Keresés

Részletes keresés

sujgojo Creative Commons License 2004.02.25 0 0 566
szerintem boven eleg. de mondjuk nem art, ha van valami arnyekolas is.
Előzmény: Sandorson (561)
kiseszter Creative Commons License 2004.02.25 0 0 565
Sziasztok!

Olyan ügyben van valakinek tapasztalata, hogy kell-e engedélyeztetni a légkondi felszerelését? (pl. önkormányzatnál, lakótársakkal, stb.)

Köszi!

sERi Creative Commons License 2004.02.22 0 0 564
Ha jól emlékszem, akkor azt mondták, hogy az ... Csak az az érdekes, hogy a klima.lap.hu-n feltüntetett forgalmazók közül pl. egyik sem forgalmazza ...
Előzmény: Infomaker (563)
Infomaker Creative Commons License 2004.02.22 0 0 563
..az nem magyar?
Előzmény: sERi (562)
sERi Creative Commons License 2004.02.21 0 0 562
Sziasztok!

Én is kérdeznék egyet ... Klíma beszerelés előtt állok és akiktől ajánlatot kértem nagyon ajánlgatják a NIMBUSZ márkát ... Mondván nagyon sokat szereltek belőle az elmúlt években és semmi probléma nincs velük ... Kérdezném, hogy van-e valakinek tapasztalata a fenti márkával kapcsolatban és mi a véleménye róla?

Köszi.

Sandorson Creative Commons License 2004.02.20 0 0 561
sziasztok, bocs, hogy megszakítom a fórum téli álmát, dehát most bonyolítjuk a klímavásárlást, hátha olvassa ezt majd valaki.

tégla-társasházi lakás, délkeleti fekvés, délelőtt kb. 4 órát betűz a nap, összesen 4 darab normál ablak, 2 ember, 1 számítógép.

nagyszoba: 19m2 --- kisszoba: 13m2 utóbbiak külön-külön, ajtókkal nyílnak a lakóelőtérbe ami egy légtérben van a konyhával (utóbbi 2 összesen 26m2) -- belmagasság: 2,7m

szerintetek mindehhez megfelelő a két szobában elhelyezett egy-egy mono split LG, mindkettő 2,6kW teljesítménnyel?

másik kérdés: virágpor-allergiás lakóegyedek esetén lehet relevánsan előnyösebb egy plazmaszűrős készülék az egyébként minden másban megegyező, de a plazmaszűrőt nélkülőző, ugyanakkor "némileg" olcsóbb készüléknél?

köszönöm ha valakinek van ideje tippre így szezon előtt is :)

scratch Creative Commons License 2003.11.08 0 0 560
sujgojo,

utána is, klímás cégekhez nézz el! Nekem mikor szerelték be tavasszal, monda is a cég vezető, ha akarok a többi szobába is, nyár végén nagyon akciózzák.

Előzmény: sujgojo (558)
Pazár Creative Commons License 2003.11.07 0 0 559
Azért ne túlozz, az áruházak készletei fogytak csak ki. A klimás cégeknél zavartalan az ellátás, tudtommal. Igaz jóval több bors van az árban, mint az akciós nyári kínálat esetén. Például Praktikerben láttam a nyáron 5.4-es GE-t potom 150-ért, na az már vétel volt.
Előzmény: sujgojo (554)
sujgojo Creative Commons License 2003.11.07 0 0 558
kozvetlen utana talan, de most telen?...
de ha tenyleg lattal, ne kimelj:)
Előzmény: scratch (557)
scratch Creative Commons License 2003.11.07 0 0 557
Pedig, ahogy láttam az árakat, szezon után olcsóbb lényegesen.
Előzmény: sujgojo (554)
Pazár Creative Commons License 2003.11.07 0 0 556
Azért ez annyira nem új, minden képpen be kell iktatni egy hőcserélőt és illik a plafonba is építeni csöveket a hűtéshez a hatásfok növeléséhez!
Előzmény: Pitykás (555)
Pitykás Creative Commons License 2003.11.07 0 0 555
Hali,

nem olvastam végig az összes hozzászólást, szóval bocs ha már volt, de látott már valaki falhűtéses klimatizált lakást? Télen melegvíz, nyáron hütőtt víz kering a "falakban". Falfütés már megszokott, de hogy hűtésre is használják, nos ilyen megoldással még nem találkoztam itthon. Pedig 100 x jobb bármilyen légkondinál (de lehet, hogy qrva drága vagy mit tudom én, szóval ha van infotok nosza)

thx,
P.

sujgojo Creative Commons License 2003.11.07 0 0 554
rendben! most mar csak a megfelelo gepet kell megtalalnom. sajnos ugy tunik, hogy szamitasaim nem valtak be, es kurvara nem olcsobb most megvenni a gepet, mint nyaron, sot nincs is, nem foglalkozik vele senki, a keszletek kifogytak, az ujat meg nem rendeltek meg, szoval van meg ido gondolkodni. meg azt is mondtak, hogy jovore mar csak az uj gazt lehet hasznalni, es ez felnyomja majd az arakat, hogy mennyire, az majd kiderul...
Előzmény: Pazár (553)
Pazár Creative Commons License 2003.11.06 0 0 553
Az 5kW-os dual gép szerintem be fogja nyomni rendesen a kéród kiindulva az én 3.6kw/60 m2-emből. A vésésről pedig ne engedd magadat lebeszélni, sokkal esztétikusabb és nincs ott az az örökös porfogó párkány!
Előzmény: sujgojo (547)
scratch Creative Commons License 2003.11.06 0 0 552
sujgojo,

így van! :)

Előzmény: sujgojo (551)
sujgojo Creative Commons License 2003.11.06 0 0 551
ja, vegulis egyszer kell megcsinalni, aztan ezerszer lehet benne gyonyorkodni, hogy milyen fasza:)) a festes meg loszar, en amugy is gyakran festek, mert folyoton osszefogdosom szetverem a falat veletlenul:)) inkabb a portol felek. mert ha magasan kell vesni, marpedig kell, akkor a lehullo tormelek valami iszonyatosan szet szall minden iranyba, szoval mindent le kell foliazni, nincs mese...
Előzmény: scratch (550)
scratch Creative Commons License 2003.11.05 0 0 550
sujgojo,

én, ha most szeretetnék, bevésetném, mert az biztos, hogy sokkal szebb. Visszajavítás se nagy munka, csak annyiból, hogy festhetsz is utána.

Előzmény: sujgojo (549)
sujgojo Creative Commons License 2003.11.05 0 0 549
helo,

azota megkerdeztem egy kivitelezot, es o ketezret mondott a vesesre meterenkent, persze nem javitjak vissza, az mar az en dolgom. mondjuk ezt nem gondoltak meg szerintem. meg az is biztos, hogy ketnapig takarithatok majd utana.

Előzmény: scratch (548)
scratch Creative Commons License 2003.11.04 0 0 548
sujgojo,

mikor náltam szerelték be, úgy emléxek 5m -ig ingyenes, utána méterenként valamennyi, kábelcsatornás megoldásba. Szóba se jött, hogy bevésik a falba.

Előzmény: sujgojo (547)
sujgojo Creative Commons License 2003.11.04 0 0 547
Sziasztok,

becsulettel vegigolvastam mind az 500valahany hozzaszolast, es most lenne par keredesem:

lakas: 88nm, 300 legkobmeter, harom szoba. en egy 5kW-os lehetoleg dual gepre gondoltam. tudom ez nagyon karcsu, de tobb most nem fer bele, es tul sok es nagy kulterit se tudok feltenni.

a kerdes1: amikor azt irjatok, hogy meterenkent 5000 forint a kulteri belteri kozotti tavolsag, akkor a falra szerelt kabelcsatornas megoldasrol van szo, vagy szepen bevesve minden a falba es visszajavitva?
nekem ez az utobbi tetszene, csak a gond, hogy nagy es kacskaringos a tavolsag, raadasul magasan kellene vezetni. nem tudom ilyenre hajlando e egyaltalan valaki?
kerdes2: latot valaki akcios klimakat mostanaban szezonon kivul?

koszi,

suj

gergo9 Creative Commons License 2003.10.24 0 0 546
Talán mégsem egészen :))
Annak idején én (is) felhoztam a témát. A gond nem a levegő és a réz oxiádciójából adódik.(hiszen éppen ezért kell rézcső), hanem a szerelés során bennrekedt levegő víztartalmából (pára) és a hűtőgáz (ami szerintem klórtartalmú) kémiai egyesüléséből keletkező savból. (Talán emlékeztek a kémiaórákra, hogy amikor klórgázt engedünk a vízbe, akkor sósav keletkezik. (nagyjából :)) Ez a folyamat hasonló a savasesőképződéshez, amikor az autó kipufogógázok és egyéb gyárkémények gázai és a légköri pára keveredéséből savaseső lesz.
Ezért kell előtte vákumolni, mert ha nincs bent levegő, akkor víz sem, és így nincs savképződés sem ami megnyekkenti a gépet.
Akkoriban (most is)azért paráztam, hogy ez tényleg olyan komoly-e mint ahogy a Colombus klímás cikk írta, vagy csak egy jó marketingfogás. …lehet hogy tavasszal vákomozok :))
scratch Creative Commons License 2003.10.08 0 0 545
GCS,

köszönöm a választ, már világos a dolog! :)

Előzmény: GCS (544)
GCS Creative Commons License 2003.10.07 0 0 544
A csőnek teljesen mindegy, hol korrodál, de mivel ez egy zárt rendszer, a klímának már egyáltalán nem mindegy, hogy ez a korrózió kívül vagy belül keletkezik. A szigetelés sem a korrózió miatt van a csövön (nem is légmentesen), hanem hőszigetelés.
Ezt a korrodálást meg ne úgy képzeld el, hogy tenyérnyi darabok válnak le a csőből :)
Előzmény: scratch (543)
scratch Creative Commons License 2003.10.07 0 0 543
GCS,

nem, teljesen komolyan kérdeztem. Lehet hülyeséget mondtam, nem vagyok benne ilyen szinten, azért kérdeztem.

Előzmény: GCS (542)
GCS Creative Commons License 2003.10.07 0 0 542
Ezt a kérdést ugye csak viccnek szántad, hogy felhozd a topikot? :)))
Előzmény: scratch (540)
scratch Creative Commons License 2003.10.06 0 0 541
végi = védi
Előzmény: scratch (540)
scratch Creative Commons License 2003.10.06 0 0 540
Volt szó, a rézcső vákumozásáról, mert ugye a levegő miatt ami benne marad korrodálhat. Azon gondolkoztam, hogy ahol a rézcső a kültéri egységbe csatlakozik, ott is éri a levegő, igaz kívülről, de ez a cső esetében teljesen mind1, és akkor ugyan úgy korrodálhat, ha vákumozva is van. Így teljesen felesleges a vákumozás, mert így is, úgy is érti levegő a csövet. Ugye, ahol csatlakozi, ott a habszivacs már nem végi, azona kis részen.
Aewyn Creative Commons License 2003.09.15 0 0 539
Persze alaposan fel mérni, ebben igazad van.

Csak ebben ugye az a nehézkes, hogy a lakás szigeteltségét és az összes befolyásoló körülményt nehéz mérnöki pontossággal felmérni. Leginkább lehetetlen. Ezért leginkább mindenki csak a tapasztalatára hagyatkozhat. Ami megint nehéz ügy, hiszen nem feltétlenül kap visszajelzést a tervező arról, hogy mennyire váltak be a számítások.

Másrészt azért mindezt lehet bő tűréssel venni, hiszen a gyengébb klíma legfeljebb többet megy, mint az erősebb. Ami persze mehet az élettartam rovására is, de szakember legyen a talpán, aki megmondja, hogy mitől megy hamarabb tönkre a klíma: attól, hogy folyamatosan megy, vagy attól, hogy a kompresszor ki-be kapcsolgat állandóan.

Egyébként ez nálunk is így ment: telefonon mindenki a precíz tervezésre és méretezésre hivatkozott, utána kibattyogtak a szakik, és fel sem mérve a lakást hasból mondtak valamit. Egyébként meglepő módon mindenki hasonló eredményre jutott: 2-4 kW-ig volt minden ;-))

Előzmény: gbrl (537)
Hoemberke Creative Commons License 2003.09.15 0 0 538
Sziasztok,

A Genex úgy jött felmérni, hogy még egy mérőszalag sem volt náluk...

Csütörtökön jön az Air-Max, ők elmondták, hogy nagyon méricskélni nem kell, többé-kevésbé "ránézésre" meg tudja mondani egy tapasztalt szakember a hűtési igényt. Érdekes módon viszont a Genex 1db 5.1kW-os ajánlatával szemben látatlanban is előrebocsájtották, hogy az ő megítélésük szerint dual v. multi-split megoldásra lesz szükség. Bár laikus vagyok, arra hajlok, hogy ezzel vitatkozzam, mivel mégiscsak egy 60nm-es lakásról van szó, még ha rendesen benapozott is...

Mindenesetre elképesztőnek tartom, hogy ekkora szórások legyenek a véleményekben... Kinek higgyek majd?

Hóemberke

Előzmény: Aewyn (536)
gbrl Creative Commons License 2003.09.15 0 0 537
aewyn,
a hutesi igeny (leg m3, fekves, hasznalati mod stb) alapjan kiszamitott hutoteljesitmeny nagyon kulonbozo lehet azonosnak TUNO helyisegeknel is. pl 300legkobmetert, nagy deli ablakokkal, sok ki-be jarkalassal 2db 5,2kw-os klima a nyari nagy melegben eppen elvisz (pesten).
fontos, hogy szamitsak ki KORREKTUL mekkora hutesi teljesitmeny kell! ha kiszamoltak, akkor erdemesebb az adott hutesi teljesitmenyt tobb, kisebb gepbol felepiteni (persze essszeruen, nem tulontul elaprozva), igaz, hogy ilyenkor a telepitesi es karbantartasi koltseg no, viszont az atmeneti idoszakban a szabalyozhatosag jelentosen javul.
(azaz, mi pl jobban jartunk volna a fenti felallasban 4db 2,6kw-os egyseggel, mert a hutes egyenletesebb volna, es pl majusban, amikor meg nincs nagyon meleg, lehetett volna 1-t v. 2-t jarani onmagaban.)
gbrL
Előzmény: Aewyn (536)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!