.08.23 0 0 1702

Lmr

 

Az autóklíma az egy kicsit nehezebb ügy, sokkal inkább az autószereléshez áll közel, én a sajátomhoz sem szívesen nyúlok, esetleg a gáztöltést csinálom meg. Szerintem vidd el egy jobb szervízbe, pl. a Diavia-hoz, azok értenek hozzá.

 

A szagokat megszüntetni egyébként néha nem olyan egyszerű, pl. ha hosszú a kondenzvíz elvezető cső, akkor előfordulhat, hogy csak sokszori fertőtlenítés után szűnik meg a bűz.

Előzmény: Lmr (1701)
Lmr Creative Commons License 2004.08.23 0 0 1701
Windy, te autóklímatisztításra mit mondasz? hol kapok ehhez cuccot (technoklíma sajna még nem adott tippet), szervíz vagy sk?
Előzmény: windy12 (1700)
windy12 Creative Commons License 2004.08.23 0 0 1700

Buzablans

 

Ha a mosható szűrő nincs elkoszolódva, akkor sem az alatta lévő az elpárologtató, sem a mókuskerekes ventillátor nem lehet elporolódva. Ha mégis, az azt feltételezi, hogy vagy szűrő nélkül lett a gép használva, vagy szűrővel, de akkor nagyon sokáig, és utána a szűrőt kitisztították.

Előzmény: Buzablans (1699)
Buzablans Creative Commons License 2004.08.23 0 0 1699
vette=vetette
Előzmény: Buzablans (1698)
Buzablans Creative Commons License 2004.08.23 0 0 1698
Hát tudod a párom ugyan ezeket a kérdéseket vette fel. a kétely elültettve, csak az a kérdés, hogy most mit lehet tenni?
Előzmény: Korci_PÉCS (1695)
k2laci Creative Commons License 2004.08.23 0 0 1697
Nem győzöm elégszer hangsúlyozni, hogy ezt DRY (szárító) üzemmódban teszi 1-es fokozaton (meg persze AUTO-ventillátor fokozaton is ....)
Előzmény: töky11 (1696)
töky11 Creative Commons License 2004.08.23 0 0 1696

Ha sima 1 venti fokozatba teszed akkor nem kellene ezt csinálni. 1 venti fokozatban vagy hüt vagy nem hüt de mindig lassan kellene menni a ventilátornak ugyanolyan fordulaton! havernak is panaja van az övé is ugy müködik!

Előzmény: k2laci (1694)
k2laci Creative Commons License 2004.08.23 0 0 1694
Nekem nagyon nem vált be az AUTO sem az AUTO-lo üzemmód, én a DRY-t szoktam 1 ventin hagyni, sajna akkor is csinálja ...
Előzmény: töky11 (1693)
töky11 Creative Commons License 2004.08.23 0 0 1693

T k2laci!

Amintz már irtam nekem is pana klimam van és az auto üzemmod az ilyen! Elöször kültéri bekapcs majd csend 1 percig aztán teljes erővel fuj. Ha nagyon zavar akkor tedd 1 venti fokozatba és akkor nem lesz zavaro! Amit hallasz az szélzaj! Nekem álltalában 1 fokkal kell feljebbtenni a hőfokot és akkor ponossan annyit mér mint szeretném! szerintem nagyon jól mükszik és meg vahgyok vele elégedve!

Buzablans Creative Commons License 2004.08.23 0 0 1692

Üdv technoklima!

 

Ma reggel itt volt a szerelő, és meg van a hiba oka legalább is  szerinte.

Június 6.-án felszerelt klímánkban, belül a ventilátor olyan poros, eltömödött, hogy attól nem tud rendesen hűteni, ezért jegesedik és folyik a kültéri egység. Megmutatta nekem is, egy lámpával bevillágított, egyszerűen hihetetlen hogy ennyi por van rajta, amikor naponta az egész lakás porszívózva  van (mikroszűrős porszívó), mivel 2 családtag is asztmás.

 

Érdekességként meg kell említenem, hogy a tisztítás cáljából kivehető szűrő szinte alig poros, 2 hetente szoktam letisztítani.

Itt fenn áll egy kis ellentmondás szerintem.

 

 

 

 

A nagy gond az, hogy a szerelő nem tud hozzáférni, hogy kitisztítsa.

Állítása szerint évek óta szerel klímákat, de ilyennel még nem találkozott, hogy egy átlagos lakásban 2-3 hónap alatt vastagon eltömödjön a portól a ventilátor.

Szerinte ez indokolja azt is, hogy szinte "zabálja" a klímánk az áramot (tegnap 17 Kw-ot nyelt le, reggel 6-tól este 11-ig, pedig kint nem is volt igazán meleg).

Most itt hagyott az eldugult klímával, hogy kitalálja mi legyen és majd valamelyik nap újra eljön, hogy megpróbálja megoldani.

 

 

Teljesen kétségbe vagyok esve, hogy havonta - két havonta lehet majd a tisztítási procedurát végig csinálni, pláne úgy, hogy nem is tudja a szerelő, hogyan kezdjen hozzá. Amíg garanciális addig ez talán rendbe is lenne, de mi lesz utánna?

Előzmény: technoklima (1675)
Lmr Creative Commons License 2004.08.22 0 0 1691
c20xe hát az opelemmel én is oda mentem volna, ha lett volna klíma benne de a seatnál még nem vagyok ennyire otthon és nem tudom hogy mennyire márkaspecifikus, opel szervízben megcsinálják-e a leont...
Előzmény: PÍT (1690)
PÍT Creative Commons License 2004.08.22 0 0 1690

Lmr!

 

Nekem Astra G-m van. Az Opel Sztradában asszem 8-9 k volt a tisztítás.

Szvsz nem pénz, hogy egy szezonra ne legyen büdös.

 

Üdv.:c20xe

Előzmény: Lmr (1687)
Buzablans Creative Commons License 2004.08.22 0 0 1689

Üdv technoklima!

 

Nagyon köszönöm, hogy ennyit foglalkozol a nyügjeimmel.

 

Sajnos igazad van, nem néztem meg müködés közben az Argo klímát, amit azért nem tettem meg, mert aki ajánlotta abban maximálisan megbíztam, hiszen ez a szakmája, klíma szerelő,  évek óta ezzel foglalkozik és nem utolsó sorban, nekem unokatestvérem a párommal pedig "katona barátságban" vannak, 2 évet húztak le a seregben.

 

Egyébként Ő szerelte be is a klímát amit előzőleg a Klima-Szala RT.-nél vásárolt meg,  Ez a cég az Argó kizárolagos magyarországi forgalmazója.

 

Sajnos az említett okok miatt elég kényelmetlen helyzetben vagyok, mert a garanciát sajnos vele szemben nem tudom úgy érvényesíteni, mint egy idegen céggel szemben.

 

Most már tudom, hogy rokoni kapcsolatokat ilyen célra nem mindig ideális igénybe venni (Tanuló pénz).

Előzmény: technoklima (1675)
Lmr Creative Commons License 2004.08.22 0 0 1687

technoklima

BP

tehát szerinted ezt én is megtudom csinálni, felesleges ezérta szervízben hagyni pár tízezer forintot. egyébként egy leonról van szó

Előzmény: technoklima (1675)
scratch Creative Commons License 2004.08.22 0 0 1686
Jól gondolod, elég drága... Nekem van egy Lux porszívóm, meg egy valami Lux gőztisztító, ~0,5M Ft volt a kettő.
Előzmény: Törölt nick (1665)
k2laci Creative Commons License 2004.08.22 0 0 1685

Nem, nincs beprogramozva, folyamatosan meg egész éjjel. A cooling-re teszem legkisebb fokozattal, akkor nem csinálja. Ha cooling + auto venti-re teszem akkor egy idő után kikapcsol (legalábbis elhallgat, majd amikor ujraindul, akkor fúj ilyen hevesen).

Ha Dry + legkisebb ventire teszem akkor is kikapcsol egy idő után és amikor bekapcsol akkor így fúj ezerrel.

Ennek ellenére ujabban éjszaka inkább a Dry-t használom, mert ha beállítom 24C-fokra, akkor reggelre 23,8 C-fok + 40-45 % rel. pára van benn.

ellenben ha cooling 23 C-fokra állítom, akkor reggel 24,2 C-fok mellett 60-62 %-os a pára ami már elég fülledt jelleget kölcsönös a levegőnek.

Előzmény: technoklima (1684)
technoklima Creative Commons License 2004.08.22 0 0 1684

Üdv! A hibát nem nagyon értem. Ha jól csalódom be van programozva éjszakai indulásra. Javaslom a folyamatos üzemet, legkisebb ventillátor fokozaton. Ez a nagy légsebességű indítás az automatikus öntisztítás célját szolgálja. Mellesleg nem csak a Panasonic sajátja. Minden értelmesebb gép megteszi.

A folyamatos üzem amúgy is kevesebb energiát igényel, mint a hirtelen nagy hűtés.

Előzmény: k2laci (1668)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!