Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1374
Infó nak elég az előző hsz, azt hiszem :)

Vettem én is egy ecoidrot. Nagyon frankó! elég hamar átfűtötte az 5 fokos vizet a rendszerben, az 5 fokos betonnal együtt (padlófűtés). Most direktben megy a padlófűtéssel, nemsokára veszek hozzá egy puffert. Javaslatod van a méretére? 140m2- fogok fűteni vele, a ház téli hővesztesége 7 Kw.
Előzmény: Jesu (1371)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1373
Expressz.hu

Ezt nem hiszem el, most már a következő a hirdetés szövege:

Keményfa pellet eladó!
Anyaga: Tölgy, és kőrisfa
Csomagolás: 15 kg.-os kiszerelésben, 6.mm.-es átmérőben, Gyönki (Tolna megyei) telephelyről áruljuk.
Rendkívüli, szezonkezdeti ár: 32.000.Ft./tonna!

Leszedték a minősítést. Akkor valamelyik fórumtárs, vagy olvasó árulja, hehe:) Ja és gondolom minősítés sose volt...
Előzmény: nylc (1368)
nylc Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1372
Lassan csak összeszedem a gondolataimat...

Na szóval a minősítésről meg annyit, hogy mindenki rámond mindent arra amit árul, azt vagy igaz a fele, vagy nem. :(

Elég pl. a globálsztónost nézni, azt írja hogy din meg din+, közben csak a jóisten tudja, épp Románia melyik zugából szedte össze épp azon a héten. Persze nyilván mind azonos, legalább din+ minőség... :))))

Önmagában ezért a minősítésnek nem hiszek, szoktam venni pár zsákot, elégetem, és ha tetszik akkor veszek nagyobb tételt.
Előzmény: Törölt nick (1366)
Jesu Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1371
Egy ismerős mondta, hogy a gyönkiben mintha lenne vmi, homok, vagy más, eléggé kokszolt. Erről van infója vkinek?
Előzmény: Törölt nick (1366)
Pitylogós Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1370

Sziasztok,

 

tudtok itthon vászonsiló és behotdócsiga forgalmazót?

domi1955 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1369
Azt hiszem a pellet nagy testvére a brikett.Még nem próbáltam vele fűteni,van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatba?
nylc Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1368
Bocsi, összekevertem. Én a börcsiekre (Győr mellett) emlékeztem, azt próbáltam. Ők színtiszta tölgyet adnak 40/kg-ért. www.inter-pellet.com

A gyönkit még nem próbáltam.
Előzmény: nylc (1367)
nylc Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1367
Tőlük vettem már, jó a cucc, a kiszolgálás is korrekt. Régebben volt pesti raktáruk, de most éppen nincs. Mondjuk ennyiért elmegyek Gyönkre is :).

A hirdetést hol találtad?
Mennék én is venni 2 raklappal, legyen mire hivatkoznom.

Köszi
Előzmény: Törölt nick (1366)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1366
Köszi,
a globalstone-t kihagyom, ha eszedbe jut más akkor szólj légyszi.
Most ezt találtam egy hirdetőújságban:

Keményfa pellet eladó! DIN 51731 és ÖNORM M7131 minösítésel !
Anyaga: Tölgy, és kőrisfa
Csomagolás: 15 kg.-os kiszerelésben, 6.mm.-es átmérőben, Gyönki (Tolna megyei) telephelyről áruljuk.
Rendkívüli ár: 32.000.Ft./tonna!

Ha minősítve van a tüzelőanyag, az garantálja a minőségét? Leszámítva gondolom ha hamis a minősítés, vagy a minősítésre fenyőfűrészporból készült pelletet vitt, a többit gallyakból csinálja :)
Előzmény: nylc (1364)
nylc Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1365
Most látom, az "olcsó" már nem nagyon áll, lassan baumax árban méri... :(
Jelenleg 53 Ft/kg-nál tart, én ősszel 44-ért vettem, mert a jóember ugyan 5 tonna fölött 37-ért árulta, de szerinte ha két külön címre kérem a szállítást (amit szintén kifizettem elég vastagon), az már nem számít 5 tonna felettinek... Na én azóta kerülöm őt.
Előzmény: Törölt nick (1361)
nylc Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1364
A globalstone-nak általában jó a fenyőpelletje, bár mindenhonnan össze-vissza vásárol, és időnként becsúszik egy-egy adag trutyi is... Most épp jót árul. Mellesleg a stílusa csapnivaló a manusznak, és a zsákok is általában könnyebbek, mint 15 kg (14,5 körül). www.globalstone.hu , raktár Pátyon.

A helyigény: 1 raklapon 1050 kg van (elvileg), ennek 110*120 cm hely kell. Tehát 2 tonna = 2 raklap (2100 kg), 220*120 cm, vagy 240*110 cm helyet foglal.
Előzmény: Törölt nick (1361)
nylc Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1363
Tűzálló tömítőpaszta a neve, épületgépészeti boltokban (szerelvénybolt, víz-gáz-fűtés stb) kapható. Sziloplasztos tubusban van, kell hozzá kinyomópisztoly is.
Fekete színű és hamar szárad.
Előzmény: chevallier (1359)
nylc Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1362
Gyönyörű darab, az már biztos. Gratulálok hozzá! :) Majd írd meg, hogy hogy válik be!

Az elhelyezéssel kapcsolatban én inkább a nappalit tanácsolnám, mert egyrészt ez olyan dolog, amire mindig jó ránézni, másrészt az átjárót túlfűtve tudnád csak a szomszédos helyiségeket melegíteni. (Magyarul ott rohadt meleg lenne, a környező szobákban meg éppen meleg)

Mondjuk arra számíts, hogy a nappaliból nem fogja rendesen kifűteni a többi szobát az átjárón át, de ha nyitva tartod az ajtókat, ott is jóval kevesebb gázzal fog működni a fűtés.
Előzmény: Bekesm (1357)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1361
Szia!

Korábbi hozzászólásodban említettél jó minőségű fenyőpelletet olcsón. Megtennéd, hogy írsz nekem akár privátban is olyan elérhetőséget aki forgalmaz jó pelletet!

Mekkora helyigénye van kb 2t pelletnek?

előre is köszi
Előzmény: nylc (1354)
Bekesm Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1360
Köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (1358)
chevallier Creative Commons License 2009.01.24 0 0 1359
Sziasztok,

Szeretnék infót kérni, füstcsôvek illesztésével kapcsolatban. Körülbelül 1-2 mm játék van a tûztér és az elsô csô, valamint a könyök és a fûstcsô illesztése között is. Mivel kell ezeket tömíteni vagy kikenni? van valami spéci tûzálló kitt?

Köszönettel
Attila
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.24 0 0 1358

A választás jó. A cég régen forgalmaz Mo.-on.

A 90.-es évek vége felé minden "sufni" cég az ő kandallóit koppintotta.

Ezt Nyíregyházán egy TQ, nevű cég NEW YORK néven másolta. Az egyik nagy gázkészülékgyártó nevén hozta forgalomba. A gyártó már bedőlt régen, a gázkészülék gyártó éppen most jelentette a dolgozóinak, hogy Febr.15. és 106 évnek vége! Kár értük.

Vissza hozzád.

 A kéménnyel nem lesz bajod várhatóan, mert emlékeim szerint a "klónnak" sem volt nagy huzat igénye. Szerették a fogyasztók. És te is szeretni fogod!

Olyan helyre tedd, hogy rálátás legyen, mert a kandalló olyan fűtés melynek szivet lelket is melegítenie kell!

A légbevezetés kívülről megoldott akkor semmi gond nem lehet.

Használd egészséggel!

doki

Előzmény: Bekesm (1357)
Bekesm Creative Commons License 2009.01.24 0 0 1357
Kedves nylc, és pelletdoktor!

 

Köszönöm szépen a segítségeteket, nagyon rendesek vagytok! A készüléket ma délelőtt megrendeltem (nem reklám Storberg 253.17 st. fogalmam nincs, hogy jó –e?) ez egy nagy nyújtott égésterű, külső automata levegő szabályozós, 8,0kw/230 m3 -es kuv@ drága ketyere. Ezen már nem tudok változtatni. Ami még nagy kérdés hogy hova rakjam.  Már kérdeztem a  vízszintes elvezetést, azt a nappaliba helyezném el. Közben agyaltam és van a lakás közepén egy 1,5X2 m-es (én átjárónak nevezném) amiből nyílik a nappali, a háló és a fürdőszoba. Az átjáró egyik sarkába éppen, de eltudnám helyezni a kandallót, és közvetlenül eltudnám a kéménybe helyezni a fűstcsövet. Mimivel a lakás közepén van talán jó, de nem –e melegedne túl (még nyitott ajtók mellett is).

Másik dilemmám az, hogyha a nappaliba rakom és vízszintesen vezetem a csövet lesz –e tökéletes égés. Ma láttam a bemutató teremben először tökéletesen működő kandallót, hát elvoltam képedve, hatalmas rönk fa és szinte izzott, néha-néha egy-egy kékes láng, arra gondoltam ha az enyém ilyen lenne.

 

Előzmény: nylc (1354)
maci_71 Creative Commons License 2009.01.24 0 0 1356
Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat.

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.23 0 0 1355

http://www.edilkamin.com/hu/stufe_a_legna_modelli.aspx

 

A három helység egy berendezéssel való fűtése kicsit bajos.

Végy egy olyan tűzteret, melynek melegét un. lég KIT.-el el lehet más helységekbe vezetni. Lehet ventillátoros, vagy konvekciós elven.

A kétméter vízszintes szakasz nem nagy gond, bár a téglalap alakú kéménynek mint méret, csak a rövidebb felét lehet figyelembe venni. Így is kijön belőle egy 20x20.-as tehát mehet a dolog.

Előzmény: Bekesm (1353)
nylc Creative Commons License 2009.01.23 0 0 1354
Kedves Mihály!

Nagyjából 7kW teljesítményre lesz szükséged, ezzel a legnagyobb hidegben is ki is tudod váltani teljes fűtési igényt abban a helyiségben, ahol a kandalló van. A többiben csak akkor, ha az ajtót nyitva tartod, és a fűtött légtérhez közvetlenül kapcsolódnak. De még ebben az esetben is jópár fok hőmérséklet-különbségre számíthatsz a helyiségek közt. Ez nem olyan vészes, mint ahogy hangzik, nálam is így működik a dolog, a hálóban úgyse kell olyan meleg, mint a nappaliban.
Viszont ha mondjuk folyosó választja el a fűtött és a fűteni kívánt helyiséget, az úgy már biztosan nem oldható meg egy kandallóval.

A kéményre mindjárt kapsz ellenvéleményt az enyémre, de azért elmondom az én álláspontomat is, válassz belátásod szerint számodra szimpatikusat, vagy középutat:

A 20x25-ös kémény, ha megfelelően működik (jó állapotban van, van huzata, ép a belseje, csak a tetején jön a füst, stb), bőven elég ehhez a teljesítményhez. Én a 2 méteres vízszintes szakaszban sem látok problémát, viszont fontos, hogy legyen hozzá elegendő függőleges is az elején. Nálam a 35 kW-os kazán másfél méteres függőleges szakasza után két és fél méternyi vízszintes jön, ezért mindjárt Pelletdokitól megkapom a magamét... :) Viszont tökéletesen működik. A vízszintes szakaszt megfelelően rögzíteni kell a falhoz, hogy esélye ne legyen szétesni.

Sok-sok éves tapasztalat után bátran ajánlom neked az SVT termékeket, ugyan drágábbak mint a barkácsbolti cuccok (bár ott is lehet SVT kályhákat-kandallókat kapni), de egy-két samottlap pár évenkénti cseréjén kívül nincs egyéb teendő. Ebben a teljesítményben az "Othello" egy nagyon jó választás, többféle variációban kapható, esztétikus és mobil is.
Bővebben a www.svt-wamsler.hu oldalon válogathatsz ezek közül.
Előzmény: Bekesm (1353)
Bekesm Creative Commons License 2009.01.23 0 0 1353

Tisztelt szakértő urak!

Lehet, hogy kérdésem nem teljesen ide vág, de szakértők jelenlétét látom.

Kandallót szeretnék vásárolni, és most a tervezés szakaszban vagyok, sokat olvasok ebben a témában, és a ti véleményeteket, javaslatotokat is ki szeretném kérni.

Családi házam kiegészítő fűtésére, (gáz konvektor mellé) légfűtéses kandalló (lehetőleg mobil) vásárlásában gondolkodom. Három helyiséget, 150 légköbmétert szeretnék fűteni. A ház szigetelése jó.

Adott egy 20X25 cm-es kémény, amibe közvetlenül az adottságokból adódóan nem tudom bekötni a kandallót, füstcsövet vízszintesen 2 m-t kellene vezetnem.
Lakás belmérete 3 méter.

Kérdésem:
1/ Lehet –e kandalló fűstcsövet ilyen távolságra vízszintesen vezetni?
2/ Ha lehet akkor milyen kandallót javasoltok? Vagy egyéb javaslat?

Segítséget megköszönve

Tisztelettel: Bekes Mihály
Kecskemétről

cb750f Creative Commons License 2009.01.22 0 0 1352
Üdv.
Itt egy kis érdekesség

http://www.olcsofutes.eoldal.hu
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.22 0 0 1351

Szépen sorban!

- tényleg nem szabad megvennem a DEMRAD kazánt?

Erre a válasz aránylag rövid: NEM! elég "érdekes" szervizhálózata van.

- kell nekem ekkora teljesítményű, vagy elég a Junkersből a 32 vagy a 36 kW-os, a DEMRAD-ból pedig a 25kW-os.

A teljesitmény szükséglet az a hatásfokkal van összefüggésben, és ha szilárd fűtésre adod a fejed, az első legyen a kémény átmérő, és utána a választás.

- azt hallottam, hogy a Termo kazán elég gázpocsékoló, Igaz!

az előző évben kb. 2700 m3 gázom fogyott el fűtésre 2007/08. telén. Jobb gázkészülékkel mennyi megtakarítás érhető el és milyet javasoltok, a fűtési rendszerem nyított és kb. 500 l víz van benne.

Ha a fűtésésedet zártá tudod tenni, a vízmennyiség amit írtál lehetővé tesz, kondenzációs gázkazán beépítést, és ezt ötvözheted egy zárt fűtési rendszerre köthető mobil, vízteres kandallóval. Az elhelyezhető a lakótérben, és "gatyaszárban" is kezelhető. Kéményszükséglete a vízteresnek 14X14 cm

Előzmény: maci_71 (1346)
Érdrobi Creative Commons License 2009.01.22 0 0 1350

Hali !

Én kb. 160 m2-t fűtök jelenleg egy Ferroli  Tantaqua CE 25 Kw-os öntöttvas gázkazánnal. 4-ik éve működik hibátlanul, minden augusztusban átnézetem a szervízessel a fűtésszezon előtt, de szinte hozzá sem kell nyúlnia , mert annyira tisztán ég, hogy még ki sem kell porszívóznia az égésteret. Pár tized nyomás elmegy a kiegyenlítő tartályból, de azt felpumpálja. Fűtés-melegvíz erről megy és nem fogyaszt sokat a teljesítményéhez képest. Percek alatt felfűti a rendszert. Csak ajánlani tudom, meg is nézheted nálam, ha érdekel. A neten azért olvass utána egy kicsit.

Üdv Érdrobi

Előzmény: maci_71 (1346)
mclasky Creative Commons License 2009.01.22 0 0 1349
Szia Hajek!

Sajnos a csuva normális. Én eddig kizárólag pellettel fűtöttem, ennek ellenére a bélelt kémény belső részén 1-2 mm vastagságú hamu rakodott le. Szenvedek is hetek óta a jelenséggel, tudniillik a kazánom a lerakódás miatt a megszokott 130-150 C' füstgázhőmérséklet helyett, épphogy 120 C' el tudott érni. Viszont a tegnapi egész napos esőzés után ismét rendesen működik. Gondolom az eső lemosta a lerakódás nagy részét.
A kukoricánál valószínű több hamu keletkezik, és így értelemszerűen a lerakódás is nagyobb mértékű. Ha sikerül végre egy megbízható kéményseprőt találnom, kipucoltatom vele az egész rendszert.
nylc Creative Commons License 2009.01.22 0 0 1348
Ugyan gondos véleményhez ismernem kellene a házad szigetelését, fűtési szokásaidat, radiátoraid teljesítményét, de én 300 m2-es házon 35kw alá biztosan nem mennék. Ha nem is kell a teljes teljesítmény mindig, nem jó folyamatosan csúcsra járatni egy kazánt sem. Hamar tönkre megy.

A Demrad egy török kazán, hallottam már róla jót és rosszat egyaránt. Egy nagy előnye biztos: picit több mint a fele bármilyen hasonló márkás kazánnak. (Viadrus, Junkers, stb.)

Ha az ár fontos tényező (miért nem lenne fontos), én megnézném a tömegét, és összehasonlítanám egy márkással. Ha hasonló, az jó jel, mert az anyag meg van benne. :)
Kinézetre is érdemes nagyobb márkákkal összehasonlítani, mert a legtöbb esetben ezek a "noname" termékek egy olyan gyárból kerülnek ki, ahol a nagy márkákat is gyártják bérmunkában, és gyakorlatilag ugyanazt kapod. Biztosan nem fognak egy új öntőformát kitalálni és megcsinálni azért, hogy a sajátjukat azon gyártsák. A csatlakozások, a kéménycsonk helye és mérete, az öntvény és a burkolat formája lehetnek segítségedre a hasonlításnál. Ha valamire feltünően hasonlít, akkor nyertél :)

Öntvénynél azért jóval kevesebb a hibalehetőség, és nagyobb a várható élettartam, mint egy hegesztett lemezkazánnál.

És végül, a márka nem biztosíték semmire, legfeljebb a magas árra. Láttam én már Vaillant gázkazánt sűrűbben lyukadni mint Berettát :)

Gázkazánt szerintem itt nem fog neked senki javasolni... :) De a fogyasztásod nem tűnik kirívóan magasnak. A gázban csak az a biztos, hogy ennél olcsóbb már nem lesz soha.
Előzmény: maci_71 (1346)
XX Hajek 1100 Creative Commons License 2009.01.22 0 0 1347
Üdv mkinek.

Csak 1 észrevételt osztanék meg veletek a kukoricás tüzeléssel kapcsolatban.

Tegnap vettem észre, hogya kéményemből barnás valami folyik vissza.
Több dologra is gondolok : vagy a kukorica nem volt rendesen kiszárítva, vagy az eső miatt jött vissza a mocsok.

Szerintetek mi lehet?

Ha valamire rájövök megosztom veletek.

Üdv.: Hajek
maci_71 Creative Commons License 2009.01.22 0 0 1346

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem. Van egy Termo ÖV 35-ös kazánom, a házam 300 m2 pincével és tetőtérrel együtt. Szeretnék egy vegyestüzelésű kazánt. Nézegettem olcsóbb öntöttvas kazánt a DEMRAD 30S típust (170 eFt), aztán hallottam róla rosszat, hogy van olyan része az áramlások miatt, ahol pang a víz és meghibásodhat. Ezt követően kutakodtam tovább és a Junkers-nak Supraclass Comfort S42-jét találtam (300 eFt).

Kérdéseim:

- tényleg nem szabad megvennem a DEMRAD kazánt?

- kell nekem ekkora teljesítményű, vagy elég a Junkersből a 32 vagy a 36 kW-os, a DEMRAD-ból pedig a 25kW-os.

- azt hallottam, hogy a Termo kazán elég gázpocsékoló, az előző évben kb. 2700 m3 gázom fogyott el fűtésre 2007/08. telén. Jobb gázkészülékkel mennyi megtakarítás érhető el és milyet javasoltok, a fűtési rendszerem nyított és kb. 500 l víz van benne.

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

bpmcwap1 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 1345
mondjuk ezt írnod sem kellett volna... ha Axióma írása nem csak klaviatúra koptatás lenne már észrevetted volna magad réges rég....
Előzmény: Törölt nick (1344)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!