Keresés

Részletes keresés

Peroj1 Creative Commons License 2017.09.12 0 1 2139
Előzmény: deanka (2138)
deanka Creative Commons License 2017.09.11 0 1 2138

Sziasztok, Nin környékére tervezünk menni a héten, kisgyerekkel, van-e tapasztalat az ottani kempingekkel, melyiket ajánlanátok? Köszi!

hul Creative Commons License 2017.08.11 0 0 2137

Tökéletes valasz az en fogalmaim szerint is, koszi es ajanlom mindenkinek!:)

Előzmény: KAti (2136)
KAti Creative Commons License 2017.08.11 0 2 2136

Nézz meg egy térképet, hol vannak sűrűn kempingek - például Isztria csúcsa felé - , és indulj el úgy, hogy reggelre odaérj. Amúgy is jobb éjszaka utazni, ha bírja a sofőr.

Kezd el megnézni a helyeket, és ha találsz megfelelőt, ott táborozz le. A 10-12 napba még az is belefér, hogy a kirándulások során benézz másik kempingekbe, és ha jobbat találsz, lefoglalod a helyet és átköltözöl.

 

Tudod, valaki volt tavaly egy helyen, szuper árnyékos, neki megfelelt a mosdó, elég széles volt a homokos pancsoló, jó volt a szomszédság,...megírja neked. Neki pazar volt.

Te meg ez alapján odamész, nincs árnyékos hely, koszos és zsúfolt a fürdő (a te igényeid alapján nézve), picurka a homokos rész és zsúfolt az is, a szomszédok meg 3 olasz család darabonként 8 vásári kikiáltóval.

Te meg morogsz, hogy hülye Fórum :-)

 

Voltam már 7 éves gyerekekkel a horvát tengerparton, még a kislánynak is büntetés lett volna, ha a homokban kellett volna unatkoznia ahelyett, hogy a sziklák között kergetheti a rákokat, halakat :-)

Persze különböznek a gyerekek, de ha adsz a fejükre egy maszkot, valószínűleg ki sem fogod tudni húzni a vízből :-)

Előzmény: Bsz77 (2134)
hul Creative Commons License 2017.08.11 0 0 2135

Húzzál bele, mindjárt indulnod kell. :) Ha most kezded Horvatorszagot, Hvar talan nem a legjobb, ha nincs foglalasod nehezebben lepsz tovabb, ha nem felel meg neked. Az elvarasok/feltetelek mesebeliek, menj es alkalmazkodj a helyi lehetosegekhez, ritkan van minden itthon kigondolt dolog egyben meg, ez az egesz nem igy mukodik. 

Előzmény: Bsz77 (2134)
Bsz77 Creative Commons License 2017.08.09 0 1 2134

Sziasztok!

 

Aug. 19-20-tól szeretnénk kempingezni 10-12 napig 7 éves gyerekekkel Horvátországban, sátorral.

Csendes, bulizónáktól távol eső de jól felszerelt kempinget keresünk, aminek legalább kavicsos/homokos tengerpartja van a gyerekek miatt.

Szempontok:

  • árnyékos sátorhelyek

  • kulturált vizesblokk

  • gyerekeknek való strand

  • családias légkör

  • alapvető boltok (pék, zöldséges) elérhetők

  • kerékpár bérlési lehetőség esetleg

  • Kirándulás, hajózás, óváros lehetősége 10-20 km-en belül

Eddig Hvar szigetén gondolkodunk, annál délebbre már nem mennénk.

Ki, mit és hol javasol?

Köszönöm:

Bsz

 

Peroj1 Creative Commons License 2017.07.30 0 1 2133

Sziasztok!

Friss információ: 5 kuna 5 perc langyos víz a Dalmácia kempingben 

Előzmény: YouCu91 (2131)
fekvőrendőr Creative Commons License 2017.07.15 0 2 2132

Mi utoljára ilyen kempingben vagy tíz éve voltunk (Rovinj, Valdaliso kemping), emlékeink szerint 3 percig folyt a melegvíz egy zsetonnal.

Előzmény: YouCu91 (2131)
YouCu91 Creative Commons License 2017.07.15 0 0 2131

Kedves Fórumozók, 

 

Segítsetek kérlek. Idén vettünk egy lakókocsit, először mennénk vele Horvátországba. Ami szóba jött kemping, az a Camping Ninska Laguna Nin-be és Privlakán a Dalmacija Camp. Mindkettőben fizetős a melegvíz a tusoláshoz. érdeklődnék, hogyan működik ez? Mennyibe kerül, illetve egy zseton mennyi vizet ad? Köszönöm, ha megosztjátok a tapasztalataitokat.

fekvőrendőr Creative Commons License 2017.07.14 0 0 2130

A Stupe szigeten van az étterem.

 

Előzmény: fekvőrendőr (2129)
fekvőrendőr Creative Commons License 2017.07.14 0 1 2129

Fagyit csak itt egyetek: https://www.tripadvisor.co.hu/Restaurant_Review-g635772-d6994222-Reviews-Croccantino-Orebic_Peljesac_Peninsula_Dubrovnik_Neretva_County_Dalmatia.html (nem olcsó)

 

Halas bolt a központban levő Konzum+OTP melletti kis piacon levő épületben. Korán reggel kell menni, mert tízkor már bezár.

 

Szintén itt az utca túlsó oldalán a hentes kiváló csevapot, kolbasicát és pljekavicát árul. Mindig friss.

 

A Nevioban az épített grilleket szabadon lehet használni, és a faszenesért se szólnak, tudtommal, bár nekem gázgrillem van.

 

Ehhez csónak kell: Ha egy jó kalandot és kaját akartok, menjetek át a kempinggel szemben levő szigetre. Egy nagy horvát zászló van kitűzve ott, az egy grill étterem. Kiváló a kaja+fürdés a parton. Nekünk van egy Sevylor Colorado kcc335 gumikajakunk, azzal szotunk átevezni.

 

A Divna strandot ne hagyjátok ki (korai érkezés!)

 

Korcula kihagyhatatlan, javaslom egyszer este menjetek át, folyamatosan van kishajó átkelés egész este oda-vissza.

 

A kemping beach bárjában mindenképp kóstoljátok meg a tintahalkarikákat, nagyon jól készítik.

Előzmény: mona0621 (2127)
kmrmtms Creative Commons License 2017.07.14 0 0 2128

Kicsit rég jártunk mi ott, de 2008-ban két helyen ettünk igazán finomat:

Konoba Karako https://goo.gl/maps/9ygvGj5pKku itt dalmát paradicsomos sültet gnocchival, ha jól emlékszem a köretre

https://www.tripadvisor.co.hu/Restaurant_Review-g635772-d878331-Reviews-Karako-Orebic_Peljesac_Peninsula_Dubrovnik_Neretva_County_Dalmatia.html

 

Konoba Barsa https://goo.gl/maps/m5RAhtYkkcP2 itt pedig friss halat ettünk, főzésig a tengerben úszkál a hal, akár az élők küzül is válogathatsz

https://www.tripadvisor.co.hu/Restaurant_Review-g644073-d3432386-Reviews-Fish_Restaurant_Barsa-Loviste_Peljesac_Peninsula_Dubrovnik_Neretva_County_Dalmati.html

Előzmény: mona0621 (2127)
mona0621 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 2127

Tapasztalt Nevio kempingbe járóktól kérdezném, hogy a faszenes grillezést engedik-e a kempingben? A fotón láttam kőgrilleket a sorok végén. Azokat lehet használni?

 

Egyéb hasznos információt szívesen fogadok Orebic-csel és környékével kapcsolatban. Van esetleg olyan étterem, amit ajánlanátok? Hentes, aki maga készíti a csevapot  (kisütni való) vagy halbolt? Finom fagyis? :-)) Titkos meseszép öblök? Látnivalók? A fontosabbakat nyilván tudom, de hátha van valami titkos :-) 

 

Köszönöm, szép napot!

 

Boarhunter Creative Commons License 2017.07.10 0 0 2126

A gumicsónakos szaktopic horátországba járó divíziója szerint a strandon kívüli csónakelhelyezés teljesen elfogadott. Ott szólnak ahol fizetős bóják vannak és Te nem azt használod de az is csak magánkezdeményezés, jog szerint megteheted...és meg is teszik.

Előzmény: KAti (2125)
KAti Creative Commons License 2017.07.10 0 0 2125

Hát, hát, olyat még nem láttam, hogy körbebólyázott strandon tartotta volna valaki a csónakját, de nekem pl. szóltak, amikor a kemping területe előtti - nem körbebólyázott, de nyilván fürdésre, strandolásra használt vízterületen kötöttem ki a csónakom. És beláttam, hogy igazuk van. (És éssel kezdtem a mondatot, kettőt is :-))

 

Előzmény: Boarhunter (2124)
Boarhunter Creative Commons License 2017.07.10 0 0 2124

Háttal nem kezdünk se balatonátúszást, se mondatot. :-)

Körbebólyázott strandon nem kötünk ki csónakot, oda be se szabad menni mert csúnyán megbüntetnek miatta, máshol viszont nem szólnak. A helyiek olyankor morognak amikor valamelyik élelmes őslakos pénzt akar szedni a semmiért Te meg szépen maszekolsz és leraksz egy súlyt egy bólyával.

Érdemes amúgy a szaktopicban tájékozódni ezügyben a mendemondák helyett.

Előzmény: KAti (2123)
KAti Creative Commons License 2017.07.10 0 0 2123

Hát, kikötőn kívül, strandterületen kikötött csónak miatt jogosan háborognak a strandolók. És jó esetben csak háborognak.

 

Előzmény: Boarhunter (2122)
Boarhunter Creative Commons License 2017.07.10 0 0 2122

A kikötés az kemping nélkül is működik, keresel egy betontömböt vagy nagy követ, megbólyázod aztán hajrá.

A csónak használata már más kérdés. Vízhasználati díj, jogosítvány köteles bár nem írtad, milyen hosszú a csónak illetve mekkora motor van rajta.

Előzmény: Vik0327 (2120)
kmrmtms Creative Commons License 2017.07.10 0 0 2121

Valkanela, Kovacine biztosan ilyen, de ha belegondolok, sztem mindegyik parti kemping. Altalaban ezert fizetni is kell. Ha megvan hova mennetek, sztem kerdezz ra emailen vagy telefonon.

Előzmény: Vik0327 (2120)
Vik0327 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 2120

Sziasztok! Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni... 😀 Párommal ès 2 éves manóval mennénk kempingezni. Van egy 4 személyes csónakunk amit kihúznánk.. tudtok olyan kempinget ajánlani ahol a kempingen belül ki tudjuk kötni, otthagyni a csónakot a 2 hét alatt míg kint vagyunk? Nagyon szélen köszönöm! 😄

kmrmtms Creative Commons License 2017.06.25 0 0 2119

Erről szól a topik, olvass vissza szerintem!

Előzmény: Valeria11020 (2118)
Valeria11020 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 2118

Sziasztok!

Én saját sátras kempinghelyet keresek Horvátországban!

Valakinek esetleg pozitív tapasztalata? 

Köszönöm!

KAti Creative Commons License 2017.06.23 0 0 2117

Rég voltam arra, de jó emlékeim maradtak

http://www.camping.hr/campsites/prapratno

 

Előzmény: Wave71 (2116)
Wave71 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 2116

Sziasztok, lakóautóval mennénk augusztusba kb 10 napra a tengerhez, idáig Omisba jártunk, most picit délebbre szeretnénk eljutni, ehhez kérnék segítséget olyanoktól akiknek van tapasztalatuk, bevált helyük, ami fontos lenne, h közvetlen vízparti helyet keresünk a csónak sólyázása végett.....és ha lehet akkor árnyékos része is van....

 

Előre is köszönöm a segítséget! Üdv. Wave71

ersekildiko Creative Commons License 2017.06.22 0 1 2115

Kedves Ildikó és Tamás! 
Köszönöm a gyors választ, akkor Vinisce után "leszaladunk" megnézni személyesen is, aztán jövőre kipróbáljuk :)

Előzmény: kmrmtms (2113)
sfi Creative Commons License 2017.06.22 0 0 2114

Öcsémék is voltak itt, nekik tetszett.

Előzmény: ersekildiko (2112)
kmrmtms Creative Commons License 2017.06.22 0 0 2113

Szia!

 

Ismerjük, tavaly itt voltunk, csak ajánlani tudom.

Bővebben: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=140722904&t=9015465

 

Tamás

Előzmény: ersekildiko (2112)
ersekildiko Creative Commons License 2017.06.22 0 0 2112

Sziasztok!
Járt-e valaki már itt: http://www.avtokampi.si/kamp/2/477/Male-Ciste/
Az értékelések és a képek alapján tetszik, esetleg személyes tapasztalat?

kmrmtms Creative Commons License 2017.06.21 0 0 2111

Szia!

 

Köszi az ajánlást, a kemping a fotók alapján szimpatikus volt, +1 pont ezzel.

Milyen volt bejutni a szárazföldre (komp, híd), nagy a forgalom, jól van szervezve?

 

T

 

Előzmény: kszabi23 (2110)
kszabi23 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 2110

Sziasztok!

Én voltam öt éve Pag szigetén Drazsica kicsi kempingjében. 

Nekem nagyon tetszett, hangulatos, nagyon csendes és tiszta. Igaz nagyobb bolt csak 13 km-re Novalján van, de a recepción fel lehetett akkor iratkozni, -kenyeret, péksüteményt hoztak. 

Több apró kis öböl van a közelben, és vannak sziklás megközelíthető részek is. 

Az út elég meredek, sok lakókocsit -akik kérték, traktorral húzták fel a néhány száz méterre levő főútig. 

Én simán felhúztam az enyémet. Amúgy kerékpárral közlekedtem, na mit ne mondjak, csak a negyedik naptól kezdve tudtam megállás nélkül feltekerni, de hát nem vagyok egy Cobrancó.... :) 

 

Vannak a szigeten, több minden igényt kielégítő nagy kempingjei is , de egyiknek sincs ilyen varázsa... 

 

Előzmény: kmrmtms (2109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!