Keresés

Részletes keresés

Karika1177 Creative Commons License 2004.05.08 0 0 761
ahamm.
na, szóval akkor a helyzet az, hogy 20 nm a szoba, további 18 nm a konyha-fürdö-elöszoba, a belmagasság 3,8 m.
a párásság csak a szobában jelentkezik.
az ablakok tipikus pesti bérházablakok, kétszer két szárny, szimpla üveggel.
szóval mit javasolsz erre?
kell a 7 kW a szobára, egyáltalán el lehet így választani a helyiségeket. mármint, hogy ha csak a szobára méretezzük a berendezést, akkor mindig csukva kell tartanunk az ajtót, vagy elég akkor, ha bekapcsoljuk a szerkentyüt, egyáltalán ennek a készüléknek állandóan üzemelnie kell, vagy automata, hogy van ez?

jó sok kérdöjel :-)

köszönök minden infót

üdv
K.

Előzmény: wind12 (760)
wind12 Creative Commons License 2004.05.07 0 0 760
Ha ez egy légtér akkor kb. 7 kW-os készülék szükséges (ez az adat változhat a hőterheléstől, nyílászáróktól, szigetelésektől, stb. függően).
Ilyen teljesítményű készülék ára a mi cégünknél kb. 140.000+ Áfa-tól 300.000+Áfa-ig terjed.
Amennyiben nem egy légtér, akkor helyiségenként kell megnézni, hogy mekkora teljesítményű készülékre van szükség.
Előzmény: Karika1177 (759)
Karika1177 Creative Commons License 2004.05.07 0 0 759
és mennyibe kerül vajon nekem egy ilyen splitklíma a 145 légköbméteres lakásomba?
Előzmény: wind12 (758)
wind12 Creative Commons License 2004.05.07 0 0 758
Karika1177

Általában a splitklímáknak van olyan funkciója, amivel a helység levegőjének számottevő lehűtése nélkül párátlanítja azt.

Előzmény: Karika1177 (755)
wind12 Creative Commons License 2004.05.07 0 0 757
Chuckyboy

Cégünk hivatalos telepítője e jeles márkának. Amit tudok róla mondani: A paletta alsó szegmensébe tartozik, török gyártmány, hasonló minőségű, mint a többi noname gép. Ennél azért lehet nem sokkal drágábban, lényegesen jobb gépet kapni. Hacsak valamiért nem szerettél bele nagyon, válassz inkább mást.

Előzmény: chuckyboy (756)
chuckyboy Creative Commons License 2004.05.07 0 0 756
Sziasztok,
Mediamarkt, BEKO Klíma, 2,6 kw - 59.000 Ft

Ajánljátok szakértők? :) Tapasztalatok?

Karika1177 Creative Commons License 2004.05.06 0 0 755
Helló halló elektor kalandorok!

Ezt szeretem az indexben, hogy minden gondomra van egy topik, ahol megkérdezhetem a szakértöket. :-)

Szóval most költöztünk új lakásunkba (földszint), és bizony elég nedves a dolog. Nem áztatnak, semmi ilyen, mégis mindig túl párás a levegö (pedig szárítógépet is vettünk, hogy ne kelljen teregetni).
Amikor csak tudunk, szellöztetünk, mégis ki kellene valamit találni.
Természetesen a szük keresztmetszet az ár.
Tehát: szerintetek mi a lehetö legolcsóbb megoldás a problémánkra, egyáltalán megoldást nyújt-e egy légkondícionáló berendezés beszerelése, és mennyibe kerül cakkumpúder egy noname, alaphangos szerkentyü, beszereléssel?

Mit tegyek?

üdv
K.

Lmr Creative Commons License 2004.05.06 0 0 754
nincs is annál jobb :)
Előzmény: pasa_ (753)
pasa_ Creative Commons License 2004.05.05 0 0 753
Ok, koszi, akkor egyelore marad a belso klimatizalas hideg sorrel. ;-)
Előzmény: klímás (752)
klímás Creative Commons License 2004.05.05 0 0 752
pasa

Van úgynevezett fal ütés-hűtés ez úgy működik hogy a falfelületeket a vakolat alatt vékony csövekkel behálózzák (kb. a csövek átmérője 3-4mm egymástól való távolságuk 2-3 cm) esetleg a mennyezetet is, természetesen a külső falakat megfelelően hőszigetelik kívülről.
A pára kicsapódást úgy előzik meg hogy a hűtővíz hőmérséklete mindig a harmatpont felett van (18-20 C) mivel viszonylag magas a víz hőmérséklete ezért van szükség a nagy fal felületekre (illetve „radiátorokra”) ez így működik és ezen már sokkmindent nem kell kitalálni. Ventilátorra sincs szükség mivel a falak sugározzák a hideget (úgynevezett elárasztásos módszer) azt leszámítva hogy a helység pártartalmát nem tudja befolyásolni a legtökéletesebb komfort érzést biztosítja, nincs ventilátor nincs huzat érzés, mikor bemegy az ember egy ilyen házba olyan érzése van mintha csak egyszerűen hűvös lenne a lakás és nem azt veszi észre hogy ezerrel megy a klíma.

Mbazsika

Én 1 szezonon keresztül próbálkoztam mobil klímával, kevés sikerrel. Ha nem kapcsoltam be nem tudtam aludni a melegtől ha bekapcsoltam akkor pedig a zajtól. Egyébként minden mobil klímában belül van a kompresszor ami zajos függetlenül attól hogy gégecsöves vagy kiakasztható kondis,

k2laci

„Sose vennék sima mobil klímát, mert az a kintről beszívott 35C-os levegőt kell, hogy 20-25-re hűtse, míg a mobil split a benti levegőt keringeti, ergo lényegesen takarékosabb”

A klíma nem hozza be a szobába a külső levegőt ha csak nem úgy van alítva azért van szüksége mégis hogy a kondenzátort hűtse az pedig 45 C-os tehát még a 38 fokos levegő is tud rajta hűteni ezután vissza kifújja a szabadba. Azok a mobil splitek a legvacakabbak amelyikeknek csak 1 gégecsöve van ezek úgy működnek hogy az adott szobából szívja a levegőt a kondenzátor ütésére és ezt fújja ki, tehát a helyiségből szépen kiszállítja a levegőt ami mondjuk valamelyest már talán le is van ütve. Mivel a levegő folyamatosan a klímán keresztül áramlik a szabadba a nyílászárok és egyéb réseken pótlódik a kinti talán 37C os levegőből, hát ez tényleg nem gazdaságos és nem is hatékony. Arra nincs adaton hogy ez a légszállítás milyen mérvű depressziót okoz a helyiségben.

Üdv.

k2laci Creative Commons License 2004.05.05 0 0 751
Én 4 évig használtam mobil split klimát. Itt egy vékony, flexibilis cső köti össze a beltérit a hőcserélő kültérivel. Keveset fogyaszt, nem kell karbantartani, viszont éjszaka kissé hangos volt.
Sose vennék sima mobil klimát, mert az a kinntről beszivott 35C-os levegőt kell, hogy 20-25-re hűtse, mig a mobil split a benti levegőt keringeti, ergo lényegesen takarékosabb.
Most fogok telepitett splitet szereltetni, úgyhogy ha kell, eladó :-)
Előzmény: Mbazsika (750)
Mbazsika Creative Commons License 2004.05.05 0 0 750
Hello!

Velemenyeket szeretnek hallani a mobil klimakrol. Tudom, hogy felmegoldas, a split cuccok sokkal jobbak, de jelenleg ez oldhato meg. Elsosorban olyanok velemenyet varom, akik tenylegesen hasznalnak ilyet. Koszi!

Lmr Creative Commons License 2004.05.04 0 0 749
ez azért nem ilyen egyszerű szerintem. fűtéskor a radiátor nem csak hőátadással fűt, hanem a hő sugárzásával. Na most a hideg radiátor úgy tudna hűteni ha elnyelné a hőt a levegőből, falakből stb stb. Na ezt sajnos nem teszi meg, ezért kell a levegőt keresztülfújni rajta hogy lehűljön. pontosan úgy ahogy a légkondi beltérije is műkodik. az ötlet egyébként jó, ahogy atöbbiek is írták van is ilyen rencer, de semmiképpen sem normál fűtőtesttel.

Lmr

Előzmény: pasa_ (748)
pasa_ Creative Commons License 2004.05.04 0 0 748
>A radiátorok felülete túl kicsi ahoz hogy érezhetően beavatkozzon a levegő hőmérsékletének csökkentéséhez.

Ez amugy miert van igy? Telen 40-45 fokos vizzel futom a 20 fokos helyiseget, nyaron 10 fokossal hutenem a 30 fokost, a kulonbseg hasonlo, a felulet meg ugyanaz.

A cirkulacio persze kedvezotlen a forditott iranyban, de ha van a helyisegben kozonseges ventilator, az mellekesen osszekeveri a levegot pont amennyire kell.

>Vagy kb. akkora radiátorokra lenne szükség mint a fal teljes felülete a de még akkor mindig ott a gond a kondenzvíz képződéssel.

A paranak mint mondtam nem szamoltam utana, saccra ugy tunt hogy lehet olyan homerdsekletet talalni, ahol meg nem csapodik ki. ha megis akkor persze gaz. ;-))

Ha nincs ilyen keszulek mondjuk ugyis akademikus a dolog.

Pasa

Előzmény: klímás (746)
akoiR Creative Commons License 2004.05.04 0 0 747
Köszönöm

Ezekszerint mindegyiknak egyforma a zajszintje meg a hűtési teljesítménye?
És az hogy mindegy hogy mit az azt jelenti hogy mindegyik rossz???:))
nekem egy lakótelepi másfélszobást kell lehűtenie 41 m2.
Ezek sokat fogyasztanak?
és csak falbontással lehet kivezetni? mindenképpen falat kell furni, vagy szokták ablakon vagy ez hogy működik?

klímás Creative Commons License 2004.05.03 0 0 746
Pasa
Amiben gondolkozol nem fog működni. Amit Lmr írt, azt úgy nevezik hogy fan-coil a vizet pedig úgynevezett folyadékhűtővel hűtik. A radiátorok felülete túl kicsi ahoz hogy érezhetően beavatkozzon a levegő hőmérsékletének csökkentéséhez. Vagy kb. akkora radiátorokra lenne szükség mint a fal teljes felülete a de még akkor mindig ott a gond a kondenzvíz képződéssel.

Hoze74

Mindkettőt szereltem egyik sem nagy durranás, de ha csak ezekben gondolkodsz akkor inkább a Whirlpool

akoiR

Szerintem ebben a kategóriában teljesen mindegy hogy mit veszel. Egyébként tavaly szereltem az általad említettből nem voltam elájulva tőle, tapasztalatom sincs mivel azt hiszem csak tavaly találkoztam vele először .

üdv.

Szigyu Creative Commons License 2004.05.03 0 0 745
Szeretnék információt kapni a Midea+plus -ról. Egy 1,8kW-os 73 eFT-ot megér?
Hoze74 Creative Commons License 2004.05.03 0 0 744
Hoppá, ez kicsit túlfutott...:))
Hoze74 Creative Commons License 2004.05.03 0 0 743
Üdv mindenkinek.
Hasznos fórum, érdemes végignézni, kösz mindenkinek.
Kérdésem: mit javasolnátok Whirlpool AMB859/G vagy Daewoo DSB-071LH. Teljesítmény ua., ár ua. ,adat mindkettőről nagyon kevés a neten, leginkább csehül, szlovákul és románul található. Ezekkel a nyelvekkel egy kicsit nehezségeim vannak.
Eddig Fishert akartam venni, de ezekkel 100,000 Ft-ot spórolhatnék...
Nagyon örülnék ha valakinek lenne tapasztalata ezekkel.

KöszÜdv mindenkinek.
Hasznos fórum, érdemes végignézni, kösz mindenkinek.
Kérdésem: mit javasolnátok Whirlpool AMB859/G vagy Daewoo DSB-071LH. Teljesítmény ua., ár ua. ,adat mindkettőről nagyon kevés a neten, leginkább csehül, szlovákul és románul található. Ezekkel a nyelvekkel egy kicsit nehezségeim vannak.
Eddig Fishert akartam venni, de ezekkel 100,000 Ft-ot spórolhatnék...
Nagyon örülnék ha valakinek lenne tapasztalata ezekkel.

KöszÜdv mindenkinek.
Hasznos fórum, érdemes végignézni, kösz mindenkinek.
Kérdésem: mit javasolnátok Whirlpool AMB859/G vagy Daewoo DSB-071LH. Teljesítmény ua., ár ua. ,adat mindkettőről nagyon kevés a neten, leginkább csehül, szlovákul és románul található. Ezekkel a nyelvekkel egy kicsit nehezségeim vannak.
Eddig Fishert akartam venni, de ezekkel 100,000 Ft-ot spórolhatnék...
Nagyon örülnék ha valakinek lenne tapasztalata ezekkel.

KöszÜdv mindenkinek.
Hasznos fórum, érdemes végignézni, kösz mindenkinek.
Kérdésem: mit javasolnátok Whirlpool AMB859/G vagy Daewoo DSB-071LH. Teljesítmény ua., ár ua. ,adat mindkettőről nagyon kevés a neten, leginkább csehül, szlovákul és románul található. Ezekkel a nyelvekkel egy kicsit nehezségeim vannak.
Eddig Fishert akartam venni, de ezekkel 100,000 Ft-ot spórolhatnék...
Nagyon örülnék ha valakinek lenne tapasztalata ezekkel.

KöszÜdv mindenkinek.
Hasznos fórum, érdemes végignézni, kösz mindenkinek.
Kérdésem: mit javasolnátok Whirlpool AMB859/G vagy Daewoo DSB-071LH. Teljesítmény ua., ár ua. ,adat mindkettőről nagyon kevés a neten, leginkább csehül, szlovákul és románul található. Ezekkel a nyelvekkel egy kicsit nehezségeim vannak.
Eddig Fishert akartam venni, de ezekkel 100,000 Ft-ot spórolhatnék...
Nagyon örülnék ha valakinek lenne tapasztalata ezekkel.

Kösz

fusim Creative Commons License 2004.05.03 0 0 742
Létezik ilyen megoldás, elméletileg lehetne használni a fűtéscsöveket is hozzá, ha le vannak szigetelve. A radiátorokat FanCoil -okra kell cserélni - működés szempontból inkább a split klíma hűtő-fűtő beltéri egységére hasonlító szerkezet, radiátor + ventillátor. Szükséges hozzá a pincébe vagy a tetőre telepített folyadékhűtőnek nevezett szerkezetet is.
Előzmény: Lmr (740)
akoiR Creative Commons License 2004.05.03 0 0 741
Sziasztok

Van valakinek tapasztalata illetve információja, a Dimarson klímákról? Érdemes e ezt venni, vagy nagy a külömbség a márkás és e között.
És ha valaki meg tudná mondani hogy mekkora teljesítmény mekkora területhez kell, illetve hogy a zajszintnél mi az elfogadható.
Elöre is köszönöm

Lmr Creative Commons License 2004.05.03 0 0 740
Hát én csak itt találkoztam ezzel a hűtőfűtő cuccal, eddig nem is láttam hasonlót sehol. A gond valóban az hogy hiába lesz hideg a radiátorod, nem biztos hogy eléggé tud majd hűteni, azonkívűl a páralecsapódás is igen komoly, itt majdnem úszik a kazánház...

és hogy hűtöd a vizet? ha jól sejtem az egy hőcserélővel megy, tehát valahol majd le kell adni a meleget is. érzésem szerint ez túl komoly dolog ahhoz hogy egy sima fűtésre tervezett rendszerbe illeszd.

de biztos vannak nálam okosabb emberek itt is, meg ilyesmivel foglalkozó cégek is

Előzmény: pasa_ (739)
pasa_ Creative Commons License 2004.05.03 0 0 739
Tisztaban vagyok vele, hogy a szokasos radator a futeshez mukodik jol, es a hideg levego alul "esne ki" ill, a hatekonysasa nem lenne valami fenyes. De ezt nem tekintenem problemanak, ha csak par fokot hutene a termeszetes allapothoz kepest az mar jo lenne.
[a paralecsapodasnak nem szamoltam utana.]

Szoval pont az a lenyeg, hogy nem lennenek kulon speci radiatorok, sem egyeb kokapoka, csak egy keszulek ami a cirko helyen csatlakozna fel, es a vizet hutene meg cirkulaltatna. Letezik ilyen vagy ne is keressek? :)

Pasa

Előzmény: Lmr (738)
Lmr Creative Commons License 2004.05.03 0 0 738
Hát nálunk melóhelyen van ilyen, de ez nagyon brutál. láttam a gépházban. nem egyszerű szerkezet, tudnia kell hűteni és fűteni is a vizet, aztán a radiátor sem az, egy venti fújja ki a levegőt belőle akár hideg akár meleg.

mindenestre sokkal olcsóbb , mint minden helységet fűteni, klímázni, és jobb a hatásfoka is. De mint mondtam ez nálunk az irodában van így, otthonra elég költséges megoldásnak tűnik...

Előzmény: pasa_ (737)
pasa_ Creative Commons License 2004.05.03 0 0 737
Letezik olyan klimaberendezes, ami a futeshez csinalt radiatorhalozatra kapcsolodik es abban huti a vizet?
scratch Creative Commons License 2004.04.30 0 0 736
trixxy,

a csöveket nekem is külön kellet megvenni. Viszont elektromos vezeték is volt nekem a dobozba. Az meg már más kérdés, hogy ami volt, kiszeték, mert nem konektrozunk, hanem fixen a dobozba van nekem bekötve.

Előzmény: trixxy (734)
k2laci Creative Commons License 2004.04.30 0 0 735
Klimás,

email ment, fontos lenne !

trixxy Creative Commons License 2004.04.30 0 0 734
Scratch

Á, nekem nem adtak a gép mellé tartót, semmi nem volt a dobozban, csak a klíma, a távirányító,a szűrők, meg a papírok.
A tartóvasat, meg a réz és műanyagcsöveket, meg azt a szigetelés, amit a rézcsövekre húztak, meg az elektromos vezetéket is a szerelők hozták.
Ja, a klímát nem tőlük vettem, hanem a Konstrumán akciózta egy cég, azt hiszem a Voxer, csak ők 60.000-ért vállalták volna a telepítést, és csak két hét múlva. A Pannonosokról meg itt olvastam, felhívtam őket, és gyorsak voltak. Holnap fognak szerelni a szomszédomnál, kíváncsi vagyok, hogy ő is olyan elégedett lesz-e velük?

Előzmény: scratch (733)
scratch Creative Commons License 2004.04.30 0 0 733
trixxy,

nekem a kültéri tajtója, a kültéri mellé volt csomagolva, szóval nem hiszem, hogy extra lenne, hanem inkább alapból jár. :)
Sőt nekem olyan színre van "fényezve" mint a kültéri, így nagyon vagány! :)))

Előzmény: trixxy (732)
trixxy Creative Commons License 2004.04.29 0 0 732
Hello!

Tegnap telepítettek a lakásunkba egy splitklímát, a Pannonklimatech Kft emberei, és nagyon meg voltunk elégedve a munkájukkal, szépen tisztán dolgoztak, és ahogy én meg tudom ítélni szakszerű munkát végeztek. Volt olyan kis vákumszivattyújuk ism eg úgy általában profinak tűntek. 40000 forintot kértek, ebben benne volt minde, a csövek, a kültéri egység tartója, stb.
Szóval,mi szívesen ajánljuk őket.

Trixy

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!