Keresés

Részletes keresés

t698hh4 Creative Commons License 2004.04.23 0 0 690
Kedves Scratch,

Nem azert, hanem mert en errol a kettorol hallottam jokat es kivancsi lennek Klimas velemenyere a Samsung-okkal kapcsolatban, mivel a Panasonicrol mar irt! A Samsung kicsit jobb arban van!

/t698hh4

Előzmény: scratch (688)
scratch Creative Commons License 2004.04.22 0 0 689
Bukoba Mandaka,

oké, köszi!

Előzmény: Bukoba Mandaka (686)
scratch Creative Commons License 2004.04.22 0 0 688
t698hh4,

szóval azért érdekelne a Samsung, mert Klímás a Panasonic -ot ajánlotta? :)

Előzmény: t698hh4 (687)
t698hh4 Creative Commons License 2004.04.22 0 0 687
Sziasztok,

Egy 25m2-es nappali + 10m2-es halo klimatizalasahoz eleg egy 3,6KW-os klima egy belterivel? Vagy inkabb ket belteri kellene?

Markaban a Panasonic-ot tobben is ajanlottak, de a Samsung-rol is tobb jot hallottam!

Tud ezekrol valaki valamit? Foleg a Samsung erdekelne, mert mint olvastam Klimas is ajanlotta a Panasonic-ot.

Koszi,
t698hh4

Bukoba Mandaka Creative Commons License 2004.04.22 0 0 686
Valószínűleg. Azért még rákérdezek, de lehet, hogy hülyeségeket beszélek :)
scratch Creative Commons License 2004.04.21 0 0 685
Bukoba Mandaka,

tehát csak akkor kapcsol vissza, ha 3 percnél rövidebb az áramszünet?

Előzmény: Bukoba Mandaka (680)
arobi Creative Commons License 2004.04.21 0 0 684
A 669-es kerdesemre (SANYO) nem tudja senki a valaszt?
teveh Creative Commons License 2004.04.21 0 0 683
Ariston-ról hallottatok valamit?
pingui Creative Commons License 2004.04.21 0 0 682
Nálunk a cégnél ilyen központi klíma van 2, és 1 split.
Mindegyik végzi a dolgát 3-4 éve, csak a szokásos karbantartást igényli. Szezonban 0-24-eznek!
Előzmény: Bukoba Mandaka (681)
Bukoba Mandaka Creative Commons License 2004.04.21 0 0 681
Argo klímákkal kapcsolatban nincs valakinek véletlenül tapasztalata?
Bukoba Mandaka Creative Commons License 2004.04.21 0 0 680
Hi Scratch!

Köszi az infót. Amit én néztem ki, az állítólag visszakapcsolja magát, bár ha jól tudom, akkor csak 3 perces áramszünetre van felkészítve.

Előzmény: scratch (679)
scratch Creative Commons License 2004.04.21 0 0 679
Bukoba Mandaka,

nekem Toyo van, most 1 éves. Tavasztól-őszig ment szinte non-stop, nagyon keveset volt kikapcsolva, és semmi gondja nem volt. Nekem 3év garit adtak rá.
Egyetlen dolog ami nem tetszik benne, hogy áramszünet után kikapcsol. Bár írta itt valaki, hogy neki valami komolyabb Toyo van, és az visszakapcsolja magát.

Előzmény: Bukoba Mandaka (676)
wind12 Creative Commons License 2004.04.20 0 0 678
Igazából nem azt mondtam, hogy érdemesebb az olcsót megvenni, hanem azt, hogy ha az ember nem engedheti meg anyagilag, hogy kiadjon egy két és fél kilowattos készülékre negyedmilliót, akkor azért nem kell feltétlenül lemondania a klímáról. Azért van néhány márka, ami tényleg időtállónak bizonyult, ma éppen egy tizenegy éve felszerelt Airwell split készüléket tartottunk karban, és ez azért elég szép idő. Nem valószínű, hogy egy Westel vagy Delton, vagy egyéb klón gép ilyen időtartamig üzemeljen gond nélkül, bár akár még ez is előfordulhat.
Előzmény: lamed (670)
wind12 Creative Commons License 2004.04.20 0 0 677
Természetesen nem is várom, hogy mindenki egyetértsen velem. Hangsúlyoztam is, hogy ez a magánvéleményem. Ettől függetlenül ha kifejted, annak csak örülök.
Előzmény: wind12 (666)
Bukoba Mandaka Creative Commons License 2004.04.20 0 0 676
Sziasztok!

Gyors jótanácsra lenne szükségem split klíma ügyben. Az alábbi három márka közül melyikre szavaznátok?
TOYO
Westpoint
Argo

Plusz: hallott már valaki a Fugitsu (nem Fujitsu)klímákról hallott már valamelyitek? Ha igen, mi a vélemény?

Előre is köszi! (Bocs, ha már volt szó róla, de sajnos nincs időm a teljes topicot végigolvasni)

Üdv, Bukoba

k2laci Creative Commons License 2004.04.20 0 0 675
Ja, csak akkor fizetheted ujra a szerelési dijat.... Az is vagy 50-60 eft ....
Előzmény: Tamtom (673)
dalee Creative Commons License 2004.04.20 0 0 674
Sziasztok!
Adott egy 60 m2 alapterületű
szabvány 1+2-es, kihelyezett előteres,
erkély nélküli panel lakás.
Meg lehet-e oldani, hogy egy közös
klímával hűteném az egész lakást,
vagy szobánként vennem kell egyet-
egyet, ami jóval húzósabb árú lenne.
Ha meg lehet oldani egy nagyobbal,
akkor hány wattos kellhet?
A légköbméter kb. 160.
(Lakás: bejárat->előtér->folyosó
folyosó elején balra konyha, kis szoba,
folyosó végén balra kis szoba, jobbra
nagy szoba. A két kis szoba, konyha
nyugatra néz -délután napos, a nagy
szoba keletre -délelőtt naposabb)
északon-délen szomszéd lakások.
A közös klímát a folyósó elejére
gondoltam
Help!
Más:
Mi a tapasztalat vélemény a LAKES
klímákról?
Tamtom Creative Commons License 2004.04.20 0 0 673
Sziasztok! A hozzáértők segítségét szeretném kérni, kinéztem agy 2,6kW Regal split klímát, az ára bruttó 60E. Meg szabad venni? Két év garanciát adnak rá. Miért kerülhet ez csak ennyibe, és van egy cégtől egy ajánlatom ugyanekkora teljesítménnyel bruttó 135E. Ha ez tönkremegy 3 év múlva, az árkülönbözeten veszek még egy ilyen olcsót! Vagy rosszul gondolom?
Előre is kösz a válaszotokat!
arobi Creative Commons License 2004.04.20 0 0 672
Sziasztok!
Most terveztem en is a klimat beszereltetni. Ket mono Sanyo-t ajanlottak: egy 4,6kW-ot a nagy szobaba (28,5nm) - ebbol jut a tobbieknek is, es egy 3,55kW-ot az eloszobaba a maradtaknak erositeskent (78,2nm-es a lakas, uj tarsashazi). Olvastam egy darabig itt, de nem nagyon lattam a Sanyo-t emliteni. Milyen is az? En (laikus) nagy markanak ismerem. A szomszed is most szereltetett egy dual Sanyo-t. Egesz tisztessegesnek latszik.
Mas: valtoznak-e az arak majus 1. utan? Az olvasottak szerint a magyarok eddig dragabban vasarolhattak, mivel csak nemet, osztrak kozvetitokon keresztul tudtak importalni. Az, hogy mar nincs vam az EU-n belul, mennyit valtoztat ezen?
Elore is koszonom a valaszokat!
pingui Creative Commons License 2004.04.20 0 0 671
Sziasztok!
Most tervezem a házam /100nm + tetőtér/, és szeretném már klímásra terveztetni. Mire figyeljek? Központi klímában gondolozzak /a'sszem így hívják, mikor csak csövek mennek az álmenyezet felett, és 1 klíma van/, vagy szobánként kell 1 klíma?

Esetleg kb ár is érdekelne, akár a magánba is.

Thx: Pingui

lamed Creative Commons License 2004.04.20 0 0 670
Mármint az én gépem York. Nem licenc alapján Kínában gyártott, hanem eredeti. Egyetértek azzal, hogy érdemesebb noname gépet venni harmad áron. Az én példám is azt mutatja, hogy a márkás cucc sem jobb annyival.
Előzmény: lamed (669)
lamed Creative Commons License 2004.04.20 0 0 669
York.
Előzmény: klímás (667)
k2laci Creative Commons License 2004.04.20 0 0 668
Klimás,

kb. egy hónapja irtam emailt (válaszoltam az emailedre). Megkaptad, vagy küldjem el ujra.
Tudom, sok a melód, de ez is az lenne ...

Előzmény: klímás (667)
klímás Creative Commons License 2004.04.19 0 0 667
Lamed

Nem emlékszem konkrétan a gép típusára amivel hasonló probléma volt de (talán nile) nem tudtam segíteni a gondon mivel arra tippeltem hogy, a beltéri nem megfélő kialakításából adódott. Arra gondoltam hogy valami rossz kialakítás vagy esetleg oda nem illő anyag erősítette fel az áramló gáz zaját.

wind12

Nem egyezik a véleményünk, ha gondolod kifejtem.

wind12 Creative Commons License 2004.04.19 0 0 666
Lehet, hogy most szentségtörést követek el, de egy kicsit védelmembe veszem a sokat szidott ún. noname készülékeket. Nálam negyedik szezont nyitjuk kettő darab Lakes márkájú split klímával (a York licence alapján gyártják Kínában) és eddig még semmi baj nem volt velük, nem túl zajosak, és a feltüntetett hűtőteljesítményt is leadják (hozzávetőleg). Évente rendesen karbantartom, és ketyegnek is rendesen. Eddig a sajátjaimon kívül hét vagy nyolc ilyen készüléket telepítettem, és nem volt velük probléma. Eggyel sem. Áruk pedig igencsak az ócsó kategóriába sorolható. Biztos, hogy nem lehet összehasonlítani egy Daikin, vagy LG géppel, dehát azoknak az árán ebből lehet venni négyet. Szóval az én magánvéleményem az, hogy azért ha nincs nagyon tele az ember azért érdemes körülnézni az olcsóbb gépek között is.
Üdv mindenkinek.
Előzmény: wind12 (665)
wind12 Creative Commons License 2004.04.19 0 0 665
Én úgy gondolom, hogy nem szabadna a napközbeni hőingadozás miatt rosszul működnie a klímának, mert hazánkban nem nagyon esik le nyáron 15-16 fok alá a kinti hőmérséklet este sem. Általában az oldalfali spliteknek a működési tartománya 16-36 fok közé van megadva, bár típusonként ettől lehet egy-két fok eltérés. Épp a napokban szereltem egy készüléket, aminél 18 fok volt megadva alsó határnak, hát ez 10-11 fok körül nem nagyon akar jól működni. Úgy néz ki mintha gázhiányos lenne a szerkezet, holott ez nem valószínű. A Te esetedben én úgy gondolom, hogy talán mégsem volt igazán jól beállítva az a nyomásérték, és esetleg okozhatja ez az említett problémát. Még szezon előtt úgyis meg kell csinálni a karbantartást, és akkor rá kell mérni, és lehet, hogy abból kiderül a hiba oka.
Üdv.
Előzmény: lamed (664)
lamed Creative Commons License 2004.04.19 0 0 664
"viszonylag nagy cseppleválasztót szereltek a kompresszor elé, úgyhogy nyári nagy napsütésben sem nőnek meg túlságosan a nyomásértékek, nincs szükség gázelvételre"

Egy kérdés a szagértőhöz:
Nálunk nyáron napközben, nagy melegben minden oké, de estefelé (amikor kint már lehűl a levegő, de bent még meleg van) borzasztó szörtyögő zaj hallatszik a beltéri egységből amikor megy a kompresszor. Lehet, hogy ez is a nyomásértékek-változása miatt van? Mit lehet tenni? Napközben (melegben) pontosan beállították a nyomásértékeket.
(Most tekintsünk el attól, hogy nyissam ki az ablakot légkondi helyett, ha már úgyis hűvös van kint.)

Előzmény: wind12 (631)
k2laci Creative Commons License 2004.04.18 0 0 663
Sajnálom, ha magadra vetted, csak kicsit felbosszant, ha az ember szépen, magyarul leír valamit és erre jön az értetlenkedés.
1998-tól az ÁNTSZ előírta az összes legionellózis-gyanús esetek jelentését, azóta Magyarországon kb. évi 60 olyan esetet regisztrálunk, ahol bizonyítottan ez a bacterium okozta az infectiot (kb. 10% a mortalitási ráta), de mivel az esetek háttere minden esetben feltárásra kerül (ahogy ezt a hatályos egészségügyi rendeletek előírják), igy mindenkit megnyugtatok:
MAGYARORSZÁGON NINCS OLYAN REGISZTRÁLT FERTŐZÉS AMIT LÉGKONDICIONÁLÓ OKOZOTT !!! A külföldi szakirodalomban elvétve előfordul, de SOHASEM lakások és kisirodák kondicionálására szolgáló ún. oldalfali split-klímáktól !!!
Előzmény: Aewyn (662)
Aewyn Creative Commons License 2004.04.18 0 0 662
Rendben, én itt kilépek a topicból, mert a stílus nagyon durva lett.

A berohadt légkondiból a ventillátor bizony kifújja azt a permetet; bár lehet, hogy még sosem találkoztál büdös légkondival; kívánom, hogy ne is találkozz. Hogy ez ilyenkor penészgombákat, vagy bacikat szór szerteszét, már különösképpen nem érdekel. Sztem legyen tiszta, és akkor nem porlaszt, csak tiszta vizet.

Egyébiránt eddig normális volt erre a hangnem, mélyen sajnálom, hogy csatlakoztál a topichoz.

Előzmény: k2laci (661)
k2laci Creative Commons License 2004.04.18 0 0 661
Látom még mindig megy az értetlenkedés meg a hülyeség ragozása. Ahhoz, hogy a nevezett baktérium fertőzzön, ahhoz olyan porlasztott allapotu vizet (aeroszol) kell belelegezni, amely nagy mennyiségben tartalmaz baktériumot, és ez a tüdőbe kerülve okoz vertőzést.
Először 1976-ban találkoztak vele, amikor amerikai idegenlégiósok eltávozáson egy olyan szállodában zuhanyoztak, melyben már réhóta nem volt használva a vizvezeték-rendszer és zuhanyozás közben lélegezték be.
Szóval ott sem a légkondicionáló volt a felelős ...
Előzmény: Aewyn (659)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!