Keresés

Részletes keresés

tippancs Creative Commons License 2008.03.26 0 0 732
A záró epizódocska felirattal itt.
Superb_ Creative Commons License 2008.02.06 0 0 731

Szomorú hír, hogy 89 éves korában elhunyt Barry Morse,az Alfa holdbázis professzora.

 

http://www.origo.hu/teve/20080206-meghalt-barry-morse-az-alfa-holdbazis-victor-bergman-professzora.html

 

Azért majdnem 90 évet élt és szinte végig aktív tudott maradni...

Superb_ Creative Commons License 2007.11.30 0 0 730
De jó, hogy írtad, gyorsan megnézem az egyik rész! :))
Előzmény: motyo_1999 (729)
motyo_1999 Creative Commons License 2007.11.30 0 0 729
Egy apróság: ma van a 3000. nap az elszakadás óta.
Boldog napfordulót minden érintettnek! ;)
Alfa Hold Creative Commons License 2007.10.25 0 0 727
Na és mi van az én nikkemmel? :-)))
kroll Creative Commons License 2007.10.19 0 0 726
Ja és a SW lézerpisztolyos lövöldözös jeleneteinél az Alfa Holdbázis hasonló jelenete volt az etalon Lucas saját bevallása szerint is.
Előzmény: kroll (725)
kroll Creative Commons License 2007.10.19 0 1 725
Talán kevesen tudják de George Lucasra erősen hatott az Alfa Holdbázis, Egyszer állítólag azt monda, hogy "azt akarom, hogy a robbanások olyan élethűek legyenek mint a Space 1999-ben". Főleg az első részben pl a legénység ruházata az ürhajó belseje szinte megegyezik az Alfa Holdbáziséval. Mellesleg az SW egyes jeleneteit ugyanabban a brit studióban forgatták mint az Alfa Holdbázist és ehhez alfa holdbázis díszleteit is felhasználták.
Superb_ Creative Commons License 2007.10.09 0 0 724
Nagyon kreatív tervező, ezek szerint egy kicsit alfa rajongó is! :))
Előzmény: Baráth Endre (723)
Baráth Endre Creative Commons License 2007.10.07 0 0 723
Alfaholdbázis a divathírekben! :)
Még link is van alfaholdbazis.hu-ra. :)

http://velvet.hu/trend/zoob1007/
tippancs Creative Commons License 2007.10.01 0 0 722
Hopp, mit találtam itt. Akit érdekel :).
tippancs Creative Commons License 2007.09.29 0 0 721
A két rész közti vágáson én is kiakadtam, ahhoz képest, hogy profi filmesek készítették, még amatör szinten is katasztrófális volt.

Viszont az egyedi látványvilág még mindig lenyűgöz.
motyo_1999 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 720
Hm, nem emlékeztem, hogy *ennyire* gagyin van összevágva :)
De hogy csak a legkeményebben említsem: a határozott arcélű földi főnök fájdalommal tudatja, hogy Simmonds belehalt sérüléseibe - majd a következő jelenetben látjuk Simmondsot, amint feszülten hallgatja a Meta jelét.

Egyébként valóban érdemes lett volna az Earthbounddal összekapcsolni, és akkor Simmondsot sem kellett volna "kinyírni". De az a rész sajnos túl vontatott, másodiknak mindenképp valami action kellett, különben ki venné meg.

A másik észrevételem, hogy mégiscsak újraszinkronizálták az egészet, gondolom a sok apró különbség miatt így volt egyszerűbb. Sajnos ezúttal nem figyeltek annyira oda a fordításra - pont annyival rosszabb a sorozatbelinél, mint maga a film :)
tippancs Creative Commons License 2007.09.28 0 0 719
A BREAKAWAY-t az EARTHBOUND-dal kellett volna összeszőni. Úgy értelmesebb lett volna. No, de majd meglátjuk.
motyo_1999 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 718
Hm, köszi, hogy szóltál, én nem szúrtam ki.
Nem is számítottam rá, hogy ilyen hamar összetolják a szinkront (persze a nagy része újrahasznosítható volt a sorozatból),
Előzmény: tippancs (714)
Superb_ Creative Commons License 2007.09.22 0 0 717
A naptáramba beírtam!
Előzmény: tippancs (715)
tippancs Creative Commons License 2007.09.22 0 0 715
okt. 5. 20:00 Filmmúzeum, 'Utazás a fekete napon át'
okt. 6. 17:05 Filmmúzeum, 'Az idegenek támadása'
tippancs Creative Commons License 2007.09.22 0 0 714
28-án 20:00 Filmmúzeum, Alfa Holdbázis film.
motyo_1999 Creative Commons License 2007.09.05 0 0 712
Ismét felesleges dolgokra pazarolod a felháborodásodat.
Egy csomó sorozatból (pl. X-akták, Star Trek) szoktak kiadni videókat, amiken két-két epizód van összefűzve. Ezek persze általában vagy duplaepizódok, vagy valamilyen módon összefüggenek.
Alfa esetében csak egyetlen duplaepizód van, A szörnyek karneválja, ezt ki is adták ha jól emlékszem Destination: Moonbase Alpha címmel.
A másik három kiadott video pedig eredetileg össze nem föggő epizódokat próbál egybetenni. Pl. az Elszakadás végén szereplő titokzatos "Meta" bolygó, amiről a sorozatban soha többé nem hallunk, az "Alien Attack"-ban össze van mosva a "War Games"-ben szereplő bolygóval, eképp egyesítve a két részt. (Ezért alakulhatott ki az az alaptalan legenda anno, hogy a két bolygó azonos. Egy (magyarul is) megjelent Alfa-regényben viszont az "Élet vagy halál" antibolygójával azonosítják a Metát, ami közelebb van a sorozathoz, mivel ott valóban ez a második epizód. A valóság persze az, hogy a Metának semmi köze semmihez, az eltűnt a süllyesztőben.)

Az ilyen összefűzések természetesen mindig elsősorban pénzügyi indíttatású manőverek, és ekként is kell tekinteni rájuk.
Előzmény: Törölt nick (711)
Superb_ Creative Commons License 2007.09.04 0 0 710
Örülök, hogy lányok is vannak a rajongók között, bár én személyesen is ismerek sci fi rajongó lányt, de alfa holdbázist néző lányt még nem láttam, ami nyilván csak véletlen és most megerősítettél abban, hogy ez a legjobb sci fi sorozat életkortól, nemtől stb. függetlenül. Elfogult lennék??! :)))
Előzmény: Évi_84 (709)
Évi_84 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 709

Csatlakozom, nagyon várjuk. :)

Köszi a válaszokat. A mozifilmek remélem hamarosan jönnek. :) A magyar szinkronos dvd pedig szintén nagyon jól hangzik.:) Esetleg meg lehetne valahogy szerezni, ha nem nagy probléma?

Nagyon szívesen megnézném az első sorozatot is. A második is nagyon szuper volt, ha pedig az első még jobb, ahogyan mondjátok... :D Bár nem tudom, milyen lesz Tony&Maya nélkül, már nagyon megszoktam és megkedveltem őket, sőt még az első Alfás "műalkotásomon" is meg lettek örökítve. ;)

Superb_ Creative Commons License 2007.09.03 0 0 708
No, ennek örülünk és várjuk nagyon! :)
Előzmény: motyo_1999 (707)
motyo_1999 Creative Commons License 2007.09.03 0 0 707
Hát azért én sem kapok napi jelentéseket a Filmmúzeumtól, hogy mi következik... :)

Szóval, a csatorna általában legalább tízszer le szokta vetíteni a megkaparintott anyagokat. Az első évad biztos, hogy nem ment le még ennyiszer, úgyhogy van remény.

Természetesen az endi által említett lehetőség is létezik, de csak magánban...........


De ha már szóba került az első évad. Tudomásomra jutott, hogy a Filmmúzeum megvett két db. egészestés kompozíciót:
Alien Attack (Breakaway és a War Games összefűzéséből, különlegessége, hogy a Breakawayhoz hozzáforgattak kicsit, és láthatjuk a földi központban idegeskedő embereket is)
Journey through the Black Sun (a Collision Course és a Black Sun összefűzése)

De még messze vannak a műsorra tűzéstől.
tippancs Creative Commons License 2007.09.03 0 0 706
Elég sokáig adták. Nem tudható.
Az Alfa-Holdbázis-szakértőt kell megkérdezni erről, motyó1999-et, akinek sokat köszönhetünk Alfa-ügyileg.
Előzmény: Évi_84 (703)
Évi_84 Creative Commons License 2007.09.02 0 0 703

Sziasztok!

Olyan csendes lett itt mostanában minden. Eddig is olvasgattam a fórumot, de most úgy döntöttem, hozzá is szólok. :)

A beírásaitok alapján én lehetek a kivétel, mert én most láttam először az Alfát, amikor ugyanis még régebben ment a tv-ben, kb. 0 éves voltam. :)) Véletlenül találtam rá a tv-ben, de nagyon tetszik, szerintem az adott technikai fejlettség mellett szuperül megoldották a dolgokat! Nekem teljesen élvezhető volt, bár az tény, hogy elég amatőr vagyok a sci-fikben.

Eddig csak a 2. évadot láttam, szerintetek van rá esély, hogy az elsőt újra leadják a Filmmúzeumon?

Kellemes nyárvégét mindenkinek! :))

Évi

 

Skywalker. Creative Commons License 2007.08.14 0 0 702

ismeritek?

 

http://www.x-panded.com/pixeldam/indexpixelmoon.html

 

lehet holdbázist építeni! :)

kaviat Creative Commons License 2007.08.06 0 0 700
"pedig tudományosan amúgy az se volt gagyi"

főleg e vége :)))
Előzmény: Törölt nick (699)
tippancs Creative Commons License 2007.07.16 0 0 698
Nekem nem kell magyarázkodnod. A véleményünk szinte teljesen ugyanaz. :)
Előzmény: motyo_1999 (696)
motyo_1999 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 697
Ja és természetesen látványban korántsem gagyi, ezt egy szóval sem állítottam, sőt sok helyen kidolgozottabb, mint az első évad.
Előzmény: tippancs (694)
motyo_1999 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 696
Én nem így értem a gagyiságot. A csillagászati csúsztatásokat már megszoktuk, nem fontosak. Én a kalandfilmes elemek és az elgondolkodtató elemek súlyarányára gondolok. Semmi baj az akció- és romantikus elemekkel, ha megfelelő súllyal szerepel mellettük valamilyen gondolatiság (ennek mesteri megvalósítása pl. a Mátrix első része, a többi már erősen elcsúszik). Azaz a főkonfliktus nem, vagy nem csak az, hogy a hősnek időben sikerül-e megakadályozni a nemtommit, hanem ez a megakadályozás valamilyen mélyebb jelentéssel is bír.
A második évad nem titkoltan a sorozat "felpörgetését", közélvezhetőségének növelését tűzte ki célul, ami eleve magában hordja a félrecsúszás veszélyét, és lám ez manifesztálódik is jó sok helyen.
Előzmény: tippancs (694)
tippancs Creative Commons License 2007.07.16 0 0 695
Én viszont nem tennék különbséget a két szezon között.
A másodikban csak a slusszpoénokat nem bírtam.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!