Keresés

Részletes keresés

vasbicikli Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87567

Az lett volna az első ötletem, hogy kifutott, de ha az első liter nem szines, akkor nem valószínű (ha fut, akkor az elején fut).

Esetleg nem égett le a cefréd, nincs kozmás szaga ennek a sárga alszesznek?

Ha igen, akkor nem önteném össze a jóval.

Előzmény: jani&999 (87566)
jani&999 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87566

itt lesz a kép

jani&999 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87565

az előbb lemeradt a kép

jani&999 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87564

A mai cseresznyémnek kicsit sárgás színű lett, látható a képen (első főzés). Az első 1 liter az nem de a többi az igen. Mi lehet az oka? Hozzátehetem a többihez, hogy mássodjára is átfőzzem?

barkócza Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87563

Normál esetben elhanyagolható, néhány tíz mBar, szinte kimérhetetlen - a rendszer a páracsövön és a hűtőn keresztül nyitott. Hozzáértők el tudják úgy dugaszolni a páracsövet, hogy több Bar túlnyomás jelentkezik. Ennek egy nagyon látványos jelenség, az ún. plafoncefreszínezés a következménye. Érdemes kellő távolságból szemlélni. Ezért nem szabad a sisakot erős zárással rögzíteni, csak úgy, hogy csekély túlnyomás is megemelje, és elmaradjon a robbanás.

 

(Nekünk sincs ám időnk minden nap háromszor újra mindent leírni. Ott vannak a linkek.)

Előzmény: gyugyu86 (87562)
gyugyu86 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87562

Sziasztok!

 

Nincs annyi időm hogy a teljes fórumot végigbogarásszam, emiatt megkérdem.

Tud-e valaki pontos adatot, hogy egy cefrefőső üstben a cefre feletti térben, vagyis a sisakban-páracsőben mekkora nyomás van főzés közben. (NEM A DUPA FAL KÖZÖTTI NYOMÁS ÉRDEKEL).

Ez amiatt kell, mert főzőberendezést akarunk gyártani és a tervezőnek tudnia kellene, hogy mekkora nyomással számoljon. semélyesen láttam olyat, hogy a tető csak rátéve van kovásszal letömítve és nem emelei meg a nyomás. Én emiatt gondolom, hogy nem lehet nagy, de számszerüsítve kellene.

Akinek van konkrét adata kérem irja meg.

 

Köszönetettel

bujukcekmece Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87561
Az én kajszim szintén 5-5 napos gyüjtögetés árán került 1-1 120-as hordóba. Az 1nap(2 nap termése) egy 60 literesbe, majd a 3.nap már a 120-asba, erre jött az 5.nap termése. Majd kezdődött elörről, annyi különbséggel, hogy az első hordóból átcsaptam egy serpenyőnyit az új adagba, így az élesztőtörzzsel nem volt gond. Tegnap főztem alszeszig. Olyan szar lett, hogy megynyaltam a főzés felénél, és míg kiszedtem egy talicska fokhagymát kitartott a lekváros íz... Sajna ZD-re nem tudom kifinomítani.
rézműves1 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87560

...pályinkás jó reggelt...

...igen, jól látod, én követtem el...az a fejlesztések sorában, egy második

generációs 21-es...van róla videó is a Yutubon...(Guszti pálinkát főz, nagyon jó)...

Előzmény: jatti1 (87534)
Krissz03 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87559

Egyetértek veled. Bizony én is szoktam gyűjtögetni a gyümölcsöt. Nyílván nem hetekig vagy hónapokig, de pár napig lehetséges a dolog. Sőt... Ha összeszedsz egy vödör gyümölcsöt, összetöröd, hordóba teszed és feltöltöd vízzel hogy ellepje a gyümölcsöt, majd légmentesen zárod,  akkor még biztosabb hogy nem penészesedik be a teteje. Így az elkövetkezendő napokban is lehet hozzátenni a gyümölcsöt! Nekem ez a dolog bejött. :)

Előzmény: szilvakukc (87557)
sogi01 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 87558

          vf1 linkgyüjteménye 

 

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.uw.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

Előzmény: sogi01 (87523)
szilvakukc Creative Commons License 2013.07.31 0 0 87557

Igen, ahogy a Mester mondja, ezeket. Ha már kajsziról van szó, én pölö összeszedtem a fa alól, hűvös helyre vittem, 3-4 napig semmi baja sem lesz. Miért kell rögvest becefrézni? Tehát számoljunk: 3-4 napi adagot, mondjuk becefrézek, erre még 2-3 napig rakhatom az újat. Azaz, egy heti adagot majdnem egybecefrézhetek. Ha még van elhúzódó érésű renitens, hát azt már külön kell bizony. De nekem ilyen nincs. Pölö a lepoticámat két napja szedem a fa alól, ma ráköptem a törzsre, és ennyi rázástól,  mind egy szálig lehullott a maradék. Full érett.   

Előzmény: Érdi_bőtermő (87553)
barkócza Creative Commons License 2013.07.31 0 0 87556

Kell egy sorozat különböző méretű fedeles vödör vagy hordó. Egy pár napig rakhatod egybe. Fontos, hogy soha ne legyen túl nagy légtér a cefre fölött. Legalább legyen félig az edény. Mindig legyen lefedve, de rendesen! Ideális, ha 2/3-ig, 3/4-ig van benne a cefre. Ha csak az alján lötyög valami, azzal baj lesz. Vagyis:

 

1. Első nap van 5kg barackod, lecefrézed rendesen (pépesítés, élesztő, pektinbontó), beteszed egy 10 literes fedeles vödörbe.

 

2. Másnap van 10kg barackod. Egy 20 literesben szépen lecefrézed, hozzáteszed az előző napit.

 

3. Harmadik nap megint van 5kg-od, lecefrézed az előző nap kiürült 10 literesbe.

 

4. Negyedik nap van 20kg, lecefrézed egy 60 literesben, hozzáadod az összes eddigit. Ehhez már ne tegyél hozzá semmit.

 

Stb.

 

Minden hordót, vödröt azonnal, rendesen ki kell mosni, ahogy kiürül. Ha mégis belerohad valami, akkor rendesen ki kell hypózni, utána persze kimosni, kiszellőztetni a hypószagot.

Előzmény: Érdi_bőtermő (87553)
snapszmester Creative Commons License 2013.07.31 0 0 87555

Kivéve a rázást.

 

Előzmény: snapszmester (87554)
snapszmester Creative Commons License 2013.07.31 0 0 87554

Akár milyen hihetetlen nincs jobb megoldás mint amiket felsoroltál. Mit vársz tőlünk? Felmentést?

Előzmény: Érdi_bőtermő (87553)
Érdi_bőtermő Creative Commons License 2013.07.31 0 0 87553

Tanulni még csak megtanultam, de kivitelezni nehéz.

Azt írjátok le, hogy csináljátok, ha pl. nem egyszerre érik a gyümölcs (mert ugyebár kajszinál simán előfordul, hogy egyesek már hullanak, mások még kemények)?

Mondjuk összesen 50 kg gyümölcs 5 nap alatt érik le, akkor 5 apró hordóban érlelitek őket? Vagy első napon lerázzátok az összeset a fáról, aztán mehet bele zölden a fele? Esetelg hűtőben tároljátok az adagokat, míg összejön az összes?

 

Köszönjük a részleteket!

 

Előzmény: szilvakukc (87551)
snapszmester Creative Commons License 2013.07.31 0 0 87552

Leginkább a munka az enyém:-(

Előzmény: sogi01 (87550)
szilvakukc Creative Commons License 2013.07.31 0 0 87551

Sosem fogjátok megtanulni, hogy nem jó pakolgatni egymásra a cefrét! Amit első nap beraktál, az egy-két nap alatt kierjedt, aztán már csak ecetesedett. Aztán még a 8 liter vizet is belezúdítottad, amivel jól felhigítottad az alkoholtartalmat. Az lenne a csoda, ha megúsztad volna.

Ez vonatkozik Abodira is. Olyan cefrét megvenni, amit EGY HETE GYŰJTENEK??? ÉS ZSÁKBA??? 

Erről az jut eszembe, hogy pölö nekem van egy pólóm, az van ráírva, marha nagy betűkkel, hogy "balek". Csak tudnám, mi került rajta 34700 Ft.-ba.:))))

Előzmény: szabó vazul (87545)
sogi01 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 87550

Az inkább vagyon:)

Előzmény: snapszmester (87549)
snapszmester Creative Commons License 2013.07.31 0 0 87549

Ez gond? 18q a gond.

Előzmény: TINTUS (87548)
TINTUS Creative Commons License 2013.07.31 0 0 87548

Bergeron típusú barack

 

 

első adag, bemelegítés

 

második adag

 

azt hittem sose lesz vége

felezve     a "szerkezet"

 

aprítás elött és után

 

hadd forrjon

Miklós1 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 87547

Ha csak kezdeti az ecetesedés akkor az ecet semlegesítése is szóba jöhet, ha van otthon szódabikarbónád vagy szénsavas meszed (más néven kalcium karbonát, még "másabb" néven krétapor). Valamelyiket szórod a cefrébe amíg pezseg, vagy ha van pH mérőd akkor 3,8-4pH-ig visszajön. Kb 50g fehér por kell 100kg cefréhez. De ezt el is olvashattad volna az egyszeregy utolsó előtti oldalán, Cefrehibák javítása.

jatti

Jó:-)

Előzmény: szabó vazul (87545)
jatti1 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 87546

"Hát" mondom, hogy biztos részeg! :)  Tőlem akarsz nedüt, akinek a zölddiós szeszesitalhoz vodkát kellett vennie? :(  De már erjed a cefre (így jó Miklós1?), remélem idén is lesz valami pohárba való. Ha arra járok (és nem felejtem el) akkor viszek egy kis búfelejtőt.

jatti

Előzmény: sogi01 (87542)
szabó vazul Creative Commons License 2013.07.31 0 0 87545

Köszi  a választ erre én is gondoltam ,de volt annyi eszem hogy a felső bundát lenyomtam .Előzmény:.Kajszi barackot raktam minden nap 1 hordóba kb 100 liter lett, tettem bele 3 kg cukrot 8 liter melegvízbe feloldva.Végig fórt ma reggel kimentem és éreztem az ecet szagát.Megfogadom a tanácsot.Azért ha van vélemény azt megköszönöm.

Előzmény: zsuzska60 (87543)
csalitos Creative Commons License 2013.07.31 0 0 87544

  Ha már egyszer eszet cserélünk, had mondjak én is egy két okosságot. Ha téma most a szeszfokmérő akkor el fogok mondani egy két titkot ami talán segít megérteni egy két kézenfekvő dolgot. Már gondolok olyanra, hogy etörött a mérö, új van helyette, nincs táblázat hozzá, most mit csinájak, kügyé má gyorsan egyet, stb. Bármely szeszkorrekciós táblázat használható hozzá csak át kell írni. Hogyan? Fogsz egy ceruzát és átírod, no nem az egész táblázatot, hanem csak a hőmérséklet oszlopát. A viccet félretéve adom is a magyarázatot.

   Referenciahőmérséklet: Ez az a hőmérséklet amely mellett a skála leolvasása a helyes értéket adja. 

  Szeszfok: Az etilalkohol-víz elegy térfogatszázalékban (tf%, de ezt jelenti a v/v% is, volumen=térfogat) megadott összetétele. A térfogatszázalék azt fejezi ki, hogy 100 térfogategységnyi etilalkohol-víz elegyben hány térfogatnyi etilalkohol van.
   930,14 kg/m3 sűrűségű az 50 tf%-os etilalkohol-víz elegy 20 Co-on. viszont ugyanez az elegy 30 Co-on csak 922,46 kg/m3.

   Ezeket a hőmérséklet által okozott változásokat prezentálják ezek a táblázatok. A táblázatnak van egy tetszőleges referenciahőmérséklete és ez szerint kalibrálják a fokolót. Ez nagyjából megfelel a szobahőmérsékletnek (akár, vagy a pince hőmérsékletének).   A táblázaton általában oda is van írva, hogy melyik a referenciahőmérséklet, (pl 20 vagy 15 Co) ha nincs megkeressük. Ez az a sor, amely megegyezik a szeszfokmérőn leolvasott érték sorral. Az itt feltüntetett hőmérsékletet (ami a fokolón van, hogy hány Co-on működik helyesen) ebbe a cellába írjuk. Maj értelemszerűen felfelé és lefelé is beírjuk a számokat attól függően, hogy a táblázatban mekkora ugrásokkal van megadva.
   Voala! Már lehet is használni a másik fokolóhoz a táblázatot. Ha valaki nem rendelkezik táblázattal akkor a naponta belinkelt helyről, (snapszmester) ahol a többi okosság is van, lettölthető
   Minden jót.
   Józsipapa  

Előzmény: sogi01 (87527)
zsuzska60 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 87543

Ha ecetesedik, akkor felülről kezdi. Közvetlenül a főzés előtt szedd le óvatosan az ecetes részt!

Előzmény: szabó vazul (87538)
sogi01 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 87542

HAHA!Nembocsájtok csak ha küldesz egy kis nedüt :))

Előzmény: jatti1 (87540)
abodi72 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 87541

Nem almárol ,hanem szilvárol van szó :)

Előzmény: hal65 (87532)
jatti1 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 87540

Inkább: Biztos részeg! :)  Bocs sogi01, de ez magas labda volt.

jatti

Előzmény: hal65 (87536)
sogi01 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 87539

Leírhatnád,hogy cefréztél és mikor!Sokat segítene a válaszadásnál...

Előzmény: szabó vazul (87538)
szabó vazul Creative Commons License 2013.07.31 0 0 87538

Üdvözlök mindenkit!

 

.Úgy érzem hogy ecetesedik a cefrém.Csak a hétvégén tudnám kifőzni.Van értelme így nekiállni?Lehet csinálni vele valamit?Sajnálnám kidobni. Van valakinek egy jó ötlete? Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!