Keresés

Részletes keresés

halee77 Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32285
én még most tervezem rákötni valamire a padló szivattyúját valahogy. Első körben a fűtés előremenőre tennék csőtermosztátot ami kapcsolná de ez csak az átmeneti időszakban lenne megoldás úgy hallottam. Mert egyébként azt hallottam, hogy a padlókörnek tovább kéne keringenie ami esetén a termós megoldás már nem lesz jó...
Előzmény: kacagógerle (32284)
kacagógerle Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32284
A régi állapothoz viszonyítva gyorsabban átmelegszik,ettől függetlenül így is lassú a felmelegedés/lehűlés folyamata a radiátoroshoz képest.

Nálunk még az is angy probléma,hogy a padlókör szivattyúját kapcsolja közvetlenül a termosztát.Ezt nem így kellett volna megoldani,hanem motoros keverőszeleppel és inteligens termosztáttal.Ebben az esetben folyamatosan keringene a víz,és nem tartana olyan sokáig átmelegednie a körnek.Ehelyett nappal kikapcsol a termosztát(sok ablak,nagyon besüt a nap),lehül az egész kör estére,utána sokára szinte hajnalra melegszik be.
Át kellene alakítani keverőszelepesre.
Előzmény: halee77 (32282)
farriss Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32283
Sziasztok,

Vettünk egy használt lakást, ahol jelenleg egy zárt égésterű Junkers ZWR 24-3 AE 23
tipusú kombi cirkó van. A régi tulaj elviszi a digitális termosztátot, ami egy Junkers ceracontrol TR 200 tipusú termosztát.
Mivel ez elég húzós, kérdésem az, hogy rá tudok-e kötni például egy Siemens RDE 10 (ilyen volt az SD Them Classic f24E-hez) termosztátot, ami mégiscsak 10.000 ft környékén van.

köszi

halee77 Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32282
A nagyobb hőcserélő teljesítménytől gyorsabban melegszik a padlókör?
Előzmény: kacagógerle (32279)
ZE Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32281
Otta végén a kiemelés: "erről a tervezőnek nyilatkoznia kell." Nem tud/mer/akar nyilatkozni, ennyi az egész.
Előzmény: moonshadow (32275)
zordonC3 Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32280
én különben 40 de max 45 foknál többet nem engedek a régi még nem diffúziómentes (15 éves) csövekbe.
Előzmény: pasmarga (32277)
kacagógerle Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32279
Nálunk is ez volt a probléma.
A megoldás egy 40Kw-os hőcserélő beépítése plusszban,sorosan a régivel.
Az eredmény,35 fok meleg a házban.:-)
Előzmény: pasmarga (32277)
zordonC3 Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32278
Padlófűtés lassúsága...

csak összehasonlításképpen én kb 140m2-en lakok, két szint, csak padlófűtés, földszinten 50m2 nappali + étkező, mellette konyha, emeleten 4 kisebb szoba.

A kazán 4 óra fullgáz üzemmel (nem kondenzáció, hagyományos) emel a levegő hőmérsékletén kb FÉL FOKOT...

Az is igaz hogy ennek megfelelően hűl le. Előre értesítettek hogy három napig nem lesz gázunk. Röhögtem, a lakás meg lehűlt egy fokot kb fűtés nélkül. Persze ha -20 lett volna akkor többet hűlt volna, de akkor is elgondolkodtató.

A termosztát programozása nem volt túl bonyi, nappalra 20 fok (ami kb 21-nek felel meg, csak ugye a leghidegebb helyen van), éjszaka 18 fok (ami 19-nek felel meg). Ez gyakorlatilag azt jelenti hogy reggel 4-5 órát fűt, délutánra estére kellemes meleg van, éjszaka kicsit hűl :)
Előzmény: pasmarga (32277)
pasmarga Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32277
Sziasztok,

Tanács kellene fűtéssel kapcsolatban: adott egy gázfűtésű családi ház, két szinten kb. 180 m2, jó szigeteléssel. 65 m2 (nappali,konyha-étkező, előszoba) padlófűtéses, hidegburkolattal, a többi radiátoros.
A probléma, hogy a padlófűtéses rész nagyon lassan melegszik be (tudom, mindenki azt mondja, hogy ez így OK, de szerintem itt a hőátadással gond van. A padlóhoz a rendszer egy hőcserélőn keresztül kapja a kazánból a melegvizet (ami 60 fokra van állítva, ezzel is a radiátorok fele le van zárva, ha nincs -20 fok). Itt látom a gondot, a hőcserélő padló felőli oldalán nagyon lassan megy fel az előremenő víz hőmérséklete, vagyis a hőcserélő úgy tűnik nem nagyon tudja átadni a kazánből érkező víz energiáját a padlós körnek. A hőcserélő kb. 15x5x5 cm - talán ez nektek mond valamit.
Az jutott eszembe, hogy nem lehet-e a radiátoros kör visszatérőjét egyenesen bekötni a padló előremenőjébe? Így persze nem lehet külön szabályozni, de ha a fürdőszobák kapnak egy kis extra meleget, az még talán nem baj önmagában, a többi szobát pedig a radiátorszeleppel le tudom venni. Vagy simán mehet a kazánból az 50+ fokos víz a padlófűtésbe?

Köszi a tanácsokat előre is!

p

Tusi_ Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32276
Nem a 60m2 számít, hanem a köbméter. A legzúzosabb konvektor 140m3-t tud fűteni - FÉG-ről beszélek - de ez abban az esetben, ha átlagos a szigetelés. Sztem reménytelen, de ezt épületgépésztől kell kérdezni. De 2 konvektorral már ki lehetne fűteni. Használtan olcsó pénzért vannak tök új konvektorok.

A helyi gázszolgáltató engedélye kell. A legnagyobb teljesítményű FÉG a Zeusz f 8.50, ez 6.3 KW-os, de mint mondtam, egyedül kevés oda.
Előzmény: duckylion (32259)
moonshadow Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32275

Zordon, ZE:

 

Átnéztem az elektromos tűzhelyet, gyakorlatilag gazdaságtalannak találom, a vezetékes gázzal szemben.

Tehát vezetékes gáz lesz, vagy ha végképpen nem engedik, akkor palackos.

A kandalló égéséhez szükséges levegőt és egyúttal a lakás szellőzését az aljzatban kivezetett csővel oldanánk meg, ami kint a föld alatt menne egy darabig, hogy a föld valamelyest felmelegítse a jéghideg levegőt télen is.

Ezt úgy méreteznénk, hogy elegendő levegőt szállítson az esetleges elszívónak is.

Ablak résszellőzést nem szeretnénk, mert gazdaságtalannak tartjuk.

Ha csak az elszívó lenne a probléma, akkor azt lehagyjuk, majd felszerelem magam, ha megvan a lakhatási.

Az égéstermék visszaszívás meggátlására természetesen ügyelünk a megfelelő szellőző keresztmetszet biztosításával, valamint úgy terveztem, hogy legalább kettő darab CO riasztót is felszerelnénk a ház központi hőforrásának számító kandalóhoz.

Ugyanakkor elegem van azokból a hivatali mukikból, akik saját seggüket többszörösen túlbíztosítva még azt sem akarják engedélyezni, amit lehetne egyébként.

 

Merthogy itt az van:

http://host.epgep.bme.hu/cgi-bin/shinji?group=epgep&project=node&job=showitem&node=2268

 

Az „A” csoportba sorolt gázfogyasztó készülékek általános elhelyezési feltételei
Az „A” csoportba tartozó gázfogyasztó készülékek esetében a szabályzat kimondja: e
gázfogyasztó készülékek nem helyezhetők el épületek huzamos tartózkodásra szolgáló
helyiségeiben és az azokkal belső összeköttetésben lévő helyiségekben. Különösen nem
szerelhetők fel
–  alvás céljára szolgáló helyiségekben (a nappali helyiség, vagy a nappalival közös légteret
képező étkezőkonyha nem számít alvás céljára szolgáló helyiségnek
),
–  testnevelés, sportolás céljára szolgáló helyiségekben,
–  nevelési, oktatási építmények – legfeljebb 18 éves gyermekek, tanulók tartózkodására
szolgáló – helyiségeiben, a taneszköznek minősülő, valamint az épület ellátására szolgáló
konyhai gázfogyasztó készülékek kivételével, valamint
–  közvetlen természetes szellőzés nélküli helyiségekben.
A gázfogyasztó készülékek égésilevegő-ellátására szolgáló légtérbővítés sem nyílhat a
felsorolt helyiségekből.


Egyes esetekben a GMBSZ kivételt tesz. Ide sorolható a konyhában, vagy konyha-étkező-
nappali rendeltetésű helyiségben elhelyezett tűzhely, az alábbi feltételek teljesülése esetén:
•  a tűzhely égésbiztosítóval rendelkezik,
•  a helyiségben külső térbe szellőző gépi elszívó berendezés üzemel, és a helyiség levegő-
utánpótlása közvetlenül a szabadból biztosított, továbbá
•  a gépi elszívás a konyhával légtér összeköttetésben lévő, „B” típusú gáz- vagy egyéb
tüzelésű készülék égéstermék-elvezetésére nincs káros hatással
. Erről a feltételről a
tervezőnek nyilatkoznia kell.

 

 

 

 

NRZ Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32274
Bocsi :)
Előzmény: Jancsii (32272)
Jancsii Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32273
Viszont, ha jól értelmezem a leírtakat.  Én, mint Villamosenergia Ipari Technikus elvégezhetem ezt a felülvizsgálatot. Ez érdekes.
Előzmény: NRZ (32271)
Jancsii Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32272
Én a "rágódásra" értetten.:)))
Előzmény: NRZ (32271)
NRZ Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32271
" Januártól kötelező lesz a 20 kW-nál nagyobb teljesítményű kazánok és a 12 kW-nál nagyobb teljesítményű légkondicionálók energetikai felülvizsgálata,...."

Akkor ez mi, ha nem kötelező?
Előzmény: Jancsii (32268)
ZE Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32270
+1. Értelme nem sok, a legtöbb esetben a hiányosságok/problémák orvoslására nem lesz a lakosságnak pénze. Meg mi az, hogy a "számlával nem igazolgató egyéb költségek"? A sarki fagyizóst valagbakukizza az APEH, ha nem ad biznylatot az egy gombóc fagyi mellé...
Előzmény: NRZ (32266)
ZE Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32269
Olvass vissza, volt már hasonló táma -- ha egy légtérről van szó, akkor necces a dolog, akár gáz- akár elektromos tűzhelyről van szó. Ha a helyiség állandó tartózkodásra szolgál, akkor alapesetben elég cirkalmas feltételekkel lehet gáztűzhelyet beépíteni, ergo azzal ez lesz a probléma. Az elektromos tűzhely esetén is az elszívó lesz a gond: ha megy a kandalló, akkor az elszívónak nem szabad mennie, mert a kandallóból visszaáramolhat az égéstermék, ahogy előttem is írták.

Szép dolog a kandalló, szép, bár számomra ordenáré nagy baromság a "zamerikaikonyhásnappali", a kettő együtt viszont nem biztos, hogy könnyű eset -- pláne, ha korszerű, gyakorlatilag légmentes zárást biztosító nyílászáróid vannak. Apropo, nyílászárók. A kandallós helyiség nyílászáróira tetess automata (nem vasalatba éptett) résszellőzőt, ha netán a terveken nem szerepelne.
Előzmény: moonshadow (32260)
Jancsii Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32268
Nem mondta, hogy kötelező!
Előzmény: gabocsiga (32267)
gabocsiga Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32267
minek??
Előzmény: windy12 (32263)
NRZ Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32266
Újabb elmebetegség, pusztuljanak meg !
Előzmény: windy12 (32263)
zordonC3 Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32265
bocsi moonshadow-nak szólt.h
Előzmény: moonshadow (32260)
zordonC3 Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32264
Szia a dolog veszélye csak annyi hogy ha pl. szagelszívó van a gáztűzhely felett, akkor annak működtetése kifelé nyomja a levegőt, ami pótlására levegő jön vissza na hol, a kéményen és a kandallódon keresztül, hozva magával monoxidot nyami nyami és meghalsz.

Gondolom -de nem vagyok szaki- hasonló megfontolásból ha gáztűzhelyed van, és maxira nyomatod a négy gázlángot + sütsz is vele, az oxigént vesz el a helyiségből, meg a kandalló is...

Szerintem itt a szagelszívó tiltása a fontos. Ha jól tudom gázkazánt, illetve bármi olyat ami motoros szellőztető (szagelszívó, páraelszívó ventillátor a WC-ben) csak elektromos reteszeléssel engednek üzembe helyezni (hogy tutira ne mehessen a kettő).

Egy kéményes ismerősöm mondta hogy egy kandalló szagelszívó párosnál szólt a tulajnak: "tudom én, tudok róla, nagyon figyelek, soha nem kapcsolom be őket együtt".

Eltelt fél év, és az épp pár napig ideiglenesen nála lévő édesanyja rosszul lett (komolyabb baja hála az égnek nem lett), mikor egyedül hagyta pár órát, és a jótét lélek fázott, befűtött, utána nekiállt sütögetni (a villany tűzhelyen), benyomta a páraelszívót... .... ...
windy12 Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32263
utóember Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32262
(A 90 fokot a kazán írja ki.)
utóember Creative Commons License 2008.11.09 0 0 32261
Segítséget szeretnék kérni. Elnézést, de nem értek a témához egyáltalán. Van egy Baxi HT 1.240 kazánunk és hozzá egy Drazice melegvíztartály.

Rendszeresen előfordul, hogy a kazán látszólag őrült módon melegíti a használati melegvizet. Ilyenkor 90 fok körüli értékeket is kiír, és nagyon sokat, sokáig fűti a hm-et. Ha jól értem, ez csak a tartályban keringetett víz hőfoka, nem a csapból jövőé, de az is túl forrónak tűnik ilyenkor. Ez például akkor fodul elő megfigyelésem szerint, ha kicsit hosszabb ideig kicsit lejjebb tekerjük a melegvíz hőfokát, aztán vissza. (De itt nem kell szélsőséges állítgatásra gondolni.)

Itt valami hőfokmérési vagy egyéb gond lehet, vagy egyszerűen ilyenkor tényleg ennyit kell dolgoznia a kazánnak?

moonshadow Creative Commons License 2008.11.09 0 0 32260

Üdv mindenkinek!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy amennyiben egy vízteres kandallóval valósítom meg a fűtést, mely a nappaliban lesz, akkor a nappalival összenyitott konyhában lehetséges-e gáztűzhely?

 

Gépész tervezőm a villanytűzhelyet ajánlja, mondván, hogy a sima gáztűzhelyet valószínűleg nem engedélyezik, viszont érdekelne, hogy ez tuti így van, vagy azért lehetséges valamilyen módon mégis a sima vezetékes gáz tűzhely?

 

duckylion Creative Commons License 2008.11.09 0 0 32259

Sziasztok,

 

Tanácsot szeretnék kérni Tőletek parapetes konvektorral kapcsolatban.

Létezik olyan, amivel kb. 60 nm-es lakást nem túl jó hőszigetelés mellett be lehet fűteni?

A nagymamám kitalálta, hogy leköltözik a nyaralóba, de ott most csak egy ezeréves konvekotor van, ami max. egy szobát képes befüteni, keressük a megfelelő megoldást és az elég egyszerű lenne, ha csak a konvektort kellene kicserélni.

 

Ha létezik ilyen konvektor tudnátok ajánlani is megfelelőt? És milyen engedélyek szükségesek, egy ilyen cseréhez, ha szükségesek egyáltalán?

 

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

 

 

monyesz Creative Commons License 2008.11.09 0 0 32258
Az a 20centi nem sokat számít.

Az meg hogy a termosztáton hány fok van, végül is nem annyira érdekes, ha az adott helyiség hőmérséklete és vele együtt a többié javul.
Előzmény: ppippa (32256)
sjohn Creative Commons License 2008.11.09 0 0 32257
Ügyes vagy:))
Előzmény: ppippa (32256)
ppippa Creative Commons License 2008.11.09 0 0 32256

Sziasztok!

 

Megcsináltam a termo áthelyezést! Köszönöm a segítséget, nem volt nehéz a bekötés.

Ilyen lett:

 

 

Na erre mondtam, hogy kicsit védett helyen lesz! Mintha egy fokkal melegebb lenne most itt, mint a régi helyén a falon. Megjegzem, hogy a falon 130 cm magasan volt a padlótól, én viszont 150-re tettem!

 

Vélemény???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!