Keresés

Részletes keresés

lendvaizs71 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 7562

LR-t használok, próbálgattam is különböző vágásokat, de valahogy egyik se tetszett.

Lehet többet kellene szoktatni a szemem a nem megszokott arányokhoz.

Próbálkozom :-)

Köszi

Előzmény: Sasi82 (7560)
lendvaizs71 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 7561

Alapvonalról fotózom, csak a sarok felőli részről inkább.

Megpróbálok közelebb menni a kapuhoz, csak a kifeszített háló miatt elég macerás.

Köszi

Előzmény: szl1973 (7559)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7560

Én is azt tudom javasolni, hogy sokkal bátrabban vágjál.

Az sosem baj, ha nagyon szűk, legalább a sok egyéb figyelmet elvonó dolog kikerül belőle.

Arányosított vágást is be tudsz állítani PS-ben és LR-ben is.

 

Az is nagyon jó ötlet volt, hogy a kapu mögül próbálj meg fotózni.

Előzmény: lendvaizs71 (7555)
szl1973 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7559

Alapvonal mögül próbáltad?

Előzmény: lendvaizs71 (7558)
lendvaizs71 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7558

Köszi az észrevételt.

Kb 600 pixelt vágtam a hosszabbik oldalnál az eredeti képből. Vágjam még tovább? Nekem kicsit szűknek tűnik akkor len és fent. Vagy hagyjam az eredeti oldalarányt és csak a széleiből vágjak?

A mélységélességgel nem nagyon tudok mit kezdeni, 2,8-nál nem nyílik nagyobbra az obi rekesze.

Közelebb se tudok már menni, mert akkor bent lennék a pályán.

Esetleg más ötlet?

Előzmény: Chip-TFF (7557)
Chip-TFF Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7557

Ezert kell utolag megvagni a kepeket. Sokkal zavarobb a nagy melysegelesseg ami miatt a hatter elvonja a figyelmet a lenyegrol.

Előzmény: lendvaizs71 (7555)
lendvaizs71 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 7556

A negyedik kép lemaradt:

 

lendvaizs71 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 7555

Sziasztok!

 

Teljesen amatőr szinten "fotózok" sportot, ezért szeretném a hozzáértők véleményét kikérni.

A feltöltött képeken jól látszik a gondom-kérdésem.

Mennyire zavaróak a képeken a belógó testrészek illetve a félig levágott emberek? Alapból tudom, hogy zavaróak, de mi az amikor még elmegy.

Mivel elég sűrűn vannak a fiúk a pályán, elég nehéz olyan képet készíteni, ahol nem lóg bele valami.

1. kép: bal felső sarokban egy belógó kéz

2. kép: bal oldalon félig levágott emberke

3. kép: jobb oldalon belevágás a fiúba

4. kép: szintén jobb oldalt belógó láb

 

Előre is köszönöm a segítő kritikákat.

Sasi82 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 7554

Szerintem a környékeden, biztos találsz egy focipályát, ahol esetleg kis srácok játszanak. (Amíg nem melegednek a tavak :D)

Rajtuk keresztül gyakorolva, el tudod sajátítani a technikákat.

Vagy egyéb sporteseményekre kimész, ami a közeledben van.

A lényeg a gyakorlás, és megfogadni az öregek tanácsát (aki nem én vagyok :D)

 

Előzmény: Decorland (7553)
Decorland Creative Commons License 2016.04.12 0 0 7553

Koszonom az eddigi tanacsokat..igyekszem ez iranyba fejlodni..

Beszereztem a 70-200 -ast csak meg a szezon nem indult el /meg faznak a tavon :)

 

ui: elnezest mindenkitol, de nincs ekezet a klaviaturan /uk/

Előzmény: Chip-TFF (7552)
Chip-TFF Creative Commons License 2016.04.12 0 0 7552

Kezdesnek jo kepek azok amikbe belenyultal. Azert egy 70-200/2.8-at minimum nem artana beszerezni es akkor csokkenne a melysegelesseg is, nem vonna el a hatter a figyelmet. Az IS nelkuli verzio amugy sem draga, foleg hasznaltan.

Szamomra a hullamok amiket kelt egy jetski erdekesebb mint a tukorsima viz ezert nem vagnam ugy, hogy elotte ures ter legyen.

Picit fakonak tunnek a kepek, ezen egy kis szaturacioval javitanek, ill lehet tobbet vagnek le a feleslegbol, mert meg akad erdektelen/felesleges momento. Bar minden attol fugg mit akarsz bemutatni a kepen: az embert aki sportol, vagy a helyszint ahol megy a moka. Utobbira jo az amiket mutatsz, de ha az embernek keszited akkor vagd ugy, hogy a lenyeg maradjon csak. Szerintem... ;)

 

Előzmény: Decorland (7548)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 7551

Milyen beállításokkal fotóztál?

Teléd is van esetleg?

Előzmény: Decorland (7547)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.11 0 1 7550

Ugyan ezeket írtam volna én is.

Sőt, ha elég gyorsak, akár svenkelni is megpróbálnám :)

Előzmény: 323d (7549)
323d Creative Commons License 2016.04.11 0 1 7549

Helló!

Majd jönnek a profik és mondjáka a tutit. Amit én látok, tágabb rekesz, kissebb mélységélesség, hosszabb záridő. A mozgás előtt több tér mint mögötte.

Üdv.: 323d

Előzmény: Decorland (7548)
Decorland Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7548

Talan meg ezek..de ,ezekbe mar belenyultam:

Decorland Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7547

Sziasztok! Jo a csoport 2008-tol vegigolvastam,sok hasznos infoval lettem gazdagabb.. A sport fotozas erdekel engem is..jelenleg jetskit tudok fotozni ,gyakorolni..hatalmas tortenesek ugyan nincsenek a tavon de nezzetek ra erre a ket kepre aztan soroljatok a hibakat..koszi!

7D Mk II a 24-70mm 2.8 II vel..

Bubinko Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7546

Futball - 1 fókuszpont (én legalábbis)

Előzmény: Sasi82 (7542)
Bubinko Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7545

A 6D-m már nincs meg viszont ott sem használtam ISO 1600-nál többet. Akkoriba amikor még 6D-vel fotóztam, akkor a mérkőzések nappal voltak.

Előzmény: szl1973 (7540)
323d Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7544

Szia!

Focinál csak a középsőt. Rallyn szoktam használni többet is. Amikor még D7100-as nikonom volt ott swenknél az összesez használtam nagyon jó eredménnyel. Ennél a gépnél ezt még nem sikerült megtalánom. Röplbdán használtam már az alsó fókuszpontotis, azt tettem  a hálóra és jó volt.

Üdv.: 323d

Előzmény: Sasi82 (7542)
szl1973 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7543

Középső a körülötte lévő 4 kiterjesztéssel. 

Előzmény: Sasi82 (7542)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.09 0 0 7542

Ti melyik fókuszpontot használjátok a sporthoz?

Vagyis általában mihez mennyit? :D

Előzmény: 323d (7541)
323d Creative Commons License 2016.04.09 0 0 7541

Szia!

A 7D II azt tudja amennyibe kerül. Ennyi pénzért nincs jobb. A nikon ugye egyenlőre nem hoztra a D400-at amit sokan szeretnének (én is elfogadnám) a D300 kb olyan mint egy sima 7d. Valamivel többet hibázik a II mint egy 1D mark IV vagy egy 1DX, de ez így lett kalibrálva, hiszen akkor ti sem vennétek 1DX-et ha harmad annyiért van ugyanolyan jó. A mark III sem jobb, sőt. 

A pórnép egyenlőre csak álmodik az ilyen isókról. A fene a gépedbe)))

Üdv.: 323d

Előzmény: szl1973 (7540)
szl1973 Creative Commons License 2016.04.09 0 0 7540

Igen, ahogy nézem a 7D Mk II nagy rákfenéje továbbra is az ISO kérdés. Itt van egy példa 8000 ISO-ra 1DX-el. Egy 6D-s hasonlóan magas ISO-ra is kíváncsi lennék, ha van esetleg Bubinko topictársnak. (5D Mk3 hasonlóan jó ilyen magas értékeken, de 6D nem volt a kezemben, ezért vagyok kíváncsi.)

Előzmény: 323d (7539)
323d Creative Commons License 2016.04.08 0 0 7539

Iso 8000? Ja kérem, mi arról csak álmodunk mezei halandók))))

Előzmény: szl1973 (7537)
szl1973 Creative Commons License 2016.04.07 0 1 7538

Ha fej vagy mellkas körül van a labda, akkor én vágni szoktam, mert az ilyen jeleneteknél az arcok fontosak, a derék alatti képrészlet pedig csak elveszi a lényeget. 

Előzmény: Sasi82 (7534)
szl1973 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 7537

Nálam 1/1250 és f4 (vagy 5.6, ha az 1.4x be van kapcsolva). Az ISO pedig ehhez igazodik, rossz fényű helyeken 4000 (vagy 8000). 

Előzmény: 323d (7527)
Chip-TFF Creative Commons License 2016.04.07 0 0 7536

Es mint tudjuk izlesekrol nem lehet vitatkozni. :) 

Előzmény: Sasi82 (7534)
Bubinko Creative Commons License 2016.04.07 0 0 7535

Akkor már ketten vagyunk, mert én is próbálok folyamatosan ügyelni, hogy teljes alakos legyen és nem vágott játékosok legyenek a képen.

Előzmény: Sasi82 (7534)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 7534

Biztos velem van a baj, de az ennyire megvágott vagy közeli fotókból max 10-ből 1.

Állandóan le vágva szinte mindene, nálam annyira nem jön be.

Persze ez csak az én véleményem :)

Előzmény: 323d (7533)
323d Creative Commons License 2016.04.06 0 0 7533

Vhogy így:

vagy így:

Remélem tudtam segíteni)))

Előzmény: 323d (7532)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!