Keresés

Részletes keresés

enginer Creative Commons License 2008.11.05 0 0 32225
"Te mondtad , hülyeséget beszélsz! Amikor a szobatermosztát kikapcsol , akkor a szivattyú alacsonyabb fordulaton tovább forog ,"

Helyedben nem hülyézném a másikat. :)

Alap készüléknél amikor a szoba termosztát kapcsolja le a készüléket, akkor nem megy tovább a szivattyú.
Amikor a belső "termosztát" (nem belső szoba) kapcsol le, akkor van egy alacsonyabb fordulatszámú keringtetés (de nem utókeringtetés, mert nem idő függő)

Lehet hozzá venni ~5ezerért utókeringtetős elektronyikát.
Előzmény: sjohn (32221)
ZE Creative Commons License 2008.11.05 0 0 32224
Emlékeim szerint ez a készölék ilyen, sőt valami olyan is rémlik, hogy az egyik elektronikai barkácslapban is volt hozzájuk ötlet, hogy hogyan lehet megoldani azt, hogy a szivattyú a láng lekapcsolását követően még menjen egy ideig.
Előzmény: sjohn (32221)
bpetya111 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 32223

Bocsi, nem értek hozzá, de mitől forogna tovább, ha egyszer nem kap áramot, mert végignéztem a huzalozást + rátettem a műszert és ha a szobatermosztát lekapcsol, akkor a szivattyú nem kap áramot. A típusa egyébként Grundfos TF110.

 

Péter

Előzmény: sjohn (32221)
sjohn Creative Commons License 2008.11.05 0 0 32222
Ja , így kell ennek működnie.:))
Előzmény: bpetya111 (32220)
sjohn Creative Commons License 2008.11.05 0 0 32221
Te mondtad , hülyeséget beszélsz!
Amikor a szobatermosztát kikapcsol , akkor a szivattyú alacsonyabb fordulaton tovább forog , típustól függően 1 -1/2 percig.
Ez alatt az idő alatt a visszatérő vezetéken jön a készülékbe az előremenőnél hidegebb víz , és ekkor kapcsol a kazántermosztát , de mivel a szobatermosztát kikapcsolta a készüléket nem kapcsol újra vissz , majd csak akkor ha a szobatermosztát kéri.
Előzmény: bpetya111 (32220)
bpetya111 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 32220

Sziasztok Urak!

 

Szakmai véleményeteket szeretném kérni: van a falon egy ZC18-asom. Ennek az elektronikája meghalt tavaly, valaki kicserélte, de nem gyárira, hanem valamilyen házikészítésűre. A cirkó működik, de azt vettem észre, hogy ha a szobai termosztát kikapcsol, a cirkó leáll, utána kb 1/2 percen belül mintha kikapcsolna a víz termosztátja. Arra saccolok, hogy a kikapcsolása (a láng kialvása) után szerintem a keringető szivíttyúnak még egy kicsit mennie kéne, mert így, hogy leáll a lánggal együtt, így még a víz túlmelegszik, mert nem kering és ezért kapcsol ki a termosztátja. Hülyeséget beszélek, így kell ennek működnie?

 

Köszi előre is!

 

Péter

ZE Creative Commons License 2008.11.05 0 0 32219
Amit nem lehet egyszerűen megfogalmazni, azt megfogalmazzák bonyolultan 123 helyen... Köszi a kiegészítést/pontosítást.
Előzmény: Jancsii (32218)
Jancsii Creative Commons License 2008.11.05 0 0 32218

II.-3.4 Gázvezeték rejtett szerelése

II.-3.4.1 Szerelés falhoronyba

Acél, rozsdamentes acél, vagy réz anyagú gázvezeték bilincsbe rögzítve, nyitott horonyban kötetlenül szerelhető.

Csatlakozóvezeték elvakolt falhoronyba nem szerelhető!

Fogyasztói gázvezeték az elosztóval történő egyeztetés alapján, annak írásos hozzájárulásával alább ismertetettektől eltérően, elvakolva szerelhető.

Kisnyomású, acél, rozsdamentes acél fogyasztói gázvezeték az épület külső falsíkján, tömörre vakolt falhoronyban elhelyezhető és vakolattal letakarható, ha a falhorony belső felszíne és a belső falsík közti távolság legalább 25 cm.

Előzmény: XRive (32211)
ronkovik Creative Commons License 2008.11.05 0 0 32217
A 32-es csak egy max lehetséges méret, valamennyire az is összenyomható. Bármelyik víz-gáz szerelvényboltban,de a multiknál is tudnak ilyet mutatni.
Létezik olyan cső is amire gyárilag aplikálva van a szigetelés, ez egy kissé drágább mint az átlag cső+szigetelés nézd meg a www.vivaco.hu oldalt
Előzmény: NeomatiK (32210)
ZE Creative Commons License 2008.11.05 0 0 32216
A III. fejzet 2.2.3 alapján igen.
Előzmény: XRive (32211)
tj1 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 32215
köszönöm :)
Előzmény: sjohn (32214)
sjohn Creative Commons License 2008.11.05 0 0 32214
Alighanem a tömszelence halt meg ,és a kiszivárgó viztől beszorult a gáz-szelepemelő rúd is.
Alkatrészköltség 500 forint + egy kis zsír , meg némi szakértelem.
Mivel a gázoldalt is meg kell bontani , szerintem inkább hívj szerelőt!
Ha gondolod ne hívj szerelőt , de készülj fel a magyarázkodásra , hogy miért is ég a ház!
Egy ilyen akció /ha csak ez a baj/ cca. egy 10-es.
Előzmény: tj1 (32213)
tj1 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 32213
Segítséget szeretnék kérni. Van egy FÉG C24-es kazánom, most indítottam volna, de nagyon kicsi a láng, néha csak az egyik oldal gyujt be, és van amikor a gyújtóláng is elalszik. A viznyomás szelepből ( lehet más a neve) csepeg a viz a cső csatlakozásnál a kazán alatt. Nem tudom összegfügghet-e a két dolog. A rendszer nyitott padlófűtés. Mi lehet a gond? Javítható ez egyszerűen? .. szerelőt nem szeretnék hívni ha nem muszáj. Köszönöm
monyesz Creative Commons License 2008.11.05 0 0 32212

Vannak szolgáltatási területek, ahol már felmerült bizonyos szintű együttműködés (sőt Franciaországban láttam egy autóban gáz és villanyszerelőt, mert EDF-GDF egy cég volt, de asszem ez azóta megszűnt), a DÉMÁSZ-DÉGÁZ például ilyen terület.

De az e-ON, akit mi villamos szolgáltatónak ismerünk, nagy gázkapacitással is rendelkezik.

Előzmény: enginer (32208)
XRive Creative Commons License 2008.11.05 0 0 32211
Nomost ez csak belterre ervenyes, nem?
Előzmény: Jancsii (32205)
NeomatiK Creative Commons License 2008.11.05 0 0 32210

Közben megmértem pontosan, mégse fér el 8 cm hőszigetelés a padlóban, csak 6cm. Ezt a klímácsőszigetelést felkutatom, hátha van értelme.

Milyen ez a 32-es szigetelő gégecső? Találni róla leírást, képet valahol?

Előzmény: ronkovik (32099)
spucc Creative Commons License 2008.11.05 0 0 32209


A műanyag csövek mm-ben számolódnak. Ha 16-os ra gondolsz, annak belső átmérője kb fél coll, de a szerelvények belseje csak 8 mm körüli. Biztos kevés.

Műanyag, pontosabban ötrétegűt, csöveket szoktak vegyestüzelésűhöz is használni, de tényleg nem a kazán közelében, az előremenő estleg túlmeleg neki.

A kazántól azzal az átmérővel kell idulni, ami a gyári átmérő, és csak fokozatosan szabad szűkíteni.
Előzmény: pasig (32199)
enginer Creative Commons License 2008.11.05 0 0 32208
"a gázszerelők az édász-tól azt mondták szabályos"

Azoknak meddig tart azt mondani, hogy szabályos? :D :D

"gázszerelők az édász-tól" :D :) :D
Jajj.
Előzmény: monyesz (32204)
td cdx Creative Commons License 2008.11.05 0 0 32207
Lehetséges, hogy a töltővezeték zárószerelvénye nem volt teljesen zárva, esetleg átereszt. (feltéve ha egyáltalán van)
Mondjuk ha átereszt, akkor újra fel kellett volna a nyomásnak emelkednie.
Még a lyukas HMV hőcserélő is nyomásemelkedést okozhat.
Előzmény: fjani8 (32200)
Lacivill Creative Commons License 2008.11.04 0 0 32206

Felejtős dolog, keringés+műanyag cső netalán vegyes tüzelésű közegben nem okés.

Mechanikai, és hő godok lehetnek.

Előzmény: pasig (32199)
Jancsii Creative Commons License 2008.11.04 0 0 32205

GMBSZ

2.4.4. Fogyasztói vezeték eltakarása, takaró burkolatai
A csővezetéket szabadon szerelve, vagy rejtve szabad vezetni (2. sz. melléklet III.-13. sz. ábra).
Az elvakolást csak műszaki-biztonsági ellenőrzés után szabad elvégezni.
A takaró burkolat anyaga lehet fa, műanyag vagy fém. Kialakítása (2. sz. melléklet III.-14. sz. ábra) olyan legyen, hogy alatta a vezeték biztonsággal elférjen, illetve a hőtágulásból eredő méretváltozást ne akadályozza.
Ahol a vezeték mechanikai sérülésétől tartani lehet, ott annak védelméről gondoskodni szükséges.

monyesz Creative Commons License 2008.11.04 0 0 32204
Biztos édászosok voltak ? :)
Az átvevőkre a GMBSz kötelező, azt olvasd át.
Előzmény: KSzasza2 (32203)
KSzasza2 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 32203
Nekem legalábbis így lesz ahogy leírtam... órától földben vezetve, aztán a legelső falszakasznál állnak fel a gázvezetékkel ott végig a házfal mentén a hungarocell burkolatban.. a gázcsövön van szigetelésnek egy polifoam huzat, valamint a cső vágat még purhabbal is ki lesz tömítve... a fordulási pontok 30 centis környékére be van rakva egy kb 6 cent átmérőjő szellőző... ezután az egész telibe lesz dyvit hálózva majd nemesvakolat rá...

a gázszerelők az édász-tól azt mondták szabályos... majd meglátom átvételnél kb 3 hét múlva .. és majd tájékoztatlak az eredményről, ha addig ráér...
Előzmény: monyesz (32201)
Pompiere Creative Commons License 2008.11.04 0 0 32202
Előzmény: ZE (32198)
monyesz Creative Commons License 2008.11.04 0 0 32201
Ez szép lenne így, de aztán ha látni akarja a szolgáltató a vezetéket, akkor neki fog állni szigetelést bontani, helyreállítási kötelezettség nélkül !
Amúgy sem jó höszigetelési szempontból sem a cső a szigetelésben vezetése.
Előzmény: KSzasza2 (32195)
fjani8 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 32200
Jó estét!
Egy olyan probléma lépett fel a gázkazánunkkal /beretta ciao 24 cai/ hogy egy idő után a nyomás felkúszik. multkor leengedtem egy kis vizet a rendszerből hogy csökkenjen a nyomás és felpumpáltam a tágulási tartályba a levegőt... megint ugyanez történt. Még egyszer leengedtem egy kis vizet, felpumpáltam... most viszont egy hete úgy néz ki hogy nem nő a nyomás. Mi lehet ennek az oka? a tágulási tartályon lévő szelep zárt rosszul?/ahol felpumpálom/ Először arra gondoltam hogy a lufi repedt meg.
Előre is köszönöm a válaszokat
pasig Creative Commons License 2008.11.04 0 0 32199

Sziasztok fűtésszerelő szakik!

Lenne egy valószínűleg bugyuta kérdésem (nekem nem az):

Adott egy 1 colos vascsövekkel szerelt fűtési rendszer.Szeretnék még egy leállást egy tartalék kazánnak, ami szintén 1 colos csonkokkal van szerelve.Mennyire gond az, hogy az új leállás fél colos csövekből (műanyag)és szerelvényekből állna.(Ugyanis azt nem kéne megvennem).

Nem szűk a keresztmetszet?Nyomás, vagy keringési gondokat nem okoz?

Bocs ha hülyeséget kérdezek!

ZE Creative Commons License 2008.11.04 0 0 32198
GMBSZ:

"
[...]
Fogyasztói vezeték: a csatlakozóvezeték végétől (gázmérőtől, ennek hiányában a fogyasztó főcsaptól) induló, és a gázfogyasztó készülék bemenő oldali csatlakozási lehetőségéig terjedő vezetékszakasz a beépített tartozékokkal együtt.
[...]

III. FEJEZET
KÖVETELMÉNYEK

[...]

2. A FÖLDGÁZ CSATLAKOZÓ VEZETÉKEK ÉS FOGYASZTÓI VEZETÉKEK TERVEZÉSI KÖVETELMÉNYEI
Csatlakozó és fogyasztói vezetéket úgy kell tervezni, hogy annak elhelyezése, üzemi nyomása, anyaga és mérete a gázfelhasználási célokat és a jelen szabályzat előírásait kielégítse.

[...]

2.1. Csatlakozó és/vagy fogyasztói vezeték épületen kívüli nyomvonala

[...]

2.1.3. Térszint feletti elhelyezés (légvezeték)
A csatlakozó vezeték és/vagy fogyasztói vezeték elhelyezhető:
a) épületektől független csőtartó szerkezeten (lakóépületeknél kerülni kell),
b) épületek külső falain lévő csőtartókon,
c) bakokon, amelyeken elhelyezett gázvezeték alsó alkotója a talajszinttől vagy a tetőszinttől legalább 0,4 [m], legfeljebb 1,2 [m] magasságban legyen (lakóépületeknél kerülni kell, [...]

[...]

2.2. Csatlakozó és / vagy fogyasztói vezeték épületen belüli nyomvonala

[...]

2.2.2. A csatlakozó és/vagy fogyasztói vezeték elhelyezése

A csatlakozó, és/vagy fogyasztói vezeték nyomvonala a lehető legrövidebb, a kötések száma a lehető legkevesebb legyen.
A csatlakozó és/vagy fogyasztói vezeték (a 2. sz. Melléklet III.-13. sz. ábra szerint) lehet:
- az épület szerkezetein, falán, vagy attól független csőtartókon,
- falon belül burkolattal ellátva, vagy elvakolva a (2. sz. melléklet III.-14. sz. ábra szerint)
- gázfogyasztó készülékek olyan szerkezetén, amelyek a gázvezetékre káros hőhatásoktól védettek,
- padlócsatornában (védelemmel), ha a fogyasztói vezetékben lévő gáz relatív sűrűsége legfeljebb 0,9.

[...]"


Igazuk van (kiemelés tőlem.)

Előzmény: XRive (32197)
XRive Creative Commons License 2008.11.04 0 0 32197
A szomszed topikban nagyon hatarozottan szabalytalannak nyilvanitottak a csovek beburkolasat, es nem akarok semmifele kesobbi bonyodalmat a gazmuvekkel...
Előzmény: KSzasza2 (32195)
KSzasza2 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 32196
Bocs az előző hozzászólás neked ment igazából :D
Előzmény: XRive (32192)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!