Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.29 0 0 47
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.29 0 0 46

Bocsánat, nem tartózkodok sok időt Zichyújfaluban. :-)

A Zichyújfalui Hírek folyóiratot pedig nem olvasom. Nekem a Fejér Megyei Hírlapot szokásom olvasni. :-)

Előzmény: Zichy-Ujfalu (45)
Zichy-Ujfalu Creative Commons License 2013.09.29 0 0 45

Nem hallottál róla!? Társadalmi unka keretében november 1-re át lesz dva a teljesen megújult Templomkert, letérkövezve, feszülettel, virágokkal, valamint az 1848-as emlékmű szépítésével. Olvasd el a Zichyújfalui Hírek c. folyóiratot, éppen most a héte jelent meg az egyik száma. Talán a 7. oldal környékén találsz képeket a munkálatokról.

Előzmény: Törölt nick (42)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.29 0 0 44

Pedig a kommunikáció nagyon fontos tud lenni, hogy össze legyenek hangolva a feladatok és, hogy megoldjuk az esetlegesen felmerülő problémákat. :-) Azért örülök, hogy találtál nyilvánosabb kommunikációs helyet a Wikipédián. :-) Legalább lesz hol felvesd ezt a problémát. :)

Előzmény: lálá.9 (43)
lálá.9 Creative Commons License 2013.09.29 0 0 43

Megvan! A Kocsmafal az a hely, ahol ilyeneket meg lehet beszélni. Majd ha lesz kedvem, felvetem a kérdést.

Egyébként a szerkesztési dolgokhoz már elég jól értek, csak az ilyen közösségi mizétiák maradtak ki eddig a Wikipédiás tapasztalataimból.

Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.29 0 0 42

Miért? Mi történt a templomkerttel? :-)

Előzmény: Zichy-Ujfalu (39)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.29 0 0 41

Még nem mélyedtél bele a Wikipédia rejtelmeibe? :-) Ebből azt szűrüm le, hogy még eléggé tapasztalatlan lehetsz Wikipédia terén, nem? :-)

Ha majd találsz a Wikipédián nyilvános kommunikációs helyszínt, akkor fervethetnéd a oda problémádat. :-)

Előzmény: lálá.9 (38)
dezső34 Creative Commons License 2013.09.29 0 0 40

Igen, mostmár legalább látszik az épület is, ami egyébként nagyon szép!

Előzmény: Zichy-Ujfalu (39)
Zichy-Ujfalu Creative Commons License 2013.09.29 0 0 39

A Templomkertet láttátok, milyen szép lesz? :-)

lálá.9 Creative Commons License 2013.09.29 0 0 38

Jaja, egy nap min. 100-an látják. :-)
Nem tudom, mi van a Wikin, annyira még nem ástam magam bele.

Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.29 0 0 37

Látom van, hogy több, mint 100-an olvastak bele a szócikkbe. :-)

Előzmény: lálá.9 (35)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.29 0 0 36

És egy úgynevezett "vitalapnál" nincs-e a Wikipédián nyitottam kommunikációs helyszín, amit a közösség jobban figyel? Ha van, akkor ott kellene felvetni a problémádat.

Előzmény: lálá.9 (35)
lálá.9 Creative Commons License 2013.09.29 0 0 35

A Zichyújfalu szócikk vitalapján felvetettem a kérdést, csak az a baj, hogy egy vitalap annyira nem nyílt hely, hogy olyan sokan lássák.
Egyébként a Zichyújfalu szócikk rendkívül népszerű, átlagosan 4x annyian tekintik meg egy nap, mint pl. a Gárdony szócikket.

Itt meg tudod tekinteni a Wikipédia nézettségi adatokat: http://stats.grok.se/hu/latest30/Zichy%C3%BAjfalu

Előzmény: Törölt nick (34)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.29 0 0 34

Lentebb írtad, hogy próbáltál velük beszélni. Hol beszéltél eddig velük? Valahol mégis kellett komunikálnod velük. Az a kommunikációs helyszín, ahol Te beszéltél velük az hogy-hogy nem volt alkalmas a próbléma megoldására és/vagy minnél több ember bevonására a vitába?

Előzmény: lálá.9 (33)
lálá.9 Creative Commons License 2013.09.29 0 0 33

Biztos van valamilyen fórum (ahogy te nevezted), ne hidd, hogy én lyan nagy Wiki-fan vagyok! :D

Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.29 0 0 32

De szerintem hagyjuk a Wikipédiát, én ebben nem tudok segíteni neked. Próbáld meg valamelyik wikipédiás emberrel megbeszélni ezt.

Előzmény: lálá.9 (30)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.29 0 0 31

Nem értek én a Wikipédiához. Próbáld meg megbeszélni ezt egy ún. "közös Wikipédia fórumon" vagy min, ahová az ilyesfajta problémákkal szoktak fordulni a közösséghez. Csak van ilyen.

Előzmény: lálá.9 (30)
lálá.9 Creative Commons License 2013.09.29 0 0 30

Olvasd el a Wikipédia szabályzatát, és megtudod, hogy könyvek ill. hivatalos papírok is szolgálhatnak forrásként! ;-)

Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.29 0 0 29

Az emberek szeretik saját szemükkel látni a dolokat. :-) Ennyi erővel állíthatnám azt, hogy láttam Mária Teréziát vagy Petőfi Sándort élőben. :-) Csak ezt a két álatíásom nem annyira hihető, mint a tied. :-)

A lényeg, hogy intézd el azt, hogy látható legyen az Államkincstár népességi adatai mindenki számára az interneten úgy, mint a KSH-é. :-) Az egy dolog, hogy te láttad, de hogy higyje el akárki is azt amit mondasz, hogy az igaz? Valamivel bizonyítani kell. És mivel az interneten nem elérhetőek az Államkincstár adatai, ezért nehéz lesz az állításodat bizonyítani...

Előzmény: lálá.9 (28)
lálá.9 Creative Commons License 2013.09.29 0 0 28

Ha valóban megtekinteném az Államkincstár által kiállított, a népességadatokat tartamazó papírokat, tudnék rá hivatkozni (kiadványszámmalm időponttal stb.). Érted?? :-)

Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.29 0 0 27

Ha nem tudod az Államkincstár adatait bemutatni internetes weboldalon keresztül, akkor hogyan fogod bizonyítani az igazdat? Nem mindenki tud hozzáférni az Államkincstár papírjaihoz. Nincs minden utcasarokra kifüggeszteve, hogy X településnek ennyi a lakónépessége az Államkincstár szerint. :DSzerintem az lenne a legoptimálisabb, ha egy weboldalon fent lenne az Államkincstár összes népességi adata településenként. Akkor össze lehetne vetni a KSH adataival.

Ha az Államkincstár adatai nem elérhetőek az interneten az szerintem nagyon meg fogja nehezíteni a dolgodat... Biztos, hogy nincs fent valahol az interneten az Államkincstár népességi adatai, úgy mint a KSH-nak?

Előzmény: lálá.9 (26)
lálá.9 Creative Commons License 2013.09.29 0 0 26

Az államkincstárét nem tudom, csak azt tudom, hogy a falu népessége 2013. jan. 1-én nem 921, hanem 953 fő volt (az önkorm. is ennyit tart számon).

A KSH-s adatok itt vannak megyére bontva: http://www.ksh.hu/docs/hun/hnk/hnk_2013.xls

Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.29 0 0 25

Akkor kezdeményezz beszélgetést a Wikipédia egyik megfelelő helyén – valamilyen fórumszerű valami csak van ott is, ahol a problémákat megbeszélik, nem? – arról, hogy nem-e lehetne az Államkincstár adatait használni. :-) Az lenne a legjobb, hogy minnél több embert bevonsz ebbe a beszélgetésbe. :-)

Amúgy az Államkincstár és a KSH adatait hol lehet megtekinteni az interneten? :-) Feltéve, ha van ilyen lehetőség. :-) Kíváncsi vagyok az adatok különbözőségére. :-)

Előzmény: lálá.9 (24)
lálá.9 Creative Commons License 2013.09.29 0 0 24

Már próbáltam velük beszélni, hogy használják az Államkincstár adatait, de van egy rettenetesen bunkó és önfejű szerkesztő (Peyerk a neve), aki csak a KSH adataira akar támaszkodni és tagja a Magyar Települések Műhelyének. Igazából semmilyen Wiki-törvény nincs arról, hogy csak a KSH adataira támaszkodhatunk... :D

Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.29 0 0 23

Megjegyzés: Ahhoz képest kevés médiaorgánum írt a bezárásról, hogy az egész országban elterjedt a takarmánygyár bezárásának a híre. Legfeljebb 1-2 regionális lap írt a bezárásról 2013 márciusában. Csak az Index vette a fáradtságot és írt a takarmánygyár bezárásával kapcsolatban, de az augusztus 29-én volt. Lásd: Évi 20 milliótól esik el Zichyújfalu

Előzmény: lálá.9 (16)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.29 0 0 22

Interneten böngészve találtam egy érdekes versenyt települések számára. Az Echo TV-nek van egy olyan versenye, hogy A legszebb magyar település?. Zichyújfalu részt vesz-e ebben a versenyben? :-) Ha nem, akkor miért nem? Ha részt vesz Zichyújfalu is akkor szavaznék rá. :-)

A verseny oldala:

http://www.echotv.hu/a-legszebb-magyar-telepules

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.29 0 0 21

Szerintem szólj 1-2 Wikipédia-fejlesztőnek, hogy problémás a szócikk egyik adata. :-) Csak meghallgatnak. :-)

Amúgy van is a Wikipédiának 2 topikja. Felvethetnéd ott is ezt a problémádat. :-)

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9124274

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9124212

Előzmény: lálá.9 (20)
lálá.9 Creative Commons License 2013.09.28 0 0 20

Zichyújfalu Wikipédia-oldala rendkívül részletes és jó. Csak a népességadattal vannak bajok... Mintegy 30 fővel többen élnek a faluban, mint a Wikin felhasznált KSH-s adat. Valószínűleg rossz adatot közölt a hivatal.

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.28 0 0 19

Mert talán hasznát vennék még 1-2 ketyerének még Karcagon.

Előzmény: Zichy-Ujfalu (18)
Zichy-Ujfalu Creative Commons License 2013.09.28 0 0 18

Miért ne? :-)

Előzmény: Törölt nick (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!