Keresés

Részletes keresés

aCece Creative Commons License 2000.02.10 0 0 179
>Szerintetek van még olyan nagy hagyományokkal rendelkező >egyetemi rendezvénysorozat, mint a VEN. Vagy a VEN the >one and only?

Ha jol ertem orszagos viszonylatokban kerded...
Van peldaul MEN Miskolcon, de nem volt hozza szerencsem, igy nem tudom, mekkora. De Pecsett is nagy megmozdulasok szoktak lenni...

Daoldin Creative Commons License 2000.02.10 0 0 178
Nomeg ottvan a VEZEN is. Asszem az is mostanában lesz, vagy nem?

D'aoldin

Előzmény: Csumbe (177)
Csumbe Creative Commons License 2000.02.10 0 0 177
Hat nem tudom, lehet, hogy kicsit kisebb hagyomanyokkal rendelkezik a VEN-nel, de ott van rogton az AKO is...

Hmm. Akkor engem felre informaltak. Pedig eleg biztos forrasbol tudtam ugy, hogy Husvet hetfo... de azert most mar utana nezek jobban.

Csumbe

Előzmény: Archi (175)
patriot Creative Commons License 2000.02.10 0 0 176
1. Ha jól tudom, a VEN volt az első egyetemi napok rendezvény.
2. szemafor! A pénteki Quimby-s bulit télleg kár volna kihagyni!
Előzmény: Archi (175)
Archi Creative Commons License 2000.02.10 0 0 175
Szerintetek van még olyan nagy hagyományokkal rendelkező egyetemi rendezvénysorozat, mint a VEN. Vagy a VEN the one and only?
Archi Creative Commons License 2000.02.10 0 0 174
De. Nincs olyan, hogy Veszprém-cocktail?
Előzmény: Wickking (171)
Xikita Creative Commons License 2000.02.10 0 0 173
Hi, sztréndzsör!

Az ékszerelmére, miért nem pénteken jössz, akkor mehetnénk a Fintorba Quimbyzni.

Xa

Előzmény: szemafor (169)
aCece Creative Commons License 2000.02.09 0 0 172
En ugy tudom, a VEN az Aprilis 25-en kezdodik, az meg a husvet hetfot koveto keddi nap.

Szorakozas csutortokon: Fintor biztosan van, es azt hiszem mar DC is. Persze ha nem vagy veszpremi diak... Bar elofordulnak nyitottab napok is.

Napirend:
========
Delutan: Allatkert majd var (vagy forditva)

Este:
Sed Mozi:
18:00 Sir Austin Powers 2.
20:00 Jean D'Arc
Kamaraterem:
19:00 Macska-jaj (szin.fel.jug.jo.kis.film.szat.) :)))

Eccaka:
Fintor vagy
DC vagy
Hollywood Planet 22:00 DJ:Butyok.

Hat igy hirtelen...

Előzmény: Csumbe (168)
Wickking Creative Commons License 2000.02.09 0 0 171
Szevasztok!

Archi nem neked van véletlenül az a Cocktailos topicod a Kultúrába?

patriot Creative Commons License 2000.02.09 0 0 170
szemafor!
Attól függ, hogy milyen jellegű helyre szeretnél menni.
Előzmény: szemafor (169)
szemafor Creative Commons License 2000.02.09 0 0 169
Sziasztok veszprémiek, holnap megyek a városotokba! megnézem, osz megmondom majd jól a véleményem!

Tudnátok csütörtök estére valami szórakozóhelyet ajánlani?
Fontos és sürgős lenne!!

sziasztok

Csumbe Creative Commons License 2000.02.09 0 0 168
Bocs, kicsit off leszek, de nem birom megallni, hogy ne kerdezzem meg:
Melyik IQ harcos talalta ki, hogy a VEN Husvet hetfon kezdodjon???

Csumbe

Archi Creative Commons License 2000.02.09 0 0 167
A bejegyzés nem irányult konkrét kérdésfelvetésre. Nagyjából olyasmik vannak benne, amiket írtál. A feltett kérdések többnyire költőiek. Nem szükséges ezeket megválaszolni, bár lehet, hogy vki egyszer majd erre fog vetemedni.

De ha már legalább egy gondolatot ébresztett bennetek, akkor elérte célját. Ennyi.
Eredményes találkozót Nektek!

Előzmény: aCece (166)
aCece Creative Commons License 2000.02.09 0 0 166
Helló!

Én értem a mondatokat, meg az egész bejegzyést ugyan, de azt hogy miről akar szólni...
Most összefoglaltad az eddigi témákat egy üzenetben? Vagy kritizálod a nézeteinket, és csak enyhe iróniával idézgeted a sorainkat?

Namind1.

Nehéz így válasyolni valamire, ha nem tudjuk pontosan mit is akar kifejezni.

Murak:
A találkozó akkor tehát pénteken 17:00-kor lesz ugye? Egyeztessük az óráinkat... :)

heki Creative Commons License 2000.02.09 0 0 165
azt nem értem, hogy mit kérdezel tőlünk...
-
Archi Creative Commons License 2000.02.09 0 0 164
Csak úgy. Szabadon választható, hogy elolvasod vagy nem. Ha elolvastad, még akkor is törölheted. Mi az, amit nem értesz?
Előzmény: heki (163)
heki Creative Commons License 2000.02.09 0 0 163
?
Archi -ne haragudj, de- miért írtad ezeket le?
(Nem értem.
Valaki segíthetne.)
Archi Creative Commons License 2000.02.08 0 0 162
Sziasztok!

Szeretném leszögezni, örülök, hogy van egy ilyen topic, s annak még inkább, hogy alkotó szellemiségű. Be kell, hogy valljam, sokat gondolkoztam arról, hogy egyáltalán beírjak-e valamit. Elvileg mindenkinek a véleménye fontos lehet akár pozitív, akár negatív. Amolyan kis vendégkönyv. Ha részt veszel egy kiállításon, bizonyára lesz véleményed. Ha beírod a vendégkönyvbe, talán mások is hasznát veszik. Vagy legalábbis megadod az esélyt.

Úgyhogy - bár nem az én feladatom - szeretnék bátorítani mindenkit, akinek bármilyen véleménye van Veszprémről (nem szükségszerű, hogy veszprémi legyél!), ossza meg azokkal, akik olvassák a topicot.

Veszprémben nőttem fel, s hálás vagyok, hogy ez megadatott nekem. Mikor felkerültem Pestre, azt vettem észre, hogy a legtöbben büszkék voltak arra a környékre, ahonnan jöttek. "Mi is van Veszprémben?" - kérdezték - "Vmi állatkert meg vár? Vár is van? Meg a Völgyhíd vagy micsoda. Na meg az Enyhe Fintor. Igen, az jó hely, egyszer voltunk ott osztálykiránduláson."

Ilyenkor felmerül az emberben a kérdés. Vajon mit tudnak az emberek Veszprémről? Mit tudnak Veszprémről a lakosok? S azok, akik nem itt élnek? MIT TUDSZ TE MAGAD VESZPRÉMRŐL? Feltetted már magadnak ezt a kérdést?

Igen aCece, heki és a többiek! A furcsa dolgok, az igazán nagy durranások hajlamosak arra, hogy tömeget teremtsenek maguk körül. Hogy nincsen Veszprémben semmi, ami igazán nagy durranás? Van vár, meg Viadukt meg állatkert meg ez is az is - mondhatni. Ezt mi tudjuk, ez elég? Hogy a turista nem jön fel a Balaton partjáról? Miért nem jön fel? Mert süt a nap?
Tisztában van azzal, hogy tizenegynéhány kilométerre van egy kis város, amit talán érdemes megtekinteni? Vannak lehetőségek. Kihasználja a város?

S bár a turista ill. a turizmus igen jelentős tényező, a várost mégis elsősorban a helyi lakosságnak kell "eladni". A programoknak, a rendezvényeknek elsősorban az itt élő embereknek kell, hogy szóljanak. Megkérdezte vki, hogy mit szeretne a lakosság? Illetve, ez így nem jó, a lakosság különböző csoportjai? Tudja vki, hogy mire van szükség anélkül, hogy megkérdezte volna azokat, akiknek elméletileg a programok szólnak?

Egy biztos, a városban működő szervezeteknek vagy csoportoknak össze kellene fogniuk vmilyen egységes cél érdekében. Meglepő volt számomra, hogy a major meghallotta az index hangját. Bár ez egy kicsit fagyossá tette a légkört, mégis pozitív a kezdeményezés, a nyitni próbálás.

Bocs a túl sok szövegért!

Üdv mindenkinek!

Archi

aCece Creative Commons License 2000.02.08 0 0 161
Akkor talan erdemesebb inkabb meggondolni, ho
10e-ert szerzodtetsz egy szendvicsembert, arra raksz
egy darab plakatot, es az ugy csak heti 910 Ft
plusz mondjuk meg 10e a szendveicsembernek :)))
Es meg figyelemfelhivobb is
Előzmény: ace (160)
ace Creative Commons License 2000.02.08 0 0 160

A Veszprémi Egyetem épületeibe 1 db plakát kihelyezése 130 Ft/nap. Kell mondjuk egy koncert plakátjából az egyetemre 30 db= 3900ft/nap. Egy hétre az 27 300 Ft.

Ennyi, Min csodálkozunk....!

ace

Előzmény: Xikita (159)
Xikita Creative Commons License 2000.02.08 0 0 159
Ugye jól emlékszem, Tom Cora is itt volt a N.K. szervezésében?
Engem mondjuk sajátkezüleg dobott ki egy VHK koncertről (rosszul viselkedtem), ami az "E"-ben volt. Ettől még szavaznék rá.
borka Creative Commons License 2000.02.07 0 0 158
Nagykarcsira én is szavazok!!!
ace Creative Commons License 2000.02.04 0 0 157
Csa!

Valaki nézze meg, (akinek van Veszprémi7napja), hogy meddig kell beadni az ajánlásokat, és hogyan.

Asszem 2 ember kaphat Március 15-én ilyen valamit. Ha más nem, 11-én megmondjuk, hogy mi így gondoljuk, hogy a Karesznak jár és punk-tum.

ace

Előzmény: .Tito (156)
.Tito Creative Commons License 2000.02.04 0 0 156
Csaba,

Azert Te is erdemelnel valamit... ;))

Tito

Előzmény: heki (155)
heki Creative Commons License 2000.02.04 0 0 155
Nagykarcsi ténleg kapjon ilyen díjat...
Előzmény: ace (152)
Pepin Creative Commons License 2000.02.03 0 0 154
Ace, Karesznak vannak/voltak ilyen húzásai. Emlékszem, amikor az egyetemen dolgozott, akkor Namyslowskit hozta le.

Offtopic:
Egy srác megcsinálta az egyetemen 89-ben végzettek honlapját
. A fényképanyagon lehet nosztalgiázni...

Előzmény: ace (152)
aCece Creative Commons License 2000.02.03 0 0 153
JAZZtivál? :)

Volna egy okos kerdesem: korulbelul mikor lesz ez az esemeny? Vagy meg nagyon kezdeti fazisban van a szervezes? Az valahogy sugarzik az uzenetbol, hogy orulsz a dolognak... :))

1 fesztival akkor mar van is :)))

ace Creative Commons License 2000.02.03 0 0 152

Hello!

Valami lesz úgy érzem, bár én alapvetően optimista gyerek vagyok.

Első jó hír, -amihez lehet, hogy semmi közünk-: Áfrány Gábinak be kellett vinni egy munkáját az Önkorira, Övé lett a "Hónap Műtárgya".

Bravó Áfi, tarts ki, kezdenek elismerni.

Más: A Nagykaresz (akit egyébiránt ajánlanunk kéne az idei " Veszprém Városért" díjra) nemzetközi JAZZ Fesztivált szervez, nem kissebb világsztárralsztárral mint JAN GARBAREK.

Gyerekek ha Garbarek lesz Veszprémben NEM ÉLTÜNK HIÁBA. Ha a Karcsi elhozza,akkor mi 19 EST lapban,a MANCS-ban,a Z+ ban,a Wanted-ban olyan országos kampányt csinálunk a fesztiválnak, hogy pár év és verjük Debrecent a Jazz Napjaival. És még mindig nem jött el 11-e. Az esemény tiszteletére 11-én a Fintorban, az ország jelenleg legjobb zenekara játszik; a Quimby.

További kellmes napot mindenkinek. ace

Előzmény: brussz (151)
brussz Creative Commons License 2000.02.02 0 0 151
Mondhatnám, hogy: Végre valahára történik valami! ????? Történik? Nem tom'! 22 éve "élek" Veszprémben de nem sok minden történt ez alatt. Valahogy mindig is egy álmos kisváros képét mutatta és szerintem ez igy is marad. Persze, hogy az Asztalos mosolyog és azt igéri, hogy változtatni fog rajta, én is ezt tenném, ha két év múlva polgármester akarnék lenni. Most nyugi van, ilyenkor lehet felelötlenül igérgetni aztán 2 év múlva már a választási hajrában már a választók kedvébe kell járni ténylegesen. Kik választanak Veszprémbe, egyszerü a válasz, azok akik benépesítik a sétálóutcát, akik bezáratják a ricsjozó szórakozóhelyeket, akik 18 órakor lehuzzák a rollókat, választások napján már reggel 7-kor tolakodnak a szavazó helyeknél és még sokáig mondhatnám, de egy szóval a nyugdíjas, idős polgárok. /bocs ez nem egy szó/ (Félreértés ne essék, nem vagyok idős gyülülő, nagyszüleim szintén Veszprémiek, és remélem még sokáig megadatik nekik, hogy köztünk legyenek) Csak azt akarom érzékeltetni, hogy jó dolog, az egyik oldalon szájat jártatni és forradalamat csinálni miközben a másik oldalon a hatalomnak nem érdeke a forradalmárokkal egyetérteni. El kellene érni, hogy a Veszprémbe lévő több tucat nyugdíjas klub is támogassa elképzeléseinket, akkor lenne valami, de asszem' ez a lehetetlen események kategóriájába tartozik. Szóval én figyelmesen várok, de a biztonság kedvéért már pakolom a böröndömet és kész vagyok elköltözni.
Xikita Creative Commons License 2000.02.02 0 0 150
Azt hittem az egész műsort láttam, de nem. Mára kiderült, hogy a lényegről lemaradtam. Pl.: Asztalos úr kirohanását sem láttam, amit az ujságíró hölgy felé intézett (face to face) ;-)
Lesz folytatása......

Látta valaki az egészet?
X.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!