Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1390
Tudom hogy nincs két egyforma ház/rendszer, de kíváncsi lennék, hogy most kinti napsütés nélküli 5 fokban mennyi pellet fogy el neked 24 óra alatt.

Az ecoidrót lehet úgy állítani hogy folyamatosan menjen a szivattyúja? Így akarod rákötni három állású keverőszelepre?
Előzmény: Jesu (1386)
Axióma Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1389
OFF De, matkuskent elsonek, es ezt a W-Wh-t pedig itt a forumban, foleg a Napenergiasban szedtem fel -- mondjuk hasznos mert egy-ket evvel ezelottig en is ossze-vissza pongyolan hasznaltam, most jobb hogy rend van a fejemben.
Előzmény: andrago_ (1387)
andrago_ Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1388
Na, megvettem életem első vízteres kandallóját, ráadául féláron: 100.000 ft-ért, mivel kitörött az üvege. Akit érdekel: mária-üveg (hőálló) kell bele, az enyémbe 12.000-ért sikerült szereznem itt: 0613832969.

Isberg
TONDER szürke speckkeramik
Teljesítmény: 9 kW
Fűtő képesség: 85-200 m3
Súly: 156 kg
Füstelvezetõ (átmérő): 150 mm
Fűtőanyag: fa, fa brikettek
Ár áfával: 25 900,00 SK

k

Szeretném kicsit megbolondítani némi elektronikával. Ilyenekre gondoltam, mint
- levegőbeömlő nyílás szabályozása
- automatikus indítás (begyujtás távolról, Interneten)
- előremenő és visszatérő vízhőmérséklet mérése, túlmelegedés megakadályozása
- szoba- és kinti hőmérséklet mérése
- keringetőszivattyú fordulatszámának szabályozása

Mennyire lehet lelassítani az égést?
Radiátoros fűtésre kötöm. Szerintetek kell puffer? Igazából egy nyaralóban lesz, keveset fogjuk használni, így semmilyen plusz beruházás nem térül meg...
Valahol olvastam, hogy fatüzelés esetén nyitott rendszerre szabad csak kötni, mert nagy a hőingadozás. Ez mit jelent? Mitől nyitott egy rendszer? Nem kell nyomáskiegyenlítő vagy kell, de hatalmas?
andrago_ Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1387
Ott a pont. Nem matematikusként végeztél? Persze onnan csak egy ugrás a fizika...
Előzmény: Axióma (1379)
Jesu Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1386
Van arra tapasztalat, hogy keverőszeleppel használva vízteres p. kandallót ezt mennyire viseli el a kandalló vezérlője?

Arra gondolok, hogy be van lőve pl. egy fix ~60 fokos előremenő a szelepen, miközben visszakever a készüléknek. (Puffer folyamatos töltése, nem szakaszosan)
Előzmény: Törölt nick (1385)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1385

Nézzél szét a vízteres mobilkandallók tájékán.

Persze azt fával, fabrikettel kell etetni, kényelmetlenebb kicsit mint a pelletes, de "üzembiztosabb" is. Ez van, már 12 kW.-tól24kW.-ig.

Előzmény: tankap (1383)
Jesu Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1384
500 liter csak a kandallonak sok!! De ha a felso felebe kotod be, akkor ok. En most ugy akarom atalakitani, hogy a felso felet futi majd alapbol, hidrovaltonak hasznalva, igy abbol 15-20 perc uzem utan mar tudom lekeverni epp ami kell. Ha tarolnom kell, akkor meg atkapcsol 2/3-ad-ra, igy a hatasfok hosszabb uzemben is megmarad, ugyanakkor komoly tartalekot is tudok kepezni ha kell. Azt veszem eszre, hogy erre azert szukseg van, mert nem lehet a nevleges teljesitmennyel szamolni, inkabb csak 6-7kWh-val (+sugarzott 1-2kWh). Nem szeret maxon jarni, nem is jo neki.
Futeskiegeszitesre buun gyari draga napkollktort venni. Kell csinalni vagy venni olcso levegosset. Ha jo a tajolasod nem is lesz ra szukseg.
Előzmény: Törölt nick (1382)
tankap Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1383

sziasztok!

 

elkezdtem visszaolvasni, de nem találkoztam a kérdéssel, így szeretném a segítségeteket kérni: egy egyedi fűtéses tömblakást vásárolnánk, s mivel a most használt kis kályhát elviszik, így valami megoldást szeretnék találni a fűtéshez. Ez egy 52 nm-es lakás, 2 szobával, konyhával, fürdővel, wcvel, kb mint az átlag magyar panellakások. annyit tudok, hoyg 110-es füstcső-csatlakozás van, s hoyg eddig a szobában lévő kályha miatt a szobában túl meleg, ezzel szemben a többi helységben nem oly kellemesen hűvös volt. Gondolkodtam vizes kandallóban, illetve központi fűtéses fatüzelésű kazánban is, de nem vagyok nagy szakértője a témának :)) nagyon megtetszett a pelletkandalló is, s azt is találtam vizesben, vagyis hogy akkor lehetne radiátort rakni a többi helyiségbe, sőt még kandalló is lenne az egyik szobában, de ez meg, legalábbis amit láttam, elég horror árban volt (majd félmillió forint csak a vizes pellet kandalló).

 

szeretném megkérdezni, kinek miylen ötlete, tapasztalata van tömblakás kedvező árú fűtésével kapcsolatban.

 

segítségeteket köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1382
Gépész tervező számolta 37 fokos delta T vel, és a dokumentációban ennyi van: Az épület téli hővesztesége: 7,1 KW
Lehet hogy a per óra az lemaradt. Szeretnék napkolit a nyári hmv hez meg a téli hmv rásegítéshez. Majd pedig ha olcsóbb lesz a kollektor akkor fűtésrásegítéshez. Én egy 500 lieteres pufferre gondoltam, lehet hogy sok? A gépész tervező még nem adta ide csak a hőtechnikai számítást, nemsokára összeülünk megbeszélésre, azért kérdeztem a véleményeteket mert ti már használtok ilyet és sokszor a tapasztalat jobb mint a gépész tudása.
Most egyébként direktbe van kötve a padlófűtéssel a kandalló.
Előzmény: Törölt nick (1378)
Jesu Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1381
jah nem zolinak, csak pda-rol kinszenvedes.
Előzmény: Jesu (1380)
Jesu Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1380
Hat a leirasbol nem egy nagy fogyasztasu haz, de egy kisebb puffer csak jot tesz a hatasfoknak (de csak direktben!), kesobb + rarakhato kollektor is. 250-380l-nel nagyobbat semmikeppen nem tennek, azt is ugy, hogy le lehessen "kapcsolni" direktre ha gyors felfutes kell, akkor ne kelljen varni ra. Az sem utolso, hogy keso delutantol estig jaratod, addig fut+tolti a puffert, ejjel meg csend van es kihasznalja. Nalam igy megy.

Vigyazz a padloban a gyors es forro vizzel, draga dolog a burkolat!!!
Előzmény: Törölt nick (1378)
Axióma Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1379
[Csak halkan suttognam, hogy inkabb te keverted a kW-t a kWh-MJ parossal.]
Előzmény: Törölt nick (1378)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1378

Szia!

Így, elég nehezen fogsz választ kapni.  kW/ micsoda? Óra? nap? Ha óra, akkor nem hiszem hogy érdemes pufferral foglalkozni. 500L 60 fokos víz mire 40 fokra hül le 11.6kW hőenergiét ad le. Ha nap, akkor meg fűtés se kell  3 db 100W-os égő befüti a házat- Szerintem a 7 kW/óra, pont OK az EcoIdro kazánnak. Nagyobb hidegben úgyis maximumon fog menni. A puffertartálynak a Te esetedben maximum az átmeneti fűtési ídőszakban lenne értelme, de a mérethez pontosan tudni kellene hogy az a bizonyos 7kW hány fokos külső hőmérsékleten érvényes. Ha az építész számolta ki, akkor feltételezem hogy +3 fokos hőfokkal számolt, de ez csak feltételezés.

Előzmény: Törölt nick (1374)
Endzsy22 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1377
Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni. Még nagyon kezdő vagyok pellet témában, de szeretnék többet tudni róla. Vegyes tüzelésű kazánnal fűtünk 100m2-t, aki már fűtött így, az tudja, hogy milyen sok problémával jár(vagy csak én vagyok túl kényelmes). Az idén 240000Ft értékű fát vettünk, úgy néz ki, hogy el is fog fogyni, mert pici babánk van, és bizony 25 fok is volt itthon elég sokszor…  A meleg vizet villanybojler készíti, 11000Ft-t fizetünk/hó áramra.

Szeretnénk áttérni valami más fűtésre, ami a meleg vizet is készíti. Először a gázt javasoltam, egészen addig, amíg a tv-ben meg nem láttam a rövid műsort a pelletről.

Melyik olcsóbb, a gázzal fűteni, vagy pellettel? És ezen belül is kandalló vagy kazán? Helyünk van, melyikkel kell kevesebbet foglalkozni? (unom már a tűzrakást, inkább a gyerekemmel tölteném azt az időt) Melyik energiatakarékosabb?

Vagy melyik oldalt javasoljátok, hogy tanulmányozzam ebben a témában? Előre is köszönöm……

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1376

Én vettem ebből a pelletből. De ajánlani csak olyannak ajánlanám, aki szereti babusgatni a fűtőeszközét. Rengeteg hamut termel. Azt viszont megjegyezném, hogy nem "Anonim" a zsákolása, azon minden ma előírt adat szerepel. A cég valóban ezen az áron szolgál ki mindenkit a telephelyén, (helytelenül) és ez a nettó ára a pelletnek.

És egy kis humor: Honnan tudja ez a cég, hogy ez még csak a kezdet!:)))

Előzmény: Törölt nick (1373)
chevallier Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1375
köszönöm

Üdv
Előzmény: nylc (1363)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1374
Infó nak elég az előző hsz, azt hiszem :)

Vettem én is egy ecoidrot. Nagyon frankó! elég hamar átfűtötte az 5 fokos vizet a rendszerben, az 5 fokos betonnal együtt (padlófűtés). Most direktben megy a padlófűtéssel, nemsokára veszek hozzá egy puffert. Javaslatod van a méretére? 140m2- fogok fűteni vele, a ház téli hővesztesége 7 Kw.
Előzmény: Jesu (1371)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1373
Expressz.hu

Ezt nem hiszem el, most már a következő a hirdetés szövege:

Keményfa pellet eladó!
Anyaga: Tölgy, és kőrisfa
Csomagolás: 15 kg.-os kiszerelésben, 6.mm.-es átmérőben, Gyönki (Tolna megyei) telephelyről áruljuk.
Rendkívüli, szezonkezdeti ár: 32.000.Ft./tonna!

Leszedték a minősítést. Akkor valamelyik fórumtárs, vagy olvasó árulja, hehe:) Ja és gondolom minősítés sose volt...
Előzmény: nylc (1368)
nylc Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1372
Lassan csak összeszedem a gondolataimat...

Na szóval a minősítésről meg annyit, hogy mindenki rámond mindent arra amit árul, azt vagy igaz a fele, vagy nem. :(

Elég pl. a globálsztónost nézni, azt írja hogy din meg din+, közben csak a jóisten tudja, épp Románia melyik zugából szedte össze épp azon a héten. Persze nyilván mind azonos, legalább din+ minőség... :))))

Önmagában ezért a minősítésnek nem hiszek, szoktam venni pár zsákot, elégetem, és ha tetszik akkor veszek nagyobb tételt.
Előzmény: Törölt nick (1366)
Jesu Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1371
Egy ismerős mondta, hogy a gyönkiben mintha lenne vmi, homok, vagy más, eléggé kokszolt. Erről van infója vkinek?
Előzmény: Törölt nick (1366)
Pitylogós Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1370

Sziasztok,

 

tudtok itthon vászonsiló és behotdócsiga forgalmazót?

domi1955 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1369
Azt hiszem a pellet nagy testvére a brikett.Még nem próbáltam vele fűteni,van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatba?
nylc Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1368
Bocsi, összekevertem. Én a börcsiekre (Győr mellett) emlékeztem, azt próbáltam. Ők színtiszta tölgyet adnak 40/kg-ért. www.inter-pellet.com

A gyönkit még nem próbáltam.
Előzmény: nylc (1367)
nylc Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1367
Tőlük vettem már, jó a cucc, a kiszolgálás is korrekt. Régebben volt pesti raktáruk, de most éppen nincs. Mondjuk ennyiért elmegyek Gyönkre is :).

A hirdetést hol találtad?
Mennék én is venni 2 raklappal, legyen mire hivatkoznom.

Köszi
Előzmény: Törölt nick (1366)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1366
Köszi,
a globalstone-t kihagyom, ha eszedbe jut más akkor szólj légyszi.
Most ezt találtam egy hirdetőújságban:

Keményfa pellet eladó! DIN 51731 és ÖNORM M7131 minösítésel !
Anyaga: Tölgy, és kőrisfa
Csomagolás: 15 kg.-os kiszerelésben, 6.mm.-es átmérőben, Gyönki (Tolna megyei) telephelyről áruljuk.
Rendkívüli ár: 32.000.Ft./tonna!

Ha minősítve van a tüzelőanyag, az garantálja a minőségét? Leszámítva gondolom ha hamis a minősítés, vagy a minősítésre fenyőfűrészporból készült pelletet vitt, a többit gallyakból csinálja :)
Előzmény: nylc (1364)
nylc Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1365
Most látom, az "olcsó" már nem nagyon áll, lassan baumax árban méri... :(
Jelenleg 53 Ft/kg-nál tart, én ősszel 44-ért vettem, mert a jóember ugyan 5 tonna fölött 37-ért árulta, de szerinte ha két külön címre kérem a szállítást (amit szintén kifizettem elég vastagon), az már nem számít 5 tonna felettinek... Na én azóta kerülöm őt.
Előzmény: Törölt nick (1361)
nylc Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1364
A globalstone-nak általában jó a fenyőpelletje, bár mindenhonnan össze-vissza vásárol, és időnként becsúszik egy-egy adag trutyi is... Most épp jót árul. Mellesleg a stílusa csapnivaló a manusznak, és a zsákok is általában könnyebbek, mint 15 kg (14,5 körül). www.globalstone.hu , raktár Pátyon.

A helyigény: 1 raklapon 1050 kg van (elvileg), ennek 110*120 cm hely kell. Tehát 2 tonna = 2 raklap (2100 kg), 220*120 cm, vagy 240*110 cm helyet foglal.
Előzmény: Törölt nick (1361)
nylc Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1363
Tűzálló tömítőpaszta a neve, épületgépészeti boltokban (szerelvénybolt, víz-gáz-fűtés stb) kapható. Sziloplasztos tubusban van, kell hozzá kinyomópisztoly is.
Fekete színű és hamar szárad.
Előzmény: chevallier (1359)
nylc Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1362
Gyönyörű darab, az már biztos. Gratulálok hozzá! :) Majd írd meg, hogy hogy válik be!

Az elhelyezéssel kapcsolatban én inkább a nappalit tanácsolnám, mert egyrészt ez olyan dolog, amire mindig jó ránézni, másrészt az átjárót túlfűtve tudnád csak a szomszédos helyiségeket melegíteni. (Magyarul ott rohadt meleg lenne, a környező szobákban meg éppen meleg)

Mondjuk arra számíts, hogy a nappaliból nem fogja rendesen kifűteni a többi szobát az átjárón át, de ha nyitva tartod az ajtókat, ott is jóval kevesebb gázzal fog működni a fűtés.
Előzmény: Bekesm (1357)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1361
Szia!

Korábbi hozzászólásodban említettél jó minőségű fenyőpelletet olcsón. Megtennéd, hogy írsz nekem akár privátban is olyan elérhetőséget aki forgalmaz jó pelletet!

Mekkora helyigénye van kb 2t pelletnek?

előre is köszi
Előzmény: nylc (1354)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!