Keresés

Részletes keresés

MGperY Creative Commons License 1999.08.31 0 0 11
nekem is az volt nyúzatam 1000-rel
c64 vs plus/4 ről->
a plus/4-et legalább lehetett rendesen programozni basicből, assembly-ben meg mindent ugyanúgy mint a nagy testvéren lásd demok.
minusz pont a zene, az tényleg gyengébb volt.
most megnézem emulátoron egy csomó 64-es játékot és hát mint mongyak az h a spite-ok milyen királyok voltak a c64-en (+4 ugye ez nem volt) az kurvára nem igaz.

király játékok, a klasszikus mercenaryn kívül->
icicle works 1,2,3,4,...
pods (kígyól üldöznek egy pacman szerű pály labirintuson, briliáns zenével)
jet set villy
ants
xargon wars
...
stbstsb.

a vice szerői még csak tervezik a +4 emulátor írését , ha vki tud vmi írjon már mert kéne nekem is

szijasztok

putyi Creative Commons License 1999.08.31 0 0 10
CaveMaN a szívemből szóltál...

Putyi

CaveMaN Creative Commons License 1999.08.31 0 0 9
Nézd már, egy fikázó +4-es :o))) Na most komolyan te mivel vagy jobb a fikázó C= 64-eseknél?

Mind a két gépnek megvoltak az előnyei és hátrányai a másikkal szemben ez vitathatatlan. Innentől kezdve pedig csak a személyes érzelmek befolyásolnak mindenkit.

nyman Creative Commons License 1999.08.31 0 0 8
Kedves Boleny!

Szerintem biztos talahato valahol a neten plus/4 emulator. Par eve talaltam, bar nem akart minden reddesen mukodni.

A PC kepernyojen azok a bazi nagy karakterek 40x25 felbontas.

Bar anno volt egy programom, amivel a plus 4-en is 80x25-ot lehetett produkalni.

udv
nyman

Degeczi Creative Commons License 1999.08.31 0 0 7
Hat, ha jol emlekszem a beepitett szovegszerkeszto max nehany oldalas anyagot tudott kezelni.
A +4 nev sem volt igazan jogos, hiszen a negyedik programnak a tablazatkezelo "grafikonmoduljat" szamoltak. A kezikonyv szerint raadasul ez azert hasznalt karakteres modot (##### savokat), hogy minden nyomtato boldoguljon vele. Ja, persze.
Kben Exorcist rulez. Tu-tu-ti-ti-tu-tu-ti-ti.
Bölény Creative Commons License 1999.08.31 0 0 6
Ihun van e meg egy +4-es! Bar en csak igazan kutyautokent foglalkoztam a gepezettel es csak a BASICig jutottam el, meg ma is az akkor elsajatitott alapokra epitek. Szegeny gep meg ott porosodik a szekreny aljaban.

Azt komolyan mondjatok, hogy vannak meg emberek, akik foglalkoznak +4-gyel?! T_S_Magnum: milyen programok vannak a bme-s adatbanyaban es hol erheto el? Es ha letoltok onnan egy programot, hogy tudom atnyomni kazettara, merhogy floppymeghajtom nincs a +4-hez?

A fikazo C= 64-esek meg legyenek csak buszkek a vasukra. Mink tuggyuk, hogy a +4 sokkal jobb, csak Commodore-ek kicsit mar keson jottek ki vele, addigra a C= 64 mar tulsagosan elterjedt.

Mercenary rulez! Nincs meg veletlenul PC-re? Sajnos messze vagyok a +4-tol, es ugy nosztalgiaznek egyet... :-))

putyi Creative Commons License 1999.08.31 0 0 5
Látom nem sok plussy-s van köztetek, de én mindig irok ide, hogy ne csússzon le a TOPIC.

Bárki aki plus/4-es volt reagáljon ide akármit.

Putyi (OMEGA of EVS)

Törölt nick Creative Commons License 1999.08.30 0 0 4
Jujj, de jó kis topic!!!

Én is plusis voltam, sőt most is foglalkozom a témával, szoktam betölteni régi kazikról gamékat és felftp-zem őket a bme-s plusi-programbányára.

Apropó:

Nincs meg vkinek itt a Rockman? (Nem a 2. része, a Return of...)

nyman Creative Commons License 1999.08.30 0 0 3
A kedvenc kazettarol betoltheto jatekom a Mercenary volt. Hu amikor anno csak azert mentem ki Becsbe, hogy floppyt vegyek. Ekkor mar a beepitett programokat is jol lehetett kezelni. De ki foglalkozott akkor a szovegszerkesztessel, meg a tablazatkezelessel??

Emlekszem elkeztunk irni egy jatekprogramot. A sztori az let volna, hogy buvarkent szigonypuskaval kellet leolni halakat. Egy ket grafikat meg is csinaltunk, meg par hangeffektet (assemlerben!), azutan belefaradtunk.

putyi Creative Commons License 1999.08.30 0 0 1
Mindenkinek az tetszik ami volt neki.
Nekem volt mindkettő, de a PLUS/4 jobban bejött...

Putyi

putyi Creative Commons License 1999.08.30 0 0 topiknyitó
Elevenítsük fel a régi szép időket srácok. Aki PLUS/4-es volt írjon valami kedveset a régi jó kis plussy-ról.
THE BEST OF 8 bit COMPUTER !!!

Putyi (OMEGA OF EVS)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!