Keresés

Részletes keresés

Funk Creative Commons License 2004.01.14 0 0 2516
1290 dállár.

Funk

Előzmény: guest account (2514)
guest account Creative Commons License 2004.01.14 0 0 2515
szg307,

láttad az FX oldalán az FX 2000 rövid kiadását? 80 cm, naggyon kis kézreálló méret. (már ha valaki szereti a rövid puskukat. én igen.)

springer

Előzmény: szg307 (2510)
guest account Creative Commons License 2004.01.14 0 0 2514
Dear XM,

a CM IV elég húzós tud lenni forintban kifejezve, nem? én valami $1000+ árra emléxem vele kapcsolatban. mindenesetre, ha egyszer egy ilyet kézbe vehetnék... hmmmm... mondjuk egy jó kis .22 cal...

ébredj springer bilibe lóg a kezed...

springer

Előzmény: condriXM (2507)
Dworkyll Creative Commons License 2004.01.14 0 0 2513
Előzmény: Funk (2512)
Funk Creative Commons License 2004.01.14 0 0 2512
Mi az a Makari rugó?

Üdv:Funk

Előzmény: zöldvér (2503)
condriXM Creative Commons License 2004.01.14 0 0 2511
hehe, nekem is tecc az M54, de az a beeman se nez ki szarul, legalabb is amit lattam, csosullyal, tavcsovel. Meglatjuk mit hoz a nyar :)
Előzmény: szg307 (2510)
szg307 Creative Commons License 2004.01.14 0 0 2510
Ha már nálad járnak külföldi barátaid, hozzanak legyenek szívesek nekem egy FX2000-es flintát :-))
Előzmény: condriXM (2507)
szg307 Creative Commons License 2004.01.14 0 0 2509
Hát... nem tudom, hogy mit kéne még ígérned, hogy rááljak az üzletre :-)

Az országban szerintem nincs eladó M54-es. Egyet tudok én is, de csak 4.5-ben. Ahogy Target-ék ügyét elnézem - az idén nem várható, hogy hoznak be RWS flintát. Hacsak valaki meg nem neszeli a tátongó rést a légpuskák piacának ezen szegmensében...

u.i.: Makarka gyárt 7,5J alatti rugót is...? vagy méretre vágtad és csak utána vitted el bevizsgáltatni?

Előzmény: zöldvér (2503)
szg307 Creative Commons License 2004.01.14 0 0 2508
Lehet, hogy pici lyukat csinál, de jó mélyet :-)
Előzmény: zöldvér (2505)
condriXM Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2507
Köszi a választ! Nyáron meglátogatnak germán barátaim, vagy angol barátaim. Kivel érdemes hozatni valami csekélységet? Mondjuk egy Diana modellt vagy egy Beeman Crow Magnum IV-est?
Előzmény: guest account (2506)
guest account Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2506
a' mán igaz! :)) csak épp ilyet tudok egyet akciósat.
Előzmény: zöldvér (2505)
zöldvér Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2505
Dear Springer,
ha lúd, legyen kövér: a négyésfeles túl pici lukat csinál
Előzmény: guest account (2504)
guest account Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2504
az igen, te aztán mersz nagyot álmodni :))

sajna csak cal. 177 M54-ről tudok, mint eladóról. az nem jó?

Előzmény: zöldvér (2503)
zöldvér Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2503
almodozas:
elcserelnem Hunter 440-es tarogatomat RWS M-54-re, egyforma kaliberben (5.5mm), remelhetoleg egyforma kondicioban, megfelelo kompenzacioval.
(A Hunter Makari rugotol kezdve mindennel rendelkezik ami egy jol nevelt zeneszerszamhoz szukseges, valamint tavcso, csosuly, kb 500-700 leadott loves tartozik most hozza.)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2502
Szerintem igenis reagálj csak nyugodtan.

"http://www.vadaszat.net/"-URL-Fórumján szerintem igen nagy haszna lenne .Bár lehet hogy a moderátor Preisz Gyula csípőböl törölne.Azért szerintem írd meg a véleményed,légyszives.

Előzmény: guest account (2484)
condriXM Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2501
Mekk :)))))
Előzmény: Funk (2500)
Funk Creative Commons License 2004.01.12 0 0 2500
Este kertemben ebemre fenekedve leltem nyesttestben fekete veszedelmet.Megfente?Lehet.Vertem eleget fejbe-seggbe.Elment.Lesz ezer eb.

Üdv:Funk

Előzmény: condriXM (2499)
condriXM Creative Commons License 2004.01.12 0 0 2499
Ezt nevezem? Mely helyeken nevelkedett kelmed? (Fegyverem ereje seggfejek tervezete mellett bele se megy e testes fekete ebbe)
Előzmény: Funk (2498)
Funk Creative Commons License 2004.01.12 0 0 2498
Elég kicsi a valószínűsége,hogy a lukába találjak bele.Sötétben minden luk fekete.Az eb is.Mester lehet ezzel:setétben fekete eb feneke résébe bele teszel nehézfém reszeléket,mely mélyen elhelyezkedve benne sebtében menekedésre késztethet,nem helyben elfekve lesz ez ebek veszte.

Üdv:Funk

Előzmény: jfe (2497)
jfe Creative Commons License 2004.01.12 0 0 2497
Az a feneke luka méretétől is függ.

A bőbe, kicsit alá is mehet
Ha pont lukon lövöd, abba esetleg bele is pusztulhat.
Ha me a nemiszervét találod el, akkor valszeg egy szezonra kielégül.

Előzmény: Funk (2496)
Funk Creative Commons License 2004.01.12 0 0 2496
Buta kérdés.De érdekelne,hogy teszek e kárt ama kóbór ebben amely tüzelő németjuhászomat kerülgeti hajnal háromkor a kocsibejárót döngetve.Ha seggbe sózom 7,5 J alatti csővel.Ha megtettem volna,akkor vonyítva elszalad?

Üdv:Funk

ps:már értve ezalatt azt,hogy csak megcsípi a seggét,vagy bele is megy.Oly 6-7 méterről felről le.

jfe Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2495
" Csillagvirág!
Szép új világ!
Mond, hogy szeresselek,
Mond, hol találok rád...."
Előzmény: gvass1 (2492)
Funk Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2494
Dear Springer!

Én is végigtúrtam,de csak az derült ki,hogy a januári szám 30. oldalán leledzik.

Üdv:Funk

Előzmény: guest account (2493)
guest account Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2493
dear Funk!

nincs fenn az eredeti cikk, pedig szívesen bemásoltam volna ide.

springer

Előzmény: Funk (2491)
gvass1 Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2492

hi,

azert a sajto sem mindeg ostoba - mar persze, ha van aki megfeleloen nyilatkozik nekik:-))

A Magyar Nemzet mai cikke:

"Megosztotta a kormányt a fegyvertörvény tervezete
2004. január 7. 7:50

Magyar Nemzet
Ma sem tárgyalja a kormány a fegyvertörvény tervezetét, amelynek egyik pontja – a flóbertfegyverek engedélykötelessé tétele – a lap információi szerint megosztotta a kabinetet, mivel a Belügyminisztériummal ellentétben a Miniszterelnöki Hivatal nem támogatja azt. Több érdek-képviseleti szervezet is hevesen tiltakozik a tervezet ellen. Ráadásul kiderült, hogy a dokumentumon, amelyet Lamperth Mónika belügyminiszter helyett közigazgatási államtitkára írt alá, hamisan tüntették fel az egyik szervezet véleményét.

Vitába keveredett a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) és a Belügyminisztérium (BM) a készülő fegyvertörvény miatt – értesült a Magyar Nemzet. A lap birtokába került – egyébként harminc évig nem nyilvános – törvénytervezetben az szerepel, hogy a MeH egy tavaly decemberi egyeztetésen azt javasolta: a 7,5 joule csőtorkolati energia alatti flóbertfegyverek tartása ne legyen engedélyköteles, csupán bejelentésköteles. Ugyanakkor a szabályozást készítő BM ezzel a javaslattal nem értett egyet. A dokumentumot Lamperth Mónika belügyminiszter helyett közigazgatási államtitkára, Tóth Zoltán írta alá.

A törvénytervezet szerint a 7,5 joule csőtorkolati energia csak egy valószínűségi érték, és a lövedék veszélyességét befolyásolja még a fegyver kalibere, a lőtávolság, illetve hogy a test melyik részét éri a találat. Szakértők szerint a dokumentum hitelességét és következetességét aláássa, hogy pár oldallal később már arról értekeznek, a légfegyvereknél továbbra is megmarad határértéknek a 7,5 joule.

A törvénytervezetben az szerepel, hogy a flóbertek többsége gyártási számmal van ellátva. Ugyanakkor a lap információi szerint ennek éppen az ellenkezője igaz: elvétve található olyan flóbert, amelyen van egyedi azonosítószám. Ennek egyik oka, hogy az ezt szabályozó 1999-es minisztériumi rendelet betartatását végző állami cég eddig nem szólította fel erre a fegyvergyártókat.
Vass Gábor, a Nem Halálos Hatású Fegyverek Tulajdonosainak Érdekvédelmi Szervezete (Neha) elnökségi tagja és a Kaliber magazin szerkesztője szerint elfogadhatatlan, hogy a tervezet százezreket kényszeríthet hosszadalmas, több tízezer forintba kerülő engedélyeztetési hercehurcára, ráadásul amikor megvásárolták a fegyvert, még nem kellett rá engedély. Rámutatott: a flóbert csupán a nemzetközileg elfogadott ölési határ csőtorkolati energiájának egytizedére képes.

A dokumentum egyes helyeken száz-, máshol kétszázezer flóberttulajdonosról ír, miközben nemrég még elutasították a kétszázezres becsléseket – emlékeztetett Vass Gábor. Ha életbe lép a törvény, alapesetben kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztést kaphat az, aki nem szerez engedélyt – fűzte hozzá a Neha képviselője.

Vass Gábor szerint a velünk együtt csatlakozó Szlovákiában, Szlovéniában és Csehországban sem engedélyköteles még a flóbert, és Franciaországban vagy Ausztriában akár emberélet kioltására alkalmas éles lőfegyvereket is lehet szabadon vásárolni. Az EU-ra hivatkozó tervezett szabályozás olyan helyzetet teremt, hogy a flóbertek ugyanabba az engedélyköteles kategóriába kerülnek, mint az akciófilmekben gyakran látott 44-es kaliberű Magnum maroklőfegyverek.

Virágos Ernő, a Fegyvertartási Engedéllyel Rendelkezők Érdekvédelmi Szövetségének (FERÉSZ) alelnöke szerint a törvénytervezet a demokrácia megcsúfolása. Elmondta: bár az ő véleményüket is kikérték, azt semmilyen szinten nem vették figyelembe. A dokumentum tanúsága szerint a FERÉSZ csupán „észrevételt tett” az előterjesztésről. Ezzel szemben Virágos Ernő lapunknak kijelentette: végig ellenezték azt. – Példátlan, hogy a belügyi tárca meghamisította a véleményünket – tette hozzá. Kiemelte: legnagyobb hibája a törvénytervezetnek, hogy az Alkotmánybíróság korábban kiadott állásfoglalása ellenére nem szabályozza részletesen a lőfegyverek tartását, ráadásul az uniós előírásokkal szemben még teljesítményhez is kötné azt.
Az előterjesztéssel az Erőszakellenes Fórum és a Magyar Technikai és Tömegsport Klubok Országos Szövetsége sem ért egyet.

Ha a jelenlegi formájában emelkedik törvényerőre az előterjesztés, több tízezer fegyvertulajdonos kilincselhet a rendőrségen engedélyért. Kócsa István, az ORFK rendészeti osztályának helyettes vezetője elmondta: személyi állományukkal nem tudnák elvégezni a munkát, így is nagyon leterheltek. Sok múlik majd azon, hogy az elfogadott törvény milyen engedélyt ír elő: könnyítettet, vagy ugyanolyat, mint más lőfegyverek esetében. Az uniós jogharmonizáció miatt a flóberteket mindenképpen nyilvántartásba kell venni, ehhez azonban elengedhetetlen, hogy azokon egyedi azonosító legyen – szögezte le.

A lap információi szerint hétfőn elvetették azt a javaslatot, hogy az előterjesztés a kormány elé kerüljön. A belügyi tárcánál azt közölték lapunkkal, hogy addig nem nyilatkoznak az ügyről, amíg a kormány nem dönt a törvénytervezet sorsáról.

Emlékezetes, az előző kormány idején, 1999 augusztusában napvilágot látott egy fegyvertörvény-tervezet, amely megszüntette volna a sportcélú, vagyonvédelmi és önvédelmi maroklőfegyverek tartását, ráadásul a flóberteket – torkolati energiától függetlenül – engedélykötelessé tette volna. A szakmai szervezetek és az érdekvédők tiltakozása azonban visszakozásra késztette Pintér Sándor akkori belügyminisztert. A Medgyessy-kormány tavaly januárban fórumot szervezett az érdekvédők és a szakmai szervezetek részvételével, amelyen a német fegyvertörvény kidolgozásáért felelős szakember, Bernd Fischer kijelentette: az unióban a 7,5 joule csőtorkolati energia alatti, illetve az emberélet kioltására alkalmatlan fegyverek nem engedélykötelesek. Korábban lapunknak a BM illetékese úgy nyilatkozott, az EU-ban nem a csőtorkolati energia, hanem a fegyver automatizáltsága és csövének hossza számít.

Ha a törvényt jóváhagyja a kormány, és az Országgyűlés is megszavazza, akkor várhatóan csődbe mennek a hazai flóbertgyártók és -forgalmazók, több száz alkalmazottjuk pedig az utcára kerül. Ugyanakkor a flóbertek mégsem szorulnak ki az országból, hiszen a határok és a vámellenőrzés megszűnésével más tagállamokból könnyedén beszerezhetőek lesznek. A tulajdonosok szerzett jogaik csorbítása miatt pedig kártérítési pereket indíthatnak az állam ellen."

Funk Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2491
Üdv!

Az eredeti cikk nincs fent a neten v.hol?

Funk

Előzmény: guest account (2486)
jfe Creative Commons License 2004.01.06 0 0 2490
Megint eljutottunk a bulvárjelenségig!

Szenzációt, forradalmat minden áron!

Előzmény: gvass1 (2489)
gvass1 Creative Commons License 2004.01.06 0 0 2489
"Tényleg gyalázatos dolog volna oktalan félelem miatt, minden hobbista kezéből kicsavarni a légccsúzlit"

Hmm,
ha Bela neni a kozertben a kevert palinka megvetele kozben kezd sirankozni, hogy "tilcsakbe", az elmegy.

De az mar nem jarja, hogy az elvileg a magyar vadaszok legelismertebb szakmai forumanak szamito "szak"lapban, elvileg "szak"emberek ilyen totalis hozzanemertesrol es rosszindulatrol arulkodo dolgokat papirra vessenek.
ES plane az, hogy a felelos szerkeszto ezt engedte megjelentetni.

Előzmény: jfe (2487)
golbat Creative Commons License 2004.01.06 0 0 2488
Maximalisan egyetertek. (Ilyen cikkek hallatan mindig az einsteini mondas jut eszembe az univerzumrol meg az emberi hulyesegrol...)

Golbat.

Előzmény: jfe (2487)
jfe Creative Commons License 2004.01.06 0 0 2487
Ne keseredj el, azért még olvasgatunk.

Amúgy igazad van. Tényleg gyalázatos dolog volna oktalan félelem miatt, minden hobbista kezéből kicsavarni a légccsúzlit. (a veréb tényleg beszarás!)

JF

Előzmény: guest account (2486)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!