Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.21 0 0 1344

Ha megpróbálnád magyarul leírni, érthetném.

Ez így kicsit nem érthető.

Előzmény: Axióma (1343)
Axióma Creative Commons License 2009.01.20 0 0 1343
Jujj ez nalam kiverte a biztositekot... OFF, de nem birom ki.
Az OK, hogy nem dolgozok ingyen. Ha dolgozok (valakinek). De az, hgoy arra jatsszak, hogy munkat kell adjon nekem (amit mar trivi hogy nem ingyen teszek), az egy teljesen mas kategoria! Ez akkor is penz kikenyszerites, ha te esetleg tudod, hogy minden mas megoldas is hasonloba fog neki kerulni (de ugyelsz arra, hogy pont neked kelljen kifizetnie).
Előzmény: Törölt nick (1333)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.20 0 0 1342

Olvastan valahol.

10 kW teljesítményhez, szilárd fűtés esetén, 200 cm2 légbevezető nyílás szükséges. Ezt egy épített, saját magad tervezte csempe kályha/kandalló esetében meg lehet oldani úgy, hogy közvetlenül a kályha rostélya alá a helység légterének kihagyásával vezeted be tűztér légellátásához szükséges mennyiséget.

Ezt a légszükségletet sajna a kéményészek nem hajlandók kiadni/kiszámolni.

Talán azért mert nem akarják a felelősséget magukra venni, vagy másért.

 

Előzmény: Denisz2 (1339)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.20 0 0 1341

Tökéletesen igazad van, a kód kivételével a gyártó minden dokumentumot a rendelkezésére bocsájt a kereskedőknek.

Ha elveszíti, abban az esetben letölthetően hozzáfér a netről.

Igaz innen a vevő is letöltheti, de nem ennek kellene az első feladatának lenni a vásárlás után.  Ez kicsinyesség a kereskedői oldalról. És nagyfokú fogyasztóvédelmi tájékozatlanság, ami igen költséges lehet.

És abban is igazadvan, hogy teljesen szabályokkal ellen meneteben, a beüzemelővel akarja kiküldeni a papírokat, mintegy irányítva a beszerelő kilétét.

Talán a szerviz ezért teszi közzé (net) a beépítési, tervezési segédleteket.

Én is ott atláltam a beidézett írásokat.

 

"Elhallgatni - misztifikálni - visszatartani : beteges dolgok ezek."

 

Így van!

Amit a kereskedő tud(hat)azt köteles átadni a vevőnek.

Előzmény: nylc (1337)
Érdrobi Creative Commons License 2009.01.20 0 0 1340

Hali !

Pár évvel korábban az új gázkazán beszerelésekor a kéményseprők csak úgy adták ki a használatbavételi engedélyt, hogy ha a kazán levegő igényének megfelelő szellőzőt beépítek a helységbe. Ez a saját érdeked is !!! Olyan szellőzőt tettem be a falba, ami automatikusan csak annyi levegőt enged be a lakásba, amennyire szüksége van a kazánnak, és közben figyelembe veszi a külső hőmérsékletet is. Így nem hül ki az a helység ahol a kazán működni fog. Akkor tizenvalahány ezer Ft volt az ára.

Épületgépészet v. szellőzéstechnika üzletben lehet kapni.

Üdv

 

Előzmény: Denisz2 (1339)
Denisz2 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 1339
Sziasztok...

Szeretnék tanácsot kérni az alábbi témában....

A terveim alapján készülne egy kb. 150 csempéből álló cserépkélyha, a probléma csak annyi hogy nincs a házon kémény kialakítva /gázkonvektoros fűtés van jelenleg/.

Elkezdtem utánna nézni hogy milyen kéményt lehetne betenni a legkisebb rombolással és eljutottam a szerlet kéményekig./ami nem a külső falsíkon lenne elhelyezve hanem a lakótérből indulna el.../
/Próbáltam "kéménymestereket felhíni hogy mi kell egy ilyen rendszer beüzemeléséhez de nem igazán voltak teljes mértékig képben!!!/

A lényeg hogy hosszas utánna járás után kiderül hogy építészetileg engedélyeztetni nem kell, de a kéményseprőknél be kell jelenteni.Na ezzel sincs gond aztán elszólta magát az "úr" hogy miután nyílászáróim műanyag kivitelüek így valószínű hogy kell csináltatni valami légtechnikai tervet a szilárd tüzelésű kályha levegőigénye miatt és valami fajta szellőzőt vagy szellőzőket kell elhelyezni a lakásban.

A kérdésem hogy ez a szellőző miféle megoldású lehet, illetve valaki végigcsinált -e már ilyen engedélyeztetést, milyen költségvonzata lehet...stb...

A témával kapcsolatban minden hozzászólást megköszönök....

Üdv: Den
kormi1000 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 1338

GÁZ? az van! Ajánlom figyelmetekbe a következő linket!Durva, már elkezdödött!

http://www.globalisgondok.eoldal.hu

nylc,jesu ,doki mi a véleményetek?

nylc Creative Commons License 2009.01.20 0 0 1337
"A baj forrása az, hogy itt nem egy olyan szerkezetről, berendezésről van szó, amit csatlakoztatsz a 220.-ba és usgyi!"
De annál nem sokkal több. Kár túlnagyítani egy pelletkandalló/kazán beépítésének feladatát egy sima vegyitüzi kandalló/kazán beépítésén. Azt meg már öregapám is csinálta, nem kevés sikerrel. :)

"Elmondható, hogy sélyesincs kiadni efféle adatokat, mivel ő sincs ezek birtokában!"
Na nehogymár azt mond, hogy egy pellentkandallót forgalmazó kereskedőnek nincsenek birtokában a beépítésre vonatkozó dokumentumok! Ha a kereskedő sem tudja, hogyan kell beépíteni, hogy tudná eladni azt bárkinek is?
És itt most nem a szervizkódról van szó, az eredeti gondolatmenetben a berendezés kémény-igényére vonatkozó leírás szerepelt, ha még elmékszünk rá. Azt pedig igenis tudnia kell a vevőnek, méghozzá ha akarja, még a vásárlás előtt, mivel enélkül hogy a lópikulába dönthetné el, hogy az ő lakásában be tudja-e építeni azt?
Ez lényeges információ visszatartása, mivel a fogyasztó döntését befolyásoló tényt hallgat el. Ráadásul a GVH hatásköre.

Elhallgatni - misztifikálni - visszatartani : beteges dolgok ezek.
Előzmény: Törölt nick (1336)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.20 0 0 1336

Mindenben igazat adok neked.

A baj forrása az, hogy itt nem egy olyan szerkezetről, berendezésről van szó, amit csatlakoztatsz a 220.-ba és usgyi!

Itt a csatlakoztatott berendezéseknek is illeszkedni kell(ene) a megvásárolthoz.

Ez aztán vagy sikerült vagy nem. A gyártó ezt vizsgáltatja többek között, és a biztonságos beszerelést, és nem utolsó sorban a helyi sajátossághoz illeszti a programot. Ez nem kirívó, és nem egyedi.

Azt már lehetne vizsgálni, hogy a vevőőkérheti e a szervízkódot.

Szerintem, amennyiben a berendezés jótállási kötelezettség alá esik, egy -két ingyenes átállítást a szerviz megtesz. Persze nem hetente.

 

"A kereskedő jelen esetben csak és kizárólag a saját anyagi hasznát féltve tart vissza olyan információt, amit a gyártó a végfelhasználónak szánt."

 

Ez nem így van!

 A kereskedő, mint a nevében van, közvetítő a gyár, és a fogyasztó között. Semmi köze az általad felvetett problémához. Kivéve, hogy a magyar törvénykezés (tévedésből) őt jelöli minden bajok fő forrásának. Ésminden reklamáció felvevőjének, lévén az un. Fogyasztói szerződés mint jogviszony közötte és a fogyasztó között áll fenn. Ha fenn áll, mert ez sem felel meg mindig a jogi követelményeknek. Ilyen pl.: az un. céges vásárlás, ahol a végvelhasználót ugyanolyan jogok illetik, mint a fogyasztót, csak itt a számla mellé, egy teljesítési szerződést is kell(ene) írni!

Tehátezek gyári előírások, melyekről a kereskedő mit sem tehet.

Elmondható, hogy sélyesincs kiadni efféle adatokat, mivel ő sincs ezek birtokában!

Ajótállási kedvezményezetségről való lemondás sem egyszerű. Ileyet a magyar törvénykezés nem ismer, a gyártó nem teheti meg a megvonását, csak különleges esetekben, de a bizonyítási procedúra nem olcsó, és nincs aki finanszírozza.

Persze a gyártón/kereskedőn kívűl. Én inkább azt javasolnám, ami működik is, hogy a beállítások finomítását végeztessük el a szakszervizekkel. Ha beállítás a rendeltetés szerű használat elősegítője, akkor bizonyára nem fizetős, de ha külső tényező az ok, akkor nem az egyedüli üdvösség a beállítási kód birtoklásával elvégzett házilagos állítgatása a berendezéseknek.

A belépő kódhoz tartozik még egy két dokumentum, amiről itt szó sem esik, csak a "szerintem megpróbálom", vagy jó lesz vagy.............????

Mégis jöhet az a leszólt szerviz. :)

 

"mindkét fél oldaláról a bizalom."

Én is erról beszélek!:)

Előzmény: nylc (1335)
nylc Creative Commons License 2009.01.19 0 0 1335
"Ha minden adatot kiad a gyártó, akkor nem tud felelni a berendezésért."
Ez nem igaz. Elég egy kis gondolkodás, valamint egy jól megírt jogi közlemény ennek szabályozásához. Pl. a gyártó leírja, hogy csak abban az esetben vállal jótállást a készülékre, ha az üzembe helyezést és az időszaki szervizt az általa meghatalmazott szerv végzi. Ha én úgy döntök, hogy ezt nem akarom elvégeztetni, maximum a jótállás ugrik, de ez az én döntésem, és ezért nem indokolt, hogy a kereskedő (és nem a gyártó) információt tartson vissza. A kereskedő jelen esetben csak és kizárólag a saját anyagi hasznát féltve tart vissza olyan információt, amit a gyártó a végfelhasználónak szánt.

Az általad ismertetett eset megoldásához elég, ha a berendezésben van egy olyan számláló, ami nem nullázható. És akkor egyértelműen kiderül, hogy mennyi fogyott. Van ilyen számláló?

Én azt vallom, hogy ha megvásárolsz valamit, akkor az a tiéd, minden információval együtt, amit a gyártó neked szánt. Abból a kereskedő, akinek az a feladata, hogy (anyagi haszon reményében) közvetítse a végfelhasználó számára a gyártó termékét, sem anyagi, sem egyéb indokkal nem tarthat vissza semmit a termékkel kapcsolatban.
Az én szakmámra lefordítva: mit szólnál te ahhoz, ha vásárolnál tőlem egy nyomtatót, mondjuk négyszázezer forint értékben. A drivereket, amit a gyártó hozzá csomagolt, és az üzembe helyezéshez nélkülözhetetlen, valamint egyéb úton nem hozzáférhető, én kiveszem a csomagolásból, és megtartom magamnak. Azért, hogy a nyomtatót csak én tudjam üzembe helyezni, természetesen vastag óradíjon kiszámlázva. Nem az a korrekt eljárás, hogy odaadom a drivert, ha értesz hozzá üzembe helyezed, ha nem, igénybe veszed a szolgáltatásomat (vastag óradíjon számlázva)?
Jótállási vitánál úgyis egyértelműen bizonyítható, ha nem rendeltetésszerű használatból eredő a meghibásodás. De nekem, mint kereskedőnek kötelességem ezt addig nem feltételezni, amíg az ellenkezője kétséget kizáróan be nem bizonyítható!

"A riasztónál is ez a helyzet. ha kitörölhetné az előzményeket a vevő, akkor egy kikapcsolt, vagy be nem kapcsolt időpontban történő behatolásnál szarrá perelné a beszerelőt. Indok? NEM működött ez a fránya szerkezet."
Hidd el, a riasztónál is marha gyorsan kiderül a turpisság, pont a naplóbejegyzések hiányából. Riasztóközpontra kötve pedig értelmeten a felvetésed, a napló mutatja, hogy ki vagy be volt kapcsolva. Ennek ellenére a riasztószerelők 90%-a nem hajlandó megadni az úgynevezett mesterkódot, azért, hogy még egy nyavalyás kódváltáshoz is ki kelljen hívni (és tejelni kelljen), nem is beszélve a programozó kódról, ami nélkül a rendszeren se te, se egy másik szerelő semmit nem tudtok változtatni (késleltetési idők, értesítési telefonszámok, zónatípusok, stb). És mi van, ha meghal a szerelő, aki fejben tartotta a kódjaidat? (Megtörtént eset) Megmondom: cumi van... Reset, újraprogramozás, sok-sok óra munka. :) Ehelyett én aláíratom az adatokkal a programozási jegyzőkönyvet, és megkapja a kódjait a vevő. Ha akar, hívhat másik szerelőt legközelebb, ha ért hozzá, megcsinálhatja maga. Ha hiba esetén hív, és a jegyzőkönyvtől eltérnek a programozott adatok, bukta.
Ez a fajta vevőim felé irányuló bizalom nekem túlnyomó részt kifizetődött: a vevőim visszatérnek hozzám, és ismerőseiknek is ajánlanak!

"A fogyasztókról alkotott véleményem jó."
LOL. Ezt vágjuk minden egyes bejegyzésedről :)))) A kereskedelemhez, szolgáltatáshoz szükséges mindkét fél oldaláról a bizalom. Ha ez nincs meg, nem kell csinálni.
Előzmény: Törölt nick (1333)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.19 0 0 1334

"Szerinted ezt a kéményesek minden esetben megkövetelik? Akkor is, ha külső légbevezetés történik? Hiszen ha valaki kicsövezi, akkor már nem abból a helyiségből szív."

 

Egyértelmű ilyen esetben nem biztos hogy kell!

Más dolog valamit nem érteni, és más dolog nem akarni érteni!

És itt van a felelősség nélküli hozzászólás problematikája!

Te, én úgy látom jobban értesz ehhez nint az átlag. És sokkal több félreinformálást tartalmaznak az írásaid mint az átlag.

És csüngnek szavaidon azok, akik azt szeretnék hinni amit te írsz, ha jó, ha nem.

Ezt kellene átgondolnod.

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.19 0 0 1333

Ha minden adatot kiad a gyártó, akkor nem tud felelni a berendezésért.

Jó magyar szokás szerint a panaszok többsége így kezdődik:

Nem is sokat használtuk, és már elromlott!

És a leolvasáskor 4000kg pellet elégetés olvasható ki, és természetesen egy hete írta ki a szervíz elvégzésének kérését (2500 kg) és ez alatt az egy hét alatt a berendezés elfogyasztott 1500 kg pelletet.

Hát hidegek vannak!!!!!!!

Ez a gond!

Ha tudná minden vevő a lehetőséget abban az esetben hetente nullázna jó része ezzel bizonyítva, hogy "dísznek" vette a kandallóját!

A riasztónál is ez a helyzet. ha kitörölhetné az előzményeket a vevő, akkor egy kikapcsolt, vagy be nem kapcsolt időpontban történő behatolásnál szarrá perelné a beszerelőt. Indok? NEM működött ez a fránya szerkezet.

"tejelned kelljen"

jelentkezzen aki a szakterületén ingyen dolgozik. Alkalmazkodva minden megrendelőhöz.

Nem lesz hosszú lista, gyanítom!

Tévedés ne essék.

A fogyasztókról alkotott véleményem jó.

Persze vannak kivételek.

Előzmény: nylc (1332)
nylc Creative Commons License 2009.01.19 0 0 1332
Ez megint klasszikus magyar probléma, a forgalmazó azért nem adja oda, hogy nehogy esetleg magadnak is be tudd állítani. Te kaptál már pl. riasztóhoz telepítési útmutatót? Azért nem adják oda, hogy mindig tejelned kelljen minden egyes beállításhoz.
Az információ akkor okoz neki örömet, ha azt csak ő tudja.
Előzmény: Törölt nick (1330)
Jesu Creative Commons License 2009.01.19 0 0 1331
Nincs most sok időm, meló van.
Nagyrészt nincs mit kommentálni. Ez van a beépítési útmutatóban, elfogadni lehet, meg nem alkalmazni (de mindenkinek az egyéni felelőssége onnét). Ugyanakkor...

"SZELLŐZŐNYÍLÁS

Abban a helyiségben, ahol a kályha beszerelésre kerül, kell, hogy legyen egy legalább 80 cm² keresztmetszetű szellőzőnyílás az égés során elhasználódott levegő pótlására. "

Szerintem ezt csak "ráhúzták" a pelletes készülékre, mert kéznél volt a többi kályha leírásában. Gumibugyi szabály. A gyártónak/ forgalmazónak csak jó, ha bele van írva, még ha felesleges is, mert elháríthatja vele az esetlegese idióta használat/ beépítés miatti problémákat. Szerintem ezt a külső légbevezetés és az átgondolt beépítés feleslegessé teszi. Merthogy: a felhasználó szempontjából ez nagyon gáz, mivel manapság nem afelé megyünk, hogy nyiss egy nyílást a helyiségen, ha fűtesz.
Sajnos a gépi szellőztetést csak mostanában próbáljuk megértetni az emberekkel, nem egyszerű.

Szerinted ezt a kéményesek minden esetben megkövetelik? Akkor is, ha külső légbevezetés történik? Hiszen ha valaki kicsövezi, akkor már nem abból a helyiségből szív.
Előzmény: Törölt nick (1330)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.19 0 0 1330

Ez kereskedelmi probléma.

Igazából erről nem a gyártó tehet, mert ő kiadja a boltoknak, illetve viszont eladóknak.

Tehát, legrosszabb esetben letöltöd a netről, vagy megkéred az üzembehelyezőt és visz magával.

Azért sajnálom, hogy ilyen"bőlére" engedted a választ.

A többi egyáltalán nem lényegtelenre, nincs semmi reagálás.  

Majd talán később.

Előzmény: Jesu (1329)
Jesu Creative Commons License 2009.01.19 0 0 1329
Ez mind abból való, amit a többség csak hosszas könyörgés árán kap meg, ha megkap... :(
Előzmény: Törölt nick (1328)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.19 0 0 1328

Még egy kis adalék. Ugyan ezen a helyen, a vevő részére is leírja a gyártó, hogy mire ügyeljen. Apró fordítási gondoktól, egészen jól használható nem műszaki embereknek is.

 

ELLENŐRZŐ LISTA

A műszaki lap alapos elolvasásával együtt teljes

Elhelyezés és beszerelés:

- A beszerelést képzett műszaki vevőszolgálat hajtotta végre, mely átadta a garanciabizonylatot és a karbantartási kézikönyvet.

- A helyiség szellőztetése

- A füstcső csakis a kályha füstjét vezeti el

- A füstcső a következő tulajdonságokkal bír.

- maximum 2 könyök van rajta

- maximum 2 méter vízszintesen

- legalább 1,5 méter függőlegesen

- A hőcserélő csövek megfelelő anyagból készültek ( az inox acél

ajánlott)

-Ha gyúlékony anyagon (pl. fán) halad keresztül, akkor minden óvintézkedés meg lett téve, hogy ne fordulhasson elő tűz

- A fűtésvízrendszert képzett technikus az L46/90-es előírásnak megfelelőnek nyilvánította

- A felmelegítendő térfogat megfelelően lett fölmérve, figyelembe véve a fűtésvízrendszer hőleadóinak (radiátoroknak) hatékonyságát.

Használat.

- A pellet (6mm átmérőjű) jó minőségű és nem nedves

- Az égetődoboz és a hamutér tiszták és megfelelően vannak beillesztve

- A tisztítórudakat mindennap használja

- A hőcserélő csövek tiszták (használjon csőtisztító kefét)

- A nyomás (a nyomásmérőn leolvasva) kb. 1 bar.

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.19 0 0 1327

Ime a válaszom egy rövidke része.

 

TŰZVÉDELMI BIZTONSÁGI TÁVOLSÁGOK

A kályhát a következő biztonsági előírásokat figyelembe véve kell elhelyezni:

-A közepesen gyúlékony anyagoktól tartandó távolság az oldalakon és hátul egyaránt 40cm.

-A kályha elé ne legyenek 80cm-nél közelebb helyezve könnyen gyúlékony tárgyak.

-Ha a kályha gyúlékony padlón kerül elhelyezésre, akkor alá kell tenni egy hőszigetelő anyagból készült lemezt, mely elől legalább 40, az oldalaknál pedig legalább 20 cm-re kinyúlik.

-A kályhára valamint a biztonsági távolságoknál közelebb nem helyezhetők gyúlékony tárgyak

-Ha a bekötésre fából vagy más gyúlékony anyagból készült fal mellett kerül sor, akkor a füstkivezető csövet kerámiagyapottal vagy más hasonló tulajdonságokkal bíró anyaggal kell szigetelni.

SZELLŐZŐNYÍLÁS

Abban a helyiségben, ahol a kályha beszerelésre kerül, kell, hogy legyen egy legalább 80 cm² keresztmetszetű szellőzőnyílás az égés során elhasználódott levegő pótlására.

FÜSTCSŐ

A kályha füstelvezető rendszere kizárólag a kályha számára szolgáljon (a más készülékeket is kiszolgáló kéménybe való elvezetés nem megengedett).

A füstkivezetés a kályha hátulján található, 8 cm átmérőjű csövön keresztül történik.

A függőleges szakasz elejére iktasson be egy T alakú kondenzáció-gyűjtőt.

A kályha füstcsövének a külvilággal való összeköttetéséhez akadálymentes acél- vagy fekete csöveket használjon, melyek 450ºC-nak is ellenállnak. .

A csövet hermetikusan le kell szigetelni. A csövek vízzárásához és későbbi szigetelésükhöz 300ºC-nak ellenálló anyagot kell használni (szilikont vagy hőálló ragasztót)

A vízszintes szakaszok maximum 2 m hosszúak lehetnek. Legfeljebb 2 db 90º-os könyök használható.

Ha a füstcső nincs egy kéménybe beillesztve, akkor szükség van egy megfelelően rögzített, legalább 1, 5 m hosszú (hacsak a biztonsági előírások nem szólnak ez ellen) függőleges szakaszra és egy szelet akadályozó terminálra. A függőleges csatorna egyaránt lehet kívül vagy belül. Ha a füstcső kívül van, akkor azt szigetelni kell.

Ha a füstcső egy kéménybe illeszkedik, akkor annak szilárd tüzelőanyagokkal való használatra engedélyezettnek kell lennie. Ha az átmérője 150mm-nél nagyobb, akkor be kell csövezni és leszigetelni a falazat részén.

A füstcső minden egyes szakasza ellenőrizhető kell, hogy legyen. Ha a füstcső rögzített, akkor kell, hogy legyenek rajta a tisztításhoz kémlelőnyílások.

 

És akkor továbbiakban tisztába tenném a mondani valómat, és nem akarok kötekedni.

Amikor én megkérdőjeleztem a kéménynélküli bekötés helyességét, nem cáfoltam, hogy  működik. De említettem, hogy egy szigeteletlen 5 m függőleges szakasz meggátolja a füst eltávozását, a "turbó ellenére is!

A szabálytalan beépítésere tett álláspontoddal teljesen egyetértek, és (többek között) e miatt írja elő a gyártó az üzembe helyezést. Ha az párosul egy minősítő biztonsági vizsgálattal, akkor már tökéletesen életmentő funkciója is van.(lehet)

Nem okoz közvetlenül egy hiba, feltétlenül tragédiát, ezt a hibák halmozása okozza.

Van Bp.-től nem messze egy falu. Ahol oly jól szigetelt házba tettek egy 9 kW-os normál kandallót, hogy ha nem nyitottak közben ajtót, abban az esetben vagy kialudt, ha nem ment a gázfalikazán akkor az ikerkéményen visszaáramlott a füst, de a hab a tortán a kivezetett konyhai páraelszívó bekapcsolása volt.

Ebben az esetben dőlt vissza minden aminek függőlegesen felfelé kellett volna eltávozni.

Ezek tények!

Egyszer majd megkeresem a cikket amiben leírta a gyár képviselője.

Amikor a füstelvezetés került szóba, és nem volt szó más kandalló tipusokról, akkor alakult ki ez az egyetnemértés!

És azt hiszem, még azt is megemlítettem, hogy a te kéményed bár nem a klasszikus módon, de mégis egy béléscsőben van, mégha a szigetelése légszigetelés.

Tehát én nem forgattam ki, a szavaidat, de havalaki kp.-nek veszi az itt elhangzottakat, akkor csalódhat.

És még a pelletes légellátásról nem is szólt itt senki. Egy erős konyhai elszívó oda is bekavarhat. Tehát, vagy egyből kintről vezetem az égéshez a lvegőt. Ami -10 körül nem tetszik a berendezésnek, vagy egy un. defflektors bevezetést kell készíteni.

Tehát innen is egy kicsit-meg onnan is egy kicsit! De az így kialakított becsövezés nem borítja fel a vákum a berendezés légellátását.Egy jó lucskos káposzta főzés idelyén.

Előzmény: Jesu (1325)
Jesu Creative Commons License 2009.01.18 0 0 1326
Viszont örülök, hogy elkezdted végre megérteni a fórum lényegét. Tájékoztatás, egymás segítése, tapasztalataink leírása. Terelgetést is lehet, de jó lenne mindezt úgy, hogy konkretizálod, "mit és miért".
Előzmény: Törölt nick (1322)
Jesu Creative Commons License 2009.01.18 0 0 1325
Megkérlek ismételten, hogy ne forgasd ki a szavaimat.

Teljesen más helyzet, ha a kandalló szívása miatt egy nyitott égésterű és azonos, vagy kapcsolódó helyiségben lévő gázkazán füstgáza visszaáramlik. Ugyanígy más helyzet, ha beépítenek egy elszívót, ami meg a kandalló füstöt (vagy szintén nyitott gázkazánt) szívja vissza, amennyiben az a házból veszi a levegőt! Mindkettő szabálytalan és elmebeteg beépítés, ami valóban halált okozhat! De nem a kandalló, hanem a gondolkodás hiánya okozza!

Te viszont azt állítottad, hogy közvetlen a kandalló okoz oxigénhiányt, ami azért meglehetősen vicces, ezért ezt ne felejtsük el! Szó sem volt más berendezésekről. Nem is arról beszéltünk. Konkrétan.
Előzmény: Törölt nick (1322)
andrago_ Creative Commons License 2009.01.18 0 0 1324
Köszi a tippeket! A legtöbb tényleg használható.

A "cserélj közösképviselőt" nem. Leváltottuk. Az újat 13 pályázó közül választottuk ki. Mint 2 év múlva kiderült, a könyvelője sittes volt. Lelépett 75 millióval. Mi 3-at buktunk. Azért csak ennyit, mert CSAK én nem hagytam, hogy egyedüli aláíró legyen. A lakók fröcsköltek rám: "milyen bizalmatlan vagyok". Most, 2 év után már senki nem emlékezett arra, hogy nekem köszönhetnek 3 millát, csak arra, hogy kekeckedő vagyok :)

Laktál már társasházban? A közgyűlésen 3 órán át rágjuk a gittet. Kk mindenkit megvezet. Vicc az egész.
Előzmény: Törölt nick (1323)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 1323

Cserélj közösképviselőt! Első lépésben.

Másodikban, kérj írásos nyilatkozatot a kéményésztől, hogy életveszélyes a kémény.

Aztán ha ezt mégsincs ínyére leírni akkor rúgd ki, és az un. "szerzett jogon" használd a kéményt.

Aztán.

Hajön a csóka ellenőrízni. Kérd meg hogy műszerrel nézze meg a kéményt. Ehhez jogod van (neki meg műszere nincs)

Aztán ha valami csoda folytán, mégis hozna műszert abban az esetben kérd el a műszer személyi igazolványát, hogy hiteles e( nem lesz)!

És ha ezeket az akadályokat is vetted, és eddig minden rendben, kérd el a kéményész vizsga papírját, hogy Ő végezehet e hiteles mérést?

Na mire ide érsz, addigra az összes kémény ellenőrzési gondod megoldódott.

Lehet egy életre.

De azért én azt mondom, hogy tisztességes ellenőrzésre szükség van!

Előzmény: andrago_ (1319)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 1322

Egy kis csemege!

A jogszabály azt írja.

A tartalék kémény visszabontható, ha az áramszolgáltató igazolást ad, hogy szünet nélkül, bármikor áll rendelkezésre a házban 2 kW  teljesítményű elektromos fűtőeszköz egy helységre, mellyel az befűthető.

Namármost.

Hülye lenne az áramszolgáltató nem kiadni az igazolást, mert ha nem teszi, abban az esetben azonnal támadható lenne a rendelkezésre állásért felszámolt havi díj!

Na ezt szépen, a lakópark építők megspórolván a tartalék kémény megépítését, ráhúzták a használatba vételi engedélyek kiadására!

Igen ám.

De ott turbó kéménybeköthető, zárt égésterű falikazánok üzemelnek!

Tehát ha az áramhiány miatt megáll, akkor mi a ku.....a, édes felmenőjével fűtsön a lakó. mert a 2 kW-os sem megy  akkor épppppppen!

Mikor ezt üzembehelyezéskor szóvá tettük, nem örültek. De nem is tettek érte semmit. Kivéve, hogy ma már ezt a csavart nem tudják megjátszani az okosok.

Aztán!

Ha pl.: van egy közönséges gáz falikazánod, kéményes.

Akkor szereltethetsz be új szilárdfűtésű kandallót, ha automatikusan záródó tűzbiztos ajtóval elválasztott helységben van a gáz berendezés, vagy külső bejáratú kazánházban.

És azért elmondanám, ezt sem tartja senki!

Pedig ha tudnák, hány ember halálát okozta a fokozott légzárású nyílászárók felelőtlen beépítése. És ennek is sok-sok köze van a kéményekhez.

Bizony itt valaki megkérdezte tőlem a minap, "mit képzelek, vákumot szív a közönséges kandalló a helységben"?

A válaszom egyértelmű, és határozott! IGEN!!!

Előzmény: nylc (1321)
nylc Creative Commons License 2009.01.18 0 0 1321
Ja, mint Érden... Az egész rohadt faluban nincs egy olyan ház, amin ne lógna egy utólag felbiggyesztett szerelt kémény. Az ok egyszerű: az új építésű házaknál az átvevőember nem veszi át csak a cimborája (talán rokona is, mert elég hasonlóan néznek ki) által készült kéményeket. Megoldás, ha kell a használatba vételi engedély: cimbi felrakja a szerelt kéményt párszázezerért, és látatlanul át van véve.

Szakértelem? Életvédelem? Lófaszt, lehúzás!
A gyomrom felfordul a kéményseprőktől. A pénz beszedésén kívül nagyívben tesznek ők arra, hogy mi van a kéményeddel.
Előzmény: andrago_ (1319)
nylc Creative Commons License 2009.01.18 0 0 1320
"Az én ECOIDRO-m is "parapetes" módban van kötve"
Ugye, hogy nem kell hozzá hókuszpókusz?

" de nem tehetem, hogy másnak ezt javasoljam.
Ugyanis, ha kimegy a kéményész, és beleköt akkor a balhé az enyém."
Már hogy lenne a tied, ne vedd ennyire komolyan. Ez egy fórum, ahol kötetlenül ötletelünk, tapasztalatokat írunk. Ennyi, és nem több. Nem szaktanács, nem szakvélemény. Senki nem fogja Pelletdokit felkeresni azért, hogy számonkérje rajta a véleményét egy büntetés után. A kéményészekről és az ő szabályaikról meg már ismered a véleményemet. :)

"De aki napi kapcsolatban van a pellettel, és annak égetőjével ott azért egy kicsit más."
Szerintem napi kapcsolatnak számít a pellettel és égetőjével a saját pelletkazánomba a garázsból háromnaponta behordott 1 mázsa pellet, vagy ugyanez a melóhelyen, vagy közeli hozzátartozónál, esetleg munkatársnál. Továbbra is tartom, hogy füst ügyben az a lényeg, hogy csak a túlsó nyíláson füstöljön a cső, és ez a túlsó nyílás a házon kívül legyen.

Én sem ma kezdtem a vegyitüzit, olajtól szénen át fán keresztül pelletig. Nincs különbség köztük, ha van megfelelő huzat (gravitációs vagy ventillátorral nyomott, a technológiától függően) és kimegy a füst, működik. Ennél tovább ezt nem érdemes bonyolítani.
Előzmény: Törölt nick (1318)
andrago_ Creative Commons License 2009.01.18 0 0 1319
Álljon itt egy szösszenet a kéményseprőkről is:

Kijönnek ellenőrizni. Szólnak, hogy rossz, ki kellene béleltetni, különben gázcső levágása jön. Persze ajánlják magukat (egészen pontosan maszekoló kéményseprőket). Innentől büdös kezd lenni az egész. Jön a közös képviselő, szerez pályázati pénzt, kibélelteti a "kéményseprő vállalkozókkal".

1) Pályáztatva nem lesz
2) Pár méterrel elszámolják - hosszabb lesz
3) nem vetetik át

Miért?
1) közös képviselőt megkenik
2) lásd 1)
3) mert összefonódik a két cég, a nagyvállalat és a kft. Telefonáltam a területi kéményseprő vezetőjének, nem jöttek ki. Pedig előírás, hogy csak úgy adhatják ki a szakvéleményt, ha kijönnek és átveszik. A képviselő szintén a kéményseprőt védi, hiszen jattoltak neki. Ennyit az életveszélyről.

Ja a lémyeg: ha nem csókos cég béleli ki, akkor kizárt, hogy a szakvélemény csont nélkül elkészüljön. Az élő fába is...

Ezek mint nyílt titkok!
Előzmény: Törölt nick (1318)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 1318

Itáliában!

Az én ECOIDRO-m is "parapetes" módban van kötve, de nem tehetem, hogy másnak ezt javasoljam.

Ugyanis, ha kimegy a kéményész, és beleköt akkor a balhé az enyém.

Tudod, én jártam olyan iskolába is, ahol a köszönés után azzal kezdtették:

Aki itt sikeres vizsgát tesz, az nem 4, hanem 8 évre csukható be komoly tévedés esetén!

És ez nagy felelősség. 

Sajnos a gyakorlat is azt mutatja, hogy nem minden esetben jön be a kémény nélküliség. Ha szigeteletlen, és hosszú az már okozhat galibát. Ha falikivezetést olyan helyre teszed, ahol a szomszéd szemét csípi, akkor meg téged néznek dilettánsnak.

Tehát innen a "tévedhetetlenség" persze ezt nem komolyan írtam.

A tapasztalatodat Te megírhatod, mivel nem kell felelned az ötletadásért.

De aki napi kapcsolatban van a pellettel, és annak égetőjével ott azért egy kicsit más.

Én nem okoskodok, én ezt terelgetésnek hívom. És remélem jó az irány.

Előzmény: nylc (1317)
nylc Creative Commons License 2009.01.18 0 0 1317
Ok, értem. A nagyon ráérés jelen pillanatban tényleg igaz, az a munkám hogy naphosszat gép előtt ülök (és megjavítom, ha valahol baj van).
Azonban hiszem, hogy a dolgoknak nem kizárólag egyféle megoldásuk van. Ha beleesünk abba a csapdába, hogy egyetlen megoldást hiszünk egyedül üdvözítőnek (pl. csak szigetelt füstcsövön, csak kéménybe, csak a kiszámított mennyiségű kanyarral, csak az én megoldásom, stb...) anélkül, hogy kipróbáltunk volna egy másikat is, azzal nem jutunk soha előre. Én a kísérletezésben hiszek, és leginkább abban, amit vagy láttam, vagy én magam végeztem. És ha az én tapasztalataim alapján úgy tűnik, hogy pl. az Idrofox kandalló hibátlanul és üzembiztosan működik parapetes füstelvezetéssel, akkor miért ne írhatnám meg ezt a tapasztalatomat ide? Attól leszek "hozzá nem értő", hogy valami nálam másként működik, mint nálad? Én ezt nem hinném.

Most tényleg, anélkül hogy megsértődnél, hol tanultál meg ennyimindent a pellet tüzelésről? Mióta csinálod? (A kérdés komoly, nem froclizás!)
Előzmény: Törölt nick (1315)
andrago_ Creative Commons License 2009.01.18 0 0 1316
Nem nekem címezted, de azért hozzászólok - kéretlenül.

A fogyasztók védelme valóban nem létezik. Előítéletek ide, vagy oda, nem létezik. Úgy látom, leginkább neked vannak előítéleteid, méghozzá a fogyasztók róvására.

Sokat tudnék mesélni.
Egy rövid szösszenet: új építésű lakás, 3 éve lakom benne, 50 lakásos, 3 év alatt 30 csőtörés, enyém penészesedik, vakolat repedezik, akusztikai védelem nulla, hőszigetelés nulla, épületgépészet katasztrófa, pince vizes és penészes, garázskapu a legolcsóbb, de az is hamisítvány - folyton elromlik, igazságügyi szakértők garmada a haját tépi, több száz oldalas hibalisták. Most kezdünk pereskedni.

Beruházó: OTP
Kivitelező: Pillér 2000 Kft - most vitték csődbe, de már megalakult az új (kimentették, amit lehetett)
Előzmény: Törölt nick (1303)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 1315

Nem! Akkor tévedhetetlen lennék. De nem vagyok.

Csak egy kicsit többet tudok a dologról mint akik itt szintén "nagyon ráérnek"!

És tudod, úgy tanul a gyerek ha kérdez.

Én kérdezek, és válaszolok.

Igaz nem ugyan azon a helyen teszem fel a kérdést, mint ahol válaszolok.

Előzmény: nylc (1314)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!