Keresés

Részletes keresés

L_áma Creative Commons License 2020.10.27 0 0 77288

Az a baj, én nem veszek részt a kekketartásban napi szinten. Csak mikor baj van. Meg mikor elromlik valami. Meg mikor nehezet kell emelni. :)

 

Úgy emlékszem, egy alkalommal volt teljes neostomosan kezelés. Talán tetü miatt......  Akkor minden is ki lett pucolva. A kekkékre neostomosan. A tisztára sepert betonra valami..... /nem fogom tudni/  fertőtlenítő hatású, nedvszívó, szárító, agyag szerű cuccot szórt. Kimeszelt mindent újra. Szénahálókat mosógépben. Etetőedényeket meg kiforrázta. Ajtó, ablak flóraszettel..... 

 

 

 

Egy átlag belgyógyászati műtétet meg lehetett volna csinálni a fertőzésveszély legkisebb esélye nélkül. :))

Előzmény: Lacoid (77287)
Lacoid Creative Commons License 2020.10.27 0 0 77287

Gondolom az ólat is egyúttal...  Ti is? :-)

Előzmény: L_áma (77285)
Lacoid Creative Commons License 2020.10.27 0 0 77286

👍 köszönöm!

Előzmény: L_áma (77285)
L_áma Creative Commons License 2020.10.27 0 0 77285

Szemébe, szájába, orrába ne fújd. A kecske annál sokkal finnyásabb, hogy lenyalja magáról........ mondja a lány.

 

Legalább is ő soha nem tapasztalta. Dolgozott állatorvosnál. Akkor mindenkinek elmondták: vigyázzon, ne nyalja le a kutya/macska magáról, de ez csak egy kötelező protokoll volt. Valós lenyalásos tünetről, tapasztalatról senki nem tudott beszámolni. 

Előzmény: Lacoid (77283)
L_áma Creative Commons License 2020.10.27 0 0 77284

Hát...... most ez egy jó kérdés. Én úgy emlékszem, mindenhova fújta a lány. Estére ha nem feledem, rákérdek a kekkegazdára, mi van a lenyalással. 

Előzmény: Lacoid (77283)
Lacoid Creative Commons License 2020.10.27 0 0 77283

Az igen, méretes "kis" jószág...! :)

 

Hova permetezitek? Hova szabad permetezni, nem nyalja le?

Előzmény: L_áma (77282)
L_áma Creative Commons License 2020.10.26 0 0 77282

Az előírt higításban mi rajta szoktuk hagyni. Most hogy írod, elképzeltem a "lemosást". Itt abból még halott is lenne:

 

 

:)))

 

 

Előzmény: Lacoid (77281)
Lacoid Creative Commons License 2020.10.26 0 0 77281

Neostomosan-t használt már valaki? Bepermetezem, várok és lemosom, vagy bepermetezem, és rajtahagyom? Köszi!

Lacoid Creative Commons License 2020.10.15 0 0 77280

Köszi!!!

Előzmény: L_áma (77279)
L_áma Creative Commons License 2020.10.15 0 0 77279

Azt mondja a családi paraszt, "szükség esetén, kúraszerűen".

 

Ugye világos? Mert nekem nem.

 

Itt mifelénk azt mondja az állatorvos: Közismerten szelénszegény a talaj. Minimum ellés előtt adjunk valami pótlást az anyáknak. Ennél okosabbat nem sikerült kihúzni senkiből.

 

Az óta van előttük szelénes nyalósó is. Ők döntenek hova nyalnak. 

Előzmény: Lacoid (77276)
L_áma Creative Commons License 2020.10.15 0 0 77278

Lehet kicsi a kuckó. Klausztrofóbiásak. 

Előzmény: Amazonhangya (77277)
Amazonhangya Creative Commons License 2020.10.15 0 0 77277

Hát esős időben már most aggódom értük :D

2 fal teljesen zárt, 2 pedig nyitott felül kb 40-50 centin. Van nekik zárt kis kuckó de abba meg nem mennek be. Lehet azért mert még nem fáznak? 
A csapat főnökét már most is zavarja így is, hogy nem tud rendesen őrködni mert nem lát ki csak az ajtónál.

Lacoid Creative Commons License 2020.10.15 0 0 77276

Ezt érti valaki?

 

Javasolt adagolás: Baromfiak számára megelőzés esetén 1ml készítmény/ liter ivóvíz, gyógykezelés esetén 2ml készítmény/liter ivóvíz 3-5 napig. Egyéb állatfajok esetében 1ml készítmény/10-20 ttkg 3-5 napig.

 

Akkor most mennyit tegyek 1L vízbe Kecskénél? Havonta 3-5 nap, vagy évente 3-5 nap?

L_áma Creative Commons License 2020.10.14 0 0 77275

Ki tudja mekkora tél lesz? Meg azt is kellene tudni, hányan lesznek mennyi légm3-re? Be tudják-e testmeleggel fűteni. Meg, hogy a palafal, és a tető közt mekkora réseken szökik ki a testmeleg?

 

Nálunk ez egyszerű: ha este a kályha mellett üldögélve nem érzem rosszul magam a jószág miatt, akkor biztos nem fázik. Ha kétségeim vannak, akkor fázik.

Előzmény: Amazonhangya (77273)
Amazonhangya Creative Commons License 2020.10.14 0 0 77274

A kép kimaradt :D

Amazonhangya Creative Commons License 2020.10.14 0 0 77273

Sziasztok. Téliesítünk lassan. A kerítés magasságig fel van pakolva szalma bála plusz a fekete mögötti részen a tetőig pala tábla, az a huzatosabb oldal. Valamint ott még van egy 2,5x1,5 méteres “házikó” pluszban. Mélyalom lesz nekik. Elég ez így télre vagy még felül is be kellene borítani valamivel? Köszönöm a tanácsokat.

portos150 Creative Commons License 2020.09.30 0 0 77272

Az ivarzási szezon még csak most kezdődik....(ősszel). Ha ivarzik az anya, kb 3 napig hajtani fogja a bak... tessék figyelni és lejegyzni a dátumot. Ha nem lett vemhes, akkor 21 nap után újra kezdődik az ivarzás.... megint 2-3 nap. Ha vemhes lett akkor nem fogja már hagyni magát... ill. a jó bak nem is próbálkozik...

Legyen meg a dátum, hogy tudjátok kiszámolni az ellés időpontját.... kb 150 nap. ... hogy ha gond van az ellésnél akkor ott tudjatok lenni...

 

Előzmény: Amazonhangya (77269)
L_áma Creative Commons License 2020.09.29 0 0 77271

Persze itt is zajlik az élet:

 

 

Akkora haematoma lett a fülén, elhúzta a fejét. Ne kérdezze senki, hogy mitől. Mert kekke! :)

 

Két napíg mi csapolgattuk. Eredménytelenül. Ma a doktor megszögelte. Most nem szeret bennünket......

L_áma Creative Commons License 2020.09.28 0 0 77270

Üdv.

Tudni fogod, ha ivarzik a fejős. Addíg szekálja a bakot, míg az is fel nem eszmél! :) Nincs olyan, hogy nem engedi. Olyan van, hogy kierőszakolja!

 

Azt meg, hogy sikeres-e........ itt írták korábban:

-Ha áll mellette a gida, akkor vemhes volt!-

 

Mi eleinte az ultrahangot is megjártuk. Aztán még is csak meglepis lett a dolog...... jéééé, gida. 

 

http://lama.blogsite.org/e107_images/custom/hirek/2015/okt/odaut1.JPG

http://lama.blogsite.org/e107_images/custom/hirek/2015/okt/kesz2.JPG

Előzmény: Amazonhangya (77269)
Amazonhangya Creative Commons License 2020.09.28 0 0 77269

Van pár fejős kecském és már 2 hónapja egy bak. Viszont amennyit láttunk a fejős nem engedni, hogy megugorja a bak pedig próbálkozik azért gyakran. Állatorvos volt szerinte mindkettő rendben van. A fejős már majdnem teljesen apasztott. Lehet még csak ezután fog űződni? Honnan lehet majd sejteni hogy esetleg sikeresen megugrotta?

Első kecskék minden tippet szívesen fogadok. Köszönöm 

Lacoid Creative Commons License 2020.08.06 0 0 77268

Sajnos ezt pedig tapasztalatból: van olyan anyakecském, akit már az ő anyja se fogadott el és időbe észrevettem, a konyhában nevelkedett,  valami átöröklődhetett bele a mostohasorsból, mert min. két ellésnél biztosan ha kettőt ellet, az eggyiket amelyiket csak gondolom gyengébbnek érzett, azt kicsinálta...

Előzmény: L_áma (77266)
triplaharom Creative Commons License 2020.08.06 0 0 77267

   (:-)))))))))))))

Előzmény: L_áma (77266)
L_áma Creative Commons License 2020.08.06 0 1 77266

Nem vitatom, csak megdöbbentett. Itt most 11-en vannak. 17 volt a legtöbb, de ilyen erőszakra nem láttam példát. Az egyívásúak izomból püfölik a saját korosztályukat, mint ahogy kell is. Az anyák is baszogálják egymást, jellemzően ellések után, de még az idegen gidát is csak lelökik a csecsről....... már ha rájönnek hogy idegen. :)

 

A kicsiket soha még nem láttuk, hogy bántanák. Ha a 2 hónapos nekirohan egy 6 hónaposnak, ott is csak egy elhárító fejleszegés van. Visszaöklelés soha.

Ha a 3 hektáron elkódorog egy kicsi, és ordít, nem is feltétlenül az anyja rohan oda elsőként, hanem amelyik a legközelebb van. Meg a Loki. A legjobb szárazdajka.

 

Na, Loki. Ő tud kemény lenni. Velem, meg az öszvérrel. Az öszvérrel azért, mert az néha kötekedik vele, én meg csak lehajoltam egy elejtett öngyujtóért. Tőle két méterre, szemből, és hirtelen. Na, ezt gyorsabban lereagálta, mint gondoltam volna. Egyetlen ugrással megtette azt a két métert, és büdös nagyot koppantott a fejemen. Nem kell mondjam, seggre ültem.

 

Itt rájöhetett, hogy nem vagyok ellen, mert nem folytatta. Napokig röhögtünk a hülyeségemen /meg tapogattuk a fejemen a búbot/. :)

Előzmény: Lacoid (77265)
Lacoid Creative Commons License 2020.08.06 0 0 77265

Jól van Andreja, az a te kis szférában, de nem jelenti a zárt kis világod, hogy másnál nem fordulhat elő...  Hozzám már egzakt fordultak ilyen esettel, hogy mit tegyenek,  mert a leírtakhoz hasonló probléma történt...

Előzmény: L_áma (77264)
L_áma Creative Commons License 2020.08.05 0 0 77264

Öklelés...... basszus....... ne má!

 

Arrébb tolás...... talán. Igaz, én csak kíbic vagyok a jószág közt, de én még nem láttam durvaságot a kicsik felé. 

 

Előzmény: Lacoid (77263)
Lacoid Creative Commons License 2020.08.05 0 0 77263

TYMPANOL

A többivel nem kísérleteznék...

 

A felügyeleted alatt vannak kint a legelőn?

Mert ha nem, akkor még sokáig matekozhatunk,

a következő lehetséges legvalószínűbb az öklelés...

Mi négy hónapos korukig össze se engedjük a többivel, hanem az anyjával elválasztva vannak, kontroll alatt tartva a táplálkozást stb.(megszedjük a zöldet, nincs a kicsi kitéve annak, hogy bekajáljon valamit, vagy felökleljék)

Igen, érzékeny élőlény.

Össze vissza oltogatás...

Az általad leírt oltóanyag dobozában elolvastátok a tájékoztatót? Mert le van írva benne, hogy Stresszt vált ki, és kecske esetében próbaoltást kell végezni, mert nagyon érzékeny rá...

 

Visszaolvasva a leírásaid, elég fok fosásod van:

- Kutyaszar és kutyamentes mentes a területed? Ha nem, legyen az...

- Hálózati vízzel itatod, vagy kútvízzel őket? Ha hálózatival, szokj le róla, a kutadat vizsgáltasd be, hogy koli mentes e...

Előzmény: f1gyuri (77262)
f1gyuri Creative Commons License 2020.08.04 0 0 77262

Kint a legelőn akácfa, olajfa, és gyep van.

Nem volt szerintem felfújódva, mert nem volt nagy a hasa.

Mi jó a felfúvódás ellen? Én az étolajról, szódabikarbónáról és a pálinkáról tudok.

Asszem amúgy már olyan 5éve vannak kecskéim, de arra rájöttem, hogy a kecske kényes állat és nem él meg a jéghátán.

Előzmény: Lacoid (77258)
L_áma Creative Commons License 2020.08.02 0 0 77261

A családi paraszt kicsit írigy...... de tetszett neki amit látott, hallott, tanult.  Csak...... hát...... miért van a bak kiközösítve?

 

:)))

Előzmény: laz01 (77251)
L_áma Creative Commons License 2020.08.02 0 0 77260

Semmivel!

Előzmény: tammmy4 (77259)
tammmy4 Creative Commons License 2020.08.02 0 0 77259

Sziasztok! 

Kecskét mivel érdemes kikötni? Lánc vagy kötél? Milyen vastag legyen hogy ne bírja elszakítani? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!