Keresés

Részletes keresés

peetr04 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 545
Szia Szolosz!

Én is vista alól nézem. Megnéztem és 64 ill 32bites változattal is megy.
Mit ír ki hibának pontosan? Böngésző is mindegy, mert megy mindegyikkel.
Nézd meg esetleg pingre feloldja e a nevet vagy ilyesmi.

Üdv
Előzmény: Törölt nick (544)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.09 0 0 544

Kedves Nikos!

 

Valóban jó a fórum, regisztráltam is, gondolom majd meglátod.

De: mi lehet az a beállítási vagy egyéb probléma, ami miatt a saját (vista alapú) gépemről nem, a család bármely más (XP) gépéről viszont gond nélkül tudom megnyitni az oldalt?

 

Szolosz

Előzmény: Attila43 (541)
peetr04 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 543
Sziasztok!

Nekem működik a link. Nikos, szép a fórumod, a phpbb is sokak által ismert és tényleg könnyen használható. Azt a baj, hogy tényleg sok értelme nincs egy 33. Tárnok fórumnak. Valahogy az aktív embereket kellene összehozni 1 kupacba és tényleg kellene, olyan fórumozó is aki az önkormányzatot tudja képviselni. Amúgy a témák is jók amiket indítottál. Sok sikert hozzá!
Előzmény: Törölt nick (542)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 542

Kedves Nikos!

Ez tök jó, de olyan fórumot keresek, ahol a képviselők vagy a pm is válaszol a kérdéseinkre.

Egyébként a link nem működik.

Üdv:

Szolosz

Előzmény: Attila43 (541)
Attila43 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 541
 

Sziasztok!

 

Elkészült Tárnok közéleti fóruma a lent jelzett elérhetőséggel. Akinek kedve van jöjjön át és használja. Fórumozás közben akár chatelni is lehet. Ezúton keresnénk moderátorokat és témafelelősöket az oldalra. A fórum használata regisztráció után nagyon egyszerű és felhasználóbarát.

 

http://tarnok.forumotion.com

 

Üdv: Nikos

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.03 0 0 540
A Tárnokhírből másoltam:

 

Meghívó!

Mottó: Együtt Tárnokért!

Tárnok Nagyközség Polgármesteri Hivatala értesíti lakosait, hogy 2008.01.07-én hétfőn 18 órától Lakossági Fórumot szervez, melyre ezúton hív meg minden érdeklődőt.

Helyszín: Polgármesteri Hivatal

A fórum témája:

A Településfejlesztési Koncepció összegzésének megvitatása.

Településünk fejlesztése (lakossági szolgáltatások bővülésének lehetőségei, munkahelyteremtés) a közösségi céloknak megfelelően.

A fórum célja: bemutatni az eddig végzett munkát, összegyűjteni a község fejlesztéséhez az Önök további ötleteit, javaslatait, az építő kritikát, s azokat felhasználva, figyelembe véve együtt alakítani a község, a közösség jövőjét.

Házigazda: Szolnoki Gábor polgármester

Az est levezetője: Bagos István építész

Ne feledje: Ha kimarad, lemarad!

peetr04 Creative Commons License 2007.12.27 0 0 539
Szia Zsuzsinyo!

Nagyon örülök! Megmondom őszintén már féltem, hogy nem lesz meg. Ez nagyon jó karácsonyi ajándék! :)

Kellemes Ünnepeket mindenkinek!
Előzmény: zsuzsinnyo (538)
zsuzsinnyo Creative Commons License 2007.12.23 0 0 538
Sziasztok!
Jó hírem van: előkerült Balambér. Érd-Ófalu sötét zugából telefonáltak, 3 napig volt náluk, előtte meg 2 hétig ki tudja hol... le van soványodva és búskomor, de itt van és még annak is örülünk, ha bebüdösít a szobába.
Ez a karácsonyi ajándékunk a Jézuskától.
Nektek is békés, szép Karácsonyt!
Üdv: Zsuzsi
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.20 0 0 537
www.tarnok.net: Beszámoló a 2007 december 20.-i testületi ülésről
szódásalovát Creative Commons License 2007.12.19 0 0 536
Azért ne légy igazságtalan, Szolosz. Tegnapelőtt (hétfőn) oktatási bizottsági ülés is volt. Annak legalább nem tették fel a meghívóját pótlólag.
Mostmár úgyis mindegy, aki tegnapelőtt nem tudott volna elmenni, legalább nem sajnálja. Nem is sejtjük, hogy milyen jó nekünk.
:o)))
Előzmény: Törölt nick (535)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.19 0 0 535

Semmivel sem magyarázható, egyszerűen arcpirító pofátlanság. 

Most tették csak fel a meghívókat a www.tarnok.hu oldalon a faliújságra a két óra múlva kezdődő bizottsági ülésre, a holnapi testületi és a holnap utáni bizottsági ülésekre.

Esélyt sem adnak, hogy valaki el tudjon menni.

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.18 0 0 534

A www.tarnok.net oldalon érdekes és tanulságos írásokat találhattok "közigazgatás vagy közizgatás" címen.

peetr04 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 533
Szia!

Tudod nekünk is van egy kutyánk, akit nagyon szeretünk. Ő egy roti. Nagyon megviselne ha történne vele valami. Egyszer megmérgezték, de túlélte. Más baja szerencsére nem volt neki. Pedig nagyon aranyos nem lehet nem szeretni. :)
Előzmény: zsuzsinnyo (532)
zsuzsinnyo Creative Commons License 2007.12.10 0 0 532
Sziasztok!
Sajnos jó hírrel nem szolgálhatok. Felhívtam Fazekas Annát, az összes környékbeli állatvédőt, menhelyet, gyepmestert, mezőőrt, kiplakátoltuk Tárnok-szerte, csütörtökön lesz hirdetés a Pest Megyei újságban, szóltunk az összes ismerősnek, a lovardának, a kukásoknak... nem tudom, mit tehetnénk még. Reménykedem. Köszi az együttérzést.
peetr04 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 531
Szia Zsuzsinnyo!

Mi újság? Van valami fejlemény?

Üdv.
Előzmény: zsuzsinnyo (528)
szódásalovát Creative Commons License 2007.12.10 0 0 530
Próbáld hívni Fazekas Anna Krisztinát, a Benta Kör vezetőjét. Ő sokfelé jár állatmentés ügyben, ismeri a menhelyeseket, gyepmestereket.
20/591-1528
Előzmény: zsuzsinnyo (526)
peetr04 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 529
Szia!

Igen Önkormányzat, de telefonszámot elérhetőséget nem tudok sajna. Vagyis önkorié az kinnt van a www.tarnok.hu-n.
Remélem meg lesz a kutyusod. Nem irigyellek. Nem is tudnám mit csinálnék a helyedben. Asszem feltérképezném a környéket. Remélem hamar megtalálod.
Előzmény: zsuzsinnyo (528)
zsuzsinnyo Creative Commons License 2007.12.09 0 0 528
Kedves Peetr04!
Köszi a tippet, hol lehet kontaktot találni a mezőőrhöz? Önkormányzati alkalmazott?
peetr04 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 527
Szia!
Erre mifelénk Szőlőhegyen sok a kóbor kutya, de őt még nem láttuk. Ha esetleg látjuk valahol jelentkezünk. Esetleg szólj a mezőőröknek is. Hátha ők az őrjárat közben találkoznak vele.

Üdv.
Előzmény: zsuzsinnyo (526)
zsuzsinnyo Creative Commons License 2007.12.09 0 0 526
Kedves Mindannyian!
Dec. 7-én eltűnt a bullmasztiff kutyánk. Balambérnak hívják, 4,5 éves, kb 80 cm magas, 60 kilós, közepes barna szőrű. Rajta kopott, fekete nyakörv, talán még biléta is van rajta. Nagyon szelíd, barátságos. Kérem, ha valaki látta, vagy tud róla valamit, akkor jelentkezzen a 70/389 4968-as telefonon. Köszönjük!
gabóca4 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 525

Szolosz!

sokemberrel találkoztam, akik szívesen kezdeményeznének népszavazást az isk. és az ovi felújításával kapcsolatban.

Nekik már nem téma a nyilvánosság, azzal mindíg csak baj van.

Egy polgármester jelölt szemrebbenés nélkül ködösíthet, hazudhat, sározhat, egy polgármesternek viszont ezeket megtenni már veszélyes.

Te meg mindíg racionális vagy, nagyon kellemetlen vitapartner.

sz.i.

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.07 0 0 524

Lehet, hogy igazad van.

Igaz, hogy meghívtam erre a fórumra (néhány régi fórumozóval együtt), de nem biztos, hogy érdekli.

Mindenesetre elküldtem neki e-mailben is.

Ez az "új iskola építés" lenne talán az eddigi legnagyobb (és legdrágább) baklövésük.

Előzmény: szódásalovát (522)
gabóca4 Creative Commons License 2007.12.07 0 0 523

Megnéztem a pályázati kiírást, lehet ott pályázni az óvoda bővítésére és felújítására is. Felelőtlenség lenne kihagyni.

sz.i.

szódásalovát Creative Commons License 2007.12.06 0 0 522
Szolosz! Küldd el neki emilben. Lehet, hogy nem olvassa a topikot.
Aztán lesz majd új iskolánk is, meg talán ezt a vedlettet is felújítják.
:o)))
Előzmény: Törölt nick (521)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.06 0 0 521
Szolnoki Gábor úr, és az illetékesek figyelmébe ajánlom:

Megjelent egy pályázati kiírás, amelyre a „régi” iskola felújításával kapcsolatban is lehetne pályázni.

Kódszám:

KMOP-2007-4.6.1/2

A projektek az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap

társfinanszírozásával valósulnak meg.

Így talán nem kellene a Benta árterében új iskolát építtetni.

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 520
Szia Gabóca4!

A kérdéseid és a válaszok:

Azon töröm az agyam, hogy mit csinálnak a hivatali dolgozók reggeltől délutánig, hétfőtől péntekig?

Hááát…mit is? Dolgoznak?

De tréfa nélkül: gyermekkoromban sehogyan sem tudtam megérteni, hogy a szüleim miért kapnak egyáltalán fizetést? Anyukám még hagyján, mert hatalmas mennyiségű papírt tudott teleírni naponta (beruházási előadó volt), de Apámon kiakadtam. Ő nagyon misztikus dolgokat művelt, amelyeknek semmi látszata, és számomra kézzelfogható eredménye sem volt. Egy állami hivatalban a számítástechnikai főosztályt vezette, és ez a hetvenes évek végén még nem volt megszokott.

Ma már persze én is másként gondolom: szükség van egy jól szervezett csapatra (akár vállalkozás, akár önkormányzat), amelyre támaszkodva eredményesen lehet dolgozni.

Persze jelen esetben nem tett jót sem a működőképességnek, sem a hatékonyságnak, sem (és ez nagyon fontos!) a morálnak az a „szemlélet és személyzetváltás”, amit a Szolnokiék végrehajtottak. Hiába nevezik közigazgatási puccsnak: egyszerűen elmarták, kiutálták, elüldözték, ellehetetlenítették vagy kirúgták a régebbi dolgozókat, és a helyükre a saját embereiket ültették. Ettől a fentebb említett működőképesség, hatékonyság és a morál is a béka valaga alá süllyedt.

Mostanra ez már megváltozhatott, de a hivatali dolgozók feladataival nem vagyok tisztában (kivéve pl. adóügy).

Az önkormányzat egészét tekintve viszont határozottan elégedetlen vagyok, de ez nem a dolgozók hibája.

Egyébként a Szolnoki fel akar venni még egy embert, aki az önkormányzat „szóvivője” lesz. Intézi majd a honlap frissítését, és „kommunikál”.

Biztosan jól dolgoznak, mert a polgm. mindig meg is dicséri őket, meg a jutalmakat is ott osztják leginkább. Biztosan titok, mert a bejáratnál egy marcona biztonsági őr ül.

Ezt nem tudtam, pedig jártam ott.

Ahogy próbálom összerakni az eseményeket:

-Nem csökkent, hanem növekedett a hiv. dolgozók létszáma.

Nem ismerem a jelenlegi adatokat (vajon miért?), korábban 40 fő körül volt.

-A tervezetthez képest nőtt a TESZ dolgozóinak létszáma is.

A TESZ-t megszüntették, nem?

-Megnövelték a mezőőrök létszámát, meg két közterület-felügyelő is munkába állt.

Igen, én is így tudom. Elméletileg ők „önfenntartók”, azaz egy „kisebb” befektetés (ruha, autó, számítógép, telefon, stb.) után „megtermelik” a költségeiket.

-Alkalmaznak egy pályázatírót, aki a megnyert pályázatok után tisztességes jutalomban részesül.

Ez kényes téma, szerintem van benne valami stikli. A pályázatíró nem az ÖK alkalmazottja, viszont irigylésre méltó „jutalékért” dolgozik. Ezt a munkát egy szerződés keretében végezték, amelyet még tavaly kötöttek. Ez 2007 06. 30.-ig szólt, és 300 ezer Ft./hó díjat tartalmazott. Az érvényes jelenlegi szerződés, vagy a régebbi hosszabbítása szintén titok. Persze ezen felül a nyertes pályázatok után is kell a cégnek fizetni (jó)néhány százalékot.

Így és ezért születhettek olyan elhibázott pályázatok is mint pl. a szociális bérlakás építésé, és nem is tudhatjuk, hogy ebből mennyit kell a pályázatíró cégnek fizetni.

-Külső céget bíztak meg a fűnyírással, ami legalább 10 milla!

Egy Garden Planet Kft. Nevű szigetszentmiklósi céget bíztak meg a „zöldterület fenntartással”, ezt havonta (!)900 ezer forintért végzik.

Nem tudom, hogy mekkora ez a terület, hány emberrel dolgoznak, sőt, azt sem, hogy mit csinálnak egyáltalán, de ez nagyon soknak tűnik. Érdemes lenne végiggondolni…

Ha hozzáveszem, hogy ezen felül csak az árkok tisztítására idén júniusban másfél milliót költöttek egy „külsős” cégnél?

A nyesedékgyűjtést egy, az utcánkban lakó ember által „jegyzett” vállalkozás végzi, alkalmanként és területenként 100 000 forintért (4 800 000Ft.: 48 alkalommal). Erről nem tudom, hogy sok-e vagy kevés, de ennyi. Ha vállalkozói szemmel nézem: 48 nap x 10 óra x 3 fő x 1000 Ft (órabér)= 1 440 000Ft. Plusz egy kisteherautó: 48 nap x 10 óra x 2000Ft. (gavallérosan számolva) = 960 000Ft. Ez kb. 2 400 000Ft.

Ha hasznot is szeretnék, hozzáadok, pl. 50%-ot, (1,6 milliót! A saját szakmámban éhen halnék, mert nem lenne megrendelőm, ha 10-15 %-nál többet számolnék!) hogy én is keressek rajta: az eredmény 3 600 000 Ft. Mitől lett ennél 1,6 millióval több?

-Vettek egy új Ford terepjárót, hogy mobilabbak legyenek a munkavégzés közben.

A fordot (ha jól tudom) a mezőőrök kapták.

-Vettek továbbá egy lakóházat, a hivatal bővítése céljából.

Ha jól tudom 18 millióért, de nem a hivatal, hanem a rendőrség költözne oda.

-Érddel együtt létrehoztak egy új kistérséget, mely újabb irodabérletet, fenntartást, stb. jelent.

Beszélgettem, egyeztettem érdiekkel és battaiakkal: ők sem tudják még, hogy örüljenek-e az új kistérségnek. Úgy gondolom, hogy az eredmények (vagy azok hiánya) fogja eldönteni, hogy érdemes volt-e váltani.

Olvasom a 2008-as koncepciót, abba az van, hogy 10%-kal növelik a köztisztviselők bérét + járulékait. Ahhoz képest nem semmi, hogy a kormány a közszférában fizetésemelést nem tervez (nem ad rá pénzt központi forrásból).

Meg akarják tartani a jelenlegi dolgozókat. Mézesmadzag.

Szolosz, honnan van ezeknek ennyi pénzük?

Nézz körül, hogy mi hiányzik: abból, amit ígértek, és amire valóban szükség lenne ló…t se csináltak meg (soroljam?),de több tízmilliót költöttek koncepciókra, tervekre és az általad is említett dolgokra.

Új irodabútor (két éves volt a „régi”!), számítástechnika (de ha dokumentumokat kérünk azt mondják, hogy nincsenek meg elektronikus formátumban, stb.).

Szolosz, segíts megtudni, mit is csinálnak a hiv. dolgozók?

Gabóca4! Nem tudom pontosan. Utána kéne néznem, hogy mi a munkaköri leírásuk, de nekem nem a dolgozókkal vannak fenntartásaim. Ők elméletileg azt teszik, amire utasítják őket. Tudod: a fejétől büdösödik a hal!

Üdv:

Szolosz

 

 

Előzmény: gabóca4 (517)
szódásalovát Creative Commons License 2007.12.05 0 0 519
Azon töröm az agyam, hogy mit csinálnak a hivatali dolgozók reggeltől délutánig, hétfőtől péntekig?
Előkészítik a sok képviselőtestület anyagot, lehetőleg hibátlanul, vagy csak kevés hibával (lásd a Hazatérők útjai bérlakásprogramot, ahol összegben 30 milliót tévedtek, a hitelvisszafizetés futamidejében meg 60-70 évet).
Biztosan titok, mert a bejáratnál egy marcona biztonsági őr ül.
A biztonsági őr azért ül ott, mert az előző (megbízott) jegyző olyan mocsadék stílusban beszélt az ügyfelekkel, hogy néhányan szájon akarták vágni. Ez a legjobb fajtából való leányka kijött az Államigazgatási Főiskoláról, beíratkozott a jogi egyetemre, és azt hitte, hogy ő találta fel a kanálban a mélyedést.
Nem csökkent, hanem növekedett a hiv. dolgozók létszáma.
Így van. Az adón, a műszaki irodán, a pénzügyön növeltek, felvettek két bizottsági előadót (kár, hogy helyesen írni csak igen kevéssé tudnak), két mezőőrt, két közterületfelügyelő bűntetősbácsit, az őrt, a pályázatírót, egy belső ellenőrt. Lehet, hogy kihagytam valakit.
Külső céget bíztak meg a fűnyirással, ami legalább 10 milla!
És a munkájuk jórészt ellenőrizhetetlen.
Vettek egy új Ford terepjárót, hogy mobilabbak legyenek a munkavégzés közben.
Mennyi volt ez a terepjáró pontosan, tudja valaki? És ki jár vele?
És továbbra sincs a nyugdíjasok ebédkihordásához új autó.
Vettek továbbá egy lakóházat, a hivatal bővítése céljából.
Sok jó ember nem fér el kis helyen. Megmondta Szolnoki már a kampányban, hogy a hivatal kicsi, a jelenlegi hivatallal szembeni négy telekre kellett volna egy új, impozáns, legalább 400 négyzetméter.
Olvasom a 2008-as koncepciót, abba az van, hogy 10%-kal növelik a köztisztviselők bérét+járulékait.
Bármely politikai rendszerben általános szabály, hogy ha azt akarjuk, hogy a kutyák ugassanak, rendesen kell őket etetni. Különben először csak morognak, aztán belemarnak a saját gazdájukba.
Szolosz, honnan van ezeknek ennyi pénzük?
Biztos eladják enyvfőzés céljából a sok csontvázat, amik mostanában kiugrálnak a szekrényből. Aszongyák, azt mostanában nagyon jól veszik.
:o)))




Előzmény: gabóca4 (517)
gabóca4 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 518

Szolosz!

Kérdezhetek még többet is?

Te biztattál!

sz.i.

gabóca4 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 517

Szolosz!

Azon töröm az agyam, hogy mit csinálnak a hivatali dolgozók reggeltől délutánig, hétfőtől péntekig?

Biztosan jól dolgoznak, mert a polgm. mindíg meg is dícséri őket, meg a jutalmakat is ott osztják leginkább. Biztosan titok, mert a bejáratnál egy marcona biztonsági őr ül.

Ahogy próbálom összerakni az eseményeket:

-Nem csökkent, hanem növekedett a hiv. dolgozók létszáma.

-A tervezetthez képest nőtt a TESZ dolgozóinak létszáma is.

-Megnövelték a mezőőrök létszámát, meg két közterületfelügyelő is munkába állt.

-Alkalmaznak egy pályázatírót, aki a megnyert pályázatok után tisztességes jutalomban részesül.

-Külső céget bíztak meg a fűnyirással, ami legalább 10 milla!

-Vettek egy új Ford terepjárót, hogy mobilabbak legyenek a munkavégzés közben.

-Vettek továbbá egy lakóházat, a hivatal bővítése céljából.

-Érddel együtt létrehoztak egy új kistérséget, mely újabb irodabélletet, fenntartást, stb. jelent.

Olvasom a 2008-as koncepciót, abba az van, hogy 10%-kal növelik a köztisztviselők bérét+járulékait. Ahhoz képest nem semmi, hogy a kormány a közszférában fizetésemelést nem tervez (nem ad rá pénzt központi forrásból). Szolosz, honnan van ezeknek ennyi pénzük?

Szolosz, segíts megtudni, mit is csinálnak a hiv. dolgozók?

üdv. sz.i.

 

-

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.02 0 0 516
Szolosz!

Akkor kérdezek.

A Tárnokhírben olvastam, hogy 11 lakásos szociális bérlakás épül a Hazatérők útja és az Ilona utca kereszteződésében a három önk. telken, 80 milláért+az ingyen átadott 3 telek ára. Nyertek 30 millát+az ötven milla önk. rész hitelből, amit vissza kell adni a bankoknak, kamataival együtt. Úgy hallottam, 50-60 000 Ft lesz a havi bérleri díj+ÁFA+közüzemi díjak. Gondolom, a karbanntartást, mint minden hasonló esetben az önk. kell állni, térítés nélkül.

Úgy tervezik, hogy cca. az önk. ebből évi 600 000 Ft tiszta bevételhez fog jutni.

Kérdéseim:

-Mi lesz, ha a 11 szoc. rászorult egy része nem tud/akar fizetni?

A kérdések ott kezdődnek, hogy kinek adják majd ki a lakásokat?

Egyébként a Szolnoki szerint ezek nem szociális bérlakások, hanem valami másnak keresztelték át őket. Mivel az önkormányzat tulajdonában lesznek, az fizeti (mi, tárnokiak) a rezsit. A lakók csak az önkormányzattal lesznek jogviszonyban. Ha nem fizetnek, az önkormányzat hajthatja be rajtuk (persze a Szolnoki el is engedheti a tartozásukat).

-Mi lesz, ha valaki/k nem fizetik majd a közős költségeket/közüzemi díjaikat?

Ugyanaz a válaszom, mint az előző kérdésedre.

-Meg lehet-e szabadulni később, az egésztől, ha kiderül, hogy az teljes ráfizetés.

Persze, csak akkor vissza kell fizetni a pályázati úton kapott pénzt és a banki hitelt a kamatokkal együtt, lakáshoz kell juttatni a „jóhiszemű”, rendszeresen fizető bérlőket. Esetleg ezután értékesíteni lehet az ingatlant, biztosan tolongani fognak érte.

Úgy látom, az önk. árulja a talán egyetlen bérlakását a Templom u. végén.

Ezt ugyan nem kérdezted, de jól tudod. Az előző önkormányzat is szabadulni próbált már ettől a konstrukciótól, hiszen ez gazdaságilag egy csődtömeg.

Nem találom a képviselő testület határozatai között azt, amikor erről döntöttek.

(érdekelnének a tervek, a használattal kapcsolatos gazdaságossági számítások, a pályázat feltételei/az önk. vállalásai.

Gabóca4 ne viccelj! Lóf…t se számoltak. A zárt ülésen döntöttek, semmi közöd hozzá!

Megírtam már, hogy még a három telek árát se számolták bele a költségvetésbe. A pályázatíró találta meg a lehetőséget, a Szolnoki rábólintott, a testület pedig lendületből megszavazta. Tök mindegy, hogy nincs rá szükség, hogy gazdaságilag sem jó: pályáztunk, nyertünk, hurrá!

 

 

Előzmény: gabóca4 (515)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!