Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31663
szerelője válogatja, én más megoldást találtam volna a több évtizedes tapasztalatok birtokában. pl időrelés kizárást , vagy az itt is sűrűn emlegetett puffertartályos megoldást, és motoros szelepes adagolását a fűtési víznek stb stb ,

kekec
Előzmény: Lacivill (31660)
NRZ Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31662
Köszi, most már világos.
Előzmény: Törölt nick (31661)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31661
hali!

közvetlenül a kazán kipufogójánál, cirkó esetében a kazántest felett középen, közvetlenül, ahol a deflektor hatása nem érheti a szondát, meg szokták fúrni a füstelvezetést egy 4 mmes fúróval és ott lehet mérni, bedugva szondát aminek a végén van a hőelemes hőmérő valamint szivattyú szívja át a pufogó gázt az elektrokémiai mérőcellákon és ez adja tulajdonképpen a mérést, amit a műszer kijelez, ha kell kinyomtat, mint dokumentumot, bár az enyém sajnos nem nyomtatja ki...már 150-200 e ft ért kaphatók ilyen egyszerűbb műszerek, ami minimális alapja a tüzeléstechnikának...
persze vannak 3-4 milkás gépek is, de azok már laboratóriumi tulajdonsággal bírnak


kekec
Előzmény: NRZ (31658)
Lacivill Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31660

Kérdezném, hogy egy házba beszerelt készüléknél, hogyan tudsz hatásfokot mérni?

Visszatérve a C30-as leszabályzásra lehet, hogy a hatásfok valóban csökkent, nekem egy szerelő mutatta meg, hogy ha plusz 5 fok van akkor mit csináljak, hogy ne kapcsolgasson sürün ki/be a kazán.

Előzmény: Törölt nick (31656)
enginer Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31659
"na mond már meg miért nem igaz?"

A végére csak beugrott neked is:
"ja és a deflektor mint huzatmegszakító az van ugyan de a kéményhuzat azért visszahat az égőtérre..."

Pont a deflektor miatt nem "az előkeveréses rész bemegy az égőszőnyegbe, de az alul nyitott kazántesten átmegy még egy jelentős légtömeg ami hűti a kazánodat, nem vesz részt az égésben, a hatásfokod közelít a kb 50-60 % felé emiatt kislángon. persze ha ezt a másoglagos levegőt csökkented pl a kazántest részleges befedésével akkor a hatásfokod felugorhat 94-95 %!! környékére. "
A deflektor, mint huzatmegszaktó megakadályozza, hogy a kémény megszívja az égésteret.
Jobban aggódnék az állandó fordulatszámú ventillátoros turbós kazánok hatásfokával kapcsolatban modulációs üzemben légfeleslegileg. :D
Előzmény: Törölt nick (31655)
NRZ Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31658
Közben rájöttem, hogy hülye a kérdés. :)
Akkor talán így jobb:
Hogyan történik a mérés?
Előzmény: NRZ (31657)
NRZ Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31657
Köszönöm !

Akkor ha jól értem, sima CO méréssel történik a gázmennyiség beszabályzása, mert a levegő mennyisége ezeknél nem szabályozható ?
Előzmény: Törölt nick (31656)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31656
kedves  NZR!

 az eddig leírtak talán rávilágítanak a kérdésed lényegére a 86% az egy olyan érték amit az átlagosan beszabályozott készülékek bármikor tudnak. az nem jelenti azt hogy egyedileg nem lehet beszabályozni jobban. fel lehet tornázni a hatásfokot 94-95 % ra is
de ezt egyedileg kell megoldani a cirkók többségénél.

a termomax inka hatásfokán is tudtam 2 % ot emelni, mert zavart, hogy a pufogó gázt mérve csak 92% hatásfok adódott eredetileg . persze ehhez jön a kondenzátum lecsapódásából eredő többlet % ami állítólag 11% de ezt nem méri/tartalmazza a kipufogó gáz összetevőinek mérésén alapuló hatásfok meghatározás.

ha nem voltam világos akkor én kérek elnézést.

kekec
Előzmény: NRZ (31654)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31655

üdv!
na mond már meg miért nem igaz? alulról nyitott a tűztér,és minden olyan levegő ami az égés mellett átáramlik a tűztéren az ugye mint tudjuk légfelesleget okoz az égésben ez a légfelesleg meg hűti a tűzteret. az előkeveréses égő mint a neve is mutatja az égés előtt keveredik a szükséges levegő jelentős részével a másodlagos levegőből csak keveset használ fel az égés során.. az átáramló füstgáz magával ragadja a felesleges légtömeget, nézd meg egy öngyujtóval,amit odatartasz a kazántest alsó részéhez égés közben, "beszívja a lángot" na ez a szívás az oka az általam említetteknek...ja és a deflektor mint huzatmegszakító az van ugyan de a kéményhuzat azért visszahat az égőtérre...


a moduláció nyitott égéstérnél csak kis mértékben megfelelő pont a légfelesleg miatt nem ok nélkül az olcsóbb készülékek kicsit modulálnak,min 30-40% ot a max ból. a zárt égésterű készülékeknél a ventillátor határozza meg az égés milyenségét a levegő-gáz arány mindenkori beállításával de itt sem tudnek 20-30 % alá menni a min modulált teljesítménnyel mert elveszik a haszon a felboruló pufogó gáz összetevők miatt, co-s lessz az égés a nem elégséges keveredés miatt stb stb és káros anyagot nem
 illdomos kibocsájtani. én olvasom a 100 % modulációs teljesítményét a cirkódnak, de a láng nagyság tekergetése a csavarral 
azért nem komoly dolog. komoly gázégőkön (ipari méret) külön o2 szenzor méri a légfelesleget és erre történik a szabályozás

téma részemről lezárva mert nem érdemel többet az általam leírtak műszeres méréssel igazolhatók, fég af105-ös kazánokon, 2 vagy 3 cirkó egy blokkba szerelve, eljátszottam a kérdéssel már évekkel ezelőtt

kekec
Előzmény: enginer (31653)
NRZ Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31654
Kedves kekeckedős !

Mi a magyarázata annak, hogy ezek a kazánok kb. 86% hatásfokkal üzemelnek és nem 95-el?
Előzmény: Törölt nick (31643)
enginer Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31653
Nem azért, hogy kekeckedjek, de elmagyarázhanád hogy mire gondoltál, mert ez így nem igaz:

"de az alul nyitott kazántesten átmegy még egy jelentős légtömeg ami hűti a kazánodat, nem vesz részt az égésben, a hatásfokod közelít a kb 50-60 % felé emiatt kislángon."
Előzmény: Törölt nick (31643)
enginer Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31652
"Bocsánat, de úgy látom, hogy megint belenyúltam az égiháborús témába a FÉG-el."

Nem kell foglalkozni az irigykedőkkel. :D :D
Előzmény: NRZ (31650)
enginer Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31651
Lefényképeztem a D-ÉG katalógust amiben motort írnak, de linkeltem ide olyat is amiben konkrétan szervómotort emlegetnek.
Volt már ilyen a kezemben évekkel ezelött és úgy emléxem, hogy feszre majdnem azonnal kattant, de nem tenném rá a vacsorámat, mert minimum 5-6 éve volt.
Előzmény: .tenger (31649)
NRZ Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31650
Köszi !

Bocsánat, de úgy látom, hogy megint belenyúltam az égiháborús témába a FÉG-el.
Azt hittem, hogy már lecsillapodtak az indulatok. :)
Tévedtem. Elnézést kérek!
Előzmény: enginer (31632)
.tenger Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31649
Nem a motoron van a hangsúly, hanem termikuson. Idézet a D-ÉG katalógusból ( 1.3.1. D-ÉG osztó-gyûjtõ rendszer ) "D-ÉG termikus szelepállító
A gyûjtõkre német gyártmányú D-ÉG termikus szelepállítók szerelhetõk, me-
lyekkel a körönkénti zárás-nyitás megoldható.
Cikkszám Megnevezés Ár (nettó)
NAMOT D-ÉG termikus szelepállító TS 5.11 230V / 2,5 W 4.490" Itt nincs is motorról szó, a cikkszám u.a. .
Előzmény: enginer (31620)
enginer Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31648
47 hozzászólásod ellenére igen jól ismersz (szerinted),
az viszont igen dicséretes, hogy a regisztrálásod óta átolvastad ezt a 3164X hsz-es topikot és mindenre/mindenkire (kiemelten rám) emléxel. :D
És még Te kérdezel fel engem, hogy mennyi időt töltök a gép elött? :D
Előzmény: ronkovik (31641)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31647
hali  Antisystem!

 őrülök a sikerednek/ünknek,és annak is hogy segíthettem, így nem kényszerültél költséges megoldásra, nekem nem ez a topic a fő érdeklődési köröm ide ritkán járok miután 1-2 kollégával összetüztem annó, de talán ez a beírásod tanusít valamit  :-)))

ha bármi kérdésed lenne állok rendelkezésedre meg másnak is

üdv kekec
Előzmény: Antisystem (31644)
.tenger Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31646
Szétszedtem az egyiket és úgy néz ki a felépítése: - a radiátor szelepére (kb 1mm vastag) egy műanyag tárcsa megy ( 5mm ), erre egy spirálrugó ( 1cm ), utána jön a fűtőpatron ( 2mm kerámia ), majd a "thermomotor". Nem túl sok meleg jut el a motorig. A szerelési utasításban az is benne van, hogy felfelé nem állhat, vízszintesen ill. lefelé lehet felszerelni.
Előzmény: enginer (31614)
enginer Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31645
"Amúgy Enginer, napjában mennyi időt töltessz a net előtt? Mert a hozzászólásaid alapján elég sokat..."

Mostanában van vagy 1-2-3 hónap, hogy néha benézek ide. :D
Előzmény: ronkovik (31641)
Antisystem Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31644

Na, végre látlak a topicon:)

Kiválóan működik a cucc, mégegyszer köszi szépen az alkatrészt is, meg a tanácsot is.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (31643)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31643

Lacivill!  idézek Tőled

"Nekem a régi lakásban C30-as volt, ami sok mindenben olyan mint a tied.

Lehetett a lángmagasságon állitani egy tekerntyűvel. 1 évben én kb 3 szor állitottam rajta a külső hőmérséklet függvényében."


én csak halkan kérdezem ,mit csináltál "kis lángon" az égéssel kapcsolatos másodlagos levegővel?  az előkeveréses rész bemegy az égőszőnyegbe, de az alul nyitott kazántesten átmegy még egy jelentős légtömeg ami hűti a kazánodat, nem vesz részt az égésben, a hatásfokod közelít a kb 50-60 % felé emiatt kislángon. persze ha ezt a másoglagos levegőt csökkented pl a kazántest részleges befedésével akkor a hatásfokod felugorhat 94-95 %!! környékére. ezzel azt akarom érzékeltetni, hogy csínján a lángnagyság 
tekergetésével, meg a modulálgatás ilyen formájával, mert a zsebed bánja.

ezt a szösszenetet gondolatébresztőnek szánom

üdv kekec
monyesz Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31642
Miből gondolod (mert ezt veszem ki az írásodból), hogy KELL kondenzálódni a kéményben a füstgáznak, méghozzá annyira hogy folyjon a kondenzvíz orán-száján ?
Általában van valamennyi kondenzvíz csak nem jut el a kifolyócsőig, mert elpárolog, tehát nem jelentős mennyiség.
Előzmény: Émile (31636)
ronkovik Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31641
Ja esküdt ellensége a termosztátnak, Hű barátja a hydrováltónak (másnéven puffernek) ami egy kiváló dolog, Továbbá hű barátja a termoszeleppel vezérelt 0-100%-ig modulálni képes FÉG-XXX-nek-ami nem "zombi" hanem egy tökéletes mérnöki munka kiforrott csúcsterméke, melyet csak a kivételes emberek szerezhettek meg valamikor réges-régen egy messzi messzi galaxisban:))) Amúgy Enginer, napjában mennyi időt töltessz a net előtt? Mert a hozzászólásaid alapján elég sokat...
Előzmény: monyesz (31640)
monyesz Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31640
Enginernek van egy tökéletes rendszere, ami nem működik mindenféle kazánnal !
Amúgy meg van egy kis hibája, mert nem programozható mikor hány fok legyen (mert esküdt ellensége a programozható digitális termosztát). Vagy nem így van ?
Előzmény: ronkovik (31635)
topikolos Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31639
Ez olyan lenne, hogy az a merülőtermosztát kapcsolja a kazánt ki-be, a lakásban levő termosztát pedig csak a szivattyút? Így nem fog sűrűn kapcsolgatni a kazán? Illetve ebben az esetben nem kell még egy szivattyú? Az a hidrováltó az micsoda?
Előzmény: enginer (31632)
monyesz Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31638
Szerintem nyugodtan befejezhetnéd már ezt ! Mármint a személyeskedést.
Aki akarja, olvassa végig az évekkel ezelőtti vitát, aztán vonja le a tanulságot. Vagy így vagy úgy.
Előzmény: enginer (31634)
enginer Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31637
"Az elejétől olvasom a topikot, úgyhogy átrágtam magam egy-két hozzászóláson."

Rajzokat meg videókat is raktam már fel a 0-100% moduláló FÉG kazánról ide a topikba. Gondolom láttad is.
Egyesek a videók láttán is azt írták, hogy nem is tud semennyire sem modulálni a FÉG, mert Ők drágább kazánt vettek és az nem lehet igaz, hogy a FÉG nem, hogy többet tudjon, de szerintük modulálni sem tud! :D
Előzmény: ronkovik (31635)
Émile Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31636

  Sziasztok !

 

  Tőletek is megkérdezem.

 Van egy sima falikazánom  - nyilt égésterü, a kémény bélelt.

 Az észrevételem : soha nem keletkezett a kondenzgyűjtőben kondenz.

 Mi az oka ?

 Tippek ?

 

 É.

ronkovik Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31635
Különösképpen a 0-tól 100%-ig modulálni képes FÉG kazánokkal, különleges hydrováltókkal (puffer) vagy minek nevezzem-ekkel.:)))
Enginer! Légyszi rajzold már le a rendszered, hogy végre mindenki lássa a tökéletes rendszert, vagy készíts egy igazi dokumentumfilmes jellegü, audiokommentárral összekötött egyveleget. Az elejétől olvasom a topikot, úgyhogy átrágtam magam egy-két hozzászóláson.
Előzmény: halaloszto (31633)
enginer Creative Commons License 2008.10.11 0 0 31634
"Azert szeretem, mert ebben egyetertunk enginer-rel."

Szokatlan ebben a topikban. :D

Itt az a szokás, hogy bármit írok, nekem ugranak (pedofiloznak) hogy hülye vagyok, majd 1-2 hónap múlva előadják ugyan azt, mintha Ők találták volna ki. :(

(Nem vagyok látnok, de van egy tippem, hogy kik fogják legjobban reklámozni itt az indexen a mai D-ÉGes motoros szelepet, ha tényleg kiderül, hogy motoros és nem hőpatronos. :D )
Előzmény: halaloszto (31633)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!