Keresés

Részletes keresés

szg307 Creative Commons License 2004.04.23 0 0 2776
Lacza123,

1. 30-40 méterre az érvényes 7,5J alatt nem találsz légpisztolyt, még légpuskát sem.
2. Macskára végkép nem jó a légpuska/pisztoly, mert csak felületi sérüléseket ad, a cicusok pedig sokak tapasztalatai szerint nem tanulnak belőle.
3. Van egy törvény az állatkínzásról. Egy rosszul sikerült macskavadászat következménye lehet akár pár év hűvösben eltöltendő is.

Nézz át az "Ámokfutó macskák a kertemben" című topicba, ott vannak egészen használható ötletek is.

Előzmény: lacza123 (2774)
gvass1 Creative Commons License 2004.04.23 0 0 2775
", olyan légpisztolyt keresnék ami 30-40 méteren belül még pontos és nem kerül sokba."

hahahahaha, ilyent mi is szeretnenk.
Kulonosen, ha esetleg 7,5 J alatt is tudna.

A legpisztolyokkal altalaban 8-10 meterig lehet celbaloni, a nagyon jokkal max. 25 meterig, de ott altalaban eppen, hogy a lolap atlyukasztasara eleg a teljesitmenyuk.

30-40 meterre meg a max. 7,5 J-os legpuskak sem igazan jok.

Előzmény: lacza123 (2774)
lacza123 Creative Commons License 2004.04.23 0 0 2774
Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni, olyan légpisztolyt keresnék ami 30-40 méteren belül még pontos és nem kerül sokba. Lehet Co-s is bár nem tudom, hogy annak hogy alakulnak a költségei, pl meddgi tartja a tartály a nyomást ha több napig nem használják?
Nagyfaterék galambokat tenyésztenek és több elhagyott telek van a környéken ahol kobor macskák megtelepedtek. Megmérgezni nem akarja öket, de szeretné "érhetően " a tudomásukra hozni, hogy ez nem az ő területük!!

Előre is köszi

rutilus Creative Commons License 2004.04.22 0 0 2773
7. Valszinüleg zöldike lesz.
Előzmény: szg307 (2764)
krumpliCS Creative Commons License 2004.04.22 0 0 2772
Menj be 1 be,szerintem szinte mindegyikben van,nem egy nagy ritkaság.a fővadászboltban
99% hogy van.(József krt 66)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.21 0 0 2771
Nem Sava hanem Slavia. :)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.21 0 0 2770
Sziasztok

Azutan erdeklodnek, hogy Sava tipusu legpuskaba rugot hol lehet Bp-n kapni.

szg307 Creative Commons License 2004.04.20 0 0 2769
Először azt hittem, hogy csak egy pár van, de miután egyszerre négyen esztergálták a gyümölcsfákat, megdőlt ez a nézetem.

Az én portámon biztosan nem fészkelnek, valahol a szomszédságban (szüleimnél?) sipákolnak állandóan.

Előzmény: moonshadow (2766)
szg307 Creative Commons License 2004.04.20 0 0 2768
Vadgalamb alatt én a full világosszürke tollazatú galambot értem. Mifelénk az ilyen madarat spontán levadgalambozzák. :-))
Előzmény: mcpie (2767)
mcpie Creative Commons License 2004.04.20 0 0 2767
"Vadgalamb" alatt gondolom a balkáni gerlét értetted. Nem hiszem hogy pl. örvös galambról lenne szó. ;)
Előzmény: szg307 (2764)
moonshadow Creative Commons License 2004.04.20 0 0 2766
Két pár harkály is?
Szerencsés vagy. :)
Előzmény: szg307 (2764)
JFEry Creative Commons License 2004.04.19 0 0 2765
Barátcinege.
Helyeske.
Előzmény: szg307 (2764)
szg307 Creative Commons License 2004.04.19 0 0 2764
Kicsit Off:

Az elmúlt héten egy kicsit több időt tölthettem a kertben, így volt időm megfigyelni elsősorban a madárvilágot. Erre -más nem lévén- azt a puskatávcsőt alkalmaztam, amelyt már szétvert a flinta, és x-ben áll benne a szálkereszt. (Ez utóbbi mondattal a hozzászólás OFF jellegét kívántatik csökkenteni...)

Nem nagyon ismerem a madarakat, így néhol csak a leírásuk marad.

1. Veréb. Minden mennyiségben, az egész tetőszerkezetemet ellepték.
2. Széncinege. Ezt még én is megismerem.
3. Harkály. Kettő pár. Valamikor ellepik a kert fáit, aztán szaladgálnak körbe a fatörzseken, és kopácsolnak keményen, és nyikkanás-ra emlékeztető hangokat hallatnak.
4. Vadgalamb. Három pár. A szemközti villanyoszlopokon fészkelnek.
5. Rozsdafarkú. (JFery azonosítása alapján). Öcsém telkén található szúrós-sűrű bokrokban lakoznak. Rendkívül barátságosak, leülnek tőlem 2 méterre a teraszra.
6. Feketerigó. Legalábbis úgy gondolom, hogy az. Fekete színű, fekete rigó nagyságú madár, és legalább 4-5 féle dallamot fütyül. A csőrcsattogóstól a szirénáig. Egy pár a tetőm egyik szegletében fészkel.
7. Valamilyen cinkeféle. Úgy néz ki, mint egy függőlegesen kissé megnyújtott veréb, sárgás hassal, szürke szárnyakkal. A feje is szürke. Két párat látok megjelenni néha.

Mivel céltáblán kívül másra nem lövök, így biztonságban érezhetik magukat. Remélem a kertem átrendezése után is megmaradnak. Lesznek jó sűrű bokrok bőven.

interm Creative Commons License 2004.04.18 0 0 2763
Hali!

A szeptemberi légpuskás, és grillezős party érdekelne. Nekem egy El Gamo 1200-es Co2- vel működő, és egy Mars tipusú oldalfelhúzós van a tulajdonomban. Budapestről mennék, ezért időben kérem szépen a paramétereket.A beszerzendő nyersanygokat,üdítőket stb beszéljük meg.

Szia!

Bitor Creative Commons License 2004.04.14 0 0 2762
Szerintem hozd el a fegyvert és vidd el valami rendesebb fegyverboltba, ahol javítás kapcsán is tudnak segíteni.
Azért bizarr a műanyag, pláne ha télleg kb. húsz éves.

KrumpliCS:
Budapesti lövész happening is érdekelne, bár asszem ezt jeleztem korábban.

Akárki, bárki:
Most már teljesen elszántam magam a lőtérválasztásra, de azért nagyon örülnék, ha valaki tudna nekem ajánlani egy jó helyet.

Előzmény: extasee (2757)
Bitor Creative Commons License 2004.04.14 0 0 2761
Megnéztem a képet.
Az Lg-14 alsókaros, nem?
De abban igazad van, hogy eléggé LG kinézete van, de inkább valami másra hasonlít
A HAENEL-nek a sportfegyverei előfordultak az MHSZ lövészklubokban, asszem 311 v 312 modellszámmal, de az valami teljesen más tészta.
Előzmény: JFEry (2759)
Bitor Creative Commons License 2004.04.14 0 0 2760
Hali!
Ha szeptemberben azon a hétvégén? Csongrád megyében járok, nagyon szívesen ellátogatnék a "lőtéravatóra".Csongrád megyébe úgyis mindig puskával megyek.
Az időpontot, meg a helyet addig majd pontosítsd.
Egyébként éljen a lőlap! Illetve lukadjon.
Üdv
Bitor
Előzmény: hwb (2754)
JFEry Creative Commons License 2004.04.14 0 0 2759
Ez engem az LG 14-re emlékeztet,
Nagyon.
Előzmény: extasee (2757)
condriXM Creative Commons License 2004.04.13 0 0 2758
Azert remelem a rofit legyilkoltak es nem vegelgyengulesben pusztult el...
Előzmény: hwb (2754)
extasee Creative Commons License 2004.04.13 0 0 2757
http://www.internet-flohmaerkte.de/images/7715-1.jpg

Hát látszik, hogy nem a luxuspiacra készített termék az biztos.
Ez a kép hasonlít valamennyire hozzá.
Csak nem fából, hanem egérszürk műanyagból van és nem célzógömbbel, hanem tüskével.
1 lövetű..
És kb 20 éves lehet...minimum.

Sajnos továbbra sem találok semmit, de köszi a segítséget.Ha elhozom akkor majd csinálok róla 1-2 képet és akkor talán...

Előzmény: gvass1 (2755)
condriXM Creative Commons License 2004.04.13 0 0 2756
Imadom a beteges onmegvalositast :)
Előzmény: krumpliCS (2753)
gvass1 Creative Commons License 2004.04.13 0 0 2755
"Ennek márkája: HAENEL
És ezen kívül szinte semmit nem találtam rajta(a sorozatszámon kívül). "

hi,

a Haenel (leg)fegyvergyatro sok tucat modellt gyartott, ezt igy nem lehet meghatarozni.

Legalabb annyit irhatnal, hogy alsokaros, oldalkaros stb, vagy, hogy 1-lovetu, vagy taras stb.

A hibaforras lehet az, hogy sok modelljuk 4,4 mm-es olombogyot igenyel, es a 4,5 mm-essel akad.

Amugy altalaban nemetes precizitassal elkeszitett jo csuzlik szoktak lenni.

Előzmény: extasee (2744)
hwb Creative Commons License 2004.04.12 0 0 2754
Sziasztok kedves légfegyveres kollégák! Részben új vagyok, részben nem. Nem vagyok új azért, mert átnyálaztam a teljes fórumot minden témában, ami engem érdekelt, új vagyok azért, mert ez az első hozzászólásom. Jelenleg fég lg 427-es és Cometa N300 tulajdonos vagyok.

Amiért billentyűzetet ragadtam: most építem át a kertet. Mivel 1500 négyzetméter nem kis hely, jutott hely egy flekkensütő területnek, és egy 30 méteres légfegyveres két-három személyes "lőfolyosónak".A felavatás szeptember egy napos, szélcsendes napján várható, akkor minden érdeklődőt szerettel várok egy grillezéssel egybekötött lőlapgyilkolásra Csongrád megyében.

Amit még szeretnék hozzáfűzni: csak lőlapról lehet szó, élőlényről nem, mert a lövészet érdekel, nem a gyilkolás. Kb tíz éve a lövészet a hobbim, mivel a ez a legjobb formája annak, hogy bármilyen feszültséget levezessek, illetve, hogy kikapcsoljam az agyam. Májustól a hódmezővásárhelyi lövészklub rendszeres látogatója leszek légfegyveres kategóriában, valamint (ha minden jól megy) maroklőfegyverrel is (de ez itt off topic).

A húsról: a mustáros-borsos páccal készült sertéstarja a specialitásom (aki eddig kipróbálta, men bánta meg)

Még néhány szó a Cometa 300/N300 légfegyverről (erről, ha jól láttam, nem volt szó)

Szerintem az eddigi legkényelmesebb légpuska, és tökéletesen pontos is. Sikerült 10 méterről 10 lövésből 190 kört lőni. Gyárilag nincs beállítva, de amint megkapta a kellő beállítást, pontos, mint a halál. Nagy hátrány, hogy a célgömb és a nézőke műanyagból készült, bár a nézőke horizontálisan és vertikálisan állítható. Nekem sikerült kifogni azt az időszakot, amikor minden 300-as modell elfogyolt és csak a nikkelezett változat volt elérhető. Ez annyiban különbözik a 300-tól, hogy nikkelezett a cső és a dugyttyúház kívülről nikkellel van bevonva, valamint feketére van pácolva a tusa. Apró darabokra szedtem, majd újra összeraktam, de közben ott volt a mágnes: az irányzékot és a nézőkét leszámítva mágnesezhető anyaggal találkoztam). Ajánlom mindenkinek, aki szereti a pontosságot faltörő kategóriában is.

Mindenkit várok tehát egy egynapos léglövészetre szeptember környékén Csongrád megyében.

üdv,
hwb

krumpliCS Creative Commons License 2004.04.12 0 0 2753
extassee: kb félórát keresgéltem a neten ,de lószart sem találtam az általad leírt légpityuról,
,csak sportváltozatokról...de nagyon szivesen megnézném,hogy milyen.

condri: ha tényleg benne lennél egy léges buliba,akkor jelezzed ezt,én hajlandó vagyok szervezkedni,de akkor élőlény helyett a lőlapot kell választanod.Védtelen állatok legyilkolását ,már megbocsáss de nem sportnak,hanem beteges önmegvalósításnak kell tekintenem. (szakirodalom alapján.)

krumplics
(köcsög állatvédő és patkánytulajdonos)

condriXM Creative Commons License 2004.04.12 0 0 2752
En a patkanylovo szekciora gondoltam...
Előzmény: krumpliCS (2751)
krumpliCS Creative Commons License 2004.04.11 0 0 2751
Hello Mindenki!

A "flekkensütő" hellyel kapcsolatban,...volt ilyen jelegű próbálkozásom,-összehozni egy légfegyveres majálist- de összvissz 3 ember jelezte szándékát
levélben,de az ajánlatom továbbra is él,vagy egy használaton kívüli léges lőtérre(ha el lehet intézni) vagy másik lehetőség a XXII kerületben
egy sportpálya,ha az sem,hát van itt elhagyatott terep bőven!Én kurvára bennelennék!

krumplics

JFEry Creative Commons License 2004.04.11 0 0 2750
Lehetne már egyszer....
Előzmény: condriXM (2747)
condriXM Creative Commons License 2004.04.10 0 0 2749
Haat, sokminden csereszabatos sokmindennel, es ahogy az osi dakota mondas szol: "aki keres, talal" vagy valami ilyesmi.
Előzmény: extasee (2748)
extasee Creative Commons License 2004.04.10 0 0 2748
És lehet is kapni ehhez való dolgokat ?
Vagy ez valamennyire univerzális?

Próbálom pontosan beazonosítani a típust is, ezerrel túrom a netet, de kinézetben eddig legközelebb a CF20-as áll.

Előzmény: condriXM (2746)
condriXM Creative Commons License 2004.04.10 0 0 2747
Itt a joido (eppen kavezik nalam), szoval nem-e lehetne-e osszeprobalni a szerszamokat valami fleckensuto kornyeken?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!