Keresés

Részletes keresés

Kriptaszökevény Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1282
na ez az, ebben legalább van anyag! Hú bame, at hittem összecsinálom magam alatta olyan nehéz volt pakolgatni!  :////  Na mindegy, lényeg, hogy megy, penig már több, mint 20 éves : ))  Szegénykém, tényleg nem ártott volna azért kitakarítani, legalább tízévente egyszer.  :))) 
Előzmény: Lmr (1280)
k2laci Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1281
Az utolsó mondatoddal kapcsolatban, ez engem is érdekelne, hogy mi ez a felpörgés ? Nálam is csinálja a Panasonic klima, szerintem nem hiba, hanem üzemszerű müködés, de akkor sem értem, hogy amikor a venti csak 1-es állásban van (legkisebb fokozat) akkor is induláskor mint az őrült elkezd fújni, majd szép lassan lehalkul ? biztos van valami oka, ezt majd elmondják nekünk a szakik (remélem)... ;-)
Előzmény: BBabi (1278)
Lmr Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1280
Tehát ne kínait vegyetek, hanem oroszt! :) Lmr
Előzmény: Kriptaszökevény (1279)
Kriptaszökevény Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1279
Na úgy néz ki, hogy meggyógyult az ablakklímám. Reggel idegbeteg lettem, kikaptam a helyéről - 80 kiló :(( - ripityára szedtem, a hűtőket átmostam slaggal, minden cuccot szépen áttörülgettem - ezt inkább csak a gép lelke miatt - visszakínlódtam a helyére és lőn! Gyönyörűen működik. Frankó hűvös van és megy szépen, nem áll le 1-2 perc után mnt eddig hanem a termosztát szerint ahogy illik. Eszméletlen dzsuvás volt a két hűtő benne, spaklival kellett lekaparni a szőrt róla. :/ Tulajdonképpen ez még soha nem volt megtisztítva, ugy hogy nagyon ráfért már! Ráadásul szaga sincs már. Szóval hepi a helyzet!
Előzmény: windy12 (1246)
BBabi Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1278

Kedves Szakemberek!

 

Mi a véleményetek az Argo Split klimáról (3,8 KW és "A" energia osztályos)?

 

Nem vagyok megelégedve vele, most hogy 3 napja igazi kánikula van, alig hűt valamit.

 

A kültéri egység egésznap egyszer sem kapcsol ki,  bent a lakásban még is 26-28 fok meleg van. Amikor megrendeltük a klímát a szerelő felmérte a hűtendő területet és Ő javasolta a 3,8 KW-os nagyságot, azt mondta elég lesz.

 

A másik gondom a beszereléskor ( 1,5 hónapja szerelték) alig halhatóan üzemelt a beltéri egység, most pedig idegesítően hangos, de nem állandóan, hanem felváltva halk és hangos. A hanghatások kb. 20-30 másodpercenként  váltakoznak. Amikor hangosodik, olyankor úgy hallatszik mintha felpörögne a ventilátor. Ez a legkisebb fokozaton is előfordul. Tudja valaki véletlenül mi lehet az oka?

blueye Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1277
Kösz.
Előzmény: Korci_PÉCS (1276)
k2laci Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1275

Szerintem a 13-15 kW nagyon sok !

De számolj csak utána: A 3,5 kW-s klima áramfelvétele, amikor működik, akkor gyári adat szerint 1200W.

Ha 7-23h között (tehát 16h-n keresztül ment, akkor folyamatos üzemben enne meg 19 kW-t ami abszurd, csak akkor lehetséges, ha nyitva hagytak közben az ajtót, ablakot.

Nálam amikor megy a légkondi akkor a teljes időtartam max. 30-40%-ában (éjjel kb. 5 percet óránként) megy a kompresszor, a többi időben áll a rendszer vagy csak levegőt fúj ....

Előzmény: töky11 (1271)
blueye Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1274

Ja és itt alul van egy kép róla:

 

http://www.egker.hu/klimak.html

Előzmény: Korci_PÉCS (1272)
blueye Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1273

Pedig szvsz ez az amerikai Frigidaire.

 

Igaz, hogy itt:

http://www.frigidaire.com/products/room_air/Thru_wall/productlist.asp

 

nem találom az enyémet, de pont ez a logo van rajta és ezt ilyen nyíltan csak nem lehetne pl. EW-ben forgalmazni, ha koppintás... Amúgy Electrolux group, ami igen csak jelen van itthon.

 

Ők a forgalmazók:

http://www.egker.hu/

 

és ők adták a garanciát is.

Előzmény: Korci_PÉCS (1272)
töky11 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1271

Sziasztok!

 

Köszi mindenkinek a segítségét!

Még csak annyi lenne a kérdésem hogy a panasonic 3,55 mennyi a kijövő hőmérséklete 1 venti fokozatban celsius fok 2 ill 3 venti fokozatban!

 

Ja és a fogyasztását! 1 nap reggel 7 töl 23-ig 13-15 kw szerintem ez nem rossz 75nm lakás minden helyíségét lehütve 23,5 fokra

k2laci Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1270
Annyit tudok, hogy nekem a hálószobában van beszerelve egy 2,5 kW-s Panasonic fűtő/hütő klima, május óta. Akkor még néha fűteni is kellett vele. Minden nap este 6-tól másnap reggel 7-8h-ig megy, eddigi fogyasztása (fogy.mérővel lemérve) 45 kW.
Előzmény: Ericeira (1259)
blueye Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1269

Ez egy alsókategóriás gép???

 

Hol lehet találni a neten felsorolást, hogy melyik klíma inverteres és melyik nem?

Előzmény: Korci_PÉCS (1261)
tara Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1268

Kedves Szakemberek!

Áruljátok el, hogy mennyire fontos az évenkénti karbantartás?

Amikor beszereltettük 2 éve a split-klímánkat, kötöttünk a céggel egy karbantartási szerződést. Évi 10 eFt + ÁFA. Ez volt a feltétele a 2+3 év garanciának. Megígérték, hogy minden karbantartáskor átfestik a tartóvasat (elég gagyi, kicsit rozsdás vas). Tavaly nem jelentkeztek, pedig rájuk is telefonáltam (jó idő volt, ment az üzlet). Idén jelentkeztek, hogy jönnének karbantartani (A beltéri egység tisztítását közben mi sk. elvégeztük).

Kérdeztem, hogy akkor ugye a rozsdás tartószerkezetet befestik a megállapodásunk szerint. Mondták majd telefonálnak. Ennek 2 hete immár.

Kérdésem: mennyire szükséges ez a karbantartás? Nekünk is szükségünk van rá, vagy csak a cégnek. Esetleg elszökik-e a gáz v. valami ilyesmi.

Megjegyzem, eddig nagyon keveset használtuk, saccolásom szerint összesen 100-200 órát.

Köszönöm

viricsi Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1267

Kedves barnabas100 !

A gép lehet hogy valóban fog menni,de a hatásfoka nagyon le fog csökkenni,így a kültéri egység szinte folyamatosan menni fog.Igen magas lesz a villanyszámlád és a géped élettartama is valószínűleg jelentősen csökkeni fog.Egy 2,7kw-os gép ekkora szintkülömbségnél igen gyengén fog muzsikálni.

 

Üdvözlettel: viricsi

Előzmény: barnabas100 (1265)
alexclassic Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1266

Akossss!

 

Szerintem szánd rá a szakemberre... Mindenki azt csinálja amihez ért. És a gázzal játszani szerintem nem szabad...

 

És egyébként is... :)

Előzmény: Akossss (1263)
barnabas100 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1265

Kedves Szakemberek!

 

 

Segítségetekre van szükségem.

1db Samsung Prémimum SH09APG (2,7kW) klímát készülök megvenni.

A problém az, hogy a kül és a beltéri egység között 10 méter szintkülönbség és összesen 20méter csőhössz van. Az olajcsapdák megoldhatók az emelés közben.

A gép gyári adat szerint max 7,5 métert tud emelni és 15m a max csőhossz. (a kültérit máshova nem lehet rakni)

 

Akik nálam voltak és felmérték, azt mondták, hogy menni fog így.

Milyen esetleges hátrányaim lehetnék a túlcsövezésből?

 

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

 

Barni

 

viricsi Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1264

Kedves Akossss !

Meg ne tedd amire készülsz!

Olvass bele ebee a lapba és okulj!Ez lenne életed legdrágább klímája,amit ennyi szakértelemmel felszerelsz.A klímaszerelés nem négy furat,kis cső és villany,oszt kész!Azt sem írod mekkora helységbe kell a gép.Ez egy viszonylag kis teljesítményű masina.Keress egy szakembert és vele egyeztess.Hidd el,nem véletlenül kerül annyiba a gép felszerelése.

 

Üdvözlettel: viricsi

 

Előzmény: Akossss (1263)
Akossss Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1263

Én egy érdekes dologra lennék kíváncsi. Láttam akcióban, hogy Dimarson 2,06kW-os klímát lehet kapni 37-ér ÁFÁval, és tetszene is, ha a beszerelés költsége nem kétszerezné meg a befektetés árát. Ezért kérnék valakit, aki már szerelt ilyen split klímát be, esetleg ez a foglalkozása, legyen szíves nekem pár szóval leírni az alapvető szerelési dolgokat, pl hogy melyiknek kell feljebb lennie, a kül-, vagy a beltéri egységnek, nem árt-e a kültérinek, ha sokat süti a nap, stb. Nem érdekel, ha elszáll a garancia, mert melegem van, és ez így tényleg nem valami nagy összeg érte.

Ha esetleg azt hiszitek, hogy a cégeteket károsítanátok meg anyagilag azzal, ha ezeket leírjátok nekem, akkor e-mail-ben küldhetnétek pár szót ezzel kapcsolatban, sőt az e-mail-nek jobban örülnék, mert azt biztos olvasom, de hogy ide mikor térek vissza... Amúgy minél hamarabb jó lenne tudnom, hogy megéri-e így is venni, mert 2 napon belül meg kéne rendelnem. Ezer hála annak, aki megszán egy e-mail-lel!

Akossss
e-mail: satupad@axelero.hu

viricsi Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1262

Kedves alexclassic!

 

Kissé lemaradtam a topicban,elnézést,hogy csak most reagálok.Meg kell hogy kövesselek.Amit neked ajánlottam,azt én is megtettem,tehát tanulmányoztam a garancialevelet.Ebből az derül ki,hogy ha  velük (velünk)szerelteted a gépet,akkor van 24 hónap garancia,ami tehát nem érinti a 12 hónapos jótállást.Ergo,12 hónapon belül jogosan követelheted a lamella cseréjét.Itt egyúttal felajánlom,hogy a garanciádtól függetlenül kicserélem a törött lamellát,természetesen díjtalanul.(na persze,ha nem Karakószörcsög,hanem budapesti vagy környéki címed van.Küldj egy email-t az elérhetőségeddel és egyeztethetünk egy időpontot.

Egyébként a mondanivalóddal teljesen egyetértek,de a felcimkézést nehezen viselem. A Flag egy csomó alvállakozót foglalkoztat,nyilván idő kell a kirostálásukhoz.(remélem valóban szelektálnak).Én egyáltalán nem védem a céget,de én is nekik (is)dolgozom és nem érzem magam a minősitésedre érdemesnek.

Soha nem adtam semmire "független szakértőként" választ,nem is értem ezt a megjegyzésed,de spongyát rá,nem érdemes ezeken vitatkozni,nem erre van a topic.

 

 

boomerhu

Ha stilusomat kioktatónak tartottad,elnézést kérek tőled,nem áll szándékomban bárkit is kioktatni,kizárólag klímaügyben szerettem volna néhány hozzászólást tenni,de valóban egy kissé elmásztunk a klímáktól.

 

Ericeira

Hívj ki egy szakembert,aki átnézi a gépedet.

 

 

Üdvözlettel: viricsi

Előzmény: alexclassic (1220)
mr.Baker Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1260

Ez jó lehet? Kábel tv fejállomásokra kéne ahol azért fűtenek a szerkentyűk, kivel szereltessem be?

köszi!

Ericeira Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1259

Mindenkinek!

Úgy látom itt csupa műszakilag nem analfabéta férfi fordul meg. Biztosan tudtok nekem segíteni.

Van két LG klímánk tavaly nyár óta. Igyekeztem korlátozni a használatát (nem szeretem a műhideget, nameg a működési költség sem mindegy).

A problémám, hogy ennek ellenére horribilis összegűre nőtt a villanyszámlánk (már tavaly, nemcsak az ÁFA emelés óta).

Ha be vannak kapcsolva, állandóan megy a motor, nem áll le, mint ahogy ígérte a beszerelő.

A kül és beltéri egységek közel vannak egymáshoz, azzal nem lehet baj.

Lehetséges, hogy a gondot az okozza, hogy a kültéri egységeket egymás mellé 90 fokos szögben állította be a terasz sarkába a szerelő? (Így persze a teraszt is használhatatlanná tette.)

Mi a véleményetek? Segítsetek, mit tegyek? 

 

egy ember Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1258
szelestucat kedves
mikortól érdemes Téged úgy megkeresni, hogy az mán főszezonon kívülinek minősüljön? Szeretnék majd egy duál split klímát, no persze beszerelve...
Köci: 1 ember
Előzmény: windy12 (1246)
tom-y Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1257

Helló mindenki!Tegnap írtam,hogy letörött ismét 1 pöcök a vestel klimám lamellájáról.Kis fejvakarás után rájöttem a megoldásra.Lefűrészeltem a megmaradt csonkokat,majd egy kábelcsatorna U alakú profilját kettévágtam.Így kaptam egy L alakot.Ezt aztán a régiek helyére rögzítettem kicsi csavarokkal.Kívülről semmi nem látszik,mivel üreges a lamella.Ma fogom visszarakni.A meghajtott pöcköt is sikerült pótolnom egy tipli segítségével.Nem nagy meló,és 4000 ft-ot megspóroltam.Üdv:Tom

k2laci Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1256

Őszintén szólva én a magam hibájából tanultam meg a különbséget a márkás és a gagyi között. Ha az embernek szüksége van valamire akkor vegye meg a márkásat, ha nincs rá pénze, akkor gyüjtögessen, vegye részletre stb., de ha a gagyit veszi meg, a márkásat akkor is meg kell vennie később (ha tényleg szükséges) csak akkor már tele lesz keserű tapasztalatokkal.

Amugy az 50 eft/év akkor igaz, ha értesz annyira a klimákhoz, hogy magad felszereld, mert a szerelők ugyanannyit számolnak fel a márkás és a noname klimák felszerelésénél is ....

Szóval én régebben jópár műszaki cikknél ráfaragtam a noname cuccra, minden esetben bebizonyosodott, hogy miért volt olyan olcsó .....

Előzmény: alexclassic (1252)
blueye Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1255

Ezek szerint neked is ilyen van.

 

A gond az, hogy a hőtágulás az elején rendben van, de utána beáll a szoba egy alacsonyabb hőmérsékletre, akkor miért pattog.

 

És ez a 2-5 perc nagyon sűrű, ez fog csökkeni? Mert, ha óránként egyet pattan az kibítrható! :o)))

Előzmény: Korci_PÉCS (1254)
alexclassic Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1253

Eszembe jutott még valami. windy12 hozzászólásaival viszont egyetértek, kívánom neki menjen jól a korrekt bolt!!!! :)

ps: én is őt fogom megkeresni ha valahova komolyabb dolog kell majd... :)))

alexclassic Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1252

klaci:

 

Nem akarok erről vitát nyitni. Biztos nem tudja ugyanazt, ugyanakkor 2 db ilyen megy hibamentesen a cégnél 2 éve, tehát pl. hideget csinál. Azt hiszem, a mai magyar átlagkeresetek mellé nem kívánhatod hogy mindenki 200-250 ezer forintot költsön egy klímára. De ha évente lecserélem, kb 50 ezer forint/év, ami 3 év alatt teszi csak ki a "márkás" klíma árát. És nem hiszem, hogy megbízhatóan szervíz nélkül egy bármilyen más márkás készülék bírná 3 évig, úgy hogy nem tartod karban újabb tízezrekért. Azt a felfogást amit Te képviselsz, nem osztom, sőt a saját szakmámban is vannak ilyen emberek, én inkább azt mondom, mindenki a saját lehetőségei szerint vegyen magának bármi, tudva annak esetleges hátrányait is.

Ha megnézted a kérdésemet, nem a klíma műszaki paramétereivel volt problémám, hanem a garanciális (gyári hiba esetén is) ügyintézéssel, hozzáállással. Ezen pedig nem segít ha fikázol egy-egy terméket. Ár-érték arányban azt hiszem semmi gond ezekkel a cuccokkal, csak a törvényes garanciát is normálisan kell intézni.

 

 

Előzmény: k2laci (1241)
blueye Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1251

Köszi a választ.

 

Ezek szerint ez el fog múlni?

Előzmény: Korci_PÉCS (1250)
blueye Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1249

Helló!

 

A hálónkban egy Frigidaire FSA 09PB5MB split beltéri dolgozik. Nagyszerűen, gyorsan lehűti a 13 m2-es szobát, nem is túl hangos, de 2-5 percenként egy kattanás hallatszik belőle (olyan mint ha egy kis ág eltörne). A swing nincs bekapcsolva, auto-n van a berendezés és természetesen nem ilyen sűrűn kapcsol a kompresszor (az különben is másik hang gondolom), mi lehet ez?

Sz_Balázs Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1248

Sziasztok!

 

Klimavásárlás elött állok, de olyan típust szeretnék ami este is mehet

és nem zavaróan hangos (alvás közben sem).

Sajna a split nem nagyon megvalósítható. (hőszigetelt panel földszinten)

Ablak klíma lenne a legjobb, de az általában hangos.

(legalább is volt egy daewoom, az mellett még tv-t nézni sem lehetett)

Van esetleg valami szuper csendes típus?

 

Mobil klímákat nem ismerem.

Milyen a zajszint kb 2-3m-ről?

Lehet mellette aludni, hatékony

 

Konkrét típusok is érdekelnének halk ablak és mobilból

esetleg más csendes megoldás. A lényeg hogy nagyon halk legyen.

(de nem a csillagászati összergűek..)

 

 

Köszönöm a segítséget

 

Balázs

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!