Keresés

Részletes keresés

levi81 Creative Commons License 2003.10.14 0 0 333
A triak gate-jének kell nagyfeszültségű impulzus? ;) Annak elegendő kevesebb is.

A villanócsőnek pedig elég a hálózati feszültség.

Előzmény: tere (332)
tere Creative Commons License 2003.10.14 0 0 332
"- ezt az astabil multivibrátor kimenetéről veszem le"

De hiába. Ez nagyfeszültségű impulzus kell, hogy legyen. Bár nem ismerem a multivibrátorod kapcsolását, de nem hiszem, hogy 1kV körüli feszültségen működik... :)

Előzmény: levi81 (331)
levi81 Creative Commons License 2003.10.14 0 0 331
"Mivel gyújtóimpulzus nélkül SEMMIT sem fog csinálni!" - ezt az astabil multivibrátor kimenetéről veszem le.

"aki nem tudja, hogy milyen kivezetései vannak egy triaknak" - tudom, csak véletlenűl elírtam.

Kissé több toleranciát! Kösz!

Levi

Előzmény: SPafi (329)
levi81 Creative Commons License 2003.10.14 0 0 330
"drain-source"

Bocs, nos az ember tévedhet! (egyébként pedig nem kell xyz-nek titulálni)

Előzmény: SPafi (327)
SPafi Creative Commons License 2003.10.14 0 0 329
"Egy villanócsövet így, elég nehéz szétcsapni."

Hát persze, ezért írtam, hogy jó lesz! (Mivel gyújtóimpulzus nélkül SEMMIT sem fog csinálni!) Szerintem annak, aki nem tudja, hogy milyen kivezetései vannak egy triaknak, annak ez a legjobb, ami történhet. Viszont ha sikerülne folyamatos üzemre kényszerítenie egy villanócsövet, ami nincs erre tervezve, attól szétdurranhat!

Előzmény: JFEry (328)
JFEry Creative Commons License 2003.10.14 0 0 328
Egy villanócsövet így, elég nehéz szétcsapni. A triak nagyobb veszélyben van!
Előzmény: SPafi (327)
SPafi Creative Commons License 2003.10.14 0 0 327
"drain-source"

Ilyet meg honnan veszel?

Bár elég érthetetlen a leírásod, azért ha jól csinálod, akkor jó lesz, mert nem fog csinálni semmit, ami még mindig jobb, mint ha pl. szétdurranna a cső. :-)

Előzmény: levi81 (326)
levi81 Creative Commons License 2003.10.13 0 0 326
Szevasztok,
a segítségetek szeretném kérni.

2 triakkal szeretnék 2 villanócsövet felváltva villogtatni, ógy, hogy a triakok gate-re egy astabil multivibrátor egy-egy kimenetét illesztem, a drain-source kapcsok közé pedig a hálózati feszültséget illetve a villanólámpákat.

Jó lesz ez a megoldás?

Előre is küsz: Levi

bambiee Creative Commons License 2003.09.20 0 0 325
Elektrogurut keresek!!!

Üdv, olyan emberkéket keresek, akik az ipari elektronika területén képben vannak a legmodernebb technológiákban és, akik nívós cikkeket találnának és fordítanának magyarra a következő témakörökben:

- műszerek, méréstechnika
- alkatrészek, építőelemek
- automatizálás, folyamatirányítás

Üdv!

szilva Creative Commons License 2003.09.19 0 0 324
Köszi, ez a bolt bejött:)
Előzmény: etilalkohol (322)
natlose2 Creative Commons License 2003.09.19 0 0 323
USB:
Pont az érdekelne, hogy több USB kormány egyszerre feldugva működik-e? Ha igen, szétkapom őket és tudok építeni egyetlen eszközt...
Nincs valakinek lehetősége kipróbálni ezt? Túl sokba kerülnek, hogy csak a próba kedvéért vegyek három botot, de ha a dolog működik, akkor nem sajnálom rá a pénzt.
Előzmény: etilalkohol (321)
etilalkohol Creative Commons License 2003.09.18 0 0 322
Üdv
Csak idézetek:
"A Bajcsy-Zsilinszky úton van egy hangszóróbolt, pl.
ott kapni, vagy a Nyugati mellett a Szondy utcában is van egy
hangszóróbolt, ott is árulják."
"Bpest, 1065. Bajcsy Zs. út 41. - Hajós u. sarok: Hangszóróbolt
tel: 330-6164
h-p: 9-17, szo: zarva "
Előzmény: szilva (319)
etilalkohol Creative Commons License 2003.09.18 0 0 321
Üdv
USB-hez!
Most 'telepítettem' USB-s kormányt, melyhez volt pedál is (gáz, fék) ami szintén 'analóg': ez már így három tengely. (ebből 3 darab az már kilenc tengely:)))
Itt csak azt nem tudom, hogy miként kezeli le a szoftver (driver) a pl. 3 darab USB-s eszközt.
Előzmény: natlose2 (318)
whoa Creative Commons License 2003.09.17 0 0 320
jaja, 10W+10W vagy 20W hídban...
nekem 2 db. hídba kapcsolva hajtja a PC-n a közép-magas dobozokat...
Előzmény: szilva (319)
szilva Creative Commons License 2003.09.17 0 0 319
Halihó!

Az autórádiómban az egyik kimeneti elkó zárlatos lett, kikerült az egyen a kimenetre. A rádiót tegnap szétszedtem és kicseréltem mindkét kimeneti kondit (10V-osak voltak), most jó. Viszont az egyenáram nem tett jót a hangszórónak, recseg-csörög:(

Tudtok-e olyan boltot javasolni nekem Budapesten, ahol vehetnék hangszórót darabra? Nem kell márkás, egy sima 10cm-es átmérőjű hangszóróról lenne szó, a rádióban lévő végfok TDA2005-tel van kialakítva, tehát valami eszméletlen nagy teljesítményre sincs szükség (ha jól emlékszem, max. 20W).

Ötleteket előre is köszönöm.

natlose2 Creative Commons License 2003.09.15 0 0 318
Olyan ötletem is volt, hogy nyomtatok egy fekete-fehér lineáris átmenetű papírt, lefényképezem, majd az előhívott negatívot rakom egy fotótranzisztor elé. A kormány a negatívot mozgatná a tranzisztor előtt, arányos fényt átengedve. Lát valaki buktatót ebben az elgondolásban? Van-e valakinek továbbá információja az USB-ről?
Esetleg ha veszek két-három USB-s botkormányt, össze lehet olvasztani az elektronikájukat, hogy egyetlen (soktengelyes) eszköznek lássa a PC?
Előzmény: gbrl (317)
gbrl Creative Commons License 2003.09.13 0 0 317
natlose2,
1st: vegyel olcso (pl torott) joystickeket, es termeld ki belole a potikat, azt epitve a fejlesztesbe.
2nd: ne potival csinald, en pl valami vasmagot mozgatnek legmagos (szolenoid)tekercs belsejeben. A kar helyzetet es a mozditas hevesseget is tudod merni. aztan valami a/d atalaitot a masik vegere, onnantol meg az usb fele kell megnezni, mi kell neki.
a komplett hw+sw megoldas azer nem ilyen egyszeru. jopar hetes fejlesztomuka.......
udv: gbrL
Előzmény: natlose2 (315)
SPINAL Creative Commons License 2003.09.09 0 0 316
Hello!
Van egy letöltő rajzom olyan, mint a JDM, csak még kevesebb alkatrész kell hozzá. whoa, ha érdekel, akkor elküldöm neked.
Párhuzamos portú programozó használtál már?
hali
natlose2 Creative Commons License 2003.09.09 0 0 315
Soktengelyes (8+) botkormányt szeretnék építeni repülőgép szimulátorozáshoz. Tud-e valaki segíteni kapcsolási rajzzal vagy bármi információval? USB-n szeretném a PC-hez csatolni és a DirectX-ben látni.
Game-portra már több kormányt, pedált építettem, de a szívótérnyomás, légcsavar-állásszög, keverékszabályozás miatt több tengelyre van szükségem (pláne kétmotoros gépen). Örök probléma a rádiótechnikai felhasználásra szánt potencióméterek rövid élettartama. Folyamatosan "kiszőrösödnek", mert nem percenként 50-100 állításra találták ki őket. Kb 50 óra alatt "kirepülöm belőlük az időt". Ha tud valaki tartós "ipari" potit vagy azt kiváltó mechanikamentes megoldást, segítsen!
Elnézést, ha offtopik vagyok, de a számítástechnikai topikokon senki nem vesz pákát a kezébe.
whoa Creative Commons License 2003.09.08 0 0 314
nah mostmá jók a pdf fileok a linkben, a programozó és a soros port között nekem pont 1m-es 5 eres szalagkábel van...
Előzmény: whoa (313)
whoa Creative Commons License 2003.09.08 0 0 313
A kapcsolást én innen szedtem, ezen az oldalon van a kapcs. rajz is az oldal alján, pdf-ben. Tán ugyanitt, már nem emléxem van hozzá nyákrajz is, de én mindig is olyan kapcsolásra rádugható formában akartam megcsinálni úgyhogy kreáltam hozzá egy új nyákot, itt van az is ha kell :
-csak a forrasztási oldal
-forrasztási oldal, beültetési oldal stb...
Előzmény: SPINAL (312)
SPINAL Creative Commons License 2003.09.08 0 0 312
Hali!
Építettem már Propic2-t és egy pár erre a hw-re épülő letöltőt, mint pl a Schaer ja és megépítettem én is JDM-t. Az utóbbit biztos voltam bennem, hogy nem fog működni, mert a soros portomból csak 11.7V jön ki és nem is működött. A Propic2 hw-t kipróbáltam az IC-prog alatt és a hozzá írt progival is, de mindig hibát ír ki. Pedig a jelszintek megfelelőek, a PIC lábakon és jók az invertálások is. Már azon gondolkozok, hogy a PICek-et tönkretettem valahogy.
Neked a hány voltot tud kiadni a soros portod? Milyen hosszú kábelt használsz a JDM-hez? Milyen ICSP programozót használsz (kapcs rajzot vagy linket tudsz adni)?
Egyébként tetszik a JDM letöltőd. (Bárcsak nekem is lenne egy...:))
hello!
whoa Creative Commons License 2003.09.08 0 0 311
és így néz ki a programozó, két PIC mellett :))
Előzmény: SPINAL (309)
whoa Creative Commons License 2003.09.08 0 0 310
melyik programozót csináltad meg??? kapcsolást tucc mutatni??? nekem JDM féle ICSP programozóm van, 20mm*40mm-es nyákon van az egész és alig kell pele egy pár alkatrész... sors portról megy...
Előzmény: SPINAL (309)
SPINAL Creative Commons License 2003.09.08 0 0 309
Hello!
Van esetleg itt valaki, aki foglalkozik PIC mikrovezérlőkkel? Csináltam programozót, de nem működik és fogalmam sincs miért...
Köszi
Hali
bary7 Creative Commons License 2003.08.20 0 0 308
köszönöm!
ha esetleg az emil címedre küldenék egy kapcsolási rajzot, bele tudnád rajzolni hogy hová is kell beépíteni? most rajzoltam paint-el elég gagyi de a célnak megfelel. mert az a gáz hogy elektronikai téren eléggé analfabéta vagyok.
SPafi Creative Commons License 2003.08.19 0 0 307
És hogy hol kapsz? BÁRMELYIK elektronikai alkatrész boltban. Lomex (Lehel út), Elektro-Kontha (Üllői út 68. körül), ArWill, a budai Skála parkolója mögött, Mikrovill (Böszörményi út), Nedis (korvin krt.), stb...
SPafi Creative Commons License 2003.08.19 0 0 306
Bocsi, módosítok!

Ha az érintkezőkkel párhuzamosan van, akkor jót írtam az előbb, de ha a tekerccsel van párhuzamosan, akkor egy dióda! (pl. 1N4007) Vigyázat, a polaritás számít a bekötésnél!

Előzmény: SPafi (305)
SPafi Creative Commons License 2003.08.19 0 0 305
Varisztor, vagy R-C tag. Pl. 4,7 ohm + 470 nF sorban. (kb.)
Előzmény: bary7 (304)
bary7 Creative Commons License 2003.08.19 0 0 304
van egy gondom amit nem tudok megoldani, talán itt tud valaki valami okosat mondani.
a következő lenne: építettem több tetováló gépet is eredeti gyári után, teljesen szakszerűen.
a tekercseket magam tekercseltem. megszakításos csengő elven működik 12 volt egyenáramon és kb 3 ampert vesz fel ez megfelel a gyári adatoknak tehát úgy néz ki hogy a tekercsek jók.(két tekercs sorosan). viszont elég rendesen szikrázik amikor megszakít és ezt szeretném megszüntetni. a gyári gépek egyáltalán nem szikráznak, viszont az áramkörbe be van építve valami kis kondi vagy ellenálás féle, fogalmam sincs hogy mi az. szerintem ez gátolja a szikrázást. mi lehet ez? hol tudok ilyet venni?
jó lenne ha valaki konkrét típust tudna mondani mert akkor lehet hogy a melóhelyemen is megtudom szerezni.
előre is köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!