Keresés

Részletes keresés

mégnem.... Creative Commons License 2013.08.20 0 0 7512

Sziasztok

 

Bar regeletem a http://www.aida-hungary.hu/forum oldalra meg nem lettem aktivalva  ,oda nemtudokirni.Erdeklödnek hogyha nullarol indulnek a szabadtödös treningezessel 42 evesen vane reallis eselyem hogy huzamosabb ideig maradhassak a vizalatt.Most minden trenirozas nelkül kb.1 perc szarazon.Erdemes belekezdeni vagy nekem ez a hajo mar elment...?Sajna csak most talaltamra a temara vagy eddig mindig volt mas ami jobban erdekelt...

Köszi ha valaszoltok

jee_c Creative Commons License 2013.08.19 0 0 7511

Egyrészt: egyedül ne gyakorolj! Mindig legyen valaki veled gyakorláskor. Ez egy életveszélyes sport - sajnos ezt már sokan bebizonyították - ha egyedül csinálja az ember.

 

Másrészt: ha a fővárosban laksz, tudom ajánlani az edzéseinket (AIDA Hungary az egyesületünk neve, megjegyzem, a fórumunkon igen nagy mennyiségben találsz hasznos dolgokat - pl. szárazedzéssel kapcsolatban is). A weboldalunkon fent van a telefonszámom, hícj fel, ha érdekel.

Van tanfolyam is,egy barátom szervezi, ez ügyben is tudok mondani neked infót.

 

Ha nem fővárosban (vagy környékén) vagy, akkor ismerek néhány szabadtüdős búvárt néhány más helyen az országban. Sajnos országszerte kiterjedt klubhálózatunk nincs..

Előzmény: nolifer (7508)
nolifer Creative Commons License 2013.08.11 0 0 7510

köszi szépen!

bcslaci Creative Commons License 2013.08.10 0 0 7509
Előzmény: nolifer (7508)
nolifer Creative Commons License 2013.08.10 0 0 7508

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy ha valaki elkezdi gyakorolni a víz alatt úszást, (és persze mellette azért úszik is, nem csak víz alatt :D), akkor önmagában már ettől is fejlődhet benne, vagy mindenképp szükséges mellé például futni, vagy egyéb légzés gyakorlatokat végezni (amikről egyébként fogalmam sincs, egyáltalán mik azok)???

 

Én elkezdtem ezt gyakorolni és hosszabbítani akarom a víz alatt tartózkodásom idejét. Úgyhogy szoktam úszni, meg víz alatt is próbálgatok, meg néha eljárok futni, emellett párszor beugrik pár fizikai munka és súlyzós edzés is.

 

Lényegében érdekelne, mivel illetve hogyan lehet gyorsan fejlődni ebben! Ha valaki tud egy normális oldalt, ahol ennek a képességnek a fejlesztéséről részletesen olvashatok ossza meg please.

jee_c Creative Commons License 2013.07.29 0 0 7507

Valsalva manőver (pár szóban): orrodat fogd be, és csinálj úgy, mintha kifújnád (fújd az orrod fele a levegőt). Természetesen csukott a száj.

Veszély:ha túl mélyre mész egyenlítés nélkül, akkor dobhártya megsérülhet, ráadásul, ha egyenlítés nélkül mész mélyebbre, akkor az egyenlítés is nehezebb lesz. Akár lehet "előre egyenlíteni". Lefele menet gyakran egyenlíts, és gondolj arra, hogy fel is kell elég levegőnek maradni.

Alapszanály sznorizáskor is: mindig társsal, sose egyedül!

Előzmény: zsgabor (7506)
zsgabor Creative Commons License 2013.07.29 0 0 7506

Sziasztok,

Snorkelezés közben, hogyan kell helyesen kiegyenlíteni? Nem találok sehol megfelelő irodalmat. Valaki leírná nekem röviden a teknikát? 

Köszönöm

jee_c Creative Commons License 2013.07.23 0 0 7505

Ócsai, Hegyeshalmi, Ecseri. Esetleg Hévíz (ez veszélyes lehet a melegebb vize miatt, és nehezebb engedélyt kérni rá) kisebb mélységhez lehet Dorog.

Minden tónál érvényes, hogy a helyi búvárklubról és/vagy a tó tulajdonosától kell engedélyt kérni a merüléshez. Igazából búvár végzettség (valamilyen kártya) kell általában.

Előzmény: Csiszi79 (7500)
k9duli Creative Commons License 2013.07.23 0 0 7504

Köszi!

Igen a füldugó valószínűleg igen hasznos lenne.Húú azért elég jó ára van.

De az egészség ennyit megér.

Előzmény: bcslaci (7503)
bcslaci Creative Commons License 2013.07.22 0 0 7503

esetleg próbálj meg pár csepp paraffinolajat a fülbe cseppenteni merülés előtt

Előzmény: bcslaci (7502)
bcslaci Creative Commons License 2013.07.22 0 0 7502

Csak olyan füldugót haasználhatsz, ami nem zárja el teljesen a hallójáratot és így lehetővé teszi a kiegyenlítést, különben még nagyobb problémáid lehetnek.

pl, ez ilyen: http://seawatch.hu/kiegeszitok/doc039s-proplugs-fuldugo/hu/21991

Előzmény: k9duli (7501)
k9duli Creative Commons License 2013.07.22 0 0 7501

Valakinek akinek szintén borzasztóan érzékeny a füle a snorkeles merülésnél, az próbálta már a füldugót?

Ér az valamit?

Mert kb 2000ft nem biztos szívesen kiadokok érte ha nem ér semmit...

 

Csiszi79 Creative Commons License 2013.06.10 0 0 7500

Sziasztok 
Magyarországon tudnátok egy két tavat ajánlani , ahol asetleg rá lehetne edzeni a külföldi merülésekre.
Külföldön már sokat merültem , de itthon még nem próbáltam soha.  
Előrre is köszönöm

 

jee_c Creative Commons License 2013.05.10 0 0 7499

Szerintem kb. semennyire nem lesz probléma emiatt a cápákkal, de ez csak szubjektív véleményem. Azért pár vércseppnél többre van szükség az odacsalogatásukhoz.

Adrián már merültem nyílt sebbel, nem volt semmi.

Előzmény: Margitta2415 (7498)
Margitta2415 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 7498

Sziasztok! Lenne egy nagyon fontos kérdésem. Bocs előre is a témáért.

Eddig sikerült mindig úgy belőni a nyaralást, hogy elkerüljem a problémát. Sajna, idén másképp lesz... 

A kérdésem az lenne, hogy mennyire veszélyes Tenerife déli partján az óceánban tamponnal fürdeni? Merjek, vagy sem? Nem tudom, mekkora lehet így a cápaveszély...

Pedig az időpontot jól számítottam ki a nyaraláshoz, csak hát a természet... közbeszólt.

Szeretek én is merülni, sok szép helyen voltam már. Tudtok Tenerifén olyan helyet, ahová direkt érdemes elmenni szabadtüdőzni?

Előre is köszi a válaszokat.

JackBauerTCU Creative Commons License 2013.05.05 0 0 7497

Sziasztok! Lehet hülye a kérdés, de amikor tengerparton voltam, többször láttam magasból ugrálni gyerekeket, tinédzsereket is. Vagy sziklákról vagy direkt ilyen ugróemelvényről amire fel lehet menni lépcsőn. Sokan pl fejeseket ugrottak bele. Jó magasról is láttam ugrani emberkéket és nem értem, amikor mondjuk egy fejesnél beér a vízbe, biztosan egy csomót siklik lefelé, hogyhogy nem reped be a dobhártyája a hirtelen nagy nyomásváltozástól?

jee_c Creative Commons License 2013.04.14 0 0 7496

Konkrét helyet nem tudok ajánlani, mert nem jártam olyan sokfele, de pl. az Adira déli réészei állítólag szebbek (nagyobb, gazdagabb élővilág), és azt mindenképp tartsd szem előtt, ohgy a sziklás tengerpart a nyerő. Görög szigeteknél is vannak jó helyek, és persze valóban sokfele. A homokos tengerpartok nem annyira jók (É Afrika országainál sok helyen). Most beugrott néhány kép a török ttengerpartról, azok is szépek.

Általában véve: ahol vannak sziklás partszakaszok, ott lehet szebb merülőhelyeket találni.

Előzmény: zsgabor (7494)
jee_c Creative Commons License 2013.04.14 0 0 7495

Merüléskor ved ki a szádból a sznorit, ez biztonsági kérdés is.

 

Ha komolyan érdekel a dolog, nézz fel az AIDA Hungary weboldalra, azon belül a fórumon van giga mennyiségű info. Az edzésre is elnézhetsz, kedden, és csütörötökön reggel 6:30-8:00 Hajós A. uszoda. Ha ez utóbbi is érdkeel, hívj fel, a weboldalon (említett) ott van a számom (az egyesület elnöke vagyok). Tudok én is ajánlani tanfolyamot, ahol nagy részletességgel megismertetnek a sportággal (ami ez esetben a freediving, avagy szabadtüdős merülés /vagy apnea/).

Előzmény: nolifer (7489)
zsgabor Creative Commons License 2013.04.14 0 0 7494

Sziasztok!

 

Tudnátok nekem mondani a Földközi tengeren snorklerezésre alkalmas szép helyeket. Azt tudom, hogy az adria nagyon szép, de ott már voltunk és most kicsit távolabb merészkednénk. 

 

Köszönöm

bcslaci Creative Commons License 2013.04.03 0 0 7493

Ezt nem tudom, én készülékkel merülök ott nincs levegő probléma. A maszk egyenlítésére sem figyelek tudatosan, néha orron át kilégzek és annyi, akkor szoktam benne vizet tartani ha nagyon párásodik vagy éppen sok napos arcszőrzetem van és unom már az ürítgetést :D

Előzmény: nolifer (7492)
nolifer Creative Commons License 2013.04.03 0 0 7492

Köszi a választ. Gondolom akkor a maszkot is többször kell egyenlíteni. De az nem túl sok levegőveszteség? Itt asszem valakik valami olyasmit írtak ahogy olvastam hogy nem kell annyiszor, ha van egy kis víz benne. Ez igaz?

bcslaci Creative Commons License 2013.04.03 0 0 7491

Esetleg végezz el egy ilyet, itt valószínűleg minden kérdésedre választ kapsz.

 

http://www.blackdivers.hu/buvaroktatas/alap-tanfolyamok/snorkel-diver-buvartanfolyam

Előzmény: bcslaci (7490)
bcslaci Creative Commons License 2013.04.03 0 0 7490

Amire tudok megpróbálok válaszolni:

 

Hányszor, milyen mélységekben kell egyenlíteni,

 

Amikor érzed a nyomást a füledben (még a fájdalom előtt, ha fáj akkor már késő), az első 10 méteren sűrűbben, utána ritkábban (a víznyomás 10 méterenként 1bárral nő, amihez hzzá kell adni a légköri 1 bar nyomást is, tehát 10 méteren 2 bár a nyomás ami a légköri duplája, 20-on 3, 30-on 4, tehát 0-ról 10-re süllyedéskor van a legnagyobb (kétszeres) nyomásnövekedés)

 


ez a frenzel egyenlítési technika jó- e?

 

ha meg tudod tanulni akkor jó, sokan használják

 


maszkba levegőt kell fújni, de ha meg kiürítjük belőle a vizet az már nem jó?

 

a maszkban is egyenlíteni kell a nyomást, különben rányomódik az arcodra (ugyanaz az effekt mintha a maszk lenne a dobhártya és a belső légtere a belső fül), normál esetben vízteleníteni nagyon ritkán kell (legjobb esetben merülés előtt ki kell belőle önteni :D)

 

 

hogyan lehet megakadályozni hogy a pipából víz áramoljon a pofánkba?

 

fogalmam sincs, tudatosan még soha nem foglalkoztam vele, de soha nem is folyt be


Előzmény: nolifer (7489)
nolifer Creative Commons License 2013.04.03 0 0 7489

nézegettem itt a fórimtopikot, de az b@szt@ a csőröm, hogy értékes információkat EMAILBEN osztottak meg egymással a tagok, nem pedig ide betették. Ha valaki segíteni akar másoknak nem egyszerűbb ide berakni az egész útmutatóját, mint 100 embernek elküldeni, aki megkéri? Nekem egy csomó kérdésem lenne, több ellentmondásos dolgot is olvastam a neten és azért akarnám megkérdezni ezeket a dolgokat egy tapasztalt merülőtől!!!

Például rögtön az egyenlítéssel kapcsolatosan, olvastam egy frenzel egyenlítési dolgot, ami jóval bonyolultabb mint befogni az orrot és fújni egyet :D

Csak olyan kérdéseim lennének, hogy a merülés alatt mire kell figyelni.

Hányszor, milyen mélységekben kell egyenlíteni, például ez a frenzel egyenlítési technika jó- e?

Nem zavarja- e meg a relaxált állapotot például az hogy a nyelvedet folyamatosan dugattyúként kell használnod az egyenlítéshez?

A maszkkal kapcsolatosan is fel volt hozva itt egy téma, a maszkkal kapcsolatosan. Mi az, hogy "az orrot levegőztetni kell", hogy normálisan tudjon az ember egyenlíteni? Meg mi az, hogy a maszkba levegőt kell fújni, de ha meg kiürítjük belőle a vizet az már nem jó? Arról sem tudtam sehol olvasni (OKÉ, igaz angol nyelvű oldalakat nem néztem), hogy hogyan lehet megakadályozni hogy a pipából víz áramoljon a pofánkba? :p

szóval ezekről az apró dolgokról érdeklődnék, amikre oda kell figyelni amikor az ember víz alatt van. Mert én azt hittem, ez a sport ennél egyszerűbb. :p

 

Amúgy nagyon érdekelnek ezek a dolgok, már kölyökkoromban is imádtam usziba járni, meg víz alá menni, de ahogy felnőttem ez elmaradt és nem sokat jártam ilyen helyekre. Sportnak sem ilyet választottam hanem gyúrtam. Nagyon régóta nem sportolok már semmit... Lusta vagyok mint a dög. Kb 1 éve full edzetlen állapotban egyszer megpróbáltam átúszni egy 33 méteres medencét vízalatt, az sikerült. Ennyi volt a nagy víz alatti múltam :D :D :D De most már eljutottam odáig hogy érdekell is és át akarom úszni az 50 méterest is majd (ha eljutok egy uszodába egyszer :D), meg ki akarom próbálni a sznorizást is majd, meg ilyenek :D :D :D Persze nem ártana azzal kezdeni ezt az egészet, hogy kicsit többet mozgok, mint a napi elkerülhetetlen legminimálisabb mozgásmennyiség :D :D

bcslaci Creative Commons License 2013.04.01 0 0 7488

Befogod az orrod és fújsz egyet (felszínen óvatosan), ekkor a füledben halllani fogsz egy kis pattanást, ahogy a dobhártya mozdul, akkor jó.

 

Előzmény: nolifer (7487)
nolifer Creative Commons License 2013.04.01 0 0 7487

bocs a double post- ért, de még egy kérdés eszembe jutott.

Hogyan kell "egyenlíteni" ??

 

Én még nem csináltam ezt a dolgot de nagyon elkezdett érdekelni.

nolifer Creative Commons License 2013.04.01 0 0 7486

Sziasztok! Én azt szeretném megkérdezni, hogy olvastam erről a dologról, hogy milyen ágai vannak, stb, de egyetlen egy dologra nem kaptam választ. Hogy akkor hogy hívjuk azt, amikor mindenféle súlyok, kötél segítsége nélkül az a cél, hogy szimplán minél mélyebbre leússzunk és onnan vissza ússzunk akár uszonnyal, akár anélkül??? Tehát lefelé is úszunk meg felfelé is és nincsen rajtunk súly és a kötélt sem használjuk segítségül.

Egyik horvát ismerősöm azt mondta ő így csinálja és 25-30 méter mélyre le tud úszni uszony nélkül. Ami azt jelenti, hogy 60 métert tud úszni egy levegővel víz alatt, de amennyiben ez függőleges irányban történik így 100szor nehezebb, mintha mondjuk egy medencében hosszában úsznál 60m- t a víz alatt, ráadásul azért egy 50 méteres medence víz alatti átúszásához is kell némi gyakorlás.

 

Szóval egyik kérdés, hogy szerintetek úgy ahogy leírtam úgy a legnehezebb e (tehát hogy végig úszol súlyok nélkül) és hogy mennyire hihető ez a történet egy ötvenes évein túl lévő embertől? Mondtam is neki hogy ezt meg kell mutatnia :D

 

jgm4a1 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 7485

Köszi az infót!

Előzmény: jee_c (7484)
jee_c Creative Commons License 2012.10.31 0 0 7484

5mm-es ruhához (szabadtüdős ruha, puhább, mint a készülékes nedves ruha) 4 kockát szoktam használni (1.25 kg-ös kockák).  Ez inkább nagyobb mélységhez van belőve, de ez nem olyan lényeges különbség. Szóval a 7 mm-es ruhához több súly kell, de testalkattól is függ, hogy mennyi lesz a vége. Kölcsönkérni, és akár uszodában kipróbálni érdemes szerintem is.

Előzmény: jgm4a1 (7482)
bcslaci Creative Commons License 2012.10.31 0 0 7483

Nincs a közeledben búváriskola? Onnan lehetne kölcsönkérni ólmot és medencében beállítani a kellő súlyt. Az nagyjából jó lesz élővízben is. Vagy megvárjuk míg valaki idetéved, akinek van tapasztalata ebben (ruhában, ólommal még nem szabadtüdőztem). Nekem készülékes merülésnél 5mm-es 56-os ruhához 8kg kell.

Előzmény: jgm4a1 (7482)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!