Keresés

Részletes keresés

picurj Creative Commons License 2013.07.26 0 0 87286

esmennyi étolajat tegyek hozzá???

Előzmény: hal65 (87285)
hal65 Creative Commons License 2013.07.26 0 0 87285

Oszd ketté, és úgy főzd.

habzásveszély!

Előzmény: picurj (87283)
sogi01 Creative Commons License 2013.07.26 0 0 87284

  vf1 linkgyüjteménye 

 

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.try.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

Előzmény: sogi01 (87212)
picurj Creative Commons License 2013.07.26 0 0 87283

Még egy kérdés,

 

van 90 liter cseresznye cefrém, 90 literes a fozom, tehát 70 liter cefrét lehet beletenni.

 

Kérdésem hogy szerintetek mennyit tegyek bele a cseresznébol és mennyi étolajat rakjak hozzá a habzás végett??

 

(ugy gondoltam hogy 50 litert teszek bele és minden 10 literhez adok 1 kanál étolajat, vagyis 5 kanaál étolaj 50 cefre)

rézműves1 Creative Commons License 2013.07.26 0 0 87282

...pályinkás jó reggelt...

 

...no azért látom, hogy megy ez Neked jobban is, ha kicsit összekapod magad és talán vissza is olvasod, amit írtál...vagy ezt most nem Te írtad, mert az előzőhöz képest nagy a javulás...

...vagy lehet, hogy az alvás segített???...

 

...az is sokat segíthet, amit a Feribá ajánlott, csak akarni kell...

 

                                                                                              ...harag nélkül...jó nedűt...

Előzmény: picurj (87276)
zsuzska60 Creative Commons License 2013.07.26 0 0 87281

megpróbálhatod a tejes derítést is

SOVÁNY tejet teszel bele pár cseppet egy nap várakozás után leszűröd. opál eltűnik.

Előzmény: picurj (87280)
picurj Creative Commons License 2013.07.26 0 0 87280

Hat igen a barackkal nincs is problémám azt tudom higitani, de azt a fránya szedrrel nem tudok mit kezdeni, most reggel betette a mélyhutobe egy uveggel és majd este kiprobálom amit ajánlottatok.

 

Már azon is gondolkodtam hogy lehet hogy amikor a végét engedtem akkor egy kicsit opálos volt amit beleengedtem és ez okoztam az opálosodást, de a 60as nagyon tiszta volt.

Előzmény: Feriba51 (87277)
kupeci Creative Commons License 2013.07.26 0 0 87279

Valóban nem midíg jön fel a lé. Volt már "kapott" meggyem amin nem volt lé, és a narancsomon se volt emlékezetem szerint.

Előzmény: picurj (87261)
Feriba51 Creative Commons License 2013.07.26 0 0 87278

Üdv picurj!

 

Sorstársak vagyunk:-)) Én is csak az elemit végeztem el magyarul. Elég helyesen írok, de azért minden írás után vagy írás közben megnyomok egy jobb klikket, ott az ablakban ráklikkelek a "Helyesírás-ellenőrzés" gombra. Ebben az esetben a gép aláhúzza a helytelenül írt szavakat. Persze a fogalmazásban nem segít.

Azonban, néha én pironkodok, amikor az "igazi" magyarok küzdenek a helyesírással. Náluk "egyenlőre" "nől" a szilvafa.

Jó nedűt!!!

Előzmény: picurj (87276)
Feriba51 Creative Commons License 2013.07.26 0 0 87277

Helló kaktuszpeti!

 

Erre a jelenségre nagyon oda kéne figyelni. Vagyunk egy páran, akiknek nem opálosodik a pálinkájuk, de azt még nem tudjuk, hogy miért.

Volna egy kérésem. Egy kis pohárkában próbáld ki felhígítani a pálinkát nagyobb mértékben. Nekem nem opálosodik bármennyi vizet öntök hozzá. Igaz nálam nagyon kevés fajta van, de amint látom a Te szortimented elég széles.

Remélem maradt még abból a sok fajtából valami és ki tudod próbálni.

Jó nedűt!!!!

Előzmény: kaktuszpeti (87272)
picurj Creative Commons License 2013.07.26 0 0 87276

Ha nem akarsz cikizni akkor minek cikizel. Sajnos vannak emberek akik nem sajat onszantukbol nem tanultak meg fogalmazni pont magyarul hanem a sorsuk hozta igy es ha neked a magyar mellett meg rad eroltettek volna egy masik anyanyelvet akkor kivancsi volnek Te mit is produkalnal.

 

Akinek nem inge ne vegye magara.

 

koszonom mindenkinek az erdemleges hozzaszolasat.

 

Akkor szerintetek a problemat a kozmaolaj okozza.

Előzmény: rézműves1 (87274)
foxrudi Creative Commons License 2013.07.25 0 0 87275

Ez olyan,mint a BIKICSUNÁJ!!

 Az nem lehet,hogy "Hamis a Baba?"

Előzmény: rézműves1 (87274)
rézműves1 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 87274

...már megbocsáss, nem akarlak cikizni, de elovastad, amit írtál???...esküszöm, hogy szegény nagyanyám, a jó Isten nyugosztalja, a két elemijével, különben írt és fogalmazott...

...tisztelj már meg bennünket annyival, hogy ilyen förmedvényt nem írsz ide legközelebb, mert

ez az igénytelenség, elég sértő nem gondolod???...ez nem az anonim alkohoholisták gyülekezete...

Előzmény: picurj (87261)
HondaKiller Creative Commons License 2013.07.25 0 0 87273

Ahhoz képest h ősszel kezdted jó sok féle gyümölcsöt kipróbáltál. ;) Narancs állítolag sok kozmaolajat tartalmaz pedig. Én desztilált vizet használok 200-300ft/5liter. Csapvizet csak ha lenne víztisztítom akkor használnék. 

Előzmény: kaktuszpeti (87272)
kaktuszpeti Creative Commons License 2013.07.25 0 0 87272
Hát én nem értem ezt az opálososdàs dolgot! Még az összel föztem életem elsö pálinkáját, ami történetesen körte volt. Jó lett, elfogyott. Másodjára sárgabarackot, amit sikerült elhigítani, 42%-os lett, de kicsit opálos. Jó lett,ettöl független is, elfogyott. Azóta föztem talán 20 alkalommal, mindenfélét. Alma, szilva, vadkörte, bicske, narancs, eper, akácvirág, bodzavirág, fenyörügy, cseresznye, megy, öszibarack. Mind jó lett. Elöször még lepároltam a vizet visszahigításhoz, aztán szénsavmentes ásványvizet, mostanában sima csapvizet használok (itt elég jó minöségü). Nem szoktam finomkodni, tölcséren+kávéfilteren keresztül öntöm, ahogy csak lehet. Opálosodás a 2.fözésü barack óta egyiknél sem volt?
Ezek szerint az opálosságot nem a víz minösége okozza.
Ja, el is felejtettem mondani, hogy csak egy barna kávéfiltert használok szürésre. Egy alkalommal, maximum kettö fogy el. Elötte kozmetikai vattakorongot használtam, de abból mindíg láttam lebegni valamit a párlatban.
HondaKiller Creative Commons License 2013.07.25 0 0 87271

Szerintem szürd át aztán meglátod mi lesz belőle. Az itt forumozó kollégák elég nagy része kisüsti módszerrel, 2 menetbe főznek. Ha nem valami szuper szerkód van akkor az 1. főzettel még csak alszeszt kapsz. Az, hogy 1 főzés után erős párlatod van azt gondolom a túlzott cukrozásnak köszönheted.

Előzmény: picurj (87270)
picurj Creative Commons License 2013.07.25 0 0 87270

Itthoni mpdszerrel

Előzmény: HondaKiller (87269)
HondaKiller Creative Commons License 2013.07.25 0 0 87269

Erre mások okosabb válaszokat tudnának adni. Most be kell érned velem :) 
Szerintem ott még jobban. Bérfőzdébe csináltattad? Ha nem otthoni módszerek közt "nehéz" egylépcsősbe elkészíteni.

Előzmény: picurj (87268)
picurj Creative Commons License 2013.07.25 0 0 87268

Az egylepcsos leparlasnal is lehet ekkora mennyisegu kozmaolaj?

Előzmény: HondaKiller (87267)
HondaKiller Creative Commons License 2013.07.25 0 0 87267

A barackod jó lett azt mondtad akkor valószinűleg csak az kozmaolaj lehet a hibás. Jól lehűtve nagyobb sikerrel lehet átszűrni a párlatot. Elvileg lehűtve a felszinén is látszódni kellene az olajnak. A linkgyüjteménybe hasznos tippek vannak a hibás párlat javítására ha elolvasod.

Előzmény: picurj (87264)
szilvakukc Creative Commons License 2013.07.25 0 0 87266

Visszaolvastad a HSZ.-edet? Én eddig Isac Asimovot tartottam a királynak, simán leverted.:)))

A pszihohistória ehhez képest gagyi tudomány!:DDD

 

Előzmény: picurj (87261)
HondaKiller Creative Commons License 2013.07.25 0 0 87265

Senki nem szólt hozzá h takarítsam ki a leégett üstöm :) gondolom nincs rá praktika :S 
2. napja sikálom, amikor kezdtem elérni az alját a dörzsiről puhább fémes jellegű "szivacs"-ra váltottam.
Közbe használtam forró vizet, ecetet, 70fokos előpárlatot, domestost, cif-et, homokot mindent. :/ Azt hiszem a tanuló pénz meg van fizetve. 
Próbálom még felhígitani főzés elött jobban, kisebb lánggal fogok tüzelni, és valószinüleg átforrázott szalma mellett fogok dönteni, de már előre félek a következő adag baracktól. :)

picurj Creative Commons License 2013.07.25 0 0 87264

Sajnos nem ertem miert tegyem melyhutobe?

Előzmény: HondaKiller (87263)
HondaKiller Creative Commons License 2013.07.25 0 0 87263

A barack cefre ha nem vizezted sürü nagyon, sztem teljesen normális h csak egy kis lé van felül, nem lehet olyan leves a teteje mint egy cseresznyének pl.
Jó ötlet szürd át, de elötte tedd mélyhűtőbe.

Előzmény: picurj (87261)
Baracilin Creative Commons License 2013.07.25 0 0 87262

Az erjedés végeztével nem szükségszerű, hogy minden lesüllyedjen a cefre aljára.

Nekem a barackom 7 nap alatt elkészült...volt még pár cm bunda a tetején de a kolyogó már nem dolgozott, így főztem, nehogy a melegben megromoljon. Főzzed Te is amint tudod!

Előzmény: picurj (87261)
picurj Creative Commons License 2013.07.25 0 0 87261

Atolvastam amit ajanlottatok multkor, de valahogy nem lettem okodabb az opalospdassal kapcsolatban, mivel a 60 sargabarackot higitottam 50re ez sokerult, de sajnos lett egy masil gondom, megpedig: volt 30 liter fan termo szedrem piros, a cefrezes jol sikerul de sajnos kijptt belole 65 fokos 3,5 liter es ezt akartam levinni 50re es opalos lett ugyanazt a vizet hasznatam mint s baracknal tehat a vizzel nem lehet gond, a viz mellette volta higitandonak 2 napig tehat egyforma homersekletu volt , lassan kevergetes mellett engedtem bele 2,5 dl vizet es vegere tisztara opalos lett, mit tegyrk vele illetve miert lett ilyen? Mit tegyek vele? /az az otletem tamadt hogy atszurom egy borsxuron amiben 10 db szuropapir van/

masik problema van 200 liter s barack cefrem tettem bele elesztot, 1 kg cukrot, ph beallitva, forras meg volt 19 napos a cefrem es mar nem kepzodik bunda de meg nem lepte el a cefre vize csak nagyon kpnnyu barack le van felette - mar kesz szerintetek?

Fate24 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 87260

Kép lemaradt. Íme a 100-ig skálázott fokoló: :D

Előzmény: Fate24 (87257)
Fate24 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 87259

Na valami ilyesmi összefoglalóra vártam Feriba51!

Végigolvasva és belegondolva pontosan ez történik az általam használt rendszerben.

A tanácsot pedig a korábban általam is írtakkal együtt megfogadom.

Az első barack főzés eredménye némi szellőztetés után 64°-on is gyümölcsös, alkoholt alig érezni. Ha tisztán "belenyalok" sem akarja exkavátorral felszántani sem a szám, sem a torkom... pedig csak 2 napot állt. :D

Bevallom, az összes érzékszervemnek kívánatos a végeredmény. ;)

 

Üdv!

Előzmény: Feriba51 (87237)
Fate24 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 87258

Köszi a hozzászólást!

 

Ha a túlzottan elvett rézelejét nem számolom és az 50° alatti rész sem, a közepét 50-re fokolva 2,1L kész pálinkám lett a 18L-ből (25°-on 4,2L lett volna, de itt még mindig nem számolom az elejét és a végét...).

Ha minden hordó egyformán ad, lesz kb. 8,5L 50°-ra beállított pálinka, + ha lefőzöm az elejét és a végét (lényegesen gyengébb aromával) még abból elvileg további 1-1,5L körüli pálinkát kaphatok. Amit ha keverek a többivel, elvileg akár 10L 50°-os, "jó" minőségű pálinkát várok a bő 80Kg barackból.

most jön a 2. ->  1. főzés. sajnos itt volt némi kavarás (mire hazaértem volt 3 jelöletlen üveg 1-2dl párlattal. Biztos ami biztos, összeöntöttem, nem tudtam melyik mi... nem szeretem ha más is belepiszkál... mind1)

Jelenleg 1,6L-körül járok, az alkohol szint ~54° (átlag ~64°). Ezt most leengedem ameddig jön.

Előzmény: vinik táltos (87202)
Fate24 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 87257

Köszönet a válaszokért!

 

Mellékelek 1 képet. Igaz, hogy nem lehet 100-ig mérni (valahol olvastam, hogy 97,2°a max. koncentráció... attól még skálázni lehet. ;)

A következőnél jobban figyelek az elválasztásra (nagyanyám szerint is sokat vettem el... :))

Azt hiszem, teszek el az első főzetemből, majd 1 hónap múlva fokolom. Hátha milyen lesz...

A többit meg a rézelejével és utópárlattal újra főzöm, és a kapott párlatot kicsit feljavítom ezzel az első főzettel.

 

Ahogy itt olvastam,

Jó nedűt! (Bocs a lopásért Feribá)

Előzmény: snapszmester (87195)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!