Keresés

Részletes keresés

rokalepke Creative Commons License 2009.07.28 0 0 251
Azért kell 1 m széles, mert ekkora beugrót kell, hogy eltakarjon. Két részből nem akarom, mert akkor olyan lesz, mint egy szekrény. Így meg senki sem mondaná meg, hogy mögötte nem fal, hanem villanyóra-szekrény van. Olyan lenne, mint egy keretes tükör, alatta és fölötte is kb. 35 cm falllal.
Ha nem zavarna, hogy úgy néz ki mint egy szekrényajtó, akkor ugye roppant egyszerűen meg lehetne oldani, hogy egy mennyezeti sínen oldalra lehessen húzni. De ez kilőve, mert így a tükör padlótól plafonig érne. Az meg már olyan beépített szekrényes.

De azért köszi!!!
Előzmény: Erzsébeti (250)
Erzsébeti Creative Commons License 2009.07.28 0 0 250
de mi a fenének egy 1 m széles tükör egyben?
Előzmény: Erzsébeti (249)
Erzsébeti Creative Commons License 2009.07.28 0 0 249
5 pánt az édeskevés ekkora tükörre...
még a 10 db is határeset...
no jó ennyi talán már megtartja...:)
próba...
Előzmény: rokalepke (248)
rokalepke Creative Commons License 2009.07.28 0 0 248
Nem igazán témába vágó, de hátha jár erre aszalos v. barkácsoláshoz értő ember.

Egy 2 m magas és 1 m széles tükörajtót szeretnék, ami ugye jóval nagyobb a szokottaknál. Ha ezt nem 3, hanem mondjuk 5 sarokpánttal fogatnám fel, akkor vajon nem húzná le a saját súlya?
(Az ajtó ritkán lenne kinyitva. Egy előszoba tükör lenne, mögötte a villanyórákkal. Csak akkor nyitnánk ki, ha leolvasás, v. biztosíték-probléma lenne.)

Meg merjem vajon rendelni???
kisbendi Creative Commons License 2009.07.23 0 0 247

Szia!

 

Nekünk egy Nika260-asunk van, az alapelemekkel és néhány kiegészítő elemmel, aranyéger színben.  Sajnos az új lakásba nem vihetjük magunkkal. Én nagyon meg vagyok vele elégedve. Az anyagminőség nagyon jó, ár-érték arány is szerintem elfogadható. Minden pontosan ki van mérve, be van dobozolva, neked kell összeraknod, mindent biztosítanak (csavarok, imbuszkulcs, faragasztó, tipli..stb, mindenből annyi, amennyi kell + néhány extra darab). Az összerakás nem nehéz, főleg ha már szereltél össze IKEAs terméket, szinte ugyan az a teória, mi olyan 15 óra alatt raktuk össze az L alakú, alsó felsőpolcos rendszert, igaz amatőrök voltunk, a második valószínűleg már fele ennyi idő sem lenne. Minden dobozhoz adtak használati útmutatót, hogy mit hogyan kell összeszerelni, csavarozni, pontos ábrákkal, igaz lengyelül, de annyira élethűek és pontosak a rajzok, hogy tképpen felesleges is volt a lengyel szavakat odaírni. Szerintem az, hogy lengyel ne tévesszen meg, sztem semmi gond nincs vele, nem rosszabb mint más országokból származó bútorok. Mi egy bútorboltban láttuk az alapdarabot, és egy szekrényajtót, az alapján választottuk ki, a megrendeléstől számítva kb. 4-5 hét múlva érkezett, pontosan, szépen, sérülésmentes csomagolásban. Mi kb 4 éve vettük meg, de két évvel utána is rendeltünk még 1-2 kiegészítő darabot. A mai eszemmel ugyanezt választanám, nem csalódtam benne, ajánlani tudom. A bútor színét szépen megőrzi, a jobban használt foggantyúk (mivel nem inox, hanem csak utánzat) egy kicsit megkoptak, de azokat le lehet cserélni 1-2 év múlva nagyon hasonlóra. (itt egy kép róla, hogy kb milyen a miénk)

Előzmény: VÉNYOLC (233)
kisbendi Creative Commons License 2009.07.23 0 0 246
matiiz! nagyon tetszik a konyhád. Jelenleg új lakásba költözünk és érdekelne, hogy asztalossal csináltattad, vagy vásároltad?
lampabura Creative Commons License 2009.07.22 0 0 245
és a fiókok a Rationell névre hallgatnak:)
Előzmény: lampabura (244)
lampabura Creative Commons License 2009.07.22 0 0 244
Bemásoltam a "linket" működik. Ott pedig a Faktum-ok a konyhabútorok.
Előzmény: lampabura (243)
lampabura Creative Commons License 2009.07.22 0 0 243
Van fent szerelési útmutató, de lehet, hogy te nem olyanra gondolsz?
Az induló oldalon a vásárlói segédlet alatt kékkel felsoroltak között: szerelési útmutató
Ha rákattintok, akkor a keresőben ez jelenik meg fent:

http://www.ikea.com/ms/hu_HU/customer_service/assembly_instructions.html
(bocs, de nem tudok linkelni)

A fiókról annyit, hogy egy gyönyörűen dolgozó asztalos azt mondta, hogy a fiókokat ha lehet ő is az Ikeában veszi készen, mert annál jobbat és olcsóbbat ő sem tud csinálni. Utána meg a kívánt előlapot felszereli rá. Mi is ott vettük és kifogástalanul működnek.
Előzmény: Kurt Hansell (242)
Kurt Hansell Creative Commons License 2009.07.22 0 0 242
Az a baj hogy az ikea oldalán nincs fent lapraszerelt konyhabútor szerelési terve és nekem igazából az kellene..... jó lenne tudni hogy milyen elemekből áll egy stabil mosogató szekrény, fiókos stb....
Előzmény: lampabura (241)
lampabura Creative Commons License 2009.07.22 0 0 241
Ikea
Előzmény: Kurt Hansell (240)
Kurt Hansell Creative Commons License 2009.07.22 0 0 240
Sziasztok !

Konyhámat teljesen lebontottam és most azt tervezem, hogy saját magam építek egyet. Nem vagyok asztalos de még csak nagy barkácsguru sem, de érzem magamban annyi affinitást, hogy megcsináljam...

Tud valaki abban segíteni hogy hol találnék olyan tervrajzot, összeszerelési útmutatót, vagy bármilyen kicsit részletesebb rajzot alap konyhabútorokról, amiből ötletet tudnék meríteni, mit-hogyan tervezzek, milyen elemekből, alátámasztásokból álljon, mit milyen sorrendben csináljak ????

Szatina111 Creative Commons License 2009.07.14 0 0 239

Helló, ahogy nézem, inkább az egyedi készítésűre voksoltok. Tudnátok segíteni abban, hogy mi alapján válasszak, ha csináltatnék én is.

 

Előre is kösz.

panerai88 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 238

Ilyesmire gondolsz??

 

Nekem most készült el egy hete rakták be a konyhát, de amint látod a gépek még hiányosak. Viszont életben valami fantasztikusan néz ki!

 

 

 

 

 

 

Előzmény: matiiiz (224)
exDínó Creative Commons License 2009.07.07 0 0 237

Amikor a ember a saját cégét ajánlja, akkor vigyázni kell pár dologra.

 

1. Vagy írja le, hogy erről van szó és legyen rá büszke, mutasson referenciákat, adjon egyedi kedvezményt a fórumról jeletkezőknek,...stb.

 

2. vagy tegyen úgy, mintha nem lenne köze a céghez, de ekkor

- a regisztáláskor ne a céges e-mail címét adja meg,

- ne egy frissen regisztrált nickkel csinálja.

 

:)

 

 

 

Előzmény: Immee (236)
Immee Creative Commons License 2009.07.07 -1 0 236

Ajánlanék egy jó konyhabútoros céget:

 

http://www.pedestal.eoldal.hu

laci.sch Creative Commons License 2009.06.19 -1 0 235

Helló!

 

Én szívesen megtervezem, ha gondolod és javaslok ötleteket is, mert ezzel foglalkozom. Ha tudok segíteni, vagy csak bútoralkatrész kell szólj bátran!

 

 

Előzmény: Micumucu (223)
VÉNYOLC Creative Commons License 2009.06.06 0 0 233
Sziasztok!

A Retz-es Nika konyhabútorról mi a véleményetek? Jó ár/érték arányban van most akcióban, de hallattam már rosszakat a lengyel bútorokról.

Köszi
Tejminátor Creative Commons License 2009.05.21 0 0 232
Szerencse, hogy nem adtam tanácsot, mivel az összes közül nekem csak a csikoska nem tetszett! Azonban van egy jó hírem számodra: nálam most burkolók dolgoznak, és egyikük megmutatta álmai járólapját! Ez pont ugyanolyan volt mint csikoska, tehát ha ilyen járólapot szeretnél akkor nem reménytelen! :)
Előzmény: matiiiz (229)
Erzsébeti Creative Commons License 2009.05.21 0 0 231
olyan pitiáner reklámozó vagy...
ilyenkor nem látod magadban ezt?

Első hozzászólásod a nickeden... ehh...
Előzmény: g0nd0s (230)
g0nd0s Creative Commons License 2009.05.21 -1 0 230
Mi a frontcentrumnál vettünk ajtót. Ott csupa egyedit készítenek.  Tuti nincs a szomszédodnak olyan ajtaja. Nagy a választék. Az árakkal sincsenek elszállva. Nekem bejött.
matiiiz Creative Commons License 2009.05.14 0 0 229
Sajnos sok extrára nem futja...
Megrendeltük, ha kész jelentkezem, hogy milyen lett!

Lemexnél tényleg sok szín van, érdemes benézni, nekem az ottani "csíkos konyha is tecc.
Előzmény: Tejminátor (227)
Tejminátor Creative Commons License 2009.05.12 0 0 228

Itt találhatók, de akinek van ideje és türelme, minimális szerszámkészlete, akkor akár maga is barkácsolhat konyhabútort.

.

Önmagukat asztalosnak nevező emberkék sem cselekszenek másképp, legfeljebb csak több tapasztaltuk és több kedvezményük van!

.

Ide azonban érdemes elmenni, megnéztem gyorsan képgalériét elég szerencsétlen, ilyen képekkel inkább elrémisztik a leendő vásárlót, mint sem csalogatnák!

Előzmény: Törölt nick (225)
Tejminátor Creative Commons License 2009.05.12 0 0 227

Nekem az az általános tapasztalatom, hogy szín az egyfajta dolog, de ezekt bútorokat az apró részletek sokkal jobban feldobják, mint pl egy óarany foggantyú, mondjuk valami minimális díszítéssel vagy egy-egy rejtett világítás, de persze az sem árt ha színek nem ütik egymást.

.

Javaslatot inkább nem tennék, mivel az az én izlésem lenne, az hogy neked mi tetstik azt neked kell eldönteni! 

Előzmény: matiiiz (224)
Tejminátor Creative Commons License 2009.05.12 0 0 226

Sétálj el a Lemex kft-hez!  Ők a Kelenföldi pályaudvárnál található és tényleg nagy választék van kint a frontokból.

.

Ha nem ismered Őket akkor megkeresem neked a térképen!

 

Üdv

 

Előzmény: Törölt nick (225)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.12 0 0 225

Frontokat hol tudom még megnézni, ha nem szeretném, ha az összes szomszéddal egyforma lenne?

 

Ahány helyen csak jártam, mindenhol ugyanazt látni.

Tudtok ajánlani valamit?

(remélem, a sok kedves gyártó nemcsak hirdetésre használja ezt a topikot)

matiiiz Creative Commons License 2009.05.11 0 0 224
Színekben tudtok segíteni?
Hoztam 1-1 db-ot a csempéből, azok fa erezetű /csíkos féle/, dió, ill. bézs. Még nem tudom, hogy rakják le, van vmi ötlet esetleg, sajnos nem téglalap alakú, hanem négyzet.
A munkalapból MALAWI szín tecc, na ehhez kellene bútorlap.
Vízszintes csíkozásút szeretnék, ugyan így sötét és világosból.
Néztem az akácot, de olyan mini kép van róla az eggernél, nehéz viszonyítani hozzá.
Előzmény: Tejminátor (219)
Micumucu Creative Commons License 2009.05.11 0 0 223

Sziasztok!

 

Építkezés előtt állunk (ha az idő is úgy akarja, jövő hét hétfőn esnek neki), de én máris a berendezéseken, színeken, stílusokon gondolkodom. :) A ház fontos része lesz a konyha, ezért ezt a többinél is nagyobb gonddal szeretném megtervezni. Visszaolvastam néhány oldalt, és nagyon tetszett, ahogy az ötleteitekkel segítitek egymást!

Nem vagyok egy nagy szg zseni, de nagyon szeretnék én is ilyen szép látványterveket a leendő konyhámról! Biztosan sokkal könnyebb így tervezni, mint papíron lerajzolni, hogy mi hol legyen. Ezt a programot, vagy valami hasonlót le lehet valahonnan tölteni? Vagy nagyon bonyolult a megtanulása?

 

Ha kérhetem majd a segítségeteket, akkor hozok tervrajzrészletet is a konyháról, és várom majd a jobbnál jobb ötleteiteket! :)

 

Klar

Előzmény: Tejminátor (215)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.10 0 0 222
Pedig többéves garancia van minden ikeás bútorra.
Előzmény: Tejminátor (221)
Tejminátor Creative Commons License 2009.05.09 0 0 221
Voltam én is többször az IKEÁban, de inkább lemondtam róla és az IKEÁ-ban vásárolható vasalatról is. Számomra ez olyan egynyárinak tünt. ( Örülök, ha megéli a következő nyarat. ) Az erősebb vasalatok pedig jóval drágábbak.
Előzmény: Törölt nick (220)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!